Strona główna AGD Pralki Pralka ładowana od góry - ranking 2020

Pralka ładowana od góry – ranking 2020

Pralka ładowana od góry – jak wybrać tą najlepszą?

Decyzja o zakupie pralki często wiąże się z dylematem jaki model wybrać. Na rynku dostępne są dwa rodzaje pralek, klasyczna pralka z ładowaniem z boku oraz pralka ładowana od góry. W zależności od ilości miejsca jakim dysponujemy oraz zapotrzebowaniem na jednorazowy wsad prania wybieramy najbardziej korzystną dla nas opcję.

Decydując się na zakup pralki otwieranej od góry warto przeanalizować swoje potrzeby dotyczące funkcjonalności poszczególnych programów i funkcji. Niekiedy jesteśmy w stanie w ten sposób zaoszczędzić całkiem pokaźną kwotę pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że opcje takie jak szybkie pranie, czy funkcja prania bez zagnieceń niejednokrotnie może nam uratować wiele czasu. W celu jak najlepszego przedstawienia funkcjonalności najlepszych modeli pralek otwieranych od góry stworzyliśmy ranking urządzeń tego typu.

Pralka ładowana od góry ranking:

Zaprezentowane modele w rankingu pralek zostały przetestowane przez tysiące użytkowników, co może świadczyć o ich wysokiej jakości i idealnemu dopasowaniu do potrzeb klienta. Aby przekonać się do zalet każdej z nich zachęcamy do lektury z dzisiejszym artykułem.

Pralka ELECTROLUX EWT1266EXW

Pralka ładowana od góry ELECTROLUX EWT1266EXW


Sprawdź produkt w sklepie:

Ranking pralek ładowanych od góry rozpoczyna model firmy Electrolux EWT1266EXW. Jest to pralka niezwykle kompaktowa o szerokości zaledwie 40 centymetrów, a zarazem mieszcząca nawet 6 kilogramów prania jednocześnie. Dzięki wyświetlaczowi LED mamy możliwość kontrolowania wybranego programu oraz pozostałego czasu do zakończenia cyklu.

Wybierając pralkę ładowaną od góry Electrolux otrzymujemy możliwość wyboru czasu cyklu dzięki funkcji Time Manager, który pozwala na zaplanowanie, kiedy nasze ubrania będą gotowe. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie u osób zabieganych, a także ceniących sobie dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Co ważne, każde pranie będzie idealnie czyste, a ubrania niezniszczone, dzięki certyfikatowi Woolmark Blue. Pozwala On na delikatne traktowanie ubrań podczas prania, w szczególności tych delikatnych – wełnianych, zachowując przy tym najwyższe standardy jeżeli chodzi o jakość ich wyczyszczenia.

Częstym problemem tego typu pralek są drzwiczki, które znajdują się u góry, a ich otwieranie niejednokrotnie może przysporzyć kłopotów. Wybierając model EWT1266EXW ten problem nie występuje, gdyż zamontowany został tu mechanizm „miękkiego” opadania, który znacząco poprawia bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzenia. Pralka od Electrolux wyposażona została w specjalny dozownik detergentu FleixDose Plus, dzięki któremu efekty pracy pralki są jeszcze lepsze. Dozownik ten uwalnia odpowiednią ilość proszku czy też płynu do wody w idealnym momencie, aby pranie było wolne od zabrudzeń i pozostałości resztek detergentu. Wybór pralki Electrolux EWT1266EXW to nie tylko zwiększenie troski o jakość i żywotność ubrań, ale także o środowisko. Urządzenie to posiada klasę efektywności energetycznej A+++, która pozwala na zaoszczędzenie energii, a także pieniędzy.

Zalety:Wady:
+ Możliwość dostosowania temperatury, czasu prania i prędkości wirowania do indywidualnych potrzeb – Brak możliwości wyciszenia sygnału dźwiękowego sygnalizującego zakończenie pracy pralki
+ Łatwe dozowanie detergentu; – Głośna praca
+ Niewielkie gabaryty 

Pralka AEG LTX7E272P

Pralka AEG LTX7E272P


Sprawdź produkt w sklepie:

Kolejną propozycją pralki ładowanej od góry jest model LTX7E272P od firmy AEG. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowanie technologii ProSteam, dzięki której możemy odświeżyć ubrania za pomocą specjalnego programu parowego. Dzięki jej zastosowaniu ubrania będą wolne od zagnieceń, a użytkownik bez wysiłku osiągnie nieskazitelny efekt wyczyszczenia ubrań.

Zastosowanie nowoczesnych technologii takich jak ProSense sprawia, że urządzenie to samodzielnie dostosowuje program do wagi prania, aby użytkownik mógł cieszyć się jak najdłużej ubraniami o jak najlepszej kondycji włókien i kolorów. ProSense pozwala ochronić tkaniny dzięki skróceniu do minimum czasu ich prania. Wysoka jakość pranych ubrań to zasługa także funkcji SoftPlus, która sprawia, że płyn zmiękczający dodany do cyklu prania uwalniany jest w taki sposób, żeby wchłaniany był przez tkaniny w jak największym stopniu. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie wyjątkowej miękkości pranych ubrań.

Według opinii użytkowników zastosowane drzwiczki są w pełni bezpieczne, nie opadają podczas wkładania i wyjmowania kolejnych wkładów pralki, a dodatkowy przycisk otwierający pokrywę jest szczególnie doceniany przez rodziny z małymi dziećmi. Trwałość urządzenia dodatkowo wspomaga energooszczędny silnik falownikowy OKOInverter, który odpowiada nie tylko za żywotność pralki, ale również za skuteczność urządzenia niezależnie od wybranego programu.

Zalety:Wady:
+ Cicha praca urządzenia – Czasami problemy z blokowaniem się drzwiczek
+ Wiele opcji wyboru pracy pralki
+ Duża ładowność – do 7 kilogramów jednorazowego wsadu prania 

Pralka WHIRLPOOL MTDLR60116

Pralka WHIRLPOOL MTDLR60116


Sprawdź produkt w sklepie:

Whirlpool MTDLR60116 to pralka ładowana od góry o jednorazowej pojemności wkładu do 6 kilogramów. Urządzenie to zostało wyposażone w autorską technologię 6-ty zmysł. Pozwala ona na zaoszczędzenie nawet do 50 procent wody, energii i czasu, dzięki inteligentnym czujnikom dobierającym program do wagi i rodzaju pranych ubrań.

Kolejnym rozwiązaniem, na które zdecydowała się firma Whirlpool w swoim urządzeniu to funkcja FreshCare pozwalająca na wyjęcie z pralki suchych ubrań. Pralka po zakończeniu cyklu prania delikatnie odwirowuje ubrania, tym samym je susząc i zachowując ich świeżość. Nieskazitelne kolory i ochrona nawet najbardziej wymagających tkanin możliwa jest dzięki specjalnemu programowi 15 stopni, który pozwala na pranie ubrań w niskiej temperaturze. Pralka Whirlpool pozwala nie tylko na pranie ubrań w niskiej temperaturze, ale również w możliwie najkrótszym czasie. Dzięki opcji „szybkie” wypierzemy nasze ubrania w możliwie najkrótszym czasie, nie tracąc przy tym na jakości oczyszczania z zanieczyszczeń.

Whirlpool w swojej pralce ładowanej od góry zapewnił użytkownikom wysoki komfort wyjmowania ubrań dzięki funkcji Drum Up pozwalającej na automatyczne ustawienie bębna dla zwiększenia wygody pracy. Bezpieczeństwo to podstawa, a firma Whirlpool podeszła do tego tematu bardzo poważnie tworząc system zabezpieczania przed wyciekami. W przypadku powstania awarii system Aqua Stop natychmiastowo odcina dopływ wody jednocześnie chroniąc użytkownika przed zalaniem mieszkania.

Zalety:Wady:
+ Elektroniczny programator – Brak funkcji odpompowywania wody
+ Cicha i łatwa w użytkowaniu
+ Możliwość prania nawet w bardzo niskiej temperaturze 

Pralka Whirlpool AWE60110

Pralka Whirlpool AWE60110


Sprawdź produkt w sklepie:

Szukając urządzenia na każdą kieszeń z pomocą po raz kolejny przychodzi firma Whirlpool wraz ze swoim modelem AWE60110. Pralka ta idealnie spisze się w przypadku mniej wymagających klientów, gdyż nie oferuje zbyt wiele funkcjonalności. Jest to urządzenie o bardzo prostej konstrukcji i o intuicyjnym sterowaniu.

Pralka ta wyposażona została w pasek postępu programu, dzięki któremu użytkownik ma możliwość śledzenia postępu pracy cyklu prania. Dodatkowo pralka została wyposażona w opcję szybkiego prania, która pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale również wodę czy energię. Oszczędność energii możliwa jest także dzięki zastosowaniu klasy A+ efektywności energetycznej Pralka ładowana od góry Whirlpool AWE60110 pozwala na umieszczeniu w bębnie jednorazowo do 6 kilogramów ubrań.

Zalety:Wady:
+ Atrakcyjna cena – Brak wyświetlacza
+ Możliwość kontrolowania postępów prania – Mało intuicyjny system wyboru programów
+ Cicha praca – Brak blokowania drzwiczek ułatwiających wkładanie i wyjmowanie prania

Pralka Indesit BTWA51051PL

Pralka ładowana od góry Indesit BTWA51051PL


Sprawdź produkt w sklepie:

Intesit BTWA51051PL to kolejna propozycja pralki ładowanej od góry. Urządzenie to zostało wyposażone w kilka ciekawych funkcji. Jedną z nich jest cykl Extra Wash pozwalający na pozbycie się trudnych plam, między innymi z kawy, czekolady czy czerwonego wina. Nawet w połączeniu z szybkim cyklem prania, urządzenie to pozwala cieszyć się nieskazitelnie czystym praniem.

Kolejnym bardzo przydatnym programem jest Water Balance Plus, który został zaprojektowany z myślą o osobach przykładających szczególną wagę do ochrony środowiska. Program ten pozwala na zaoszczędzenie do 70 procent wykorzystywanej energii i zmniejszenie użycia wody nawet o połowę.

Dla osób, które cenią sobie swój czas i lubią zaplanować domowe obowiązki w taki sposób, aby zajmowały one jak najmniej czasu Indesit przygotował program Opóźnione pranie. Wystarczy, że ustawimy program i godzinę, o której pranie ma się rozpocząć, a pralka włączy się o określonym czasie. Urządzenie firmy Indesit pozwala na wypranie 5 kilogramów ubrań jednorazowo.

Zalety:Wady:
+ Niskie zużycie energii i wody – Brak opcji krótkiego prania
+ Możliwość ustawienia godziny rozpoczęcia się cyklu prania – Standardowe programy o długim czasie pracy
+ Efektywna praca pralki 

Pralka ładowana od góry – podsumowanie

Podsumowując, każda z zaprezentowanych pralek ładowanych od góry cechuje się wysoką jakością pracy oraz energooszczędnością. W większości modeli zostały zastosowane rozwiązania wspomagające codzienne użytkowanie pralki, między innymi system blokowania drzwiczek czy intuicyjny dozownik detergentu. Warto jednak pamiętać, że ten typ pralek mimo mniejszych gabarytów często jest droższym rozwiązaniem od klasycznej pralki.

Pralki ładowane od góry opinie

Wśród osób posiadających pralki ładowane od góry jest wiele pozytywnych opinii na ich temat. Nie da się ukryć, że pralki te zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż ładowane z boku.

Na takie pralki decydują się nie tylko małe rodziny czy osoby mieszkające samotnie, ale również Ci którzy cenią sobie estetykę. Pralki od góry nie posiadają bowiem przeszklonych drzwiczek, dzięki czemu nie widać aktualnego wsadu prania. Kolejną zaletą jest fakt, że pracują znacznie ciszej od tych, otwieranych z boku, a wibracje od bębna są niemalże niewyczuwalne. Ze względu na brak konieczności schylania się aby włożyć lub wyjąć pranie pralki ładowane od góry często wybierają osoby starsze, dzięki czemu ułatwia im to wykonywanie codziennych domowych obowiązków.

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać