Strona głównaMałe AGDCzajnikiWybieramy najlepszy czajnik elektryczny - ranking 2023

Wybieramy najlepszy czajnik elektryczny – ranking 2023 [TOP5]

Czajnik elektryczny – na co zwrócić uwagę?

Czajnik elektryczny to urządzenie, które niemal całkowicie wyparło już z użytku czajniki podgrzewane w sposób tradycyjny. Nowoczesne produkty tego typu mają coraz bardziej designerski wygląd oraz coraz więcej praktycznych funkcji. Posłużą już nie tylko do zagotowania wody, ale również do podgrzania jej do wybranej temperatury, a nawet utrzymania zadanego im ciepła.

Wybierając czajnik elektryczny warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak między innymi:

 • rodzaj grzałki,
 • moc,
 • pojemność,
 • zabezpieczenia,
 • dodatkowe funkcje w postaci wskaźnika poziomu wody, termostatu czy regulacji temperatury,
 • rodzaje filtrów.

Czajnik elektryczny ranking:

Ranking czajników elektrycznych to zestawienie popularnych, dobrej jakości urządzeń, cieszących się pozytywnymi opiniami użytkowników. Znalazły się w nim produkty o odmiennym wyglądzie, funkcjach i cenie, aby każdy mógł znaleźć w naszym rankingu model, który najlepiej odpowiada wszystkim jego potrzebom.

1. Czajnik elektryczny De’Longhi Icona Vintage KBOV2001.BG

DE LONGHI Icona Vintage KBOV2001.BGDe’Longhi Icona Vintage KBOV2001.BG to retro czajnik ze stali nierdzewnej, z chromowanymi detalami. Urządzenie ma trójpoziomowe zabezpieczenie (w tym przed uruchomieniem bez wody), ukrytą grzałkę i wyjmowany filtr antywapienny, który można myć w zmywarce. Czajnik dysponuje mocą 2000 W. Mieści do 1,7 litra wody.

Produkt wyposażono w podstawę obrotową 360 stopni oraz we wskaźnik poziomu wody. Urządzenie korzysta też z kontrolki świetlnej stanu pracy. Po podniesieniu z podstawy wyłącza się automatycznie. Podobnie jak po zagotowaniu wody. Model posiada schowek na przewód zasilający.

Zalety: Wady:
+ Pięknie się prezentuje. – Według niektórych użytkowników jego pokrywka ciężko się otwiera.
+ Nie jest szczególnie hałaśliwy.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Pozwala wygodnie nalewać wodę do szklanek i filiżanek.  

2. Czajnik elektryczny Xiaomi Mi Smart PRO

Xiaomi Mi Smart Kettle ProMi Smart Kettle Pro to czajnik elektryczny wykonany ze stali nierdzewnej, utrzymany w minimalistycznym stylu. Urządzenie łączy się z telefonem za pomocą łącza Bluetooth. Jest w stanie utrzymywać zadaną temperaturę z dokładnością do jednego stopnia Celsjusza.

Model wyświetla temperaturę wody na uchwycie, dzięki czemu pozwala przygotować idealną herbatę zieloną czy innego typu napar. Zagotowuje 1,5 litra wody w zaledwie 5 minut, dzięki grzałce o mocy 1800W. Ma ona budowę pierścienia, co przekłada się na równomierną i cicha pracę sprzętu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie i estetycznie wykonane. – Nie posiada filtra przy dziubku.
+ Może podtrzymywać zadaną temperaturę wody.  
+ Cicho pracuje.  
+ Posiada wyświetlacz informujący o temperaturze wody.  

3. Czajnik elektryczny Tefal LOFT KO250130

Tefal LOFT KO250130Czajnik bezprzewodowy Tefal LOFT KO250130 to urządzenie o mocy 2400 W i pojemności 1,7 litra, wyposażone w ukrytą w obudowie grzałkę. Produkt jest stylizowany na czajnik w stylu retro. Posiada zdejmowaną pokrywkę, która nadaje mu klasycznego wyglądu i zwiększa wygodę jego użytkowania. Urządzenie ma również wskaźnik poziomu wody i wymienny filtr odkamieniający.

Czajnik Tefal LOFT KO250130 wyposażono w funkcję automatycznego wyłączania oraz podświetlenie, które informuje o podłączeniu urządzenia do sieci. Produkt posiada także precyzyjny dzióbek, który pozwala uniknąć rozlewania wody.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie bardzo elegancko prezentuje się w kuchni. – Niektóre opinie sugerują, że początkowo gotowana w czajniku woda nabiera zapachu plastiku.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Pracuje cicho i szybko.  

4. Czajnik elektryczny De’Longhi Brillante KBJ2001.BK

Czajnik elektryczny De'Longhi Brillante KBJ2001.BKCzajnik bezprzewodowy De’Longhi Brillante KBJ2001.BK to urządzenie o mocy 2000 W i pojemności 1,7 litra. Produkt posiada obrotową podstawę i zawijany na niej kabel zasilający, dzięki czemu zapewnia swojemu użytkownikowi pełną swobodę działania. Czajnik ma również wbudowany wskaźnik poziomu wody i lampkę kontrolną, która informuje o podłączeniu urządzenia do sieci.

De’Longhi Brillante KBJ2001.BK wyposażono w wyjmowany filtr antywapienny i trzystopniowy system zabezpieczeń – blokadę przed uruchomieniem bez wody oraz funkcję automatycznego wyłączania po zagotowaniu wody i po zdjęciu czajnika z podstawy. Zakryta w dnie grzałka produktu zwiększa powierzchnię grzewczą oraz bezpieczeństwo użytkowania modelu, a także ułatwia utrzymanie go w czystości.

Czajnik Brillante wyróżnia się eleganckim, nietuzinkowym designem i intrygującą fakturą obudowy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie charakteryzuje się przepięknym, niecodziennym wyglądem. – Ma bardzo wąską pokrywkę, co utrudnia mycie wnętrza czajnika.
+ Jest bardzo solidnie wykonane. – Nie posiada funkcji ustawiania pożądanej temperatury wody.
+ Cicho pracuje.

5. Czajnik elektryczny PHILIPS HD9318/20

PHILIPS HD9318/20PHILIPS HD9318/20 to model czajnika wyposażonego w element grzejny ze stali szlachetnej, ukryty w dnie urządzenia. Sprzęt posiada zdejmowany filtr z mikrosiateczką, która wychwytuje najdrobniejsze fragmenty kamienia. Czajnik został zabezpieczony przed uruchomieniem bez wody. Wyłącza się automatycznie po jej zagotowaniu.

Model posiada wskaźnik poziomu wody na boku, a także wskaźnik świetlny przy włączniku, informujący o stanie pracy. Urządzenie łatwo się otwiera – ma sprężynowy mechanizm pokrywki. Jego atutem jest też podstawka obrotowa 360 stopni. Sprzęt dysponuje mocą 2200 W. Mieści do 1,7 litrów wody.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma przystępną cenę.  – Klapka czajnika nie otwiera się całkowicie. 
+ Cicho pracuje.  
+ Szybko zagotowuje wodę.  

Czajnik elektryczny – jak wybrać?

Większość współcześnie dostępnych na rynku czajników elektrycznych to czajniki bezprzewodowe, złożone z podstawy z przewodem zasilającym oraz osobnego dzbanka. Taka konstrukcja sprawia, że są to urządzenia, które w niczym nie ograniczają komfortu i swobody ich użytkowania. Który model czajnika elektrycznego bezprzewodowego będzie jednak najlepszy? Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz parametrów i rozwiązań zastosowanych w danym sprzęcie.

Najważniejsze z nich to:

 • moc – czajniki elektryczne nie są urządzeniami energooszczędnymi. Im większa ich moc, tym szybciej są w stanie zagotować wlaną do ich środka wodę. Najtańsze modele dysponują najczęściej mocą 700 – 2000 W. Doprowadzenie do wrzenia litra wody zajmuje im kilka, kilkanaście minut. Nieco lepsze czajniki posiadają zazwyczaj moc około 2000 – 2400 W. Są one w stanie zagotować litr wody w niespełna 3 minuty. Najmocniejsze modele o mocy do 3000 W wykonają tę pracę błyskawicznie, jednak decydując się na ich zakup musimy liczyć się ze znacznie większym zużyciem energii elektrycznej.
 • rodzaj grzałki – starsze modele czajników wyposażano w grzałki spiralne, które często ulegały uszkodzeniu, jeśli urządzenie nie było napełniane odpowiednią ilością wody. Takie produkty pracują dosyć cicho i są niedrogie, ale nie mogą mieć obracanej podstawy. Nowoczesne modele czajników mają zazwyczaj grzałkę płaską, czyli płytową, ukrytą pod dnem czajnika. Są dzięki temu łatwiejsze w utrzymaniu w czystości, mocniejsze i bardziej eleganckie. Mogą posiadać także obrotową podstawę.
 • pojemność – dobór odpowiedniej pojemności czajnika jest istotny przede wszystkim w kontekście oszczędności energii oraz przestrzeni. Urządzenie dla dwóch osób nie powinno mieścić więcej niż około pół litra wody. W przypadku chęci zakupu rodzinnego czajnika lepiej wybierać modele o pojemności minimum 1,5 litra.
 • obudowa – czajniki elektryczne posiadają obudowy z tworzywa sztucznego, ceramiki, szkła hartowanego, stali nierdzewnej lub metalu. Te z plastiku będą najtańsze i najlżejsze. Ze szkła lub ceramiki najbardziej eleganckie, ale również podatne na uszkodzenie. Metalowe mogą z kolei mocno nagrzewać się z zewnątrz i szybko wytracać temperaturę, jeśli nie będą posiadały odpowiedniej termoizolacji.
 • rodzaje filtrów – aby woda przelewana z czajnika była jak najczystsza, warto zwrócić uwagę czy produkt jest wyposażony w jeden z następujących systemów oczyszczania – na przykład filtr z siateczki nylonowej, filtr z siateczki stalowej czy też filtr węglowy.
 • przewód zasilający – zbyt krótki przewód zasilający sprawi, że będziemy zmuszeni ustawić urządzenie bardzo blisko gniazdka. Kabel o długości powyżej 1 m będzie zatem najbardziej optymalny. Jeśli zakupimy model z funkcją nawijania przewodu, będziemy również w stanie skrócić go na długość idealną dla swoich potrzeb.
 • zabezpieczenia – czajnik elektryczny to urządzenie dysponujące wysoką mocą, dlatego powinno zostać wyposażone w zabezpieczenia, które ochronią użytkownika przed poparzeniem, a sam produkt przed uszkodzeniem. Zaliczamy do nich między innymi system automatycznego wyłączania czajnika po zagotowaniu wody lub w przypadku jej niedoboru, a także blokadę uruchomienia urządzenia z niezamkniętą pokrywą lub z pustym zbiornikiem.
 • pokrywka – pokrywki czajników mogą być odchylane lub zdejmowane. Te pierwsze będą wygodniejsze i bezpieczniejsze, jednak jeżeli nie odchylą się odpowiednio mocno lub będą bardzo wąskie, utrudnią napełnianie zbiornika oraz czyszczenie wnętrza urządzenia. Pokrywki zdejmowane zapewnią użytkownikowi swobodny dostęp do wnętrza czajnika, jednak przy ich zdejmowaniu należy uważać, aby nie poparzyć palców, a podczas nalewania stale trzymać je w dłoni lub odkładać w odpowiednie miejsce.
 • wskaźnik poziomu wody – to drobne udogodnienie, które często ma ogromny wpływ na komfort korzystania z czajnika. Najpraktyczniejsze są wskaźniki dwustronne, umieszczone na dwóch przeciwległych ściankach urządzenia, zwłaszcza te z podświetleniem.

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury i funkcją podtrzymywania ciepła – czy warto?

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury (z funkcją podgrzewania wody) to dobre rozwiązanie dla osób, które przygotowują różnego typu herbaty, wymagające zaparzania w niższych temperaturach. Urządzenie tego typu nie doprowadza wody do wrzenia, lecz podgrzewa ją do zadanej temperatury, na przykład 60 czy 80 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie musimy gotować wody, a następnie czekać na jej wystudzenie. Oszczędzamy zatem i czas, i energię elektryczną.

Czajnik z termostatem, czyli funkcją podtrzymywania ciepła to doskonałe rozwiązanie, kiedy herbatę czy kawę przygotowujemy dla dużej liczby osób, na przykład podczas przyjęcia czy rodzinnego obiadu. Goście nie muszą wtedy czekać na zagotowanie wody, gdyż wrzątek jest dostępny stale (przez określoną ilość czasu). Tego typu urządzenia posiadają zwykle programator, który pozwala na wybór temperatury płynu w przedziale 40 – 100 stopni Celsjusza.

Podsumowanie

Współczesne czajniki elektryczne to nie tylko praktyczne wyposażenie kuchenne, ale bardzo często również designerski dodatek do aranżacji tego pomieszczenia. Dobre urządzenie tego typu kupimy za cenę około 100 – 300 zł, choć na rynku dostępne są również modele kosztujące prawie 500 zł.

Czajnik elektryczny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

 1. Ja mam model 2877 z ariete i to był najlepszy wybór! Prosty, ale ładny czajnik w stylu vintage, czyli taki jakiego potrzebowałam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić