Strona głównaMałe AGDKuchnia i akcesoriaKtóry dzbanek filtrujący jest najlepszy? Ranking 2024

Który dzbanek filtrujący jest najlepszy? Ranking 2024 [TOP5]

Dzbanek filtrujący to produkt, który pozwala w znaczącym stopniu poprawić jakość wody z kranu. Chociaż, co do zasady, woda bieżąca powinna nadawać się do picia, to ze względu na zły stan rur może odstraszać swoim smakiem oraz zapachem. Naczynie z filtrem pozwala pozbyć się tego problemu i poprawić walory smakowe wody, a także usunąć z niej drobne cząsteczki zanieczyszczeń oraz substancje szkodliwe, takie jak metale ciężkie.

Zmiękczenie i oczyszczenie wody jest korzystne nie tylko dla zdrowia osób, które ją spożywają, ale również dla sprzętów domowych AGD, które wykorzystują wodę – na przykład do wytwarzania pary.

Dzbanek filtrujący ranking:

Sprawdź podobne rankingi:

Jaki dzbanek z filtrem do wody wybrać?

Dzbanek filtrujący do wody pozwala oszczędzić pieniądze, jakie trzeba byłoby wydać na wodę butelkowaną w przypadku jego braku. Jest to tym samym również produkt ekologiczny – zapewnia dowolną ilość wody pitnej, nie generując przy tym ton plastikowych odpadów. Korzystając z dzbanka do oczyszczania wody z kranu, można poprawić smak kawy i herbaty, zapobiec osadzaniu się kamienia w czajniku czy ekspresie, a także wydłużyć żywotność żelazka czy parownicy.

Przyjrzyj się tym parametrom i wybierz dzbanek filtrujący, który sprosta Twoim oczekiwaniom:

Pojemność – naczynia do oczyszczania wody z kranu mogą pomieścić nawet do 3 litrów płynu. Należy jednak mieć na uwadze, że nie jest to pojemność dla samej oczyszczonej wody, lecz pojemność łączna, czyli podawana wraz z pojemnością komory filtrowania. Część naczynia, w której mieści się przelana przez wkład woda jest z reguły nawet o litr mniejsza. W przypadku dużej rodziny, warto wybierać modele o pojemności około 1,5 litra wody przefiltrowanej.

Materiał dzbana – zazwyczaj tworzywo sztuczne lub szkło. Szklane naczynia prezentują się w kuchni bardziej elegancko, zwykle nie matowieją i nie zarysowują się podczas mycia. Przy niedostatecznej ostrożności mogą jednak ulec rozbiciu. Plastikowe dzbany są lekkie i bardziej odporne na stłuczenie. Zwykle można myć je przy pomocy zmywarki. Nie wyglądają jednak zbyt stylowo, choć wiele zależy od ogólnego designu produktu.

Wskaźnik zużycia filtra – elektryczny lub mechaniczny wskaźnik zużycia filtra pozwala dopilnować odpowiedniego terminu założenia kolejnego wkładu oczyszczającego wodę. Wariant zwykły sprawdzi się w przypadku osób, które są dobrze zorganizowane i pamiętają o każdorazowym przestawieniu znacznika na inną datę podczas wymiany filtra. Jeśli nie należysz do takich osób, wybierz nowocześniejszy model z kolorową lampką LED, która poinformuje Cię o konieczności wymiany przy pomocy migającego lub czerwonego światełka.

Co sprawdzić przed zakupem dzbanka filtrującego?

Co jeszcze będzie istotne przy wyborze idealnego dzbanka? Naszym zdaniem:

Wygoda napełniania – zagwarantowana przez rodzaj pokrywki. Tanie dzbany posiadają pokrywę z kratką, przez którą wodę nalewa się małym strumieniem. W nowocześniejszych modelach stosuje się pokrywki z mechanizmem podnoszenia lub samodzielnie otwierające się pod naporem wody. Z taką klapką można napełnić dzbanek szybciej i wygodniej, bez konieczności zdejmowania całej pokrywy.

Jakość, cena i dostępność filtrów – to jeden z najważniejszych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę przed zakupem. Większość wkładów to wkłady węglowe, poprawiające smak wody, a także usuwające z niej substancje szkodliwe. Bardzo istotna jest ich duża dostępność – stacjonarnie i online – a także cena jednostkowa, która wpływa na koszty eksploatacji produktu. Warto zwrócić uwagę także na stosunek kosztu zakupu filtrów do ich wydajności. Z reguły jeden wkład wystarcza na przefiltrowanie około 100 – 150 litrów wody, w zależności od jej twardości.

Design – dzbany z wodą ustawia się z reguły na widoku, dlatego powinny dobrze prezentować się w kuchni. Na szczęście szeroka gama modeli różnych marek pozwala dobrać naczynie nie tylko pod względem kształtu, ale również koloru. Dzięki temu dzbanek może stanowić nawet ozdobę kuchennego wnętrza.

Wielkość i kształt – od tych cech zależy, czy naczynie zmieści się w lodówce. Jeśli lubisz zimną wodę, zwróć uwagę, czy produkt nadaje się do wygodnego przechowywania w jej drzwiczkach.

Ile kosztuje dzbanek filtrujący?

Dzbanek do filtrowania to doskonała alternatywa dla wody butelkowanej. Jeśli więc nie chcesz więcej przynosić ze sklepu ciężkich butelek z wodą, wybierz naczynie z wkładem do filtrowania w zakładanym przez siebie budżecie. Ceny produktów oscylują w granicach od około 20 do nawet ponad 200 zł, a koszt zakupu kompatybilnych filtrów wynosi zwykle od około 6 do maksymalnie 80 zł za sztukę.

Dzbanek filtrujący: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

2.6 11 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
POWIĄZANE ARTYKUŁY