Strona głównaMałe AGDKuchnia i akcesoriaWybieramy najlepszy termos na zupę - ranking 2024

Wybieramy najlepszy termos na zupę – ranking 2024 [TOP6]

Termos na zupę – czy warto?

Termos na zupę to także termos obiadowy na dania jednogarnkowe, takie jak bigos czy makaron z sosem. Naczynie termiczne tego typu doskonale sprawdza się w przypadku, kiedy dużą część dnia spędzamy poza domem. Termos na zupę można zabrać ze sobą do pracy, na uczelnię, do szkoły. Produkt jest niezastąpiony również na świeżym powietrzu, czyli podczas pikników, biwaków i długich wypraw.

Warto wspomnieć również o tym, że stalowy termos obiadowy to nie tylko pojemnik termiczny na ciepły posiłek, ale również na dania zimne, jak chłodnik czy sałatka. Dobrej jakości termos obiadowy długo trzyma zarówno niską, jak i wysoką temperaturę, nie przecieka i nie nagrzewa się z zewnątrz. Jak wybrać idealny model?

Termos na zupę ranking

Termos na zupę powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego domu. Aby dobrze sprawdzał się w swojej roli, należy jednak dobrać go odpowiednio do swoich potrzeb. Przejrzyj nasz ranking termosów obiadowych czołowych producentów i przeczytaj poradnik, który podpowie Ci, jak kupować termosy obiadowe.

Sprawdź również:

1. Kamille KM-2060

Kamille KM-2060



KAMILLE KM-2060 to klasyczny termos obiadowy menażka na zupę o pojemności 500 ml. Produkt jest solidnie i estetycznie wykonany. Posiada ścianki ze stali nierdzewnej i elementy tworzywa sztucznego. Utrzymuje ciepło lub zimno do 8-10 godzin.

Model charakteryzuje się szerokim otworem, który ułatwia wlewanie zupy oraz jej spożywanie. Posiada korek z przyciskiem do zwolnienia próżni, dzięki któremu otwierając go, nie ryzykujemy poparzeniem. Nakrętka termosu służy jako miseczka. Produkt ma wymiary 10,5 na 15 cm.

Zalety: Wady:
+ Dobrze trzyma ciepło. – Łatwo ulega uszkodzeniom – wgniecenia obudowy.
+ Jest szczelny – nie przecieka.  
+ Jest łatwy w czyszczeniu.  
+ Ma dobry stosunek ceny do jakości.  

2. NOVEEN TB930

NOVEEN TB930



NOVEEN TB930 to termos obiadowy o pojemności 470 ml. Produkt został wykonany ze stali nierdzewnej. Jest szczelnie zamykany, co pozwala bezpiecznie transportować w nim płynne jedzenie, jak zupa czy sos.

Model posiada podwójne ścianki, dzięki którym trzyma temperaturę do 12 godzin. Nie nadaje się do mycia w zmywarce.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jego powłoka zewnętrzna łatwo ulega uszkodzeniom – odpryskuje.
+ Dobrze trzyma temperaturę.  
+ Jest szczelny.  
+ Ma duży otwór wlewowy – można jeść bezpośrednio z termosu.  

3. Ofenbach NB101301

Ofenbach NB101301



OFENBACH NB101301 to próżniowy termos obiadowy o pojemności 600 ml, wykonany ze stali nierdzewnej. Produkt ma wymiary 20 na 11 cm. Dzięki izolacji próżniowej utrzymuje temperaturę posiłku przez 8-10 godzin. Model jest w pełni szczelny. Jego atut stanowi zaś dodatkowy uchwyt do przenoszenia.

Termos ma szeroki otwór, który ułatwia napełnianie naczynia. Jego pokrywkę wyposażono w przycisk do odprowadzania pary i obniżania ciśnienia. Model ma kompaktowy rozmiar i jest wygodny do noszenia.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Według niektórych opinii ma zbyt mały wlew.
+ Jest szczelny.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Dobrze trzyma ciepło.  

4. AMBITION Magnum

AMBITION Magnum



Ambition Magnum to termos na zupę o pojemności całkowitej 900 ml, a użytkowej 750 ml. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej. Termos posiada wewnętrzną zakrętkę i osobną pokrywę-miseczkę. Jego wymiary to 10,5 na 18,5 cm

Produkt ma prosty, ponadczasowy design. Jest łatwy w czyszczeniu. Jego największą wadą jest gładkie wykończenie, bez elementów antypoślizgowych.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Nie ma powłoki antypoślizgowej ani żadnych dodatkowych elementów antypoślizgowych.
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Ma dużą pojemność.  
+ Bardzo dobrze trzyma ciepło.  

5. XAVAX To Go 181588

XAVAX To Go 181588



XAVAX To Go 181588 to termos na zupę, który utrzymuje temperaturę posiłku do 6 godzin w przypadku dań gorących i do 9 godzin w przypadku dań zimnych. Produkt wykorzystuje podwójną izolację ścian. Składa się z zamknięcia śrubowego z silikonową uszczelką, która gwarantuje mu 100% ochronę przed wylaniem płynu.

Model jest lekki. Ma duży otwór wlewowy. Nadaje się do mycia w zmywarce. Jego pojemność to 500 ml. Produkt wyróżnia się przede wszystkim designem – zwłaszcza pastelową nakrętką.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwy do utrzymania w czystości. – Jego pokrywka nie sprawdza się w roli miseczki.
+ Jest szczelny. – Jest dosyć drogi.
+ Jest lekki i zajmuje niewiele miejsca.  
+ Ma ciekawy design.  

6. MAESTRO MR-1649-50

MAESTRO MR-1649-50



MR-1649-50 to termos o pojemności 500 ml, wykonany ze stali nierdzewnej. Produkt posiada wkład izolowany próżniowo. Oferuje pełną szczelność za sprawą zakręcanej pokrywy. Jego atutem jest też praktyczny uchwyt do przenoszenia.

Model utrzymuje zarówno chłód, jak i ciepło. Jest łatwy do utrzymania w czystości. Jego wymiary wynoszą 12,5 na 10 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według niektórych opinii krótko utrzymuje ciepło.
+ Posiada uchwyt.  
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany.  
+ Ma niewygórowaną cenę.  

Jak wybrać dobry termos na zupę?

Dobry termos na zupę musi być przede wszystkim szczelny, dlatego wybierając tego typu produkt, postaw na model sprawdzonej i polecanej marki. Drugą ważną kwestią jest pojemność termosów obiadowych. Przyjmuje się, że jedna porcja zupy, czyli jeden pełny talerz, to około 400 ml. Oznacza to, że standardowy termos obiadowy o pojemności 500 ml pomieści właśnie taką porcję dla jednej osoby. Jeśli szukasz modelu dla dwóch osób lub mieszczącego dwie porcje, postaw na termos o pojemności 1 litra.

Pamiętaj przy tym, że pojemność termosu wpływa nie tylko na to, jaką ilość jedzenia w nim zmieścisz. Duży termos obiadowy:

  • pomieści większą ilość jedzenia,
  • będzie dłużej trzymał ciepło, o ile wypełnisz go w całości,
  • będzie cięższy,
  • zajmie więcej miejsca w torbie/plecaku.

Pamiętaj o tych kwestiach przy wyborze termosu obiadowego, zwłaszcza dla dziecka. Poza tym, zwróć też uwagę na takie kwestie jak:

  • łatwość czyszczenia – wpływa na nią możliwość rozkładania termosu na części oraz możliwość mycia w zmywarce,
  • poręczność produktu – kompaktowe wymiary i antypoślizgowa powłoka są mile widziane,
  • zawór bezpieczeństwa – pozwala odprowadzić parę i wyrównać ciśnienie, zapobiegając poparzeniom,
  • zintegrowane akcesoria – najpotrzebniejsze to miska i łyżka.

Ciepły posiłek przez wiele godzin – jak używać termosu na zupę?

Z reguły, termos obiadowy zapewnia ciepły posiłek na około 6-8 godzin, a zimny nawet do 12 godzin. Co ma wpływ na taki wynik utrzymywania temperatury? Istotna jest tu między innymi wielkość wybranego modelu termosu, a także jego szczelność i ogólna jakość wykonania, w tym grubość ścianek. Nie bez znaczenia jest też to, jak termos jest użytkowany.

Termos obiadowy zapewni ciepły posiłek na dłużej, jeśli zostanie wypełniony w większej części. Większość producentów zaleca również, aby przed umieszczeniem w termosie posiłku odpowiednio rozgrzać naczynie lub je schłodzić. Jeśli termos chcesz wypełnić ciepłą zupą, wcześniej napełnij go wrzątkiem i pozwól ściankom dobrze się rozgrzać. Jeżeli zaś chcesz umieścić w termosie na przykład chłodnik, wlej do środka zimną wodę, wrzuć kostki lodu lub umieść cały termos w zamrażalniku/lodówce.

Takie postępowanie pozwoli upewnić się, że w maksymalnym stopniu wykorzystujesz potencjał swojego termosu.

Termos na zupę opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
POWIĄZANE ARTYKUŁY