Strona główna AGD Ekspresy do kawy Ekspres ciśnieniowy - który najlepszy?

Ekspres ciśnieniowy – który najlepszy?

Ekspres ciśnieniowy – jak wybrać?

Ekspres ciśnieniowy to urządzenie, które zaparza kawę przy pomocy bardzo wysokiego ciśnienia sprawiając, że jest ona mocna, ciemna i bardzo aromatyczna. Produkty tego typu możemy podzielić przede wszystkim na:

 • ekspresy ciśnieniowe półautomatyczne, zwane też kolbowymi, których obsługa wymaga każdorazowego opróżniania pojemnika na fusy,
 • ekspresy ciśnieniowe automatyczne, czyli bardzo zaawansowane urządzenia, które samodzielnie pobierają odpowiednią ilość kawy i wody, często są także wyposażone opcję wyboru jednego z kilku zaprogramowanych napojów kawowych, spieniania mleka czy autoczyszczenia.

Wybierając domowy ekspres ciśnieniowy do kawy, warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad jego wielkością, poziomem zautomatyzowania oraz typem obsługiwanej kawy – mielonej, ziarnistej lub jednej i drugiej.

Ekspres ciśnieniowy ranking:

Nasz ranking ekspresów ciśnieniowych to zestawienie najpopularniejszych urządzeń, które cieszą się bardzo pozytywną opinią wśród swoich użytkowników. Znajdziesz w nim informacje o podstawowych funkcjach poszczególnych modelów, a także ich wady i zalety, wyszczególnione na podstawie autentycznych recenzji konsumentów.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ekspresów ciśnieniowych ułatwi Ci wybór urządzenia, dzięki któremu z łatwością przygotujesz pyszną i aromatyczną kawę.

Ekspres ciśnieniowy De’Longhi ECAM 350.55.B

Ekspres ciśnieniowy De'Longhi ECAM 350.55.B


Sprawdź produkt w sklepie:

Ekspres ciśnieniowy De’Longhi ECAM 350.55.B to bardzo zaawansowane urządzenie, które samodzielnie przygotowuje aż 10 różnych napojów kawowych, a także umożliwia wprowadzenie własnego przepisu, czyli wybór optymalnej mocy, ilości kawy oraz ilości mleka. Produkt posiada wbudowany młynek z regulacją poziomu zmielenia, ale może zaparzać napój również z gotowej kawy mielonej.

Ekspres ciśnieniowy De’Longhi wyposażono w dwa termobloki grzewcze – jeden do kawy i jeden do mleka, dzięki czemu napój utrzymuje idealną temperaturę obu składników napoju. Model może przygotowywać dwie kawy jednocześnie w dowolnej wielkości kubkach, na co pozwala regulacja adaptera i wysokości podstawy.

Urządzenie samodzielnie opłukuje się zarówno przed, jak i po przygotowaniu napoju, co gwarantuje odpowiednią świeżość kawy. Z kolei wyjmowany blok zaparzający daje możliwość samodzielnego utrzymania wnętrza ekspresu w czystości, bez dodatkowych kosztów profesjonalnego czyszczenia i serwisowania.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest łatwe w obsłudze. – Opinie użytkowników wskazują, że tacka ekspresu łatwo ulega zarysowaniom.
+ Oferuje szeroki wybór napojów kawowych.
+ Jest wygodny w czyszczeniu. 
+ Cicho pracuje. 

Ekspres ciśnieniowy Krups Pisa EA8160

Krups Pisa EA8160


Sprawdź produkt w sklepie:

Ekspres ciśnieniowy do kawy Krups Pisa EA8160 to urządzenie z prostym menu, które pozwala swojemu użytkownikowi przygotować zwykłą kawę, kawę z mleczną pianką czy też ulubiony, samodzielnie zaprogramowany napój. Produkt jest wyposażony w system kilkustopniowej regulacji poziomu zmielenia kawy oraz jej ilości.

Model umożliwia wybór wielkości napoju w zakresie objętości od 20 do 220 ml. Posiada także automatyczny program oczyszczania i odkamieniania, dzięki czemu jest łatwy w utrzymaniu w czystości i na dłużej zachowuje pełną funkcjonalność.

Zastosowane termobloki sprawiają, że gotowy napój ma zawsze odpowiednią temperaturę.

Zalety:Wady:
+ Ekspres jest bardzo łatwy w obsłudze . – Niektóre opinie użytkowników odnoszą się negatywnie do funkcjonalności systemu spieniania mleka.
+ Ma niewielki rozmiar. – Nie oferuje automatycznego wyboru napojów.
+ Jest dostępny w przystępnej cenie. – Wbudowany młynek stosunkowo głośno pracuje.
+ Jest łatwy w utrzymaniu w czystości. 

Ekspres ciśnieniowy PHILIPS 2200 LatteGo EP2230/10

PHILIPS 2200 LatteGo EP2230/10


Sprawdź produkt w sklepie:

PHILIPS 2200 LatteGo EP2230/10 to ciśnieniowy ekspres do kawy, wyposażony w panel dotykowy, dzięki któremu możemy wybrać jeden z trzech zaprogramowanych automatycznie napojów lub wyregulować dowolnie moc i ilość ulubionej kawy. Wbudowany ceramiczny młynek pozwala na 12-stopniową regulację poziomu zmielenia, a filtry wody dbają o jej najlepszy smak oraz ochronę urządzenia przed kamieniem.

Produkt wyróżnia się przede wszystkim prostą konstrukcją, pozbawioną rurek, która umożliwia łatwe mycie i płukanie poszczególnych elementów ekspresu. Co więcej, pojemnik na mleko z pokrywką może być wygodnie wyjmowany i przechowywany w lodówce.

Zalety:Wady:
+ Ekspres jest prosty w obsłudze. – Głośno pracuje.
+ Umożliwia automatyczny wybór napoju oraz manualne wprowadzenie ulubionych ustawień.
+ Posiada ceramiczny młynek z wielostopniową regulacją mielenia.
+ Jest łatwy w utrzymaniu w czystości. 

Ekspres ciśnieniowy De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

Ekspres ciśnieniowy De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B


Sprawdź produkt w sklepie:

Ekspres ciśnieniowy De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B to urządzenie, które umożliwia automatyczne przyrządzenie espresso oraz zwykłej kawy, a także manualne przygotowanie napojów ze spienionym mlekiem. Wbudowany młynek stalowy posiada aż 13 poziomową regulację stopnia zmielenia, a nowoczesny system termoblok utrzymuje idealną temperaturę każdego napoju.

Za pomocą ekspresu użytkownik może przygotować dwa espresso jednocześnie, korzystając zarówno z kawy ziarnistej, jak i zmielonej. Regulowana wysokość adaptera pozwala przygotować napój w dowolnej wielkości kubku czy filiżance.

Automatyczny system płukania i odkamieniania dba o świeżość każdej kawy oraz długą żywotność urządzenia, a wyjmowany blok zaparzający pozwala samodzielnie oczyścić wnętrze ekspresu bez konieczności korzystania z usług profesjonalnych serwisów.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest doskonale wykonane. – Niektóre opinie oceniają negatywnie system automatycznego płukania urządzenia przed i po zaparzeniu kawy.
+ Umożliwia łatwą i wygodną obsługę. – Według części użytkowników stosunkowo głośno pracuje.
+ Jest komfortowy pod względem utrzymania w czystości.
+ Pozwala przygotować dwie kawy jednocześnie.

Ekspres ciśnieniowy JURA A7 (15125)

Ekspres ciśnieniowy JURA A7 (15125)


Sprawdź produkt w sklepie:

Ciśnieniowy ekspres do kawy JURA A7 (15125) to urządzenie, dzięki któremu za pomocą jednego kliknięcia przygotujemy automatycznie kilka rodzajów kaw lub samodzielnie dostosujemy jej moc oraz ilość, tworząc swój ulubiony napój. Produkt umożliwia przyrządzenie dwóch kaw jednocześnie. Regulowana wysokość podstawki pozwala na dopasowanie urządzenia do każdej wielkości szklanek, kubków czy filiżanek.

Ekspres posiada wbudowany młynek, ale może przygotować również napój z gotowej zmielonej kawy, a system grzewczy termoblok dba o jego właściwą temperaturę.

W celu utrzymania urządzenia w czystości producent proponuje zakup tabletek czyszczących, tabletek odkamieniających oraz filtrów wody.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest łatwe w obsłudze. – Ekspres jest bardzo kosztowny.
+ Jest bardzo solidnie wykonany. – Ma niewielki zbiornik na fusy, który trzeba często opróżniać.
+ Cicho pracuje.
+ Ma atrakcyjny, nowoczesny design.

Ekspres ciśnieniowy do kawy – jaki będzie najlepszy?

Ekspres do kawy ciśnieniowy jest produktem, który swoją funkcjonalnością dorównuje profesjonalnemu wyposażeniu najlepszych kawiarni. Jednak aby przygotowywał najlepsze kawowe napoje i był jednocześnie wygodny w obsłudze musi spełniać pewne podstawowe i dodatkowe kryteria, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed wyborem modelu idealnego.

Do najważniejszych z nich należy:

 • moc urządzenia – warunkująca szybkość przygotowania napoju, zazwyczaj większych rozmiarów produkt posiada również większą moc, jednak często także wyższą cenę,
 • ciśnienie – od którego zależy czas zaparzania kawy, dobrej jakości produkty generują ciśnienie wysokości nawet 15 Barów, dzięki czemu napar może być gotowy w ciągu kilku sekund,
 • system grzewczy – który ma wpływ na utrzymanie prawidłowej temperatury napoju kawowego, najpopularniejsze rozwiązanie to tak zwane termobloki,
 • wielkość urządzenia – którą powinniśmy dobrać odpowiednio do warunków swojej kuchni,
 • wielkość pojemników na wodę, kawę i fusy – od których zależy częstotliwość ich uzupełniania i opróżniania,
 • wbudowany młynek – dzięki któremu możemy w szybki i wygodny sposób zaparzać idealnie świeżą i aromatyczną kawę

Pozostałe cechy ekspresów ciśnieniowych do kawy, na które również warto zwrócić uwagę to z kolei:

 • ilość automatycznie zaprogramowanych napojów kawowych – na przykład latte czy cappuccino,
 • możliwość dowolnej regulacji mocy, temperatury, a także ilości kawy oraz mleka,
 • możliwość zaprogramowania i zapisania parametrów ulubionej kawy,
 • regulacja wysokości podstawy – która pozwala napełniać kawą dowolnej wysokości kubek, szklankę czy filiżankę,
 • ilość dozowników – pojedynczy lub podwójny, dzięki któremu przygotujemy dwie kawy jednocześnie,
 • regulacja poziomu zmielenia kawy,
 • system automatycznego czyszczenia/płukania – który ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości, gwarantując świeżość każdej kawy,
 • możliwość łatwego demontażu – pozwalająca samodzielnie oczyszczać ekspres,
 • wbudowane filtry wody – zapobiegające osadzaniu się kamienia oraz dbające o najlepszy smak napoju,
 • głośność pracy urządzenia,
 • wyświetlacz LCD – informujący między innymi o konieczności wymiany filtrów,
 • dodatkowe funkcje/technologie/systemy, gwarantujące między innymi doskonałą jakość spieniania mleka czy też utrzymanie idealnej świeżości ziaren kawy.

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem – młynek stalowy czy ceramiczny?

Ekspres ciśnieniowy do kawy z młynkiem pozwala na przygotowanie maksymalnie świeżej i aromatycznej kawy bez konieczności mielenia jej w osobnym urządzeniu. Modele ekspresów ciśnieniowych z funkcją mielenia różnią się rodzajem zastosowanych młynków, które dzielimy na stalowe i ceramiczne.

Młynki stalowe są bardzo ostre i trwałe, dzięki czemu doskonale radzą sobie z mieleniem każdego rodzaju ziaren kawy. Wbrew pozorom nie wpływają negatywnie ani na smak napoju, ani na głośność pracy urządzenia.

Młynki ceramiczne równie dobrze radzą sobie z mieleniem kawy, a dodatkowo nie ulegają przy tym silnemu nagrzewaniu, dzięki czemu nie zmieniają pod tym względem smaku ziaren. Są nieco mniej trwałe niż stalowe, jednak przy właściwym użytkowaniu powinny posłużyć niemal równie długo. Ich wadą może być natomiast wytwarzanie pyłu, który potęguje gorzki smak napoju.

Powszechnie uznaje się, że młynki ceramiczne są bardziej ciche niż młynki stalowe, jednak w rzeczywistości głośność mielenia nie zależy od materiału, z jakiego wykonane są ostrza, lecz od usytuowania młynka w ekspresie, a także wielkości i jakości wykonania jego obudowy.

Podsumowanie

Ekspres ciśnieniowy do kawy to bardzo kosztowny zakup, który warto odpowiednio przemyśleć, aby wydać pieniądze rozsądnie i zapewnić sobie pełną satysfakcję z użytkowania nowego produktu. Najlepiej zatem zacząć od określenia swoich potrzeb i oczekiwań, a następnie zapoznać się z ofertą producentów oraz opiniami użytkowników poszczególnych modelów.

Nasz ranking ekspresów ciśnieniowych wraz z poradnikiem wyboru idealnego modelu pomoże Ci zakupić urządzenie, dzięki któremu staniesz się profesjonalnym baristą w zaciszu własnego domu.

Ekspres ciśnieniowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać