Strona główna AGD Lodówki Lodówki side by side - Ranking 2020

Lodówki side by side – Ranking 2020

Lodówki side by side – warto ją mieć?

Lodówki side by side to bez wątpienia ciekawa propozycja dla osób szukających połączenia wysokiej efektywności z określonymi walorami estetycznymi.

Nowoczesne lodówki side by side to naprawdę szerokie spektrum różnego rodzaju atrakcyjnych funkcjonalności. Klient sam może zdecydować, czy szuka raczej prostego i ekonomicznego modelu, czy może interesują go raczej lodówki wyposażone w cały szereg naprawdę zaawansowanych funkcji technologicznych, by wymienić chociażby specjalne systemy dedykowane dla przechowywanie w chłodziarce warzyw i owoców lub systemy automatycznej regulacji wahania temperatury.

Modele z tej klasy co do zasady cechują się standardem energetycznym A+, dzięki czemu część kosztów poniesionych z tytułu zakupu lodówki zwróci się nam w postaci wyraźnie niższych kosztów za energię elektryczną. Obecność pełnego systemu NoFrost oraz opcji szybkiego zamrażania to w lodówkach z tej klasy standard. Jednak już takie funkcjonalności, jak szybkie chłodzenie, regulacja wahań temperatury w chłodziarce czy bardziej zaawansowane systemy obiegu powietrza znajdziemy jedynie w wybranych modelach.

Ranking lodówek side by side:

Oczywiście, opisane w rankingu modele lodówek typu side by side różnią się pomiędzy sobą również w zakresie parametrów zupełnie podstawowych, takich jak rozmiar czy głośność pracy. W wielu przypadkach te czynniki również mogą mieć jednak istotne znaczenie z perspektywy klienta. Naturalnie nie można również pomijać walorów estetycznych: w końcu czasami chcemy, aby lodówka stanowiła gustowny oraz integralny element wyposażenia kuchni, a nie sprawiała wrażenie czegoś nie pasującego do desingu pomieszczenia.

Ceny wymienionych modeli wahają się w granicach od 3300 do 4300 zł. Co oczywiste, najwięcej będą kosztować modele wyposażone w dużą ilość zaawansowanych funkcji technologicznych. Przy wyborze warto zwrócić uwagę również na ten czynnik: obecność w lodówce np. mini baru bez wątpienia może stanowić ciekawą opcję, jednak nie każdy potrzebuje w swojej kuchni urządzenia posiadającego niemal wszystkie możliwe opcje dodatkowe.

Lodówka Samsung RS50N3913BC

Lodówka Samsung RS50N3913BC


Sprawdź produkt w sklepie:

Lodówka Samsung RS50N3913BC to wielozadaniowa nowoczesna lodówka o klasie energetyczne A+. Model Samsung RS50N3913BC został wyposażony w pełną technologię NoFrost, dzięki czemu możliwe jest długotrwałe przechowywanie produktów w zamrażarce bez śladowej nawet obecności szronu. Lodówka oferuje również opcję szybkiego zamrażania oraz system All Around Cooling, co dodatkowo poprawia i tak bardzo dobrą funkcjonalność urządzenia.

Model Samsung RS50N3913BC posiada rozbudowany system funkcji elektronicznych, w tym między innymi alarm otwartych drzwi oraz Kompresor Digital Inverter. Lodówka jest sterowana w pełni elektronicznie za pomocą prostego i intuicyjnego panelu obsługi. Szklane półki oraz wbudowany barek na napoje stanowią dodatkowe zalety modelu RS50N3913BC.

Zalety:Wady:
+ Pełne elektroniczne sterowanie – Brak technologii szybkiego chłodzenia
+ Pełny NoFrost – Brak komory „zero”
+ Technologia Digital Inverter regulujące poziom zużycia energii elektrycznej przez lodówkę – Brak najwyższej klasy energetycznej(model dysponuje klasą A+, podczas gdy sporo modeli z tej kategorii cenowej to klasa A++)
+ Duża pojemność 
+ Szybkie zamrażanie 

Lodówka BOSCH KAD90VB20

Lodówka BOSCH KAD90VB20


Sprawdź produkt w sklepie:

Bosch KAD90V20 to nowoczesna lodówka o klasie energetycznej A+. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, model Bosch KAD90V20 to także naprawdę szerokie spektrum walorów funkcjonalnych. Lodówka została wyposażona między innymi w zaawansowaną technologię SuperCooling, która umożliwia efektywne i zbalansowane chłodzenie dopiero co zakupionych produktów, zapobiegając wahaniom temperatury.

Modek Bosch KAD90V20 jest wyposażony również w pełny No Frost a także system SuperFreezing, dzięki któremu wkładanie do zamrażarki nowych produktów w żaden sposób nie wpływa na produkty już zamrożone.

Technologia MultiAirflow a także oświetlenie Led optymalizują zużycie energii przez lodówkę. Model Bosch KAD90V20 został również wyposażony przez producenta w pożyteczne funkcje, jak kalendarz zamrożonej żywności, alarm otwartych drzwi oraz alarm wzrostu temperatury.

Zalety:Wady:
+ Szeroki wachlarz funkcji elektronicznych – Klasa eneretyczna tylko A+
+ Pełny NoFrost – Dosyć głośna praca
+ Funkcje szybkiego chłodzenia oraz szybkiego zamrażania – Wysoka cena

Lodówka Samsung RS68N8321S9

Lodówka Samsung RS68N8321S9


Sprawdź produkt w sklepie:

Model RS66N8101S to jedna z najnowocześniejszych modeli jeżeli chodzi o lodówki Side by Side, jakie są obecnie dostępne na rynku. Klasa energetyczna A++ zapewnia optymalny pobór energii, umożliwiając wyraźne zmniejszenie rachunków za energię elektryczną.

Lodówka została wyposażona przed producenta w pełny No Frost, co umożliwia wręcz ekspresowe zamrażanie oraz chłodzenie produktów. Z kolei dzięki technonologii SpaceMax model Samsung RS66N8101S umożliwia optymalne wykorzystanie całej przestrzeni lodówki, dzięki czemu rzeczywista pojemność może wynosić nawet do 100 litrów więcej, niż ma to miejsce w przypadku modeli standardowych.

Lodówka od Samsung została wyposożana również w dwa niezwykle ciekawe i istotne rozwiązania technologiczne. Są to technologie Twin Cooling Plus™ oraz Precise Chef Cooling. Ta pierwsza automatycznie dostosowuje poziom wilgoci oraz temperatury zarówno wewnątrz chłodziarki, jak i zamrażarki. Dodatkowo, system niezależnych obiegów powietrza sprawia, że zapachy poszczególnych produktów lub potraw nie mieszają się ze sobą, co stanowi częsty problem w przypadku zwykłych lodówek. Technologia Precise Chef Cooling zapobiega natomiast zbyt dużym wahaniom temperatury wewnątrz lodówki, dzięki czemu produkty dłużej zachowują świeżość.

Zalety:Wady:
+ Wysoka klasa energetyczna A++ – Brak automatycznej kostkarki lodu
+ Zaawansowane technologie umożliwiające wyższy standard przechowywania produktów + Dosyć wysoka cena
+ Technologia SpaceMax dzięki której można optymalnie wykorzystać całą przestrzeń lodówki 
+ Cicha praca 
+ Tryb wakacyjny 

Lodówka BEKO GN 162420 X

Lodówka BEKO GN 162420 X


Sprawdź produkt w sklepie:

Model Beko GN 162420 to nowoczesna, wielofunkcyjna lodówka w klasie energetycznej A+ od renomowanego producenta Beko. Lodówki dwudrzwiowe Beko GN 162420 odznacza się przede wszystkim imponująco szerokim spektrum zaawansowych rozwiązań technologicznych. Lodówka jest wyposażona między innymi w filtr powietrza skutecznie eliminujący nieprzyjemne zapachy a także zaawansowany jonizator.

Pełen system NoFrost oraz technologia szybkiego mrożenia zapewniają możliwość efektywnego i wygodnego przechowywania produktów w zamrażarce.

Lodówka została ponadto wyposażona w niewykle pożyteczny system Active Fresh Blue Light, który dzięki emitowaniu niebieskiego światła zapewnia dłuższą świeżość przechowywanych w chłodziarce warzyw i owoców. Kolejna pożyteczna funkcjonalność z jaką mamy do czynienia w przypadku modelu Beko GN 162420 to specjalny przeźroczysty pojemnik na nabiał, dzięki któremu możliwe jest łatwe kontrolowanie stanu przechowywanego w chłodziarce nabiału. Ta funkcja urządzenia bardzo często jest szczególnie pozytywnie waloryzywana przez opinie klientów na temat modelu Beko GN 16420.

Lodówka została wyposażona przez producenta również w specjalny pojemnik na butelki a także mini bar.

Zalety:Wady:
+ Szerokie spektrum funkcji technologicznych – Brak opcji szybkiego chłodzenia
+ Atrakcyjna cena w relacji do liczby funkcji, w jakie wyposażona została lodówka – Brak opcji regulacji wahania temperatury
+ Pełny NoFrost – Dosyć głośna praca lodówki
+ Opcja szybkiego zamrażania produktów – Dosyć wysokie roczne zużycie energii

Lodówka LG GSB760PZXV

Lodówka LG GSB760PZXV


Sprawdź produkt w sklepie:

Model LG GSB760PZXV to stosunkowo tania i prosta ale oferująca całkiem sporo ciekawych opcji lodówka od znanego producenta LG. Model LG GSB760PZXV oferuje klasę energetyczną A+ oraz pełną technologią NoFrost.

Oprócz wymienionych podstawowych funkcjonalności lodówka została wyposażona także w pożyteczną technologię Moist Balance Cripser, która skutecznie reguluje proces parowania wilgoci, zapobiegając osadzaniu się wilgoci na produktach przechowywanych w chłodziarce.

Kolejna ciekawa funkcjonolność modelu LG GSB760PZXV to aplikacja Smart TingQ, dzięki której możliwe jest szybkie zdiagnozowanie problemów z działaniem lodówki a także ogólny przegląd efektywności pracy urządzenia.

Lodówka cechuje się bardzo dużą pojemnością, co bez wątpienia stanowi istotny atut. Model Model LG GSB760PZXV korzysta wyłącznie z oświetlenia Led i jest wyposażony również w funkcję alarmu otwartych drzwi.

Zalety:Wady:
+ Niska cena – Brak opcji szybkiego chłodzenia
+ Duża pojemność – Brak kostkarki do lodu
+ Cicha praca lodówki – Brak dystrybutora wody
+ Pełny system NoFrost 
+ Funkcja szybkiego zamrażania 

Podsumowanie

Jak widać, lodówki dwudrzwiowe wymienione w rankingu dość znacząco różnią się pod względem swojej specyfikacji, pomimo podobnych cen oraz podobnych rozmiarów.

Jaki model wybrać? Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiej lodówki side by side dokładnie potrze bujemy? Czy zależy nam przede wszystkim na możliwości przechowywania produktów w naprawdę wysokim standardzie? W takim wypadku dobrą opcją będą modele wyposażone w specjalne technologie do przechowywania owoców, nabiału czy systemy jonizacji.

Jeżeli natomiast szukamy bardziej ekonomicznych rozwiązań, warto zwrócić uwagę na lodówki side by side o wysokiej pojemności, względnie niskiej cenie oraz niskim zużyciu energii.

Naturalnie, w zależności od naszych potrzeb znaczenie może mieć również obecność określonych funkcji dodatkowych, takich jak na przykład specjalny pojemnik na butelki czy minibarek, w który są wyposażone niektóre z opisywanych powyżej modeli. Czy warto brać pod uwagę opinie na temat poszczególnych modeli, jakie można znaleźć w sieci? Oczywiście. Nawet najbardziej dokładny ranking to zawsze informacja teoretyczna, która nie zastąpi w całości wiedzy, jakiej źródłem będą opinie osób, które już korzystają z danego urządzenia.

Lodówki side by side opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o dwudrzwiowych lodówkach i naszym zestawienu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać