Regularny masaż twarzy ujędrnia skórę, odżywia ją i poprawia jej wygląd. Warto przeprowadzać go każdego dnia w ramach wieczornej pielęgnacji. Aby wykonać masaż, potrzebujesz jedynie urządzenia z głowicą, która pozwoli wprawić w ruch wszystkie warstwy skóry. Masażer do twarzy może być produktem zasilanym elektrycznie lub manualnym, pozbawionym zasilania i dodatkowych funkcji. Ponieważ klasyczny masaż wzbogacony o działanie nowoczesnych technologii jest bardziej efektywny, w naszym rankingu znajdziesz wyłącznie masażery elektryczne. Wybierz produkt, który pozwoli Ci osiągnąć oczekiwane rezultaty. Niezależnie od tego, czy jest to redukcja obrzęków, spłycenie zmarszczek, pobudzenie krążenia krwi czy walka z trądzikiem – właściwie dobrany masażer może stać się Twoim sprzymierzeńcem w walce o idealną cerę!
Masażer do twarzy ranking:
Sprawdź podobne rankingi:
- ranking peelingów kawitacyjnych
- ranking urządzeń do mikrodermabrazji
- ranking szczoteczek do twarzy
- ranking odkurzaczy do zaskórników
- ranking urządzeń do pielęgnacji twarzy
Rodzaje masażerów do twarzy
Masażery do twarzy można podzielić przede wszystkim na dwie główne kategorie: modele manualne (bez zasilania i dodatkowych funkcji) oraz modele elektryczne. Wśród tych pierwszych najpopularniejsze są:
- masażery 3D wyposażone w dwie obrotowe kulki,
- kamienie gua-sha, na przykład jadeitowe, czyli wykonane z naturalnych materiałów, przyjmujące płaski kształt podobny do serca,
- rollery, czyli przyrządy z rączką i obrotowym walcem wykonanym z kamienia.
Wybór manualnego masażera jest o tyle prosty, że akcesoria tego typu nie oferują żadnych dodatkowych funkcji (poza masażem, który poprawia stan cery i naturalnymi właściwościami kamieni naturalnych). Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana w przypadku urządzeń elektrycznych, wśród których rozróżniamy między innymi:
- modele soniczne – wykorzystują mikrowibracje do oczyszczania i masowania skóry, dzięki temu ułatwiają wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków, poprawiają krążenie krwi, zmniejszają widoczność zmarszczek, rozluźniają napięte mięśnie, a także aktywują kolagen i elastynę,
- modele ultradźwiękowe – emitują fale ultradźwiękowe, dzięki czemu pozwalają na przenikanie składników aktywnych z kosmetyków (takich jak serum czy krem odżywczy) głęboko w dalsze warstwy skóry, a także pobudzają produkcję kolagenu i zwiększają elastyczność skóry,
- modele pulsacyjne – wykorzystują fale wibracyjne, aby stymulować mięśnie twarzy, odmładzać i podtrzymywać owal twarzy,
- modele plazmowe – dzięki mikrowyładowaniom generują efekt plazmy, która pozwala oczyścić skórę i poprawia jej kondycję.
Jak wybrać masażer do twarzy?
Wybór masażerów do twarzy jest niezwykle rozbudowany, dlatego szukanie idealnego urządzenia, które sprawdzi się przy danym typie skóry często okazuje się stosunkowo trudnym zadaniem. Na co warto zwrócić więc uwagę przy zakupie takiego sprzętu do domowej pielęgnacji?
Kluczową kwestią przy zakupie masażera będą jego funkcje, określane także jako tryby pracy. Musisz zastanowić się, jakiego działania oczekujesz od swojego urządzenia. Czy ma to być jedynie relaksujący masaż, czy również oczyszczanie, odmładzanie lub leczenie trądziku. Funkcjonalność urządzenia masującego mogą zwiększać także dołączone do niego akcesoria. Pamiętaj również, że nie bez znaczenia będzie kosmetyk, jaki dobierzesz do każdego zabiegu. Odpowiedni preparat w połączeniu z masażem z pewnością poprawi wygląd skóry, o ile zadbasz o regularność takich zabiegów.
Szukając masażera do twarzy, szyi i dekoltu, sprawdź także:
- sposób zasilania urządzenia – najczęściej akumulatorowe,
- konstrukcję urządzenia – czy jest poręczne, czy jest lekkie, czy ma wodoodporną obudowę,
- materiał wykonania – powinien być przyjazny dla skóry i higieniczny,
- producenta – najbezpieczniej jest sięgać po produkty zaufanych marek, takich jak Beautifly, ANLAN czy Garett.
Jakie efekty daje masaż twarzy?
Zanim wybierzesz konkretny masażer do twarzy, z pewnością zapoznasz się z oferowanymi przez dany produkt funkcjami i zapewnieniami producenta dotyczącymi efektów regularnego stosowania tego urządzenia. Aby dokonać rozsądnego wyboru, musisz znać jednak podstawowe rezultaty, które gwarantuje systematyczny masaż skóry. Dzięki temu będziesz w stanie określić, jakie dodatkowe korzyści oferuje dany sprzęt, na przykład z funkcjami terapii światłem czy terapii ciepłem/zimnem.
Niezależnie od tego, czy sięgniesz po manualny roller do twarzy, czy po nowoczesny, zasilany elektrycznie masażer, możesz liczyć na:
- usprawnienie krążenia krwi i limfy, co przekłada się między innymi na zmniejszenie opuchlizny i lepsze odżywienie cery,
- rozluźnienie mięśni twarzy,
- zmniejszenie widoczności zmarszczek,
- stymulację produkcji kolagenu, który odpowiada za sprężystość i elastyczność skóry,
- redukcję cieni pod oczami,
- zwężenie porów,
- wzmocnienie działania kosmetyków – dostarczenie składników aktywnych zawartych w kosmetykach w głębsze warstwy cery,
- ujędrnienie skóry,
- poprawę owalu twarzy,
- poprawę kolorytu cery,
- polepszenie pracy gruczołów łojowych,
- usunięcie zrogowaciałego naskórka,
- przyspieszenie obiegu chłonki (masaż limfatyczny), co przekłada się na szybsze usuwanie produktów przemiany materii, w tym toksyn,
- relaks i poprawę samopoczucia.
Masaż skóry twarzy pozwala zadbać przede wszystkim o jej odżywienie, rozluźnienie i ujędrnienie. Sprawdza się zatem przy pielęgnacji każdego rodzaju cery pod warunkiem, że połączymy go z odpowiednimi kosmetykami. Masażer może dodatkowo redukować zmiany trądzikowe, jeśli posiada funkcję oczyszczania i emituje światło niebieskie. Z kolei ten z mikroprądami będzie intensywniej stymulował regenerację komórek i produkcję kolagenu oraz elastyny, czyli silniej ujędrni skórę.
Kto powinien stosować roller do masażu twarzy?
Masażer do różnych partii twarzy odpręża, pobudza krążenie, ma działanie ujędrniające i pozytywnie wpływa na kondycję cery poprzez jej głębokie odżywienie, kiedy sięgamy po niego regularnie wraz z dobrej jakości kosmetykami. Zasadniczo, urządzenia tego typu są uniwersalne, czyli odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w każdym wieku. Wskazaniami do wykonywania masaży są natomiast takie objawy jak:
- zmarszczki,
- utrata jędrności i elastyczności,
- opuchlizna,
- zasinienia (tu najlepiej sprawdzi się masażer pod oczy).
Masażery nadają się do każdego rodzaju skóry, jednak warto pamiętać, że niektóre z ich funkcji mogą wykluczać możliwość stosowania produktu u konkretnych osób, np. z funkcji mikroprądów powinny zrezygnować kobiety w ciąży i chorzy na padaczkę. Poza tym nawet delikatny masaż nie jest wskazany między innymi w przypadku aktywnych stanów zapalnych, zakażeń (wirusowych, bakteryjnych, grzybiczych) czy uszkodzeń skóry (otwarte rany).
Ile kosztuje masażer do twarzy?
Szeroki wybór masażerów dostępnych w sklepach online sprawia, że wybór najlepszego modelu może stanowić duże wyzwanie. Jeśli jednak dysponujemy ograniczonym budżetem, możemy w łatwy sposób wyselekcjonować te produkty, które oferują nam najlepszy stosunek jakości do ceny i największą liczbę niezbędnych funkcji. Masażery elektryczne kosztują od kilkuset złotych (ok. 170) do nawet kilku tysięcy złotych, przy czym sprzęt za ponad 1000 zł zawsze zaoferuje nam więcej niż tylko funkcję masażu.
Masażer do twarzy: opinie
Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.