Strona główna Małe AGD Depilatory Depilator - ranking top 1

Depilator – ranking top 1

Depilator – jakie produkty mamy do wyboru?

Depilator to urządzenie służące do długotrwałego i bardzo dokładnego usuwania zbędnego owłosienia. Na rynku dostępne są depilatory tradycyjne, czyli depilatory wyrywające włoski z cebulką za pomocą pęset lub dysków oraz nowoczesne depilatory IPL, pozwalające na wykonanie tak zwanej epilacji, czyli naprawdę długotrwałego (do kilku miesięcy) usunięcia owłosienia za pomocą impulsów świetlnych.

Depilatory ranking TOP 1

Ranking depilatorów, czyli zestawienie produktów TOP 1 z każdej kategorii przedstawia najlepsze modele depilatorów IPL, dyskowych i pęsetowych. Stworzyliśmy go po to, aby osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z trwałą depilacją mogły w łatwy sposób zdecydować, który typ urządzeń najlepiej spełni ich potrzeby oraz który konkretny model może okazać się dla nich produktem idealnym.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem depilatorów oraz poradnikiem doboru urządzenia najlepiej dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Depilator laserowy Philips Lumea IPL BRI953/00

Philips Lumea IPL BRI953/00


Sprawdź produkt w sklepie:

Depilator laserowy Philips Lumea IPL BRI953/00 to urządzenie gwarantujące 92% redukcję owłosienia już po 3 zabiegach, a także efekt gładkiej skóry utrzymujący się do 6 miesięcy. Produkt posiada 3 nasadki – precyzyjną do okolic bikini i pach, do ciała oraz do twarzy. Jego lampa jest w stanie wygenerować 250 000 błysków, co powinno wystarczyć na około 20 lat użytkowania.

Depilator IPL marki Philips ma wbudowany czujnik SmartSkin, który dostosuje najlepszą intensywność pracy urządzenia na podstawie koloru skóry i włosków użytkownika. Z produktu można korzystać zarówno bezprzewodowo, jak i podczas zasilania z sieci. Depilator jest w pełni bezpieczny, dzięki wbudowanemu ciemnoczerwonemu filtrowi światła.

Epilacja z użyciem tego modelu depilatora wymaga powtarzania zabiegów co 2 tygodnie, a następnie podtrzymania efektów poprzez wykorzystanie kolejnych serii błysków co 4 – 8 tygodni.

Urządzenie może działać automatycznie lub być ustawiane manualnie. Posiada również 2 tryby pracy – tryb przesunięcia i błysku oraz tryb przyłożenia i błysku.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie sprawia, że odrastające włoski są delikatniejsze i rosną wolniej. – Produkt ma wysoką cenę.
+ Depilacja jest praktycznie bezbolesna (można odczuwać ciepło).
+ Depilator posiada czujnik, który gwarantuje ochronę przed poparzeniem.
+ Działa przewodowo i bezprzewodowo.

Sprawdź cały ranking najlepszych depilatorów IPL!

Depilator dyskowy Philips Satinelle HP6423/00

Philips Satinelle HP6423/00


Sprawdź produkt w sklepie:

Depilator dyskowy Philips Satinelle HP6423/00 to urządzenie zasilane sieciowo, dostępne w zestawie z trzema praktycznymi akcesoriami – głowicą golącą, nasadką do przycinania oraz podróżnym etui. Produkt jest w stanie wychwycić włoski od długości 0,5 mm, dzięki czemu zapewnia efekt gładkiej skóry na około 4 tygodnie. Urządzenie wyróżnia ergonomiczny, zakrzywiony uchwyt, ułatwiający obsługę.

Dyski depilatora są na tyle precyzyjne, że wyrywają nawet najkrótsze włoski, jednocześnie nie pociągając za skórę. Głowica produktu dostosowuje się do kształtów ciała i może być myta pod bieżącą wodą, co ułatwia utrzymanie jej w czystości. Dzięki dodatkowym akcesoriom depilator umożliwia także przycinanie i modelowanie owłosienia.

Philips Satinelle HP6423/00 może być używany wyłącznie na sucho. Posiada dwa stopnie regulacji prędkości i jest wyposażony w 21 dysków oraz 20 pęset.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest poręczne i łatwe w użyciu. – Negatywne opinie na temat depilatora dotyczą przede wszystkim głośności jego pracy.
+ Depilator jest sprzedawany w zestawie z praktycznymi akcesoriami.
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
+ Elegancko się prezentuje. 

Sprawdź cały ranking najlepszych depilatorów tradycyjnych!

Depilator pęsetowy Braun Silk-epil 9 9561 Wet&Dry

Depilator pęsetowy Braun Silk-epil 9 9561 Wet&Dry


Sprawdź produkt w sklepie:

Depilator pęsetowy Braun Silk-epil 9 9561 Wet&Dry to urządzenie akumulatorowe, zdolne wychwycić włoski od 0,5 mm długości, gwarantując efekt gładkiej skóry utrzymujący się do 4 tygodni. Produkt może być używany na mokro i na sucho, przy czym wykonując zabieg depilacji w wannie lub pod prysznicem mamy szansę na znaczące zredukowanie związanego z nią bólu.

Wybrany model poza wyrywaniem włosów wibruje w sposób pulsacyjny, zmniejszając uczucie dyskomfortu. Posiada również ruchomą głowicę, która dopasowuje się do kształtów ciała. Dzięki wbudowanej lampce Smartlight użytkownik jest w stanie zauważyć nawet najdrobniejsze, jasne włoski i zapewnić sobie efekt perfekcyjnie gładkiej skóry.

Produkt sprzedawany jest w zestawie z 6 dodatkami, między innymi z nasadką do kontaktu ze skórą, nasadką precyzyjną, głowicą golącą czy nasadką trymera. Głowica urządzenia zbudowana jest z 40 pęset.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie może być używane na mokro, co znacząco zmniejsza dyskomfort depilacji. – Produkt ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest dostępne w zestawie z wieloma przydatnymi akcesoriami.
+ Posiada wbudowaną lampkę.
+ Ma bardzo estetyczny design.

Sprawdź cały ranking najlepszych depilatorów tradycyjnych!

Najlepszy depilator – jaki depilator wybrać?

Na trwałą metodę depilacji decydują się najczęściej osoby z bardzo problematycznym owłosieniem lub niezwykle wrażliwą skórą. Może to być na przykład owłosienie bardzo grube i ciemne, czy też szybko odrastające i gęste. Właściciele takich włosków są skazani na bardzo częstą i uciążliwą depilację, która wiąże się z podrażnieniami skóry. O trwałej depilacji marzą również osoby, które poszukują wygodnych rozwiązań, dających komfort i skracających czas codziennej pielęgnacji. Z myślą o takich konsumentach na rynek wprowadzono początkowo depilatory tradycyjne, wyposażone w pęsety lub dyski umieszczone na obrotowej głowicy, a następnie bardzo nowoczesne depilatory IPL emitujące impulsy świetlne, które hamują wzrost włosów i powodują ich samoistne wypadanie.

Tradycyjne depilatory w zależności od swojej dokładności mogą zagwarantować efekt idealnie gładkiej skóry do maksymalnie około 4 tygodni. Im krótsze włoski są w stanie wychwycić, tym bardziej długotrwały rezultat zapewnią, dlatego warto zwracać uwagę na minimalną długość owłosienia, jakie może zostać wyrwane przez dysk lub pęsetę danego modelu. Najważniejszą zaletą tego typu urządzeń jest prostota ich obsługi oraz przystępna cena – w porównaniu z depilatorami IPL. Ponadto, modele tradycyjne nie wymagają również wymiany części, dzięki czemu ich eksploatacja jest bardzo ekonomiczna.

Największą wadą depilatorów pęsetowych i dyskowych jest z kolei ból i dyskomfort związany z samym zabiegiem. Producenci wychodząc na przeciw potrzebom swoich konsumentów stworzyli jednak wiele rozwiązań, które mają ten ból zredukować. Zaliczamy do nich między innymi możliwość używania depilatora w wodzie, systemy masujące poprzez wibrację czy też specjalne nasadki masujące lub chłodzące. Z czasem dyskomfort związany z mechaniczną depilacją zmniejsza się samoczynnie, a odrastające włoski stają się rzadsze i delikatniejsze, dzięki czemu osoby wytrwałe i skrupulatne mogą być bardzo zadowolone z używania tego typu urządzeń.

Na depilatory tradycyjne nie powinny decydować się osoby o bardzo niskim progu bólu oraz dużej skłonności do wrastania włosków. W takim przypadku depilacja mechaniczna będzie wiązała się z koniecznością regularnego złuszczania naskórka oraz intensywnego nawilżania skóry. W przeciwnym razie osłabione włoski nie będą w stanie przebić się przez wierzchnią warstwę naskórka i stworzą nieestetyczne, czasem nawet bolesne punkty na obszarach poddawanych depilacji.

Depilatory IPL to stosunkowa nowość na rynku depilatorów. Ponieważ ich działanie opiera się sprowokowaniu samoczynnego wypadania włosków wraz z cebulką, co gwarantuje długotrwały efekt gładkiej skóry, urządzenia IPL powinno określać się właściwie mianem epilatorów. Produkty tego typu emitują impulsy światła, które niszczą cebulki włosów. Działają jednak wyłącznie na te włoski, które są aktualnie w fazie wzrostu, co dotyczy jedynie części całego owłosienia. Właśnie dlatego zabiegi z wykorzystaniem urządzeń IPL wymagają kilkakrotnego powtórzenia. W zależności od modelu mogą to być 4 i więcej serii, po których konieczne są również depilacje przypominające, utrwalające osiągnięty efekt – te przeprowadzamy jednak co kilka tygodni.

Depilator IPL jest urządzeniem stosunkowo kosztowym, gdyż jego cena zaczyna się najczęściej od 800 złotych wzwyż. Ponieważ są to produkty o dużej mocy, ich eksploatacja może wiązać się także ze zwiększeniem opłat za energię elektryczną. Ponadto, jeśli użytkownik nie korzysta z zakupionego modelu na wyłączność, musi liczyć się także z koniecznością zakupu kolejnej lampy błyskowej, kiedy zużyje impulsy gwarantowane przez tą wbudowaną w urządzenie.

Dużym atutem przemawiającym na korzyść depilatorów IPL jest bezbolesność depilacji, która przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu powinna wiązać się co najwyższej z odczuwaniem ciepła i delikatnego szczypania. Dla wielu osób pierwsza epilacja może okazać się jednak doświadczeniem nieco stresującym, gdyż produkty tego typu emitują dosyć głośny szum i intensywne rozbłyski światła. Z czasem, podobnie jak w przypadku depilacji urządzeniem wyposażonym w pęsety czy dyski, użytkownik jest w stanie przyzwyczaić się do okoliczności tego zabiegu.

Depilator dyski czy pęsety – co lepsze dla kogo?

Osoby, które decydują się na zakup depilatora tradycyjnego bardzo często zastanawiają się, co będzie dla nich lepsze – dyski czy pęsety? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy przede wszystkim od indywidualnych uwarunkowań.

Depilatory pęsetowe dedykowane są przede wszystkim właścicielom rzadkich i słabych włosków, które podczas zabiegu wychwytuje obracająca się głowica z pęsetami. Szybkość takiej depilacji zależy przede wszystkim od liczby samych pęset, jednak osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z depilatorem, powinny wybierać modele z mniejszą ilością punktów wyrywających włoski oraz z dodatkowymi rozwiązaniami łagodzącymi ból.

Depilatory dyskowe są przeznaczone do usuwania owłosienia mocnego i gęstego, ponieważ ich głowice mają więcej punktów, które wychwytują i wyrywają włoski. Ponadto, dyski takich urządzeń mogą być nie tylko metalowe, ale także ceramiczne, co zmniejsza ryzyko uczuleń i podrażnień. Zdarzają się także modele pokryte powłoką antybakteryjną srebrno-jonową, zapewniającą pełną higieniczność każdego zabiegu.

Podsumowanie

Depilator to urządzenie, po które powinna sięgnąć każda dbająca o siebie kobieta. Dzięki niemu można zapomnieć bowiem o uciążliwym usuwaniu zbędnego owłosienia jednorazowymi maszynkami, dającymi krótkotrwały efekt i wywołującymi podrażnienia. W zależności od wybranego typu depilatora mamy szansę cieszyć się idealnie gładką skórą od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, a także oszczędzić mnóstwo czasu na codziennej pielęgnacji.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie najlepszych depilatorów pomoże Ci wybrać zarówno najlepszy typ produktu, jak i model idealny dla swoich potrzeb.

Depilator opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać