Strona główna AGD Ekspresy do kawy Ekspres kapsułkowy - ranking 2020

Ekspres kapsułkowy – ranking 2020

Ekspres kapsułkowy – co należy o nim wiedzieć?

Ekspres kapsułkowy to szczególny rodzaj ekspresu ciśnieniowego, którego obsługa jest najbardziej zautomatyzowana. Urządzenia tego typu charakteryzuje stosunkowo niska cena oraz bardzo nowoczesny design. Decydując się na zakup ekspresu na kapsułki, warto wiedzieć, że nie przyrządzimy w nim kawy z ziaren ani z gotowej zmielonej mieszanki, lecz wyłącznie z dedykowanych danemu modelowi kapsułek.

Najistotniejsze przy wyborze idealnego urządzenia powinny być takie cechy, jak:

 • smak, cena, różnorodność i dostępność dedykowanych kapsułek,
 • moc urządzenia oraz wysokość generowanego przez nie ciśnienia.

Ekspresy kapsułkowe ranking:

Ranking ekspresów kapsułkowych to zestawienie najpopularniejszych urządzeń kilku wiodących producentów. Zamieściliśmy w nim zarówno bardzo budżetowe, jak i nieco droższe propozycje, aby każdy mógł znaleźć na naszej liście model najlepiej odpowiadający jego potrzebom.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi Ci wybór produktu, dzięki któremu przygotujesz kawę o najdoskonalszym smaku i aromacie.

Ekspres kapsułkowy Krups KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini

Krups KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini


Sprawdź produkt w sklepie:

Krups KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini to ekspres kapsułkowy o mocy 1500 W, niewielkim rozmiarze i bardzo nowoczesnym designie. Urządzenie wytwarza wysokie ciśnienie rzędu 15 barów, dzięki czemu pozwala na przygotowanie kaw z gęstą, aksamitną pianką.

Produkt jest kompatybilny z kapsułkami Nescafé Dolce Gusto, zawierającymi 100% naturalnej kawy. Ekspres umożliwia przyrządzenie aż 30 rodzajów napojów kawowych, a także herbaty, gorącej czekolady i napojów zimnych.

Urządzenie jest w pełni automatyczne, a dzięki funkcji Play&Select, która pozwala na przygotowanie ulubionego napoju w kilka minut. Ekspres jest bardzo łatwy w obsłudze – wystarczy włożyć do niego wybraną kapsułkę, ustawić wielkość napoju i przesunąć dźwignię.

Krups KP123B31 wyposażono także w tryb oszczędzania energii, który automatycznie wyłącza urządzenie po określonym czasie bezczynności.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma niewielki, kompaktowy rozmiar. – Niektóre opinie krytykują ekspres na stosunkowo głośną pracę.
+ Szybko się nagrzewa i wytwarza duże ciśnienie podczas parzenia. – Dedykowane kapsułki mają wysoką cenę.
+ Pozwala na przygotowanie bardzo dużej ilości różnych napojów. – Produkt nie posiada spieniacza do mleka.
+ Ma atrakcyjną cenę. 

Ekspres kapsułkowy Saeco Tchibo Cafissimo Latte HD8603/11

Saeco Tchibo Cafissimo Latte HD8603/11


Sprawdź produkt w sklepie:

Saeco Tchibo Cafissimo Latte HD8603/11 to ekspres do kawy kapsułkowy o mocy aż 1850 W, zdolny wytworzyć ciśnienie 15 barów. Urządzenie umożliwia wybór jednego z trzech stopni parzenia – espresso, caffe crema oraz kawy klasycznej – a także stworzenie wielu różnych specjałów ze spienionym mlekiem.

Produkt jest w pełni zautomatyzowany, a jego obsługa sprowadza się niemal jedynie do naciśnięcia przycisku. Ekspres kapsułkowy posiada wyjmowaną karafkę na mleko, którą można wygodnie przechowywać w lodówce, a także litrowy wyjmowany pojemnik na wodę

Urządzenie umożliwia samodzielne zaprogramowanie dowolnej ilości napoju. Posiada zintegrowany pojemnik na zużyte kapsułki, regulowany wylot kawy, regulowaną i wyjmowaną podstawkę na filiżankę oraz bardzo praktyczny przycisk oczyszczania.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma bardzo dużą moc i wytwarza wysokie ciśnienie parzenia. – Ma wysoką cenę.
+ Posiada funkcję spieniania mleka.
+ Umożliwia przygotowanie wielu różnych napojów.
+ Jest łatwe w czyszczeniu i w obsłudze.

Ekspres kapsułkowy Tchibo Cafissimo Pure

Ekspres kapsułkowy Tchibo Cafissimo Pure


Sprawdź produkt w sklepie:

Ekspres na kapsułki Tchibo Cafissimo Pure to urządzenie o mocy 500 W, wytwarzające ciśnienie 18 barów. Obsługa produktu sprowadza się do naciśnięcia jednego z trzech przycisków, pozwalających na przyrządzenie różnej intensywności naparów, czyli mocnego espresso, delikatnej caffe crema lub łagodnej kawy parzonej. Model wyróżnia się opatentowanym systemem zaparzania opartym na zasadzie trzech poziomów ciśnień, gwarantujących najlepsze rezultaty.

Produkt posiada zintegrowany pojemnik na zużyte kapsułki, wyjmowany litrowy zbiornik na wodę oraz przestawianą i wyjmowaną tackę ociekową, na której zmieści się większy kubek. Urządzenie pozwala także na dowolne zaprogramowanie pożądanej ilości napoju.

Ekspres jest kompatybilny z kapsułkami Caffisimo, dostępnymi w 14 różnych wariantach. Każda z nich to 100% naturalnej, palonej kawy zamkniętej w szczelnym opakowaniu, co stanowi gwarancję świeżości i pięknego aromatu gotowego naparu.

Zalety:Wady:
+ Ekspres wytwarza bardzo duże ciśnienie parzenia. – Niektóre opinie sugerują, że urządzenie stosunkowo głośno pracuje.
+ Ma przystępną cenę.
+ Jest prosty w obsłudze.
+ Elegancko się prezentuje.

Ekspres kapsułkowy De’Longhi Nespresso Lattissima One EN500W

Ekspres kapsułkowy De’Longhi Nespresso Lattissima One EN500W


Sprawdź produkt w sklepie:

Ekspres kapsułkowy De’Longhi Nespresso Lattissima One EN500W to urządzenie o mocy 1400 W, wytwarzające ciśnienie aż 19 barów. Produkt wyróżnia się minimalistycznym, eleganckim designem oraz szerokim wyborem wielu różnych kapsułek kawowych kompatybilnych z ekspresem.

De’Longhi Nespresso Lattissima One EN500W umożliwia przygotowanie ulubionej kawy z mlekiem za pomocą jednego przycisku. Ekspres został wyposażony w wyjmowany szklany pojemnik na mleko, który można myć w zmywarce.

Urządzenie umożliwia regulację ilości napoju, przygotowując kawę w dwóch wariantach – espresso oraz lungo. Posiada także pojemnik na zużyte kapsułki, alarm odwapniania oraz system automatycznego wyłączania po 9 minutach bezczynności.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie szybko się nagrzewa i wytwarza bardzo wysokie ciśnienie. – Ekspres ma bardzo wysoką cenę.
+ Jest proste w obsłudze i wygodne w utrzymaniu w czystości. – Nieliczne negatywne opinie zarzucają urządzeniu wysoką głośność pracy.
+ Efektownie się prezentuje.

Ekspres kapsułkowy Nescafé Dolce Gusto KRUPS Oblo KP1101

Ekspres kapsułkowy Nescafé Dolce Gusto KRUPS Oblo KP1101


Sprawdź produkt w sklepie:

Nescafé Dolce Gusto KRUPS Oblo KP1101 to ekspres do kawy kapsułkowy o mocy 1500 W, wytwarzający ciśnienie o wysokości 15 barów. Urządzenie jest kompatybilne z kapsułkami Nescafé Dolce Gusto zawierającymi 100% naturalnej zmielonej kawy, dostępnymi w 30 różnych wariantach. Wybrany model przygotuje zarówno kawę czarną i kawy mleczne, jak i herbatę, gorącą czekoladę oraz napoje na zimno.

Produkt został nagrodzony za wyjątkowy design, dostępny w aż 4 kolorach, które z łatwością dopasują się do aranżacji każdej kuchni. Urządzenie jest łatwe w obsłudze – wystarczy umieścić w nim kapsułkę i ustawić dźwignię we właściwej pozycji.

Ekspres na kapsułki Nescafé Dolce Gusto KRUPS Oblo KP1101 posiada tryb oszczędzania energii, który automatycznie wyłącza urządzenie po określonym czasie bezczynności. Umożliwia również regulację wysokości podstawki na 4 różnych poziomach.

Zalety:Wady:
+ Ekspres szybko się nagrzewa i wytwarza wysokie ciśnienie. – Negatywne opinie na temat ekspresu dotyczą przede wszystkim niefunkcjonalności pojemnika na wodę.
+ Ma przystępną cenę.
+ Jest prosty w obsłudze, a jednocześnie umożliwia przygotowanie wielu różnych napojów.
+ Wyróżnia się ciekawym designem.

Ekspres kapsułkowy – jaki najlepszy?

Ekspresy kapsułkowe są szczególną odmianą ekspresów automatycznych, wybieraną przede wszystkim przez osoby, którym zależy na maksymalnej wygodzie oraz łatwości obsługi. Ponieważ smak przygotowanego w nich napoju zależy przede wszystkim od jakości dedykowanych kapsułek oraz parametrów samego urządzenia, przy jego wyborze należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na:

 • rodzaj kapsułek – każdy ekspres kapsułkowy będzie działał prawidłowo wyłącznie z dedykowanymi kapsułkami, dlatego przed zakupem warto poznać ich smak, dostępność, cenę oraz różnorodność wyboru.
 • moc – która definiuje szybkość nagrzewania wody w zbiorniku. Przy miniaturowych urządzeniach optymalna moc wynosi około 500 W, przy dużych ponad 1000 W.
 • wysokość wytwarzanego ciśnienia – od którego zależy intensywność smaku gotowej kawy. Ekspresy kapsułkowe niskociśnieniowe wytwarzają zazwyczaj ciśnienie o wysokości 3 – 5 barów, zaś wysokociśnieniowe 15 – 19 barów.

Ekspres kapsułkowy – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wiemy już, że wybór ekspresu kapsułkowego opieramy przede wszystkim na jakości samych kapsułek oraz efektowności pracy urządzenia. Na komfort korzystania z takiego produktu wpływa jednak również:

 • pojemność zbiornika na wodę – w większości przypadków jest to około 0,3 litra dla ekspresów miniaturowych i maksymalnie około 1,3 litra dla ekspresów standardowych.
 • możliwość przygotowania kaw mlecznych – która w przypadku ekspresów kapsułkowych może przebiegać na 3 sposoby – poprzez umieszczenie w ekspresie kapsułki z kawą mleczną (z mlekiem w proszku), poprzez spienienie mleka za pomocą wbudowanej dyszy lub poprzez zakup osobnego spieniacza.
 • ruchoma podstawka – czyli podstawka, która pozwala przygotowywać napoje kawowe w różnej wielkości kubkach czy szklankach. Doskonale jeśli jest również wyjmowana, ponieważ ułatwia to utrzymanie jej w czystości.
 • możliwość przygotowania innego typu napojów – na przykład gorącej czekolady, herbaty, napojów zimnych.
 • regulacja intensywności napoju.
 • regulacja ilości napoju.
 • system automatycznego odkamieniania i oczyszczania.
 • system automatycznego wyłączania urządzenia po określonym czasie bezczynności.
 • wbudowane alarmy – informujące o konieczności samodzielnego odkamieniania urządzenia lub dolania wody do zbiornika.
 • pojemnik na zużyte kapsułki.

Nieco mniej istotne, ale często pojawiające się w opiniach konsumentów są również takie parametry, jak łatwość obsługi, głośność pracy, wielkość czy design ekspresu na kapsułki. W gruncie rzeczy są to jednak urządzenia stosunkowo ciche i proste w obsłudze, a ich wygląd zadowala przede wszystkim posiadaczy kuchni urządzonych w nowoczesnym stylu.

Ekspresy kapsułkowe – jakie mają wady i zalety?

Ekspres kapsułkowy do kawy to urządzenie przede wszystkim niezwykle wygodne. Jego obsługa opiera się najczęściej na napełnieniu zbiornika wodą, włożeniu wybranej kapsułki do specjalnego otworu i naciśnięciu przycisku rozpoczynającego parzenie. Niektóre modele zażądają od swojego użytkownika również wybrania intensywności lub ilości napoju oraz ewentualnie – w przypadku kaw mlecznych – spienienia mleka.

Wiele ekspresów kapsułkowych pozwala na przygotowanie zarówno kawy zwykłej (czarnej), jak i wielu napojów kawowych mlecznych, herbat, gorącej czekolady czy nawet napojów zimnych. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni rodzaj kapsułek, aby cieszyć się różnorodnymi smakami, kiedy tylko mamy na to ochotę. Sam proces ich przygotowania trwa z kolei tylko krótką chwilę.

Warto pamiętać jednak, że choć dla jednych takie rozwiązanie to maksimum wygody, dla innych to ograniczenie możliwości. Ekspres na kapsułki nie pozwoli bowiem przyrządzić dowolnego napoju z kawy mielonej lub ziarnistej.

Chociaż ekspresy kapsułkowe mają relatywnie niską cenę, to ze względu na konieczność zakupu dedykowanych kapsułek są stosunkowo drogie w eksploatacji. Wygoda i łatwość przygotowania różnorodnych napojów kawowych jest zatem okupiona odpowiednio wyższą ceną, jaką przychodzi nam zapłacić za każdą filiżankę gotowego naparu.

Podsumowanie

Ekspres kapsułkowy to nowoczesne i bardzo komfortowe w obsłudze urządzenie, które spełni oczekiwania każdej osoby, pragnącej delektować się w swoim domu doskonałym smakiem ulubionej kawy, przygotowanej bez żadnego wysiłku.

Jeśli szukasz ekspresu na kapsułki, który będzie jednocześnie efektowny i wygodny w codziennym użytkowaniu – sprawdź nasze zestawienie i sięgnij po model, który najlepiej spełnia wszystkie Twoje oczekiwania.

Ekspres kapsułkowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać