Strona głównaMałe AGDUzdatnianie powietrzaOczyszczacz powietrza - ranking 2024

Oczyszczacz powietrza – ranking 2024

Oczyszczacz powietrza – co warto o nich wiedzieć?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie wyposażone w wentylator i kilka rodzajów filtrów, które pochłaniają zanieczyszczenia, alergeny i przykre zapachy. Poszczególne modele produktów tego typu różnią się między sobą nie tylko skutecznością, ale i poborem mocy, głośnością pracy czy dodatkowymi funkcjami, takimi jak jonizowanie czy nawilżanie powietrza.

Najważniejszymi kryteriami wyboru oczyszczaczy powietrza są takie parametry, jak:

  • ilość oraz rodzaj filtrów,
  • system czujników jakości powietrza,
  • tryby pracy, w tym przede wszystkim tryb pracy nocnej.

Oczyszczacz powietrza ranking:

„Oczyszczacze powietrza ranking” to zestawienie 10 najpopularniejszych, najlepiej ocenianych produktów z kategorii oczyszczaczy powietrza. Znalazły się w nim modele różnych producentów, o różnym zaawansowaniu technologicznym oraz poziomie funkcjonalności. Mamy zatem nadzieję, że wśród opisanych poniżej urządzeń znajdziesz oczyszczacz powietrza dopasowany idealnie do Twoich potrzeb.

 

1. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3H

 

Xiaomi Mi Air Purifier 3H



Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3H to urządzenie o mocy 38 W i wydajności 380 m3/h, odpowiednie do pomieszczenia o maksymalnej powierzchni 48 m2. Produkt jest wyposażony w filtr wstępny, filtr węglowy oraz filtr HEPA. Oczyszczacz posiada wyświetlacz i czujniki pomiaru zanieczyszczenia powietrza. Wyróżnia się nowoczesną stylistyką obudowy.

Air Purifier 3H jest w stanie zatrzymywać cząsteczki zanieczyszczeń PM2.5, a także pyłki, kurz i drobiny o wielkości 0,3 mikrona. Dzięki wkładzie węglowym eliminuje również nieprzyjemne zapachy. Urządzenie dba o ciągłą cyrkulację powietrza, dzięki czemu bardzo skutecznie oczyszcza całe pomieszczenie. Wbudowany wyświetlacz informuje użytkownika o aktualnej jakości powietrza, a opcja obsługi dotykowej ułatwia zmianę trybu pracy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma rewelacyjny stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą jedynie głośności pracy oczyszczacza na najwyższych obrotach wentylatora.
+ Jest tanie w eksploatacji.  
+ Pracuje w trybie automatycznym lub manualnym.  
+ Może być obsługiwane z poziomu aplikacji.  

 

2. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2s

Xiaomi Mi Air Purifier 2s



Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2s to urządzenie o mocy 29 W i wydajności 310 m3/h, odpowiednie do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 37 m2. Produkt został wyposażony w trójwarstwowy filtr cylindrowy 360°. Dzięki aerodynamicznemu systemowi ciśnienia, zainspirowanemu silnikami samolotów, oczyszczacz wciąga powietrze i wyrzuca je w górę z bardzo dużą siłą, co sprawia, że dociera ono do najdalszych zakątków pomieszczenia.

Jego filtry usuwają cząsteczki o wielkości 0,3 μm oraz nieprzyjemne zapachy i szkodliwe substancje lotne. Urządzenie może być sterowane za pomocą telefonu. Oczyszczacz samodzielnie informuje użytkownika o konieczności wymiany filtra. Zużywa jedynie 4,8 W w trakcie normalnej pracy, a dodatkowo posiada także funkcję trybu nocnego.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo przystępną cenę. – Negatywne opinie dotyczą głośności oczyszczacza w trybie pracy normalnej.
+ Jest wydajne i szybko reaguje na zmiany jakości powietrza.  
+ Jest bezgłośne w trybie pracy cichej.  
+ Ma niewielki rozmiar i estetycznie się prezentuje.  

3. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro

 

Xiaomi Air Purifier Pro



Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro to urządzenie o mocy 66 W i wydajności 500 m3/h, odpowiednie do pomieszczeń o maksymalnym metrażu 60 m2. Produkt może być sterowany w sposób zdalny przy pomocy dedykowanej aplikacji MiHome. Oczyszczacz posiada wyświetlacz LCD, czujnik jakości powietrza, czujnik wilgotności, czujnik temperatury oraz system monitorowania AQI.

Dzięki trójwarstwowemu, cylindrowemu filtrowi HEPA pobiera powietrze ze wszystkich kierunków i usuwa z niego kurz, pyłki oraz wszelkie cząsteczki większe niż 0,3 μm. Żywotność filtra to około 3 – 6 miesięcy, a o konieczności jego wymiany użytkownik zostanie poinformowany za pośrednictwem aplikacji.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo wydajne i energooszczędne. – Możliwości obsługi urządzenia bez użycia telefonu są mocno ograniczone.
+ Może być obsługiwane w sposób zdalny.  
+ Pracuje bezgłośnie na niskich obrotach.  
+ Ma estetyczny, nowoczesny design.  

 

4. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2H

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2H



Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2H to urządzenie o mocy 30 W i wydajności 260 m3/h, odpowiednie do pomieszczeń o powierzchni maksymalnie 37 m2. Produkt jest wyposażony w filtr HEPA 13, filtr węglowy oraz filtr wstępny. Jego system zasysania powietrza został zainspirowany budową silników lotniczych, co gwarantuje bardzo wysoką efektywność pracy oczyszczacza.

Urządzenie może być sterowane za pomocą aplikacji w telefonie. Działa również automatycznie, dzięki czujnikom zanieczyszczenia powietrza, wilgotności i temperatury. Oczyszczacz posiada tryb uśpienia, który pozwala na maksymalną redukcję hałasu. Usuwa zarówno zanieczyszczenia, jak i zarazki, kurz oraz szkodliwe substancje lotne typu dwutlenek węgla czy amoniak.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo przystępną cenę. – Wymaga samodzielnego (jednorazowego) ustawienia parametrów również do pracy automatycznej.
+ Pracuje bezgłośnie w trybie nocnym. – Jest stosunkowo głośne w trybie pracy normalnej.
+ Ma nowoczesny design.

5. Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW



Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW to urządzenie o mocy 25 W i wydajności 216 m3/h, odpowiednie do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 26 m2. Produkt został wyposażony w filtr wstępny, filtr węglowy oraz filtr HEPA. Wybrany model oczyszcza i nawilża powietrze. Do swojej pracy wykorzystuje technologię Plasmacluster, która generuje dodanie i ujemne jony, neutralizujące bakterie i wirusy. Obciąża także cząsteczki zanieczyszczeń sprawiając, że spadają one na podłogę i mogą być usunięte podczas zwykłego sprzątania.

Oczyszczacz usuwa zanieczyszczenia, bakterie, wirusy i alergeny. Neutralizuje również nieprzyjemne zapachy. Może zastąpić w domu klimatyzator i nawilżacz powietrza. Produkt działa automatycznie dzięki wbudowanym czujnikom, ale może być obsługiwany także manualnie.

Urządzenie posiada funkcję blokady rodzicielskiej i samodzielnie informuje użytkownika o konieczności wymiany filtrów, czyszczenia czy braku wody. Ma również programator czasowy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie nawilża i jonizuje powietrze. – Oczyszczacz ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest łatwe w obsłudze i doskonale sprawdza się w trybie pracy automatycznej. – Nie posiada funkcji sterowania zdalnego.
+ Cicho pracuje.  

 

6. Oczyszczacz powietrza Philips AC3256/10

Oczyszczacz powietrza Philips AC3256/10



Oczyszczacz powietrza Philips AC3256/10 to urządzenie o mocy 60 W i wydajności 401 m3/godz, odpowiednie do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 47 m2. Produkt posiada gruby filtr NanoProtect HEPA, który wychwytuje cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona, czyli bakterie, wirusy oraz alergeny.

Oczyszczacz informuje o aktualnym stanie powietrza za pomocą 4 kolorów. Jest wyposażony w blokadę rodzicielską, która nie pozwala na niepowołaną zmianę ustawień pracy. Specjalny wbudowany alarm ostrzega użytkownika o konieczności wymiany filtrów lub czyszczenia.

Produkt działa w oparciu o technologię AeraSense, która wykrywa cząsteczki mniejsze od PM2,5 i dostosowuje parametry pracy urządzenia w sposób, który pozwala na jak najszybsze oczyszczenie powietrza. Sam proces oczyszczania jest z kolei trzy etapowy, wykorzystujący filtr wstępny, filtr z węglem aktywnym i filtr NanoProtect HEPA.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest wydajne i łatwe w obsłudze. – Negatywne opinie dotyczą wysokiej ceny wymiennych filtrów.
+ Ma bardzo estetyczny design.  
+ Dobrze sprawdza się w trybie pracy automatycznej.  

 

7. Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW



Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW to urządzenie o mocy 20 W i wydajności 308 m3/h, odpowiednie do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 38 m2. Produkt został wyposażony w filtr wstępny, filtr HEPA oraz filtr węglowy. Posiada także czujnik kurzu, temperatury, nieprzyjemnego zapachu i wilgotności.

Oczyszczacz usuwa zanieczyszczenia powietrza, nieprzyjemne zapachy, dym, wirusy, pleśń i zarodniki grzybów. Neutralizuje także alergeny, jonizuje i nawilża. Urządzenie automatycznie dostosowuje parametry swojej pracy do odczytu jakości powietrza. Ma również tryb pracy manualnej.

Dzięki technologii Plasmacluster neutralizuje wirusy i bakterie przy pomocy jonów dodatnich oraz ujemnych. Obciąża także cząsteczki zanieczyszczeń sprawiając, że opadają na podłogę, skąd mogą zostać łatwo usunięte. Produkt został wyposażony w blokadę rodzicielską i funkcję ustawiana czasu pracy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Posiada funkcję jonizacji i nawilżania. – Nie pozwala na sterowanie zdalne.
+ Dobrze radzi sobie w trybie pracy automatycznej.  

8. Oczyszczacz powietrza Philips AC3829/10

 

Oczyszczacz powietrza Philips AC3829/10



Oczyszczacz powietrza Philips AC3829/10 to urządzenie o mocy 45 W i wydajności 310 m3/h, odpowiednie do pomieszczeń o maksymalnym metrażu 37 m2. Produkt usuwa zanieczyszczenia o wielkości 0,003 mikrona, jednocześnie nawilżając powietrze. Wykorzystuje w swojej pracy technologię NanoCloud, która nawilża przy pomocy bardzo małych cząsteczek wody nieroznoszących bakterii ani minerałów.

Oczyszczacz został wyposażony w filtr NanoProtect HEPA, który zatrzymuje większość alergenów, bakterii i wirusów, a także filtr wstępny i filtr węglowy. Dzięki wskaźnikowi świetlnemu na bieżąco informuje o jakości powietrza za pomocą 4 kolorów. Urządzenie może być programowane poprzez wybór czasu pracy i prędkości wentylatora. Posiada także funkcjonalny tryb nocny związany z cichszą pracą i przyciemnieniem oświetlenia. Produkt może być obsługiwany poprzez aplikację.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie łączy funkcję doskonałej jakości nawilżacza powietrza i oczyszczacza. – Ma wysoką cenę.
+ Jest łatwe i wygodne w obsłudze.  
+ Umożliwia komfortową obsługę zdalną.  
+ Wyróżnia się cichą pracą.  

 

9. Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUWH



Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW to urządzenie o mocy 14 W, wydajności 306 m3/h i maksymalnej powierzchni pracy 38 m2. Produkt posiada filtr wstępny, filtr HEPA i filtr węglowy. Pełni jednocześnie rolę oczyszczacza, nawilżacza i jonizatora powietrza.

Sharp KC-G50EUW łączy oczyszczanie powietrza z technologią jonową Plasmacluster Ion oraz czujnikami, które monitorują stan powietrza i automatycznie dopasowują parametry pracy urządzenia do potrzeb użytkownika. Produkt wyposażono w inteligentny tryb pracy z 7 typami detekcji oraz system oczyszczania aktywnego i pasywnego.

Oczyszczacz usuwa kurz, pyłki i pozostałe alergeny, a także mierzy wilgotność i zanieczyszczenie powietrza. Pracuje szybko, efektywnie i cicho. Pozbywa się nieprzyjemnych zapachów i dba o jonizację powietrza, dzięki czemu jest ono czyste, nawilżone i rześkie.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie łączy funkcje oczyszczacza, jonizatora i nawilżacza powietrza. – Ma wysoką cenę.
+ Dzięki czujnikom może pracować w pełni automatycznie. – Niektóre opinie krytykują skuteczność działania czujnika zapachów.
+ Jest łatwe w obsłudze.

10. Oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10

 

Oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10



Oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10 to urządzenie o mocy 56 W i wydajności 333 m3/h, odpowiednie do pomieszczeń o powierzchni 39 m2. Produkt na bieżąco informuje o stanie powietrza przy pomocy 4 kolorów i może pracować zarówno w trybie automatycznym, jak i manualnym. Oczyszczacz usuwa alergeny, bakterie i wirusy, a dzięki filtrowi węglowemu również nieprzyjemne zapachy.

Urządzenie posiada dokładnie 5 trybów pracy, w tym między innymi tryb nocny, który nie zakłóca snu domowników. Ma aerodynamiczny, nowoczesny kształt, usprawniający przepływ powietrza i jest wyposażony w system Healthy Air Protect, czyli alarm informujący o konieczności wyczyszczenia lub wymiany filtrów.

Oczyszczacz działa automatycznie dzięki czujnikom technologii AeraSense. Wykrywa cząsteczki mniejsze niż PM2,5 i usuwa je w maksymalnie krótkim czasie. Opiera swoją pracę na 3 etapach filtracji powietrza, czyli trzem filtrom – wstępnym, NanoProtect HEPA i węglowym.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest wydajne i doskonale reaguje na wszelkie zmiany jakości powietrza. – Użytkownicy krytykują funkcjonalność przycisków sensorycznych oczyszczacza.
+ Cicho pracuje. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest wygodne w obsłudze.
+ Ma bardzo estetyczny wygląd.

Oczyszczacz powietrza – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przed wyborem idealnego oczyszczacza powietrza warto zadać sobie kilka podstawowych pytań.
Jakiej wielkości pomieszczenie pragniemy wyposażyć w to urządzenie?
Jakie funkcje są nam niezbędne – czy jest to jedynie funkcja oczyszczania, czy również nawilżania i jonizowania powietrza?
W jaki sposób pragniemy obsługiwać swój produkt – manualnie, zdalnie czy automatycznie?
Jakim budżetem dysponujemy?
Czy nasz oczyszczacz musi posiadać cichy tryb pracy nocnej?

Po zastanowieniu się nad tymi zagadnieniami możesz przystąpić do analizy poszczególnych parametrów oczyszczaczy powietrza. Najważniejsze z nich to:

  • wydajność/zasięg działania – producenci informują nas o wydajności swoich urządzeń poprzez podanie nam danych na temat metrów sześciennych powietrza, jakie produkt oczyszcza w ciągu jednej godziny. Parametr ten mówi przede wszystkim o szybkości pracy. O powierzchni obszaru działania, które wybrany model jest w stanie pokryć dowiemy się z kolei odczytując informację o sugerowanym metrażu pomieszczenia, w którym urządzenie może się sprawdzić. Jest to zawsze powierzchnia maksymalna.
  • moc – mniejsza moc oczyszczacza to mniejsza wydajność, co przekłada się na dłuższy czas pracy urządzenia. Warto zatem sięgać po produkty o większej mocy, nie obawiając się wysokich rachunków za prąd – oczyszczacze są z reguły energooszczędne.
  • rodzaj filtrów – filtracja wieloetapowa to już praktycznie standard jeśli chodzi o nowoczesne oczyszczacze powietrza. Większość z nich wyposażono w trzy filtry – filtr wstępny wychwytujący duże zanieczyszczenia, jak sierść czy włosy, filtr HEPA, wyłapujący pyłki, kurz i alergeny oraz filtr węglowy pochłaniający zapachy. Przy wyborze funkcjonalnego modelu oczyszczacza znacznie ważniejsze jest zatem zwrócenie uwagi na dostępność, żywotność i cenę filtrów, które wymagają cyklicznej wymiany.
  • funkcje i tryby pracy – oczyszczacz powietrza może pracować w różnych trybach, pozwalających na regulację prędkości obrotów wentylatora, a tym samym wydajność i emitowany przez urządzenie hałas. Jeśli mamy bardzo czuły sen lub poszukujemy modelu do pokoju dziecięcego, warto zwrócić także uwagę na tak zwany tryb pracy nocnej – łączący cichszą pracę z przygaszeniem światła emitowanego przez wyświetlacz. Oczyszczacz może być również jonizatorem i nawilżaczem powietrza, jeśli potrzebujemy zatem urządzenia typu 2w1 czy 3w1 jego zakup może okazać się opłacalny. Zaznaczamy równocześnie, że to dosyć kosztowny gadżet, oscylujący zazwyczaj w granicach około 2 000 zł.
  • automatyka i sposób obsługi – oczyszczacze powietrza wyposażone w czujniki będą w stanie samodzielnie dostosowywać swoje parametry pracy do jakości powietrza w pomieszczeniu. Warto jednak sięgać po te modele, które umożliwiają także obsługę manualną, najlepiej również zdalną, czyli poprzez aplikację w telefonie. Dzięki temu możemy w wygodny sposób przyspieszyć, spowolnić lub zaprogramować ich działanie na konkretną godzinę. Korzystną funkcją tego typu urządzeń jest także system automatycznego wyłączania po oczyszczeniu powietrza do określonego poziomu.
  • głośność pracy – ponieważ oczyszczacze powietrza działają w oparciu o wentylator, nie mogą być całkowicie bezgłośne. Aby cieszyć się czystym powietrzem i względną ciszą musimy wybierać zatem modele o najmniejszej liczbie decybeli.
  • design – oczyszczacze są z reguły dosyć dużymi urządzeniami, które trudno ukryć we wnętrzu, dlatego ich design to bardzo istotny czynnik wyboru dobrego sprzętu. Na szczęście większość produktów tego typu to proste, minimalistyczne bryły w jednolitym kolorze, który można dobrać na przykład pod barwę mebli.

Oczyszczacz powietrza – czy warto go kupić?

W dobie coraz bardziej niebezpiecznego dla zdrowia smogu, silnego ogólnego zanieczyszczenia powietrza i większej podatności na alergie oczyszczacz powietrza powinien stać się standardowym wyposażeniem mieszkań znajdujących się w dużych miastach. O zakupie tego typu urządzenia powinni pomyśleć przede wszystkim rodzice małych dzieci, alergicy i osoby, które zmagają się z częstymi infekcjami dróg oddechowych.

Powietrze, którym oddychamy ma równie duże znaczenie, co produkty spożywcze, które trafiają do naszych codziennych jadłospisów. Nie powinniśmy zatem lekceważyć istoty jakości powietrza w domu – zwłaszcza, że tylko na nie mamy tak duży, bezpośredni wpływ.

Zakup oczyszczacza powietrza jest co prawda dosyć dużą inwestycją, gdyż jego ceny zaczynają się zazwyczaj od około 600 zł, jednak jest to wydatek jednorazowy, a jeśli odpowiednio go przemyślimy, nie będzie wiązał się już z dużymi wydatkami eksploatacyjnymi. Filtry oczyszczaczy wymagają wymiany co kilka miesięcy, a same urządzenia są przeważnie energooszczędne, zatem z przymrużeniem oka można powiedzieć, że cena czystego powietrza sprowadza się do ceny samego oczyszczacza.

Jeśli wysoka jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień ma dla nas naprawdę dużą wartość możemy wybrać także oczyszczacze z funkcją jonizacji oraz/lub nawilżania. Dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć w naszych mieszkaniach naprawdę korzystny dla układu oddechowego mikroklimat niezależnie od pory roku, pogody czy jakości powietrza na zewnątrz.

Oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji lub nawilżania – czy jest wart zakupu?

Oczyszczacze służą przede wszystkim przywróceniu bezpiecznych dla zdrowia organizmu parametrów jakości powietrza. Są niezbędne w domu alergików, astmatyków, chorych na infekcje dróg oddechowych, osób z osłabioną odpornością czy chociażby palaczy. Poza podstawową funkcją oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń i alergenów, często oferują także dwie dodatkowe funkcje – jonizacji lub nawilżania, a niekiedy obie te funkcje naraz. Czy warto zdecydować się na takie modele?

Oczyszczacz z jonizacją będzie przede wszystkim urządzeniem dokładniejszym i sprawniejszym. Dzięki generowaniu jonów dodatnich i ujemnych zneutralizuje część zanieczyszczeń, a także obciąży je sprawiając, że opadną na podłogę i będą równie łatwe do usunięcia, jak kurz czy brud. Jonizacja wpływa zatem na wydajność oczyszczacza i zwiększa jego skuteczność.

Funkcja nawilżania powietrza w przeciwieństwie do funkcji jonizacji nie będzie potrzebna użytkownikowi w ciągu całego roku. Skorzystamy z niej przede wszystkim w nasilonym okresie grzewczym oraz w trakcie naprawdę dużych upałów. Nawilżacz delikatnie schłodzi powietrze i zwiększy jego wilgotność sprawiając, że oddychanie będzie dla nas łatwiejsze, a nasze śluzówki mniej wysuszone i w mniejszym stopniu narażone na infekcje. Z nawilżaniem nie wolno jednak przesadzać, ponieważ zbyt wilgotne powietrze tworzy korzystne warunki dla rozwoju szkodliwych mikroorganizmów.

Kiedy zatem warto wybrać urządzenia 2 lub 3w1? Z pewnością wtedy, kiedy posiadamy już w mieszkaniu wiele sprzętów elektronicznych, a ogranicza nas niewielki metraż pomieszczeń. Należy mieć jednak na uwadze, że takie nawilżacze będą bardziej skomplikowane w obsłudze i wymagające w konserwacji, a ich cena proporcjonalnie większa. Jeśli zatem ogranicza nas budżet i musimy zdecydować, które połączenie jest bardziej praktyczną opcją to zdecydowaną przewagę ma w tym przypadku połączenie oczyszczacza z jonizatorem.

Podsumowanie

Oczyszczacz powietrza to jedno z urządzeń, które ma niebagatelny wpływ na podniesienie jakości naszego codziennego życia. Sprawny produkt usunie z powietrza w naszym domu zarówno zanieczyszczenia widoczne gołym okiem, jak i te mikroskopijne, takie jak bakterie, wirusy i alergeny. Dodatkowo, dzięki filtrom węglowym pozbędzie się przykrych zapachów, na przykład dymu papierosowego czy różnych woni towarzyszących gotowaniu. Warto zatem przemyśleć jego zakup, jeśli zdajemy sobie sprawę, że powietrze w naszym miejscu zamieszkania nie jest korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Oczyszczacz powietrza opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
4 KOMENTARZE
Powiadomienia
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Patrycja
Patrycja
2 lat temu

Sporo z nich jest głośnych. My mamy oczyszczacz Aria firmy Mateko i on cichutki, nie ma z tym problemu że pracuje za głośno.

Anulka
Anulka
3 lat temu

Hej, jeśli masz już oczyszczacz powietrza to lepiej dokupić sam nawilżacz ewaporacyjny, też tak zrobiłam 🙂 Zbliża się smog i suche powietrze w mieszkaniu od odkręconych kaloryferów, więc oczyszczacz z nawilżaczem 2w1 może się nie sprawdzić, bo słabiej wykrywa smog i zanieczyszczenia niż ten bez nawilżacza.

Elwira
Elwira
3 lat temu

kupiłam rok temu oczyszczacz marki Klarta i szczerze jestem zadowolona. Chcę dokupić jeszcze 1 ale zastanawiam się nad modelem 2w1 – czyli od razu z nawilżaczem zeby nie mieć milion sprzetów w domu. Zastanawiam się jednak czy to wogóle dobry pomysł by te funkcje łączyć?

Kasia
Kasia
3 lat temu
Odpowiedź do  Elwira

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zaletą urządzeń 2w1 jest właśnie redukcja liczby urządzeń, a to istotna zaleta, szczególnie w małym pomieszczeniu. Z drugiej strony wybór oczyszczaczy z funkcją nawilżania jest ograniczony, a wiele popularnych sprzętów ma czujniki, które słabo reagują na smog.

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner rtv
POWIĄZANE ARTYKUŁY