Strona głównaPielęgnacja i urodaDepilatoryKtóry podgrzewacz do wosku jest najlepszy? Ranking

Który podgrzewacz do wosku jest najlepszy? Ranking [TOP 5]

Podgrzewacz służy do roztapiania wosku wykorzystywanego w czasie depilacji. Zabieg ten ma na celu pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Sprawdza się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Ten typ depilacji jest o wiele mniej inwazyjny dla skóry niż golenie jednorazową maszynką, która może podrażniać. Dobrze przeprowadzona depilacja woskiem usuwa owłosienie nawet z trudno dostępnych i wrażliwych miejsc. 

Kolejną zaletą tej metody jest jej długotrwały efekt. Utrzymuje się on zdecydowanie dłużej niż w przypadku golenia zwykłą maszynką. Depilację woskiem można przeprowadzić zarówno samemu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Na rynku jest dziś dostępnych wiele podgrzewaczy do wosku twardego, które sprawdzą się zarówno w specjalistycznych salonach, jak i w domu. Ich ceny nie są wygórowane, warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze. 

Ranking podgrzewaczy:

Sprawdź podobne rankingi:

Jak działa podgrzewacz do wosku?

Podgrzewacz do wosku to urządzenie, które roztapia wosk przez podgrzanie go do wysokiej temperatury. Produkt staje się wówczas płynny i można nałożyć go bezpośrednio na skórę lub specjalne plastry. Wosk po kilku minutach zastyga i należy go wówczas usunąć. Trzeba to zrobić energicznie, przez pociągnięcie zaschniętej substancji lub plastra. Uczucie to może być nieprzyjemne i bolesne, jednak trwa zaledwie krótką chwilę. 

Dzięki podgrzewaczowi możliwe jest utrzymanie optymalnej temperatury w trakcie trwania całego zabiegu. Ta metoda sprawdza się zarówno przy depilacji dużych obszarów ciała, takich jak nogi, klatka piersiowa, plecy, jak i małych – wąsik, brwi, pachy, nos. 

Wosk przed roztopieniem ma postać granulek lub dużych bloków. Należy umieścić go w pojemniku i włączyć urządzenie. W większości podgrzewaczy pojemniki można wyciągnąć.

Podgrzewacz do wosku – co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Moc

Moc jest podstawowym parametrem tego urządzenia. Im będzie wyższa, tym wosk do depilacji szybciej się rozpuści. O ile w przypadku zabiegu przeprowadzonego w domu można przeznaczyć na niego więcej czasu, to w salonie kosmetycznym ten jest mocno ograniczony. Standardowa moc podgrzewacza do wosku w puszce wynosi 100 W. Jest ona w pełni wystarczająca, żeby podgrzać wosk do odpowiedniej temperatury.

Pojemność

Pojemność w przypadku tych urządzeń również jest w większości standardowa i wynosi 500 ml. Oznacza to, że właśnie taka ilość wosku może być podgrzana jednorazowo. Jest ona wystarczająca na przeprowadzenie zabiegu na całe ciało. Niektóre modele posiadają nieco mniejszą pojemność – 400 ml. Może to być wadą dla osób, które przeprowadzają częste zabiegi w salonie kosmetycznym i potrzebują dużej ilość produktu. Jeżeli jednak wybieramy podgrzewacz do domowego użytku, taka pojemność w zupełności wystarczy.

Regulacja temperatury 

Ta opcja jest dostępna w większości podgrzewaczy do wosku w puszce. Temperaturę można regulować specjalnym pokrętłem lub przyciskiem, jest to zależne od modelu. Niektóre urządzenia posiadają też termostat – wówczas produkt nie podgrzeje się do zbyt wysokiej temperatury. Ta opcja jest potrzeba, ponieważ każdy wosk ma inną temperaturę topnienia. Ten w granulkach rozpuści się szybciej od tego w bloku.

Design

Producenci podgrzewaczy oferują naprawdę ciekawe modele do wyboru. Można znaleźć bardziej standardowe, jak i urozmaicone sprzęty, przypominające wyglądem diament czy jabłko. Podobnie jest w kwestii koloru – nie trzeba decydować się na taki, który nie odpowiada naszym gustom. Nietrudno jest znaleźć model idealnie dopasowany do preferencji, wliczając w to kolor, parametry, design, cenę. 

Co jeszcze będzie Ci potrzebne do depilacji woskiem?

Niektóre oferty prócz podgrzewacza proponują cały zestaw do depilacji woskiem. Akcesoria można też dokupić osobno. Niezbędny jest oczywiście profesjonalny wosk oraz coś do jego nakładania. Zazwyczaj są to drewniane szpatułki. Konieczne będą również paski do depilacji. Są one wykonane z przyjemnego dla skóry materiału, który może nieco złagodzić nieprzyjemne uczucie wyrywania włosa. 

Należy też pamiętać o pielęgnacji! Przed nałożeniem wosku stosuje się najczęściej puder kosmetyczny, zapewnia on lepszą przyczepność wosku do włosów. Po depilacji często nakłada się tłusty preparat – może to być oliwka lub olejek. Pozwala to na usunięcie pozostałych włosków i zapewnia efekt jeszcze gładszej skóry. 

Na rynku dostępne są też kremy opóźniające odrastanie owłosienia.  Mogą one faktycznie spowolnić ten proces, jednak należy pamiętać, że każdy z nas ma inne uwarunkowania. U jednych efekt depilacji utrzyma się kilka tygodni, niektórym pojedyncze włosy pojawią się szybciej. Im częstsza depilacja woskiem tym efekt będzie utrzymywał się dłużej. 

Jak używać podgrzewacza do wosku?

Podgrzewacze do wosku to łatwe w obsłudze, dość intuicyjne urządzenia. Są wyposażone w pokrętło lub przyciski do ustawiania temperatury. Kiedy urządzenie nagrzewa wosk, zapala się czerwona dioda. W przypadku modeli z wyświetlaczem, to na nim pojawi się informacja o gotowości do pracy. Większość urządzeń jest wyposażona w termostat – zapobiega to zbyt wysokiemu nagrzaniu wosku.

Pierw należy zdjąć pokrywę podgrzewacza. Następnie umieszczamy w nim wosk – może być twardy lub miękki. Podłączamy urządzenie do prądu i włączamy podgrzewanie. W zależności od modelu wosk podgrzeje się w maksymalnie 25 minut. Będzie mieć na to wpływ moc urządzenia ustawiona na nim temperatura.

Przed nałożeniem wosku należy sprawdzić jego temperaturę na skórze. Jest to bardzo ważne, żeby uniknąć oparzeń. Urządzenie można myć, kiedy jest odłączone od prądu. Należy wyjąć w tym celu ruchomą miskę. Podgrzewacz z zewnątrz można przetrzeć wilgotną szmatką.

Podgrzewacz do wosku opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Dagmara Kondratowicz
Dagmara Kondratowicz
Wybór produktów jest w dzisiejszych czasach ogromny. Łatwo się w tym zagubić, a jeszcze trudniej zdecydować na odpowiedni zakup, który zaspokoi wszystkie potrzeby. Tworzę artykuły dla wszystkich, chcących dokonać najlepszego wyboru i nie żałować wydanych pieniędzy. Analizuje każdy szczegół, cenę, parametry, użyteczność, a nawet design.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd