Strona głównaMałe AGDKuchnia i akcesoriaNajlepszy dzbanek filtrujący wodę - ranking 2024

Najlepszy dzbanek filtrujący wodę – ranking 2024 [TOP5]

Czy warto kupić dzbanek filtrujący?

Dzbanek filtrujący to produkt, który pozwala w znaczącym stopniu poprawić jakość wody z kranu. Chociaż, co do zasady, woda bieżąca powinna nadawać się do picia, to ze względu na zły stan rur może odstraszać swoim smakiem oraz zapachem. Naczynie z filtrem pozwala pozbyć się tego problemu i poprawić walory smakowe wody, a także usunąć z niej drobne cząsteczki zanieczyszczeń oraz substancje szkodliwe, takie jak metale ciężkie. Zmiękczenie i oczyszczenie wody jest korzystne nie tylko dla zdrowia osób, które ją spożywają, ale również dla sprzętów domowych AGD, które wykorzystują wodę – na przykład do wytwarzania pary.

Dzbanek filtrujący wodę ranking:

Ranking dzbanków filtrujących to zestawienie najpopularniejszych produktów dostępnych na rynku. Zobacz, czym różnią się poszczególne modele i który z nich warto kupić.

Sprawdź także:

1. Brita Marella XL

Brita Marella PerfectFitDzbanek filtrujący BRITA Marella XL charakteryzuje się pojemnością całkowitą 3,5 litra, w tym 2 litry wody filtrowanej. Produkt wykonano z tworzywa sztucznego, które można myć w zmywarce. Model posiada pokrywę z uchylną klapką. Atutem dzbana jest także wskaźnik, który informuje o konieczności wymiany wkładu na nowy.

Dzbanek Brita Marella jest kompatybilny z wkładem Maxtra i Maxtra Plus. Posiada także oficjalny certyfikat świadczący o bezpieczeństwie użytkowania, czyli Atest Higieniczny PZH. Wkłady pasujące do tego naczynia usuwają z wody cząsteczki wielkości rdzy i piasku, a także pochodne chloru, herbicydy i pestycydy. Ich stosowanie nadaje wodzie również lepszy smak i zapach.

Wkłady do modelu Marella zawierają węgiel aktywny i żywicę jonowymienną, dzięki czemu znacząco zmniejszają twardość wody i eliminują obecne w niej substancje szkodliwe. Filtr Brita Maxtra Plus kosztuje około 15 zł (cena jednej sztuki przy zakupie 6 sztuk). Jego wydajność szacuje się na około 100 litrów.

Zalety: Wady:
+ Produkt mieści się w lodówce, co ułatwia przechowywanie wody. – Ma nieco wysoką cenę.
+ Jest poręczny i wygodny w użyciu.  
+ Posiada elektroniczny wskaźnik zużycia wkładu.  
+ Szybko filtruje wodę.  

2. BRITA Elemaris XL

 BRITA Elemaris XLDzbanek filtrujący BRITA Elemaris XL został wykonany z tworzywa sztucznego. Jego pojemność całkowita to 3,5 litra (w tym 2,2 litra wody przefiltrowanej). Produkt wyposażono we wskaźnik elektroniczny, który sprawdza nie tylko czas użytkowania filtra, ale również ilość przefiltrowanej wody oraz poziom jej twardości. Dzięki temu możliwe jest wyznaczenie faktycznej daty konieczności wymiany wkładu, co stanowi dużą oszczędność i pozwala cieszyć się prawdziwie czystą wodą.

Produkt posiada automatyczną klapkę, która uchyla się w celu napełnienia zbiornika wodą z kranu. Jego rączka została wyprofilowana tak, aby nawet wypełnione naczynie dobrze trzymało się w dłoni. Z kolei antypoślizgowa podstawa chroni przed przesuwaniem dzbana po blacie. Wszystkie elementy produktu – poza pokrywką – można myć w zmywarce. Naczynie posiada certyfikaty bezpieczeństwa, w tym Atest Higieniczny PZH.

Model Elemaris współpracuje z filtrami MAXTRA+ i MAXTRA+ Pure Performance. Ich praca dzieli się na etapy: filtrację wstępną (usunięcie piasku i rdzy), filtrację usuwającą chlor, pestycydy i inne substancje szkodliwe, a także filtrację nadającą wodzie lepszy zapach i smak. Cena jednego filtru Maxtra Pure Performance to około 18 zł przy zakupie 6 sztuk. Wkład wystarcza na przefiltrowanie średnio 100 litrów wody.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma dużą pojemność. – Negatywne opinie dotyczą ceny wymiennych wkładów.
+ Elegancko się prezentuje.  
+ Posiada elektroniczny wskaźnik wymiany filtra.  
+ Jest kompatybilny z wysokiej jakości wkładami.  

3. Dafi Crystal LED

Dafi Crystal LEDDafi Crystal Classic to szklany dzbanek o pojemności całkowitej 2 litrów, w tym 1 litra wody filtrowanej. Produkt został wykonany z wysokiej jakości szkła. Wyposażono go w ergonomiczną rączkę i antypoślizgową podstawę, która zapobiega przesuwaniu po blacie i chroni przed stłuczeniem. Model posiada także elektroniczny znacznik zużycia wkładu oraz pokrywkę z mechanizmem automatycznego przelewu.

Wyjątkowy wskaźnik LED modelu Crystal informuje użytkownika o stanie wkładu filtrującego przy pomocy trzech kolorów. Zielony oznacza wysoką wydajność filtra, żółty sygnalizuje przygotowanie się do wymiany, a czerwony konieczność natychmiastowego założenia nowego wkładu.

Produkt jest kompatybilny z wkładami Classic MG+ oraz Standard. Najczęściej w skład zestawu wchodzi wariant standardowy, zawierający węgiel aktywny i żywicę jonowymienną. Wkład charakteryzuje się wydajnością na poziomie 100 – 150 litrów w zależności od jakości wody kranowej. Usuwa z niej wszelkie substancje szkodliwe, a także redukuje twardość, poprawia smak i zapach płynu. Cena jednej sztuki to niecałe 7 zł przy zakupie 6 sztuk.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonany z wysokiej jakości szkła. – Może ulec rozbiciu.
+ Ma elektroniczny wskaźnik zużycia wkładu. – Nie mieści się w lodówce.
+ Jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych do wyboru.  
+ Współpracuje z tanimi, wydajnymi wkładami wymiennymi.  

4. BRITA Aluna

BRITA AlunaBrita Aluna to naczynie z tworzywa sztucznego, mieszczące do 2,4 litrów wody, w tym 1,4 litra wody filtrowanej. Produkt wyposażono w system automatycznego przypominania o konieczności wymiany wkładu. Model wykorzystuje mechanizm PerfectFit, gwarantujący optymalną filtrację. Można myć go w zmywarce.

Dzban posiada antypoślizgowy uchwyt. Jest kompatybilny z wkładem Maxtra+ i Maxtra+ Pure Performance. Oczyszcza wodę etapowo, usuwając z niej drobiny piachu i rdzy, a także wiele różnych substancji szkodliwych, w tym między innymi pestycydy. Dodatkowo zmiękcza i poprawia smak oraz zapach wody kranowej.

Jeden wkład pozwala na przefiltrowanie około 100 litrów wody w zależności od jej stopnia twardości. Cena filtru Maxtra Plus to około 15 zł za sztukę przy zakupie 6 sztuk.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma klasyczny design. – Wymaga zdjęcia klapki w celu napełnienia wodą.
+ Informuje o konieczności wymiany wkładu. – Jego obudowa łatwo się zarysowuje.
+ Jest kompatybilny z tanimi wkładami wymiennymi.
+ Mieści się w lodówce.

5. AQUAPHOR J.Shmidt

AQUAPHOR J.ShmidtAquaphor J.Shmidt 500 to innowacyjny produkt wykorzystujący zaawansowany proces filtrowania – system uzdatniania wody kontrolowany mikroprocesorem. Model wyposażono w mikropompę ukrytą w pokrywce, którą zasila wytrzymała bateria. Naczynie ma pojemność całkowitą 2,8 litra, w tym 1,4 litra wody filtrowanej. O konieczności wymiany filtra informuje przy pomocy diody LED. Klapka wlewu wody do zbiornika jest uchylna.

Dzban usuwa z wody wszelkie zanieczyszczenia i toksyny. Jego obudowa wykonana została z tritanu. Model filtruje wodę pod ciśnieniem. Dzięki mikroprocesorowi proces ten staje się bardziej inteligentny, uwzględnia poziom żywotności baterii oraz zużycia wkładu. Zasilające mikropompę ogniwo ładuje się poprzez gniazdo USB. Produktu nie można myć w zmywarce.

Sam wkład kompatybilny z tym produktem – JS 500 – zawiera wyjątkowe włókno Aqualen. Filtr zatrzymuje bakterie i cysty, usuwa substancje szkodliwe, a także zmiękcza wodę. Ma bardzo wysoką cenę – około 80 zł za sztukę, ale jego wydajność to nawet 500 litrów wody filtrowanej.

Zalety: Wady:
+ Działa w innowacyjny sposób, oczyszczając wodę pod ciśnieniem. – Wymaga ładowania baterii mikropompy co kilka dni.
+ Informuje o konieczności wymiany wkładu. – Jest kompatybilny z bardzo drogim, choć wydajnym wkładem.
+ Ma optymalną pojemność. – Ma delikatną konstrukcję – pokrywka może pęknąć przy nieostrożnym montażu.
+ Szybko oczyszcza wodę.  

Jaki dzbanek z filtrem do wody wybrać?

Dzbanek filtrujący do wody pozwala oszczędzić pieniądze, jakie trzeba byłoby wydać na wodę butelkowaną w przypadku jego braku. Jest to tym samym również produkt ekologiczny – zapewnia dowolną ilość wody pitnej, nie generując przy tym ton plastikowych odpadów. Korzystając z dzbanka do oczyszczania wody z kranu można poprawić smak kawy i herbaty, zapobiec osadzaniu się kamienia w czajniku czy ekspresie, a także wydłużyć żywotność żelazka czy parownicy.

Przyjrzyj się tym parametrom i wybierz dzbanek filtrujący, który sprosta Twoim potrzebom:

Pojemność – naczynia do oczyszczania wody z kranu mogą pomieścić nawet do 3 litrów płynu. Należy jednak mieć na uwadze, że nie jest to pojemność dla samej oczyszczonej wody, lecz pojemność łączna, czyli podawana wraz z pojemnością komory filtrowania. Część naczynia, w której mieści się przelana przez wkład woda jest z reguły nawet o litr mniejsza. W przypadku dużej rodziny, warto wybierać modele o pojemności około 1,5 litra wody przefiltrowanej.

Materiał dzbana – zazwyczaj tworzywo sztuczne lub szkło. Szklane naczynia prezentują się w kuchni bardziej elegancko, zwykle nie matowieją i nie zarysowują się podczas mycia. Przy niedostatecznej ostrożności mogą jednak ulec rozbiciu. Plastikowe dzbany są lekkie i bardziej odporne na stłuczenie. Zwykle można myć je przy pomocy zmywarki. Nie wyglądają jednak zbyt stylowo, choć wiele zależy od ogólnego designu produktu.

Wskaźnik zużycia filtra – elektryczny lub mechaniczny wskaźnik zużycia filtra pozwalają dopilnować odpowiedniego terminu założenia kolejnego wkładu oczyszczającego wodę. Wariant zwykły sprawdzi się w przypadku osób, które są dobrze zorganizowane i pamiętają o każdrorazowym przestawieniu znacznika na inną datę podczas wymiany filtra. Jeśli nie należysz do takich osób, wybierz nowocześniejszy model z kolorową lampką LED, która poinformuje Cię o konieczności wymiany przy pomocy migającego lub czerwonego światełka.

Wygoda napełniania – zagwarantowana przez rodzaj pokrywki. Tanie dzbany posiadają pokrywę z kratką, przez którą wodę nalewa się małym strumieniem. W nowocześniejszych modelach stosuje się pokrywki z mechanizmem podnoszenia lub samodzielnie otwierające się pod naporem wody. Z taką klapką można napełnić dzbanek szybciej i wygodniej, bez konieczności zdejmowania całej pokrywy.

Jakość, cena i dostępność filtrów – to jeden z najważniejszych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę przed zakupem. Większość wkładów to wkłady węglowe, poprawiające smak wody, a także usuwające z niej substancje szkodliwe. Bardzo istotna jest ich duża dostępność – stacjonarnie i online – a także cena jednostkowa, która wpływa na koszty eksploatacji produktu. Warto zwrócić uwagę także na stosunek kosztu zakupu filtrów do ich wydajności. Z reguły jeden wkład wystarcza na przefiltrowanie około 100 – 150 litrów wody, w zależności od jej twardości.

Design – dzbany z wodą ustawia się z reguły na widoku, dlatego powinny dobrze prezentować się w kuchni. Na szczęście szeroka gama modeli różnych marek pozwala dobrać naczynie nie tylko pod względem kształtu, ale również koloru, dlatego dzbanek może stanowić nawet ozdobę kuchennego wnętrza.

Wielkość i kształt – od tych cech zależy, czy naczynie zmieści się w lodówce. Jeśli lubisz zimną wodę, zwróć uwagę, czy produkt nadaje się do wygodnego przechowywania w jej drzwiach.

Podsumowanie

Dzbanek do filtrowania to doskonała alternatywa dla wody butelkowej. Jeśli więc nie chcesz więcej przynosić ze sklepu ciężkich butelek z wodą, wybierz naczynie z wkładem do filtrowania w zakładanym przez siebie budżecie. Ceny produktów oscylują w granicach od około 20 do nawet 200 zł, a koszt zakupu kompatybilnych filtrów wynosi od około 6 do maksymalnie 80 zł.

Dzbanek filtrujący opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

2.5 2 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY