Strona głównaMałe AGDEkspresy i kawaWybieramy najlepszy młynek do kawy - ranking 2024

Wybieramy najlepszy młynek do kawy – ranking 2024 [TOP6]

Młynek do kawy – jakie modele są dostępne na rynku?

Młynek do kawy to proste urządzenie, dzięki któremu możemy cieszyć się aromatem i smakiem świeżej kawy w zaciszu własnego domu. Produkty tego typu różnią się przede wszystkim metodą obsługi oraz rodzajem zastosowanych systemów mielących. Wyróżniamy zatem:

 • młynki do kawy ręczne
 • młynki do kawy elektryczne, a wśród nich:
 • młynki do kawy udarowe,
 • młynki do kawy żarnowe.

Młynek do kawy ranking:

Ranking młynków do kawy to zestawienie najpopularniejszych urządzeń, cieszących się dobrymi opiniami konsumentów. Wybrane produkty mają zdecydowanie więcej zalet niż wad, a ich różnorodność cenowa sprawia, że każda osoba poszukująca modelu idealnie dobranego do swoich potrzeb, powinna z łatwością znaleźć go w naszym rankingu.

Sprawdź też:

ponieważ te urządzenie nie zawsze posiadają wbudowany młynek. Dodatkowo, przejrzyj:

1. Młynek do kawy Bosch TSM6A013B

Bosch TSM6A013BMłynek do kawy Bosch TSM6A013B to urządzenie wyposażone w dwuskrzydłowy nóż ze stali szlachetnej, który umożliwia bardzo drobne mielenie. Produkt mieści w sobie do 75 g ziaren kawy jednocześnie. Jego silnik dysponuje mocą 180 W.

Dla pełnego bezpieczeństwa młynek posiada przycisk chroniący przed przypadkowym uruchomieniem – urządzenie włączy się wyłącznie przy prawidłowo zamkniętej pokrywie i pracuje dopóki użytkownik naciska przycisk.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie nadaje się nie tylko do mielenia kawy, ale również ziaren lnu czy cukru w krysztale na cukier puder. – Wymaga samodzielnej kontroli stopnia zmielenia ziaren.
+ Pracuje szybko i nie jest przy tym nieprzyjemnie hałaśliwe.  
+ Jest solidnie i estetycznie wykonane.  

2. Młynek do kawy Melitta Molino 1019-01

Młynek do kawy Melitta Molino 1019-01Młynek do kawy żarnowy Melitta Molino 1019-01 to urządzenie o mocy 100 W, wyposażone w funkcję regulacji stopnia zmielenia kawy na 17 poziomach. Produkt umożliwia również wybór ilości mielonej kawy w zakresie 2 – 14 filiżanek. Młynek obsługiwany jest za pomocą pokrętła. Posiada wymienny pierścień i stożkową konstrukcję, która gwarantuje szybkie rezultaty.

Urządzenie mieści jednorazowo nawet do 200 g ziaren kawy. Produkt jest łatwy w czyszczeniu dzięki demontowanym częściom – pierścieniowi, pojemnikowi na ziarna oraz pokrywie pojemnika. Młynek wyłącza się automatycznie po zakończeniu pracy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada szeroki zakres regulacji stopnia zmielenia kawy. – Niektóre opinie krytykują głośność pracy młynka.
+ Jest wygodne w utrzymaniu w czystości. – Podczas mielenia wydostają się z niego drobiny kawy.
+ Pracuje bardzo szybko i efektywnie.

3. Młynek do kawy GÖTZE & JENSEN CG500X

GÖTZE & JENSEN CG500XGÖTZE & JENSEN CG500X to młynek, który dysponuje mocą 150 W i mieści jednorazowo do 60 gram ziaren kawy. Posiada dwuskrzydłowe ostrza ze stali szlachetnej. Odznacza się bezpieczną konstrukcją. Został zabezpieczony przed pracą bez pokrywy.

Model wyposażono w przezroczysty zbiornik na kawę (pokrywka), który ułatwia kontrolowanie procesu mielenia. Sprzęt charakteryzuje minimalistyczny, nowoczesny design. Dzięki obudowie ze stali urządzenie jest też odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Produkt nadaje się do mielenia każdego rodzaju kawy, a także cukru, ziół i przypraw.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma wyjmowany zbiornik na kawę. – Według nielicznych negatywnych opinii może pracować zbyt głośno.
+ Pracuje wydajnie i stosunkowo cicho.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

4. Młynek do kawy SENCOR SCG 1050BK

SENCOR SCG 1050BKSENCOR SCG 1050BK dysponuje mocą 150 W. Posiada nierdzewny nóż udarowy, który mieli nie tylko kawę, ale także przyprawy czy orzechy. Sprzęt jest łatwy do utrzymania w czystości i prosty w swojej budowie, co przekłada się na jego żywotność.

Model mieści do 50 gramów ziaren kawy jednocześnie. Posiada blokadę bezpieczeństwa, która nie pozwala uruchomić go bez pokrywy, a także praktyczne antypoślizgowe nóżki. Produkt oferuje tryb pracy pulsacyjnej. Nie posiada regulacji stopnia mielenia – obsługuje się go przyciskiem, samodzielnie kontrolując poziom rozdrobienia ziaren.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma atrakcyjną cenę. – Nie ma wyjmowanego pojemnika na kawę.
+ Jest uniwersalne.  
+ Działa cicho i wydajnie.  

5. Młynek do kawy ADLER AD 443

ADLER AD 443Adler AD 443 to urządzenie o mocy 150 W, wyposażone w dwuskrzydłowy nóż ze stali nierdzewnej i przezroczystą pokrywę. Sprzęt pracuje cicho i szybko. Posiada też zabezpieczenie przed uruchomieniem przy nieprawidłowym montażu.

Produkt mieści do 70 g ziaren kawy jednocześnie. Oferuje tryb pracy pulsacyjnej. Jest uniwersalny, niewielki i prosty w obsłudze.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma niską cenę. – Nie ma wyjmowanego pojemnika.
+ Cicho pracuje. – Wymaga robienia przerw między mieleniem kolejnych porcji ziaren.
+ Ma praktyczny kształt i długi przewód.  

6. Młynek do kawy Sencor SCG 2052WH

Sencor SCG 2052WHSencor SCG 2052WH to młynek do kawy, polecany także do orzechów czy przypraw. Urządzenie dysponuje mocą 150 W. Posiada nierdzewny nóż udarowy dwuskrzydłowy, który odpowiada za równomierne mielenie. Mieści do 60 gramów ziaren w pojemniku. Pozwala samodzielnie kontrolować stopień zmielenia poprzez regulację czasu pracy noża.

Sprzęt został wyposażony w duży przycisk (włącznik), schowek na przewód zasilający w podstawie oraz antypoślizgowe nóżki. Oferuje też zabezpieczenie przed uruchomieniem silnika bez pokrywy na pojemniku. Generuje hałas do 85 dB.

Zalety: Wady:
+ Pracuje cicho i wydajnie.  – Wymaga samodzielnego kontrolowania stopnia zmielenia ziaren.
+ Jest uniwersalny – dobrze radzi sobie również z mieleniem przypraw. – Nie sprawdza się do mielenia tłustych nasion i orzechów, wbrew deklaracji producenta.
+ Ma minimalistyczny design.

Młynek do kawy – jaki wybrać?

Poszukiwanie idealnego młynka do kawy należy rozpocząć od wyboru typu urządzenia, które najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Czym charakteryzują się zatem poszczególne modele?

 • młynki do kawy ręczne – czyli urządzenia napędzane siłą rąk – korbką. Są proste, popularne, niedrogie i niezawodne. Mielą jednak ziarna dosyć grubo i nierównomiernie. Modele tego typu to przede wszystkim młynki stylizowane, które pasują do kuchni w stylu retro, vintage i rustykalnym.
 • młynki do kawy elektryczne – urządzenia zasilane elektrycznie, niewymagające użycia siły. Są zazwyczaj droższe niż modele ręczne, a także bardziej nowoczesne pod względem designu. Często umożliwiają także regulację poziomu zmielenia ziaren, a nawet ich ilości. Dzielimy je na młynki udarowe oraz żarnowe, o których mowa poniżej.

Młynki do kawy udarowe – ze względu na budowę nazywane również ostrzowymi – to najtańsze modele młynków elektrycznych. Ich praca polega na cięciu ziaren przy użyciu obracających się ostrzy. Ponieważ w trakcie tego procesu ziarna kawy ulegają podgrzaniu, mogą tracić część swoich właściwości, smaku i aromatu. Pozwalają jednak na mielenie nie tylko kawy, ale również innych twardych produktów, na przykład cukru czy przypraw. Młynki udarowe nie posiadają regulacji stopnia zmielenia – użytkownik musi kontrolować ten proces samodzielnie.

Młynki do kawy żarnowe działają podobnie do młynków ręcznych, jednak wbudowane w nią żarna napędzane są elektrycznie. Ich działanie opiera się na miażdżeniu ziaren kawy, co nie wiąże się z ich nagrzewaniem. Takie modele uchodzą zatem za lepsze pod kątem jakości zmielonej w nich kawy. Wiele produktów tego typu pozwala na regulowanie poziomu zmielenia oraz ilości mielonych jednorazowo ziaren.

Młynek do kawy – na co zwrócić uwagę?

W tej części poradnika zajmiemy się parametrami technicznymi, które pomagają w wyborze najlepszego modelu młynka elektrycznego. Zaliczamy do nich:

 • moc – im ona wyższa, tym lepiej, bowiem produkt będzie pracował szybciej i dłużej bez konieczności robienia przerw w celu uniknięcia przegrzania silnika.
 • prędkość obrotowa – wbrew pozorom nie powinna być zbyt wysoka, bowiem im niższe obroty, tym mniejsze ryzyko podgrzania ziaren i utraty ich właściwości.
 • regulacja stopnia zmielenia – taka funkcja pozwala przygotować mieloną kawę do różnych sposobów jej zaparzania. Regulacja może odbywać się za pomocą pokrętła lub przycisków.
 • regulacja ilości zmielonej kawy – młynek może umożliwiać wybór konkretnej ilości zmielonej jednorazowo kawy. Najczęściej opiera się na bazie ilości filiżanek.
 • pojemność – czyli ilość ziaren kawy oraz kawy zmielonej, jaką jest w stanie pomieścić młynek w pojemniczkach.
 • zabezpieczenia – dla własnego bezpieczeństwa warto sięgać po młynki posiadające blokadę przed nieplanowanym uruchomieniem, na przykład w przypadku nieprawidłowego zamontowania poszczególnych elementów.

Dobry i praktyczny młynek do kawy powinien być również urządzeniem wykonanym z solidnych materiałów i dobrze spasowanych części, dzięki czemu zachowa szczelność i odporność na uszkodzenia. Poza tym dobrze jeśli ma również antypoślizgową podstawę i opcję nawijania przewodu zasilającego. Na komfort użytkowania produktu wpływa z kolei sposób jego obsługi. Jedne młynki posiadają przycisk, który należy przytrzymywać, aby urządzenie pracowało. Inne mają przycisk typu włącz/wyłącz. Ich zaletą jest to, że nie wymagają od użytkownika utrzymywania stałej kontroli nad ich obsługą.

Młynek do kawy żarnowy czy udarowy – który lepszy?

Prawdziwi znawcy i smakosze kawy odpowiedzą bez mrugnięcia okiem – lepsze są młynki żarnowe. Takie stanowisko uzasadnione jest przede wszystkim sposobem działania tego typu urządzeń. Produkty opierające swoją pracę na powolnie obracających się żarnach mielą kawę poprzez jej rozgniatanie. Proces odbywa się równomiernie, bez generowania ciepła, co przekłada się na zachowanie pełnej wartości kawy – jej smaku i aromatu. Poza tym modele tego typu pozwalają na przygotowanie kawy o różnym stopniu rozdrobnienia. Innej wielkości drobin używa się bowiem do parzenia kawy w ekspresie, innej w kawiarce, a jeszcze innej w zwykłej zaparzarce.

Młynki żarnowe mają jednak wyższą cenę niż modele udarowe. Nie nadają się także do mielenia innych produktów spożywczych, a co za tym idzie są mniej uniwersalne. W młynku udarowym rozdrobnimy także cukier, ziarna pieprzu czy inne przyprawy – wystarczy, że dokładnie oczyścimy później zbiornik urządzenia. Po produkty tego typu powinny sięgać zatem osoby, które cenią sobie sprzęty wielofunkcyjne, nie mają wygórowanych oczekiwań odnośnie swojej ulubionej kawy lub zwracają uwagę przede wszystkim na cenę zakupu.

Podsumowanie

Czy młynek do kawy to wydatek, na który warto sobie pozwolić? Zdecydowanie tak. Świeżo zmielona kawa ma znacznie głębszy smak i aromat niż paczkowana, gotowa kawa mielona. Poza tym sam proces samodzielnego mielenia kawy to przyjemne, relaksujące zajęcia, podczas którego mieszkanie wypełnia się pięknym zapachem ziaren kawowca. W perspektywie czasu zakup młynka jest także decyzją ekonomiczną. W wielu przypadkach kawy ziarniste są znacznie tańsze niż ich zmielone odpowiedniki. Mielenie daje także pełną kontrolę nad stopniem rozdrobnienia ziaren oraz czystością finalnego produktu.

Aby zagwarantować sobie pełną satysfakcję z zakupu młynka do kawy warto dobrze przemyśleć, który rodzaj urządzeń najlepiej odpowiada naszym potrzebom, a następnie sięgnąć po model odpowiednio mocny i komfortowy w użytkowaniu, a także – przede wszystkim – solidnie i estetycznie wykonany. Taki produkt z pewnością da swojemu użytkownikowi wiele radości i nie będzie straszył wewnątrz stylowo urządzonej kuchni.

Młynek do kawy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd