Strona głównaElektronikaWentylatoryNajlepszy wentylator - ranking 2024

Najlepszy wentylator – ranking 2024

Wentylator – jaki wentylator jest najlepszy?

Wentylator to niedrogie urządzenie, dzięki któremu mamy szansę przetrwać letnie upały w bardziej komfortowych warunkach. Jaki rodzaj domowego wiatraka będzie najlepszy? Wszystko zależy od pomieszczenia, które wentylator ma schładzać, a także od indywidualnych potrzeb jego użytkowników.

Wyróżniamy:

  • wentylatory biurkowe/przenośne – niewielkie i poręczne, ustawiane na blacie, odpowiednie dla jednej osoby.
  • wentylatory stojące/podłogowe, w tym klasyczne i kolumnowe, czyli większe wiatraki odpowiednie do schładzania całych pomieszczeń, wyposażone w jedno (wariant klasyczny) lub wiele śmigieł zamkniętych w podłużnej obudowie (wariant kolumnowy).
  • wentylatory bezłopatkowe – ciche i estetyczne, jednak znacznie droższe niż modele klasyczne.

Szukasz konkretnego typu wentylatora? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Wentylator ranking:

Ranking wentylatorów to zestawienie popularnych wiatraków domowych różnego typu. Przedstawiliśmy w nim modele odpowiednie dla potrzeb jednego lub wielu użytkowników. Sprawdź, jakie cechy charakteryzują poszczególne z nich i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom!

 

1. Wentylator Honeywell HYF1101E4

 

Honeywell HYF1101E



Honeywell HYF1101E4 to wentylator kolumnowy o mocy 36 W. Urządzenie obraca się o 55 stopni, rozprowadzając chłodne powietrze równomiernie po całym pomieszczeniu. Produkt został wyposażony w dotykowy panel sterujący z wyświetlaczem LED. Posiada także funkcjonalny timer z możliwością ustawienia czasu działania na 1, 2, 4 lub 8 godzin.

Wentylator wyróżnia się cichą pracą zagwarantowaną przez nowoczesne łożyska, stosowane do tej pory wyłącznie w radiatorach komputerowych. Urządzenie dysponuje 3-stopniową regulacją prędkości.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma daleki zasięg oddziaływania. – Niektóre opinie wskazują na stosunkowo wysoką cenę produktu.
+ Cicho pracuje.  
+ Posiada timer i regulację prędkości nawiewu.  
+ Jest estetycznie wykonane.  

2. Wentylator HONEYWELL HYF290E

 

HONEYWELL HYF290E



Wentylator kolumnowy HONEYWELL HYF290E to urządzenie o mocy 31 W. Model oferuje 8-poziomową regulację prędkości pracy. Może być sterowany przy pomocy pilota. Jego atutem jest elegancki, smukły wygląd, dzięki któremu sprzęt można ustawić dosłownie w każdym pomieszczeniu.
Urządzenie posiada tryb nocny i funkcję oscylacji. Pracuje cicho, a dzięki opcji automatycznego przyciemniania wyświetlacza doskonale sprawdza się podczas upalnych nocy, nie wpływając negatywnie na komfort snu. Produkt został wyposażony w praktyczną kieszonkę na pilota. Posiada także timer, który pozwala zaprogramować go na 1, 2, 4 lub 8 godzin.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest wydajne. – Negatywne opinie dotyczą odgłosu skrzypienia przy uruchomionym trybie oscylacji.
+ Ma elegancki design.  
+ Bardzo cicho pracuje.  
+ Jest proste w montażu.  

 

3. Wentylator Sencor SFN 5040BL

Wentylator Sencor SFN 5040BL



Sencor SFN 5040BL to wentylator kolumnowy o mocy 90 W. Urządzenie posiada funkcję automatycznej oscylacji i aż 7 ustawień prędkości pracy silnika. Może być sterowane przy pomocy pilota, który pozwala na wybór takich opcji, jak włącz/wyłącz, zmień tryb pracy czy ustaw timer. Produkt ma lekką konstrukcję i zajmuje niewiele miejsca. Wyróżnia się także stosunkowo cichą pracą.

Wentylator posiada dotykowy panel sterowania, a w nim funkcję trzech prędkości pracy regulowanych osobno dla każdego śmigła w kolumnie. Wśród jego programów znajdziemy tryb standardowy, naturalny oraz nocny. Urządzenie dysponuje także zegarem z funkcją minutnika.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo wydajne. – Negatywne opinie dotyczą małej stabilności urządzenia.
+ Można sterować nim na dwa sposoby. – Produkt ma dosyć wysoką cenę.
+ Posiada wiele opcji regulacji ustawień pracy.  
+ Ma nowoczesny, elegancki design.  

 

4. Wentylator Adler AD7301

Adler AD7301



Adler AD7301 to klasyczny wentylator przenośny (biurkowy) o mocy 15 W. Urządzenie jest bardzo przystępne cenowo, jednak nie prezentuje się zbyt nowocześnie. Posiada stabilną podstawę oraz emaliowaną osłonę, która zabezpiecza trzy łopatki śmigła wiatraka. Produkt dysponuje obrotową głowicą oraz regulacją kąta nachylenia. Jest lekki i niewielki, dzięki czemu można ustawić go tam, gdzie zachodzi taka potrzeba.

Wentylator posiada trzy prędkości pracy. Jest łatwy w utrzymaniu w czystości, dzięki zdejmowanej osłonie. Charakteryzuje się również dużą stabilnością.

Zalety: Wady:
+ Wentylator ma bardzo niską cenę. – Negatywne opinie dotyczą niskiej mocy urządzenia.
+ Jest stosunkowo wydajny.  
+ Może zostać ustawiony w dowolnym miejscu.  

 

5. Wentylator ZELMER ZSF1410

Wentylator ZELMER ZSF1410



ZELMER ZSF1410 to wentylator stojący o mocy 50 W, wyposażony w śmigła o średnicy 40 cm. Produkt posiada 3 poziomy mocy. Nie oferuje funkcji sterowania pilotem. Umożliwia natomiast regulację wysokości. Dysponuje także trybem oscylacji – obrót w prawo i lewo o 90 stopni.
Urządzenie wyposażono w 5 śmigieł i praktyczny schowek na przewód zasilający. Produkt ma również wygodny uchwyt transportowy. Jego atutem jest ciekawy wygląd.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie pracuje wydajnie. – Jest dosyć głośne.
+ Ma stabilną konstrukcję. – Według opinii użytkowników jego elementy nie są dobrze spasowane.
+ Jest łatwy w obsłudze.
+ Ciekawie się prezentuje.

Wentylator – jak wybrać najlepszy?

Wiatrak domowy czy wentylator do biura – wybór najlepszego wentylatora uzależniony jest od naszych potrzeb, które definiują na jaki rodzaj urządzenia powinniśmy się zdecydować. Pozostałe cechy tego typu produktów, które należy wziąć pod uwagę dokonując zakupu to:

  • moc wentylatora – najczęściej oscylująca w granicach 40 – 70 W. Im ona wyższa, tym większa wydajność wiatraka oraz dłuższy możliwy czas ciągłej pracy, dlatego mocniejsze modele mogą okazać się nie tylko bardziej efektywne, ale również bardziej żywotne.
  • średnica śmigła – nawet najmocniejszy, a tym samym najszybszy wiatrak o niewielkim śmigle nie będzie w stanie chłodzić na odpowiednio wysokim poziomie. Wielkość śmigła ma zatem ogromne znaczenie – zwłaszcza, jeśli wentylator ma wietrzyć całe pomieszczenie.
  • regulacja prędkości – możliwość regulowania prędkości obrotów wiatraka pozwala dostosować jego moc do aktualnych potrzeb użytkownika. Dzięki niej możemy schładzać się delikatnym podmuchem w mniej gorące dni oraz silniejszym w trakcie prawdziwych upałów. Regulacja sprawia, że wiatrak może pracować także w nocy, nie zakłócając nam spokojnego snu.
  • sposób sterowania – wentylatory mogą być obsługiwane za pomocą przycisków umieszczonych na ich obudowie lub wygodniej przy pomocy pilota oraz/lub aplikacji w telefonie. Te ostatnie mają zazwyczaj znacznie więcej praktycznych funkcji i pozwalają lepiej kontrolować kondycję urządzenia.
  • programy pracy – zaawansowane wentylatory poza regulacją prędkości mogą dysponować także specjalnymi programami pracy. Wśród nich najpopularniejszy jest tryb naturalny, czyli na zmianę stopniowo przyspieszający i spowalniający prędkość obrotów śmigła.
  • funkcja oscylacji i regulacja kąta nachylenia – dzięki tym opcjom wentylator może schładzać naprzemiennie znacznie szerszy obszar. Funkcje te pozwalają także ustawić urządzenie w praktycznie każdym miejscu w pomieszczeniu.
  • timer – dzięki możliwości programowania czasu pracy wentylatora użytkownik może bez obaw zasypiać przy włączonym urządzeniu, które samodzielnie zakończy swoją pracę po upłynięciu zadanego czasu.
  • głośność pracy – hałaśliwy wentylator nie jest urządzeniem przyjaznym użytkownikowi. Dobry wiatrak nie powinien generować dźwięków o natężeniu wyższym niż 60 dB.

Wentylator – jaki wybrać do poszczególnych pomieszczeń?

Rodzaj i specyfikacja wentylatora ma ogromny wpływ na komfort jego użytkowania. Do biur polecane są przede wszystkim modele stojące z funkcją oscylacji, czyli takie, które schłodzą kilka stanowisk jednocześnie. W domach prywatnych wiele zależy od pomieszczenia, w którym wiatrak ma pracować.

Wentylator do salonu powinien być wydajny, czyli mieć odpowiednią średnicę i jak najwyższą moc. Najlepiej sprawdzi się tam model stojący. Istotny będzie także jego wygląd zewnętrzny. W sypialni najważniejsza może okazać się cicha praca oraz opcje programowania czasowego i regulacja prędkości obrotów. Natomiast w domowym biurze wystarczający powinien być wiatrak przenośny (biurkowy), ustawiony na blacie stołu. W takim przypadku zbędna będzie nawet funkcja oscylacji.

Podsumowanie

Wentylatory nie są urządzeniami szczególnie kosztownymi w zakupie ani w eksploatacji. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane modele jeszcze zanim gorące letnie dni zaczną wpływać negatywnie na nasz komfort przebywania we własnym mieszkaniu.

Wentylator opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd