Strona główna Małe AGD Zdrowie i uroda Trymer do brody - jaki wybrać?

Trymer do brody – jaki wybrać?

Najlepszy trymer do brody – jak wybrać?

Trymer do brody to urządzenie niezbędne do estetycznego stylizowania zarostu oraz skracania go na odpowiednią długość przed przystąpieniem do tak zwanego golenia na gładko. Produkty tego typu wyposażone są najczęściej w wymienne lub regulowane nasadki, dzięki którym możliwe jest przycięcie brody, wąsów i baków na wybraną przez użytkownika długość. Większość takich urządzeń działa bezprzewodowo, aby umożliwić maksymalną wygodę i precyzję pracy, dlatego wybierając idealny model dla siebie, warto wziąć po uwagę przede wszystkim:

 • gęstość i twardość swojego zarostu,
 • zakres regulacji długości strzyżenia,
 • wielofunkcyjność trymera, czyli możliwość przycinania nim zarówno zarostu, jak i włosów na głowie, a nawet na całym ciele.

Ważną cechą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru trymera jest także jego wielkość, w tym zwłaszcza rozmiar głowicy, ponieważ to właśnie te parametry odpowiadają za komfort obsługi urządzenia oraz precyzyjność stylizowania zarostu.

Trymer do brody ranking:

Trymer do brody ranking to zestawienie najczęściej wybieranych i najchętniej polecanych trymerów, które cieszą się dobrymi opiniami wśród wielu konsumentów. Znajdziesz w nim zarówno urządzenia jedno-, jak i wielofunkcyjne wraz z opisem najistotniejszych parametrów oraz wyszczególnieniem ich wad i zalet, wskazanych przez prawdziwych użytkowników poszczególnych modelów.

Mamy nadzieję, że nasz ranking trymerów do brody pomoże Ci wybrać produkt, który najlepiej spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania.

Trymer do brody Philips OneBlade Pro QP6520/20

Philips OneBlade Pro QP6520/20


Sprawdź produkt w sklepie:

Philips OneBlade Pro QP6520/20 to urządzenie zasilane akumulatorowo, umożliwiające pracę zarówno na sucho, jak i na mokro. Produkt pozwala na przycinanie, modelowanie i golenie zarostu za pomocą jednego ruchomego ostrza i specjalnych nasadek.

Model OneBlade Pro QP6520/20 dopasowuje się do kształtów twarzy i zapobiega podrażnieniom, dzięki śliskiej powłoce i zaokrąglonym końcówkom ostrza, które porusza się aż 200 razy na sekundę.

Nasadka urządzenia posiada 14 stopniową regulację długości w zakresie 0,4 – 10 mm, co umożliwia dowolne kształtowanie zarostu. Wymiana ostrza jest konieczna co około 4 miesiące, a bateria litowo-jonowa ładuje się już w ciągu godziny, pozwalając na 90 minut nieprzerwanej pracy.

Zalety:Wady:
+ Trymer jest niewielki i bardzo precyzyjny. – Ma wysoką cenę.
+ Umożliwia szybkie przycinanie i modelowanie zarostu.
+ Nie podrażnia skóry i nie powoduje dyskomfortu.
+ Cicho pracuje. 
+ Posiada wytrzymałą baterię. 

Trymer do brody Braun Multigroomer MGK5080

Trymer do brody Braun Multigroomer MGK5080


Sprawdź produkt w sklepie:

Trymer do brody Braun Multigroomer MGK5080 to zestaw do stylizacji 9w1, umożliwiający nie tylko stylizowanie różnej długości zarostu, ale także stosunkowo dokładne golenie, pielęgnację całego ciała oraz przycinanie włosów w nosie i uszach. Produkt działa akumulatorowo, dzięki czemu można używać go na sucho i na mokro, a także myć pod bieżącą wodą.

W zestawie z trymerem otrzymujemy między innymi 4 wymienne grzebienie, przycinające zarost na długość od 0,5 do 21 mm, które można wykorzystać także do strzyżenia włosów. Silnik z wbudowanym czujnikiem dba, aby zapewnić urządzeniu jednolitą moc niezależnie od rodzaju włosów i ich gęstości, a sprzedawana w komplecie z produktem maszynka do golenia z wymiennymi ostrzami pozwala na uzyskanie efektu idealnie gładkiej skóry.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie umożliwia pracę na sucho i na mokro . – Niektóre opinie wskazują, że nakładka do golenia ciała może podrażniać skórę.
+ Jest stosunkowo dokładny. – Jest dosyć drogi.
+ Cicho pracuje.
+ Można myć go pod wodą. 

Trymer do brody Philips Multigroom series 1000 MG1100/16

Philips Multigroom series 1000 MG1100/16


Sprawdź produkt w sklepie:

Trymer do brody Philips Multigroom series 1000 MG1100/16 to urządzenie zasilane bateryjnie, które można myć pod bieżącą wodą. Produkt jest bardzo precyzyjny i niewielki, dzięki czemu nie ogranicza widoczności i pozwala na komfortowe modelowanie brody i baczków.

Trymer wyposażono w dwustronne ostrza DualCut, które umożliwiają połączenie skuteczności z delikatnością strzyżenia. Wymienne nasadki pozwalają skrócić zarost na długość 1, 3 lub 5 mm, a golarka z siateczką gwarantuje dokładne golenie bez podrażnień.

Zalety:Wady:
+ Trymer jest bardzo precyzyjny i wygodny w obsłudze. – Niektóre opinie podkreślają fakt, że urządzenie na baterie nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniej mocy, aby poradzić sobie z gęstym i twardym zarostem.
+ Można używać go na sucho i na mokro. – Nie pozwala na płynną regulację długości strzyżenia.
+ Ma niską cenę.
+ Goli stosunkowo dokładnie. 

Trymer do brody Philips Multigroom series 5000 9w1 MG5720/15

 Philips Multigroom series 5000 9w1 MG5720/15


Sprawdź produkt w sklepie:

Philips Multigroom series 5000 9w1 MG5720/15 to zestaw do stylizacji 9w1, który umożliwia skracanie i modelowanie włosów oraz zarostu, a także przycinanie owłosienia w nosie i uszach. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy 3 nasadki do włosów, pracujące w zakresie 9 – 16 mm oraz 3 nasadki do brody, operujące na długościach 1, 2 i 3 – 7 mm.

Produkt jest zasilany akumulatorowo, a jego bateria pozwala na około 80 minut bezprzewodowej pracy. Wbudowane dwustronne ostrza DualCut gwarantują szybkość i precyzję przycinania zarostu. Trymer jest także wodoodporny, dzięki czemu można myć go pod bieżącą wodą.

Zalety:Wady:
+ Trymer posiada wiele wymiennych końcówek. – Niektóre opinie wskazują, że produkt dosyć głośno pracuje.
+ Ma bardzo skuteczne ostrza.
+ Jest dostępny w atrakcyjnej cenie.

Trymer do brody Remington MB4045

Trymer do brody Remington MB4045


Sprawdź produkt w sklepie:

Trymer do brody Remington MB4045 to zestaw do stylizowania brody, złożony z trzech grzebieni, wysuwanego trymera precyzyjnego, nożyczek oraz szczotki z włosia dzika. Produkt jest zasilany za pomocą baterii litowej, która umożliwia ciągłą pracę urządzenia nawet do 120 minut.

Trymer od Remingtona pozwala na skracanie zarostu w zakresie 1 – 5 mm, 1,5 – 18 mm oraz 20 – 35 mm. Jego ostrza pokryto tytanem, który gwarantuje wysoką skuteczność podcinania i długą żywotność produktu, a możliwość mycia ich pod wodą znacząco ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie posiada wiele wymiennych końcówek. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim niezbyt solidnych, plastikowych nakładek.
+ Jest precyzyjny i łatwy w użyciu.
+ Ma przystępną cenę.
+ Dobrze leży w dłoni.

Jaki trymer do brody będzie najlepszy?

Trymer do brody powinien być przede wszystkim solidny, mocny i dokładny. Ważną cechą będzie także jego delikatność, szczególnie w przypadku panów, których skóra jest bardzo wrażliwa i skłonna do podrażnień. Niezwykle istotna jest również komfortowa obsługa urządzenia oraz jego precyzyjność, od której zależy końcowy efekt modelowania. Na co warto zatem zwrócić uwagę, wybierając model idealny?

Do najważniejszych parametrów trymera do brody zaliczamy:

 • moc – od której zależy skuteczność i szybkość pracy urządzenia – powinna być dostosowana do typu zarostu,
 • rodzaj zasilania – sieciowy, bateryjny, akumulatorowy lub akumulatorowo-sieciowy – przy czym znacząca większość trymerów to urządzenia bezprzewodowe, zapewniające najwyższy komfort obsługi,
 • metoda regulacji długości strzyżenia – za pomocą pokrętła, suwaka lub wymiennych nasadek,
 • zakres oraz liczba poziomów regulacji długości strzyżenia – określająca maksymalną i minimalną długość, na jaką można przyciąć zarost za pomocą poszczególnych nasadek lub bez nich,
 • rodzaj ostrzy – który ma ogromny wpływ na skuteczność oraz żywotność urządzenia – najlepiej jeśli są to ostrza ze stali nierdzewnej, pokryte dodatkową, wzmacniającą ich trwałość powłoką, na przykład tytanową,
 • czas pracy na akumulatorze/baterii oraz czas pełnego naładowania – w przypadku urządzeń zasilanych akumulatorowo lub sieciowo-akumulatorowo,
 • głośność pracy,
 • wodoszczelność – pozwalająca na oczyszczanie trymera pod bieżącą wodą,
 • wskaźnik ładowania – w przypadku urządzeń akumulatorowych oraz sieciowo-akumulatorowych,
 • ilość wymiennych nasadek – zwiększających funkcjonalność urządzenia.

Dużą popularnością cieszą się obecnie nie tylko trymery do brody, ale także bogate zestawy, w których poza trymerem otrzymujemy także wiele wymiennych nasadek, między innymi do przycinania włosów na ciele, na głowie, w uszach oraz w nosie. Produkty tego typu są naturalnie droższe, jednak w wielu przypadkach ich zakup może okazać się bardzo opłacalny, gdyż zastąpią wiele niezbędnych produktów do strzyżenia, modelowania, a nawet golenia zarostu i pozostałego owłosienia.

Trymer do brody czy maszynka do golenia – co będzie lepsze?

Trymer do brody w przeciwieństwie do maszynki do golenia dedykowany jest jedynie skracaniu i modelowaniu zarostu, nie zaś usuwaniu go „na gładko”. Będzie doskonałym urządzeniem dla panów noszących długą lub subtelnie zarysowaną brodę i pomoże utrzymać ją na docelowej długości. Sprawdzi się także w celu skrócenia zarostu przed przystąpieniem do golenia maszynką. Pozwoli w ten sposób przedłużyć jej żywotność i uniknąć podrażnień.

Co więcej, trymery do brody są często urządzeniami wielofunkcyjnymi, co oznacza, że z ich pomocą skrócimy nie tylko zarost, ale także włosy na całym ciele, na głowie oraz w tak trudno dostępnych miejscach, jak nos czy uszy. W zależności od dostępnych w zestawie nasadek i grzebieni, produkty tego typu mogą oferować nawet do kilkunastu różnych, niezwykle przydatnych funkcji.

Maszynka do golenia jest natomiast produktem dedykowanym usuwaniu zarostu z efektem idealnej gładkości. Odpowiednio dobrana pozwoli pozbyć się go bez podrażnień i z długotrwałym rezultatem. Nie jest jednak tak precyzyjna jak trymer i nie umożliwi nam modelowania brody oraz wąsów.

Oba te urządzenia mają zatem zupełnie inną specyfikę i będą niezbędne osobie, która goli się na gładko lub często zmienia styl noszonego zarostu. Warto więc mieć w swoim domu zarówno dobrej jakości trymer do brody, jak i odpowiednio dobraną do typu skóry i zarostu maszynkę do golenia.

Trymery do brody – jak prawidłowo ich używać?

Niezależnie od jakości i funkcjonalności wybranego trymera do brody, jedynie prawidłowy sposób jego użytkowania pozwoli nam cieszyć się idealnie wymodelowanym zarostem i długą żywotnością urządzenia. Warto zatem pamiętać, aby przed każdym stylizowaniem dokładnie umyć, wysuszyć i wyczesać brodę oraz wąsy, aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka i wygładzić zarost. Taki zabieg nie tylko zwiększy precyzję strzyżenia, ale także pomoże zredukować ryzyko podrażnienia skóry.

Przed przystąpieniem do modelowania zarostu należy wybrać odpowiednią nasadkę lub wyregulować pozycję ostrzy, przy czym zaleca się uprzednie przetestowanie zawyżonej długości, aby samodzielnie przekonać się, czy nie jest ona wystarczająca. Trymer przesuwamy powoli od górnej części baków w dół oraz od szyi w kierunku podbródka. Baki i broda powinny mieć proporcjonalną długość, którą warto ocenić poprzez ponowne przeczesanie zarostu.

Linię brody wyznaczamy za pomocą nasadki precyzyjnej lub samego trymera bez nakładek. Powierzchnie skóry, które pragniemy całkowicie pozbawić owłosienia, golimy natomiast nasadką foliową, maszynką elektryczną lub tradycyjną jednorazówką.

Podsumowanie

Trymery do brody to bardzo praktyczne urządzenia, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdego dbającego o siebie mężczyzny. Choć nie są to produkty o wygórowanej cenie, warto dobrze przemyśleć ich wybór, aby zapewnić sobie nie tylko doskonałe efekty modelowania, ale także pełen komfort stylizowania zarostu.

Nasz ranking trymerów do brody pomoże Ci wybrać model, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania, dlatego zapoznaj się z naszymi propozycjami i postaw na produkt, dzięki któremu każdy zabieg modelowania zarostu stanie się dla Ciebie czystą przyjemnością.

Trymer do brody opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać