Strona główna Małe AGD Nawilżacz ewaporacyjny - ranking 2021

Nawilżacz ewaporacyjny – ranking 2021

Nawilżacz ewaporacyjny – co go wyróżnia?

Nawilżacz ewaporacyjny zwiększa wilgotność powietrza poprzez zassanie go, nawilżenie i ponowne wyrzucenie na zewnątrz. Dzięki temu, że nie jest wyposażony w grzałkę, zużywa znacznie mniej energii elektrycznej niż modele parowe. Co więcej, wiele nawilżaczy ewaporacyjnych działa również jak oczyszczacz powietrza, usuwając z niego kurz i inne zanieczyszczenia.

Do najważniejszych zalet nawilżaczy ewaporacyjnych zaliczymy zatem:

 • dużą wydajność,
 • energooszczędność,
 • naturalność nawilżania, która zapobiega zbyt mocnemu zawilgoceniu powietrza.

Nawilżacze ewaporacyjne ranking:

Ranking nawilżaczy ewaporacyjnych to zestawienie najchętniej kupowanych i cieszących się najlepszymi opiniami produktów. Znajdziesz w nim zarówno urządzenia o podstawowej funkcjonalności, jak i modele stosujące bardzo zaawansowane technologie.

Mamy nadzieję, ze nasz ranking nawilżaczy powietrza ewaporacyjnych pomoże Ci wybrać produkt o najlepszym stosunku jakości do ceny oraz optymalnej funkcjonalności.

Nawilżacz ewaporacyjny Philips HU4801/01

Philips HU4801/01


Sprawdź produkt w sklepie:

Nawilżacz ewaporacyjny Philips HU4801/01 to urządzenie o mocy 14 W, przeznaczone do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 25 metrów kwadratowych. Produkt nie posiada higrostatu, ale jest sterowany elektronicznie. Ma dwa precyzyjne ustawienia nawilżania.

Nawilżacz nie pozostawia po sobie osadów, białych plam ani mokrych śladów. Automatycznie wyłącza się po wyczerpaniu wody ze zbiornika o pojemności 2 litrów. Wydajność urządzenia to 200 ml na godzinę. Produkt jest łatwy do utrzymania w czystości oraz do ponownego napełniania wodą.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest bardzo wydajne. – Negatywne opinie dotyczą wysokiej ceny wymiennych filtrów, niezbędnych do higienicznej pracy nawilżacza.
+ Cicho pracuje.
+ Jest wygodne w użytkowaniu.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.

Nawilżacz ewaporacyjny Philips HU4813/10

Philips HU4813/10


Sprawdź produkt w sklepie:

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza Philips HU4813/10 to urządzenie o mocy 18 W, wydajności 300 ml/h oraz zasięgu pracy aż 44 m kw. Produkt stosuje technologię NanoCloud, dzięki czemu jego działanie jest bardzo higieniczne, nie wiąże się z powstawaniem mokrych plam ani białych osadów. Dodatkowo, mniejsze cząsteczki mgiełki dłużej utrzymują się w powietrzu, przez co nawilżacz jest bardziej efektywny.

Wybrany model posiada 2 litrowy zbiornik na wodę, wbudowany czujnik pomiaru wilgotności oraz elektroniczny wyświetlacz ułatwiający obsługę urządzenia. Nawilżacz może być programowany na czas pracy 1, 4 lub 8 godzin. Produkt posiada cichy tryb pracy, dzięki któremu możliwe jest ograniczenie emisji hałasu i zapewnienie sobie spokojnego snu.

Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu i konserwacji, a jego zbiornik na wodę może być całkowicie wyjmowany lub napełniany za pomocą dzbanka.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie pracuje bardzo wydajnie. – Nawilżacz ma bardzo wysoką cenę.
+ Jest łatwe w obsłudze i intuicyjne.
+ Ma bardzo atrakcyjny design.

Nawilżacz ewaporacyjny Stadler Form Oskar Little

Nawilżacz ewaporacyjny Stadler Form Oskar Little


Sprawdź produkt w sklepie:

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny Stadler Form Oskar Little to urządzenie o mocy od 6 do 15 W, wydajności 200 g/h oraz zasięgu pracy 30 m kw. Produkt posiada 2,5 litrowy zbiornik na wodę oraz dozownik zapachów, dzięki któremu pełni także rolę aromatyzera. Praca nawilżacza może być regulowana na dwóch poziomach intensywności.

Oskar Little to najmniejszy z serii szwajcarskiej marki Stadler Form nawilżacz powietrza wyposażony w wymienny filtr antybakteryjny i kostkę z jonami srebra, która gwarantuje czystość wody w zbiorniku. Urządzenie wyłącza się automatycznie, kiedy zużyje całą wodę ze zbiornika, a dzięki okienku kontrolnemu pozwala użytkownikowi na stały podgląd jej aktualnego poziomu. Co więcej, pojemnik może być łatwo uzupełniony nawet podczas pracy urządzenia.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest bardzo energooszczędne. – Nawilżacz jest bardzo kosztowny.
+ Pracuje cicho i wydajnie.
+ Posiada funkcję aromaterapii.
+ Ma bardzo designerski wygląd.

Nawilżacz ewaporacyjny Stadler Form Oskar

Nawilżacz ewaporacyjny Stadler Form Oskar


Sprawdź produkt w sklepie:

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza Stadler Form Oskar to urządzenie o mocy od 6 do 18 W, wydajności 370 g/h oraz zasięgu pracy 50 m kw. Produkt posiada 3,5 litrowy zbiornik na wodę oraz dozownik zapachów, przeznaczony do przeprowadzania aromaterapii.

Oskar jest designerskim produktem szwajcarskiej marki Stadler From, wyróżniającym się bardzo wydajną, cichą i energooszczędną pracą. Posiada okienko kontrolne do monitorowania poziomu wody i wyłącza się automatycznie w przypadku osiągnięcia poziomu minimalnego. Co więcej, jego zbiornik na wodę można z łatwością napełniać nawet podczas pracy nawilżacza.

Dzięki trybowi nocnemu diody urządzenia nie przeszkadzają użytkownikowi podczas snu. Wbudowany higrostat pozwala na 5 stopniowe regulowanie poziomu wilgotności powietrza, a kostka z jonami srebra dba o zagwarantowanie czystości wody w zbiorniku. Produkt jest wyposażony w dwa wymienne filtry antybakteryjne, dzięki czemu jego praca jest bardzo higieniczna.

Zalety:Wady:
+ Nawilżacz jest bardzo wydajny. – Urządzenie ma bardzo wysoką cenę.
+ Pracuje cicho i pobiera niewielką ilość energii.
+ Jest elegancki i minimalistyczny.

Nawilżacz ewaporacyjny Stylies Aquarius

Nawilżacz ewaporacyjny Stylies Aquarius


Sprawdź produkt w sklepie:

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny Stylies Aquarius to urządzenie o maksymalnej mocy 15 W, wydajności 300 g/h oraz zasięgu działania 50 m kw. Produkt jest bardzo zaawansowany technologicznie, wydajny i energooszczędny, jednak jednocześnie również wyjątkowo kosztowny. Nawilżacz zwiększa wilgotność powietrza i oczyszcza je za pomocą obracających się w wodzie tarczy. Dzięki temu nie wymaga wymiany żadnych filtrów ani mat oczyszczających.

Urządzenie wyposażono w kostkę z jonami srebra, która dba o czystość wody i zapobiega rozwojowi bakterii. Produkt pracuje automatycznie, dzięki wbudowanemu higrostatowi i sygnalizuje całkowite zużycie wody przy pomocy czerwonej diody.

Wybrany model pracuje również jako aromatyzer. Posiada czuły panel dotykowy, który ułatwia jego obsługę, a także tryb pracy nocnej, pozwalający na przygaszenie lub wyłączenie podświetlenia. Ma duży 4,5 litrowy zbiornik na wodę, niewymagający częstego uzupełniania.

Dodatkowe funkcje urządzenia to między innymi tryb automatycznego oczyszczania i odkamieniania, tryb auto – utrzymujący wilgotność na optymalnym poziomie 45% oraz automatyczny wyłącznik, który zatrzymuje pracę nawilżacza po osiągnięciu pożądanej wilgotności powietrza.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest nawilżaczem i oczyszczaczem powietrza w jednym. – Nawilżacz jest bardzo drogi.
+ Jest energooszczędne i wydajne.
+ Nie wymaga wymiany filtrów.
+ Pracuje cicho i bardzo higienicznie.

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny – jak wybrać najlepszy?

Nawilżacze powietrza ewaporacyjne wykorzystują w swojej pracy najbardziej naturalny sposób nawilżania, czyli odparowywanie. Sprawia to, że zużywają niewiele energii elektrycznej, są praktycznie bezawaryjne i bardzo higieniczne.

Aby wybrać model, który idealnie spełni wszystkie nasze potrzeby, warto przyjrzeć się jednak wszystkim parametrom tych urządzeń, czyli:

 • mocy – która mówi o poborze energii elektrycznej podczas pracy. W przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych nie jest ona zbyt wysoka, jednak jeśli planujemy stale korzystać z urządzenia, lepiej uprzednio sprawdzić ile Watów pobiera dany model nawilżacza. Najbardziej energooszczędne produkty będą potrzebowały do pracy około 10 W energii.
 • wydajności – czyli parametrowi mówiącemu o tym, w pomieszczeniu jakiej wielkości sprawdzi się dane urządzenie. Producenci mogą określać wydajność w metrach kwadratowych zasięgu pracy nawilżacza lub ilości mgiełki wyemitowanej w powietrze, czyli w formie mililitrów/gramów na godzinę lub litrów na dobę.
 • pojemności zbiornika na wodę – definiującej częstotliwość jej uzupełniania.
 • obecności higrometru oraz higrostatu – czyli dwów elementów niezbędnych w nawilżaczach sterowanych automatycznie. Ich zadaniem jest pomiar aktualnej wilgotności powietrza (higrometr) oraz utrzymanie jej na stałym, zadanym poziomie (higrostat).
 • głośności – w przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych za głośność pracy odpowiada przede wszystkim prędkość działania wentylatora. Bardzo często parametr ten podawany jest w określonym przedziale, przy czym niższa wartość dotyczy niskiego trybu pracy, a najwyższa najbardziej intensywnego. Zdarza się również, że nieodpowiednio eksploatowane urządzenie wskutek zakamienienia zacznie działać głośniej.
 • obecności części wymiennych – na przykład filtrów oczyszczających powietrze lub odkamieniających wodę, a także kostkek jonizujących, które należy regularnie wymieniać, aby zapewnić nawilżaczowi bezawaryjną, skuteczną i higieniczną pracę. Przed ostatecznym wyborem urządzenia, które jest w nie wyposażone, warto sprawdzić ich dostępność, cenę i żywotność.
 • obecności funkcji dodatkowych – na przykład funkcji aromaterapii lub jonizacji. Aromaterapia będzie przydatna nie tylko dla osób, które lubią otaczać się pięknymi zapachami, ale także dla tych, którzy często chorują. Z kolei jonizacja okaże się korzystna wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wieloma urządzeniami elektronicznymi.
 • obecności wyświetlacza – informującego o aktualnym poziomie nawilżenia, konieczności wymiany filtrów czy napełnienia zbiornika wodą.
 • sposobu obsługi – nawilżacze ewaporacyjne, podobnie jak inne typy nawilżaczy, mogą być sterowane automatycznie lub manualnie – za pomocą przycisków, bądź pilota. Wiele z nich poza możliwością regulacji intensywności pracy czy też programowania jej czasu albo poziomu wilgotności, umożliwia także wybór jednego z trybów automatycznych, na przykład trybu cichego, trybu nocnego, trybu czyszczenia czy trybu odkamieniania.
 • obecności zabezpieczeń/systemów ostrzegania – czyli informowania o aktualnym poziomie wody w zbiorniku, na przykład za pomocą ikonki na wyświetlaczu, sygnału dźwiękowego czy diody. Większość urządzeń tego typu wyłączy się również automatycznie, kiedy poziom wody w zbiorniku osiągnie poziom krytyczny.

Nawilżacz ewaporacyjny czy ultradźwiękowy, a może parowy – który będzie lepszy?

Każdy typ nawilżaczy powietrza ma swoje wady i zalety, na których warto oprzeć dobór produktu, dostosowanego idealnie do swoich potrzeb. Oto podsumowanie każdego z nich:

Nawilżacze ewaporacyjne

Zalety:Wady:
Wytwarzają chłodną mgiełkę w sposób najbardziej naturalny poprzez ewaporację, czyli odparowanie wody. Są stosunkowo najdroższymi nawilżaczami powietrza.
Są energooszczędne. Pracują głośniej niż nawilżacze ultradźwiękowe.
Nie stwarzają ryzyka nadmiernego nawilżenia powietrza, gdyż ich wydajność spada wraz ze wzrostem wilgotności. Wymagają regularnej wymiany wkładu nawilżającego.
Oczyszczają powietrze z alergenów i emitują higieniczną mgiełkę.

Nawilżacze parowe

Zalety:Wady:
Pracują najbardziej higienicznie – emitują sterylną mgiełkę. Ze względu na zasadę działania pobierają duże ilości energii elektrycznej.
Są niedrogie. Mogą być dosyć głośne ze względu na dźwięk bulgoczącej wody.
Większość modelów nie wymaga wymiany filtrów ani innych części zamiennych. Stwarzają ryzyko poparzenia, dlatego należy trzymać je poza zasięgiem dzieci.
Mogą służyć do inhalacji. Podnoszą temperaturę pomieszczenia, co może być dokuczliwe podczas użytkowania nawilżacza w okresie letnim.

Nawilżacze ultradźwiękowe

Zalety:Wady:
Są bardzo wydajne i energooszczędne jednocześnie. Nie można korzystać z nich w domach, w których przebywają zwierzęta (ze względu na ultradźwięki).
Bardzo cicho pracują. Są podatne na zanieczyszczenie, dlatego należy uzupełniać je tylko wodą destylowaną lub regularnie wymieniać filtry odkamieniające.
Są stosunkowo niedrogie. Niewłaściwie eksploatowane prowadzą do tworzenia nieestetycznych białych osadów na meblach.

Podsumowanie

Nawilżacze ewaporacyjne to urządzenia doceniane za energooszczędność, wydajność oraz naturalny sposób nawilżania powietrza. Ich dużą zaletą jest również częściowe oczyszczanie powietrza, a największą wadą stosunkowo wysoka cena.

Aby wybrać model idealnie dostosowany do swoich potrzeb, sprawdź nasz ranking nawilżaczy ewaporacyjnych i zapoznaj się z naszym szczegółowym poradnikiem zakupowym, który podpowie Ci, na co zwrócić uwagę, porównując poszczególne produkty z tej kategorii.

Nawilżacz ewaporacyjny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać