Strona głównaMałe AGDWybieramy najlepszą zgrzewarkę próżniową - ranking 2024

Wybieramy najlepszą zgrzewarkę próżniową – ranking 2024 [TOP6]

Zgrzewarka próżniowa – sposób na przechowywanie żywności

Zgrzewarka próżniowa to urządzenie AGD, służące do szczelnego pakowania produktów spożywczych w folię. Próżniowe pakowanie żywności pomaga przedłużyć jej przydatność do spożycia nawet pięciokrotnie. Metoda ta polega na hermetycznym zamknięciu produktu spożywczego w folię z uprzednim usunięciem z niej powietrza. W taki sposób zgrzewarka próżniowa do żywności sprawia, że suche pokarmy nie wilgotnieją, a mokre nie wysychają. Poza tym, szczelne zamknięcie nie dopuszcza do grzybów, bakterii ani owadów. Pozwala zachowywać zapach i kolor produktów, a także ich smak oraz składniki odżywcze. Warto pamiętać jednak, że chociaż zapakowane próżniowo jedzenie przechowamy nawet do 5 razy dłużej, to nadal musimy trzymać je w lodówce, z daleka od promieni słonecznych.

Ranking zgrzewarek próżniowych

Zestawienie zgrzewarek próżniowych to lista najchętniej wybieranych produktów dostępnych w sklepach internetowych. Przekonaj się, który model będzie najlepszy dla Ciebie!

1. FOODSAVER FFS014x

 

FOODSAVER FFS014xFoodSaver FFS014X to zgrzewarka próżniowa do każdego rodzaju żywności. Urządzenie jest proste w obsłudze. Posiada tackę ociekową. Nadaje się do uszczelniania zapinanych torebek próżniowych oraz pojemników tej samej marki.

Sprzęt dysponuje mocą 140 W. Ma kompaktowe wymiary: 410 mm x 142 mm x 87 mm. Jest sprzedawany w zestawie z workami o pojemności 0,94 oraz 3,78 litra. Posiada lampkę kontrolną stanu pracy. Generuje ciśnienie do -0,5 bara.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Skutecznie zgrzewa folię.  
+ Jest prosta w obsłudze.  
+ Nadaje się nawet do delikatnych produktów.  

2. LUND 67882

LUND 67882Lund 67882 to urządzenie o mocy 175 W, wyposażone w lampkę kontrolną stanu pracy oraz włącznik bezpieczeństwa. Produkt jest kompatybilny z workami i folią o szerokości 28 cm. Posiada gumowe nóżki, które zapewniają mu stabilność na blacie.

Model jest łatwy w użyciu. Posiada przyciski sterujące: pakowanie, stop, zgrzewanie oraz impuls (krótki program pracy dla delikatnych produktów). Urządzenie wyposażono w uchwyt na kabel, dzięki któremu nadmiar przewodu nie jest dokuczliwy dla użytkownika. Produkt wytwarza podciśnienie od -65 do -80 kPa. Pracuje z wydajnością 16 litrów na minutę.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma wysoką moc. – Niektóre opinie wskazują na głośną pracę urządzenia.
+ Szybko odsysa powietrze i skutecznie zgrzewa folię.  
+ Jest łatwe w obsłudze.  
+ Posiada przycisk stop, który zatrzymuje pracę w dowolnym momencie.  

3. CAMRY CR 4470

CAMRY CR 4470Camry 4470 dysponuje mocą 110 W. Jej linia zgrzewania to 30 cm, ale nie zaleca się stosować w niej folii szerszych niż 28 cm. Produkt odsysa powietrze z prędkością maksymalnie 12 litrów na minutę. Oferuje dwa tryby pracy – do produktów suchych i do produktów mokrych, a także dwie prędkości zasysania – standardową i obniżoną do produktów miękkich i kruchych.

Urządzenie sprzedawane jest w zestawie z 5 workami i rolkami folii, a także z wężykiem do pojemników próżniowych. Produkt pozwala korzystać jedynie z funkcji hermetycznego zamykania lub łączyć ją z odsysaniem powietrza. Jest łatwy w obsłudze, dzięki czytelnemu panelowi sterowania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie tworzy mocny i szeroki zgrzew. – Ciężko się domyka.
+ Ma przystępną cenę. – Zdarza się, że wyłącza się przed całkowitym odessaniem powietrza.
+ Jest łatwe w obsłudze.  
+ Ma niewielki rozmiar i niską wagę.  

4. PROFI COOK PC-VK 1080

PROFI COOK PC-VK 1080PROFI COOK PC-VK 1080 to urządzenie o mocy 120 W. Model współpracuje z workami o szerokości maksymalnie 30 cm. Posiada czułą pompę próżniową oraz elektroniczny monitoring temperatury. Oferuje prędkość zasysania na poziomie maksymalnie 12 litrów na minutę.

Produkt został wyposażony w specjalne miejsce na nawinięcie kabla oraz gumowe, antypoślizgowe nóżki. Posiada także kontrolki pracy i przyciski do wyboru trybu pracy. Umożliwia pakowanie produktów sypkich i płynnych. Pozwala także na regulowanie prędkości odpowietrzania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest ciche i szybkie. – Ma krótki przewód zasilający.
+ Nadaje się do produktów suchych i mokrych. – Wymaga robienia uciążliwych przerw po każdym wykonanym zgrzewie.
+ Jest proste w obsłudze.  
+ Charakteryzuje się solidnym wykonaniem i estetycznym wyglądem.  

5. SAM COOK PSC-30

SAM COOK PSC-30SAM COOK PSC-30 to zgrzewarka o mocy 110 W. Urządzenie posiada zasobnik na rolkę folii i zintegrowany nóż do jej odcinania. Jego listwa zgrzewająca ma długość 29 cm.

Produkt jest prosty w obsłudze. Ma elektroniczny panel sterowania na górnej pokrywie. Pozwala regulować poziom próżni i czas zgrzewania folii. O zakończeniu pracy informuje sygnałem dźwiękowym.

Co ważne, korzystając z urządzenia można stosować ogólnodostępną folię do żywności – w woreczkach lub w rękawie. Dodatkowym atutem sprzętu jest schowek na przewód i antypoślizgowe nóżki.

Zalety: Wady:
+ Tworzy mocny zgrzew. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Ma regulację czasu zgrzewania. – Według niektórych osób jej pokrywa ciężko się zamyka.
+ Nadaje się do delikatnych produktów.  
+ Jest solidnie wykonana.  

6. Caso Germany FastVac 500

Caso Germany FastVac 500CASO FastVAC 500 wykonuje podwójny zgrzew, zapobiegając ewentualnym nieszczelnościom worka. Urządzenie monitoruje temperaturę, czas oraz siłę podciśnienia. Jest przystosowane nawet do pracy w trybie ciągłym. Model wyposażono w nóż do cięcia worków i pojemnik na folię.

Sprzęt posiada cyfrowy wskaźnik postępu, który ułatwia obsługę urządzenia. W swojej pracy wykorzystuje podwójne pompy tłokowe i silnik generujący podciśnienie 0,8 bara.

Produkt umożliwia ręczne sterowanie siłą odsysania powietrza. Model współpracuje z zatyczkami do wina i pojemnikami próżniowymi. Nadaje się do pakowania żywności suchej i mokrej. Urządzenie dysponuje mocą 130 W. Jego wydajność to 20 litrów powietrza na minutę.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane. – Ma wysoką cenę.
+ Pracuje wydajnie. – Jest sprzedawane bez polskiej instrukcji obsługi.
+ Jest prosta w obsłudze.  
+ Tworzy podwójny zgrzew.  

Jaką zgrzewarką próżniową kupić?

Zgrzewarka do pakowania próżniowego powinna zostać dobrana do indywidualnych potrzeb każdej kuchni. Produkt musi być przede wszystkim skuteczny, ale także wygodny w użyciu i estetycznie wykonany. Najważniejsze parametry urządzeń do pakowania próżniowego to:

  • moc – odpowiadająca za szybkość pracy zgrzewarki, czyli tempo odpowietrzania oraz tworzenia zgrzewów. Jeśli model ma być używany często oraz przy dużych ilościach jedzenia, najlepiej spisze się zgrzewarka posiadająca 170 W. Do użytku sporadycznego poleca się produkty dysponujące 100 – 120 W mocy.
  • długość listwy zgrzewającej – decyduje o wielkości (szerokości) stosowanych później opakowań,
  • liczba zgrzewów – niektóre zgrzewarki wykonują więcej niż jeden zgrzew, co okazuje się praktyczne przy pakowaniu produktów wilgotnych, płynnych,
  • programy pracy/regulacja szybkości odpowietrzania – dzięki takim funkcjom urządzenie powinno dobrze spisać się zarówno podczas pakowania twardych, jak i miękkich, delikatnych produktów, a także w roli pakowarki do wyrobów sypkich oraz płynnych,
  • wbudowany nożyk/gilotyna do obcinania folii – takie rozwiązanie przyspiesza pracę w kuchni,
  • rodzaj obudowy – jeśli liczy się dla nas trwałość i wygląd urządzenia, dobrze jest wybierać modele ze stali nierdzewnej, choć ma ona również jedną wadę – będzie nagrzewała się podczas długotrwałej pracy (szybciej niż model obudowany plastikiem).

Prosta w obsłudze pakowarka to urządzenie automatyczne, sterowane przyciskami. Na wszelki wypadek dobrze, jeśli produkt posiada również uniwersalny guzik „stop”, którym zatrzymamy jego pracę na każdym jej etapie. Poza tym, przed zakupem wybranego zestawu warto upewnić się, czy sprzedawane w komplecie folie nadają się do gotowania zamkniętych hermetycznie produktów metodą sous vide – nie wszystkie wytrzymują bowiem wysokie temperatury.

Sklepy internetowe bardzo często sprzedają pakowarki próżniowe w zestawie z dodatkowymi rolkami folii czy woreczkami. Jest to opłacalne rozwiązanie, o ile dodatki te mają odpowiednią grubość – będą wytrzymałe. Istotna jest także możliwość (i cena!) dokupienia tych produktów w trakcie dalszego użytkowania sprzętu, dlatego polecamy upewnić się przed zakupem, czy dany model nie ograniczy nam wyboru.

Ile kosztuje zgrzewarka próżniowa? Z reguły jest to wydatek rzędu kilkuset złotych (300 – 700 zł), choć na rynku dostępne są także modele przekraczające kwotę 1000 zł. Najlepsza cena może jednak iść w parze z dobrą jakością, dlatego zachęcamy do zapoznania się z najbardziej budżetowymi produktami w naszym rankingu.

Zalety pakowania próżniowego

Zgrzewarka próżniowa daje użytkownikowi możliwość pakowania żywności w sposób szczelny (hermetyczne zamknięcie nowym zgrzewem) i pakowania z odpowietrzeniem (próżniowego). W taki sposób możemy przechowywać nie tylko suche wyroby, takie jak makarony czy kasze, ale również świeże wędliny, sery czy nawet warzywa i owoce lub gotowe posiłki.

Pakowanie próżniowe pozwala odciąć produkt spożywczy od dostępu powietrza, co spowalnia proces psucia. Hermetyczne zamknięcie chroni żywność przed bakteriami i pleśnią. Zapobiega obsychaniu produktów, zachowując ich miękkość i pożądaną wilgotność. Co więcej, dzięki zgrzewarce do folii z funkcją odpowietrzania możemy zatrzymać w produktach spożywczych ich wartości odżywcze, a także walory smakowe i apetyczny wygląd, co ważne zwłaszcza w kontekście warzyw i owoców. Zapakowaną w ten sposób żywność ugotujemy również w sosie własnym, czyli tak zwaną metodą sous vide.

Poza tym, zgrzewarkę warto kupić także ze względu na fakt, że jest to ekologiczne rozwiązanie, które pozwala nam marnować mniej żywności, robić rzadsze, lepiej przemyślane zakupy i wyrzucać do kosza dużo mniejszą ilość produktów spożywczych.

Pakowarka próżniowa opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd