Strona głównaMałe AGDElektryczny spieniacz do mleka - jakie urządzenie wybrać?

Elektryczny spieniacz do mleka – jakie urządzenie wybrać?

Czy warto kupić spieniacz do mleka?

Spieniacz do mleka wykorzystuje zjawisko denaturacji białka, przy jednoczesnym napowietrzaniu płynu. Dzięki temu możemy cieszyć się aksamitną pianką, która jest gęsta, sztywna i nie rozpływa się po dodaniu jej do kawy. Spienione mleko przydaje się nie tylko do przygotowania kaw mlecznych typu latte czy cappuccino. Spieniacz do mleka można wykorzystać również, aby przygotować pyszne kakao czy inny napój. Jeśli posiadasz ekspres do kawy bez dyszy do spieniania mleka – odpowiedni spieniacz rozwiąże ten problem niskim kosztem.

Elektryczny spieniacz do mleka ranking:

Ranking elektrycznych spieniaczy do mleka to zestawienie popularnych produktów o różnych funkcjach i w różnej cenie. Zobacz, który spełnia Twoje oczekiwania!

1. SENCOR SMF 2020WH

 

SENCOR SMF 2020WH



SENCOR SMF 2020WH to spieniacz i podgrzewacz w jednym, dysponujący mocą 450 W. Produkt został wykonany z tworzywa sztucznego. Posiada termostat, który ogranicza temperaturę podgrzewania do 68 stopni Celsjusza, aby nie przypalać mleka. Atutem modelu jest powłoka nieprzywierająca, która ułatwia czyszczenie i również zapobiega przypaleniom.

Produkt wykorzystuje magnetyczną, bezkontaktową zasadę mocowania nasadek na wale w naczyniu, co przedłuża żywotność sprzętu. Model wyposażono w nasadkę do spieniania i nasadkę do mieszania. Dzięki przezroczystej pokrywce użytkownik może kontrolować oba procesy. Spirala grzewcza sprzętu została zakryta, a obudowa odizolowana termicznie.

Urządzenie automatycznie przełącza się w tryb czuwania. Posiada kontrolkę świetlną pracy, a jego pojemność spieniania to 100 ml.

Zalety: Wady:
+ Bardzo szybko spienia mleko. – Negatywne opinie dotyczą małej pojemności naczynia.
+ Jest łatwe w użyciu i w czyszczeniu.  
+ Pracuje cicho.  
+ Ma estetyczny wygląd.  

 

2. Severin Spuma 700 Plus SM 3587

Severin Spuma 700 Plus SM 3587



Severin Spuma 700 Plus SM 3587 to produkt o mocy 500 W i pojemności od 120 do 700 ml w przypadku podgrzewania lub 120 – 350 ml w przypadku spieniania. Urządzenie nie osiąga temperatury powyżej 65 stopni Celsjusza, co zapobiega przypalaniu mleka. Jest wykonane ze stali szlachetnej.

Sprzęt spienia mleko na zimno i na ciepło. Oferuje aż 13 programów specjalnych, w tym piankę z mleka sojowego, gorącą czekoladę z kawałków czekolady, grzane wino, cappuccino czy jedzenie dla niemowląt. Model jest łatwy w obsłudze dzięki prostemu przełącznikowi z wyświetlaczem OLED.

Produkt posiada wymienne wkładki do ogrzewania, spieniania i roztapiania czekolady. Został wyposażony także w pierścień z podświetleniem LED, który informuje o stanie pracy wraz z sygnałem akustycznym. Sprzęt pracuje w zakresie temperatur 45 – 65 stopni. Dzięki wykorzystaniu indukcji jest łatwy w czyszczeniu. Dzióbek barista pozwala na precyzyjne nalewanie mleka lub pianki do kubków z kawą, a otwór w pokrywie umożliwia wygodne dodawanie przypraw i innych składników.

Zalety: Wady:
+ Bardzo dobrze spienia mleko. – Ma wysoką cenę.
+ Ma dużą pojemność.  
+ Posiada funkcję wyciszenia.  
+ Wyłącza się automatycznie i jest zabezpieczony przed przegrzaniem.  

 

3. BIALETTI Milk Frother MK01

BIALETTI Milk Frother MK01



BIALETTI Milk Frother MK01 to urządzenie o mocy 500 W, odpowiednie do podgrzewania 250 ml lub spieniania 125 ml mleka. Sprzęt posiada nieprzywieralną powłokę, która chroni przed przypalaniem. Jest bardzo łatwy w obsłudze – wystarczy napełnić dzbanek mlekiem, ogrzać je i spienić ręcznie lub automatycznie.

Produkt współpracuje zarówno z ciepłym, jak i z zimnym mlekiem. Jego atutem jest estetyczna i trwała stalowa obudowa, a także przezroczysta pokrywa zapewniająca większą kontrolę podczas spieniania.

Zalety: Wady:
+ Dobrze spienia mleko. – Ma małą pojemność spieniania.
+ Cicho pracuje. – Ma zawyżoną cenę w stosunku do oferowanych funkcji.
+ Jest łatwy w obsłudze i w czyszczeniu.  
+ Jest solidnie wykonany.  

 

4. MPM MKW-03M

MPM MKW-03M



MPM MKW-03M dysponuje mocą 500 W i pojemnością maksymalnie 500 ml. Sprzęt został wyposażony w dwie nakładki do spieniania i mieszania mleka. Posiada stabilną obrotową podstawę i antypoślizgowe nóżki. Wyłącza się automatycznie.

Produkt został wykonany ze stali nierdzewnej. Dzięki podwójnym ściankom dłużej utrzymuje pożądaną temperaturę mleka. Współpracuje zarówno z płynem ciepłym, jak i zimnym. Posiada przezroczystą pokrywę z mocowaniem na mieszadła oraz lampki kontrolne stanu pracy.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Ma delikatną powłokę wewnętrzną.
+ Pracuje szybko i efektywnie. – Tworzy gęstą pianę przy małej ilości mleka.
+ Jest łatwy w czyszczeniu.  
+ Bardzo cicho pracuje.  

 

5. ADLER AD 4478

ADLER AD 4478



Adler AD 4478 to sprzęt o mocy 500 W, wyposażony w funkcję ogrzewania i spieniania, z opcją uruchomienia dwóch programów jednocześnie. Sprzęt pozwala spienić jednorazowo 115 ml mleka lub podgrzać około 240 ml.

Model współpracuje zarówno z ciepłym, jak i z zimnym mlekiem. Posiada stalową obudowę i wnętrze z powłoką nieprzywierającą. Dzięki bazie 360 stopni można dowolnie ustawić pojemnik na jego podstawie. Produkt jest solidnie wykonany i łatwy w czyszczeniu. Ma także elegancki design.

Zalety: Wady:
+ Bardzo szybko przygotowuje piankę z mleka. – Ma krótki przewód zasilający.
+ Jest łatwy w czyszczeniu. – Zdarza się, że przypala mleko na dnie.
+ Cicho pracuje.
+ Dobrze współpracuje z zimnym mlekiem.

Jakie spieniacze do mleka mamy do wyboru?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów spieniaczy do mleka. Ich sposób działania jest nieco odmienny, przez co każdy model ma swoje wady i zalety. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Spieniacze tłokowe – nie są zasilane prądem, lecz siłą mięśni. Ich konstrukcja to szczelnie zamknięty pojemnik z tłokiem. Wystarczy wlać w niego podgrzane mleko i energicznie wciskać tłok, aby samodzielnie wytworzyć pianę. Atutem takich modeli będzie to, że każdy element można myć w zmywarce, a główną wadą konieczność uprzedniego podgrzania mleka w garnku lub mikrofalówce oraz wysiłek, jaki trzeba włożyć w napowietrzanie płynu.

Ręczne spieniacze do mleka – model ręczny spieniacza jest tani i prosty w użyciu. Zasila go tradycyjna bateria typu paluszek. Ma specjalną końcówkę ze sprężynką, która napowietrza mleko. Podobnie jak wariant tłokowy wymaga uprzedniego podgrzania płynu. Sprawdza się przy niewielkich ilościach mleka do 1 – 2 kaw.

Spieniacze do mleka elektryczne – bardzo wydajne urządzenia zasilane sieciowo, rzadziej bateryjnie. Radzą sobie z ciepłym i zimnym mlekiem. Często oferują również funkcję podgrzewania, co pozwala zmniejszyć ilość wykorzystywanych w kuchni naczyń.

Spieniacz mleka elektryczny – na co zwrócić uwagę?

Najlepszy spieniacz do mleka to zdecydowanie ten najwygodniejszy w użyciu i najbardziej wielofunkcyjny model elektryczny. Sprzęt tego typu jest właściwie bezobsługowy. Wystarczy napełnić go zimnym mlekiem i uruchomić odpowiedni program. Już po chwili uzyskamy puszystą piankę, idealną do cappuccino czy latte.

Produkty z tej kategorii mają zwykle formę dzbanka na mleko. Ich pojemność określana jest osobno dla funkcji ogrzewania i spieniania, ponieważ napowietrzony płyn zwiększa swoją objętość. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze, jeśli sprzęt ma służyć przygotowaniu pianki dla wielu osób jednocześnie.

Od mocy urządzenia zależy, jak szybko zagrzeje i spieni płyn, dlatego im ona wyższa tym lepiej. Należy zwrócić jednak uwagę, aby produkt miał przy tym ograniczenie osiąganej temperatury maksymalnej – w przeciwnym razie będzie przypalał mleko. Pamiętajmy również, że nie każdy model poradzi sobie z napowietrzaniem dowolnego płynu. Im wyższa zawartość tłuszczu, tym lepsze efekty, dlatego niektóre sprzęty mogą nie nadawać się do stworzenia piany na przykład z napoju roślinnego.

Czym jeszcze musi charakteryzować się dobry spieniacz do mleka? Powinien posiadać wewnętrzną nieprzywieralną powłokę, która ułatwia mycie sprzętu. Warto zauważyć przy tym, że w przypadku ciepłego płynu po każdym użyciu konieczne jest oczyszczenie wnętrza dzbanka – w przeciwnym razie nie unikniemy przypalenia.

Podsumowanie

Do przygotowania ulubionej kawy mlecznej nie potrzebujesz kosztownego ekspresu z dyszą spieniającą. Wystarczy Ci dobra kawa i równie doby spieniacz, dzięki któremu napój uzyska efektowną, aksamitną i puszystą pianę mleczną. Najprostszy sprzęt tego typu – ręczny, zasilany bateryjnie – to koszt około 20 zł. W przypadku elektrycznych modeli typu dzbanek ceny sięgają od około 100 do 600 zł za najbardziej zaawansowane urządzenia.

Spieniacz do mleka opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd