Strona głównaDom i ogródNaczyniaWybieramy najlepszy termos obiadowy - ranking 2024

Wybieramy najlepszy termos obiadowy – ranking 2024 [TOP6]

Termos obiadowy – co można w nim przechowywać?

Termos obiadowy to naczynie, które szczególnie dobrze sprawdza się do przechowywania i transportowania dań jednogarnkowych, takich jak gulasz, leczo, makaron z sosem, risotto czy dowolna zupa. Warto pamiętać jednak, że termos obiadowy długo utrzymuje nie tylko wysoką temperaturę, ale też niską temperaturę, dlatego nadaje się również do przechowywania dań zimnych, jak chociażby chłodnik.

Odpowiednio dobrany termos sprawdzi się w pracy, a także na biwaku, na pikniku czy dłuższym wyjeździe. Pozwoli cieszyć się ciepłym posiłkiem nawet na kilkanaście godzin po jego przygotowaniu. Ma to wiele zalet, bowiem własne jedzenie jest nie tylko tańsze, ale też zdrowsze.

Warto wspomnieć również, że obok klasycznych termosów obiadowych, które wykorzystują system próżniowy do podtrzymywania temperatury posiłku, do wyboru mamy dzisiaj również termosy-podgrzewacze wyposażone w element grzewczy, który pozwala podgrzewać jedzenie, a niekiedy nawet je zagotowywać. Takie termosy wymagają jednak dodatkowego źródła zasilania.

Termos obiadowy ranking

Termosy obiadowe czołowych producentów mogą utrzymywać temperaturę jedzenia nawet do kilkunastu godzin. Przejrzyj ranking i wybierz najlepszy termos obiadowy dostosowany do Twoich potrzeb.

Sprawdź również:

1. AMBITION Magnum

AMBITION Magnum



Ambition Magnum to termos obiadowy o pojemności użytkowej 750 ml. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej i elementów tworzywa sztucznego. Model posiada wewnętrzną zakrętkę i pokrywę, która może pełnić rolę miseczki.

Wymiary produktu wynoszą 10,5 cm na 18,5 cm. Termos ma pojemność całkowitą 900 ml. Jego zaletą jest łatwość czyszczenia oraz prosty, ponadczasowy design.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Nie ma powłoki antypoślizgowej.
+ Długo trzyma ciepło.  
+ Jest poręczny.  
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany.  

2. Rockland Comet

Rockland Comet



Rockland Comet to termos próżniowy o pojemności 500 ml. Produkt nadaje się do przechowywania dań o strukturze zwartej i płynnej. Model wykorzystuje technologię próżniową, aby utrzymywać temperaturę posiłku przez wiele godzin. Zakrętka pojemnika dodatkowo zasysa się po zamknięciu, dzięki czemu termos jest wyjątkowo szczelny.

Produkt wyposażono w zawór odpowietrzający, który pozwala uniknąć ryzyka poparzenia się gorącą parą. Termos został pomalowany antypoślizgowym lakierem, dzięki czemu pewnie leży w dłoni. Ma też ergonomiczny kształt i funkcjonalną zakrętkę-miseczkę.

Model jest łatwy w czyszczeniu, ponieważ da się w pełni rozłożyć go na części – również uszczelki. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej. Termos ma wymiary 10,6 x 14,3 cm. Pusty waży 403 g.

Zalety: Wady:
+ Dobrze trzyma ciepło. – Trudno jest go zakręcić prawidłowo – dzieci mogą mieć z tym problem.
+ Jest szczelny.  
+ Jest solidnie wykonany i wytrzymały.  
+ Ma konkurencyjną cenę.  

3. NOVEEN XLINE MLB911

NOVEEN XLINE MLB911



NOVEEN XLINE MLB911 to termos obiadowy i podgrzewacz w jednym. Produkt pozwala przechowywać żywność i podgrzewać gotowy posiłek. Jest wyposażony w element grzewczy i panel sterujący z dwoma funkcjami: gotowanie z timerem i podgrzewanie.

Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z torbą transportową, dwoma pojemnikami na sałatkę czy owoce, a także ze stalowymi sztućcami spakowanymi w specjalne etui.

Produkt ma pojemność 1000 ml. Jest wykonany z tworzywa sztucznego z powłoką ceramiczną. Posiada wyświetlacz dotykowy LCD.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą pojemność. – Ma wysoką cenę.
+ Posiada funkcję podgrzewania i gotowania.  
+ Jest solidnie i estetycznie wykonany.  
+ Szybko podgrzewa/zagotowuje potrawy.  

4. Kamille KM2092

Kamille KM2092



Kamille KM2092 to termos obiadowy ze stali nierdzewnej o pojemności 0,5 litra. Produkt posiada podwójne ścianki, które utrzymują ciepło do 8 godzin. Model wyposażono w nakrętkę, która może pełnić rolę miseczki. Dzięki silikonowej uszczelce termos gwarantuje 100% szczelność.

Produkt ma wymiary 15 na 10.5 cm. Jego atutem jest prosta budowa i łatwość utrzymania w czystości. Dzięki zewnętrznej obudowie z tworzywa model dobrze leży w dłoniach.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Według niektórych opinii ma za małą średnicę otworu.
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Dobrze trzyma ciepło.  
+ Jest szczelny.  

5. NOVEEN LB430

NOVEEN LB430



NOVEEN LB430 to lunchbox, termos i podgrzewacz w jednym. Urządzenie zostało wyposażone w element grzewczy PTC, który podgrzewa jedzenie do 60 stopni w około 20 minut. Sprzęt jest szczelnie zamykany na zatrzaski. Zasilać go można zarówno z gniazda sieciowego, jak i samochodowego.

Produkt posiada diodę kontrolną stanu pracy. Składa się z dwóch wyjmowanych pojemników, które można myć w zmywarce. Główny pojemnik mieści 1,1 litra, a pojemnik dodatkowy 0,5 litra. Wnętrze urządzenia wykonano ze stali INOX. Model jest sprzedawany w zestawie z torbą termiczną.

Zalety: Wady:
+ Bardzo dobrze podgrzewa jedzenie. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Ma dużą pojemność.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Jest łatwy do utrzymania w czystości.  

6. N’oveen LB310

N'oveen LB310



N’oveen LB310 to termos i podgrzewacz elektryczny na lunch. Urządzenie zostało solidnie wykonane, wyposażone w element grzewczy PTC, który podgrzewa jedzenie do około 60 stopni w ciągu 20 minut. Produkt jest zamykany na zatrzaski. Nie dopuszcza do środka powietrza, co przedłuża świeżość żywności. Posiada również praktyczny schowek na łyżkę, dołączoną do zestawu.

Pudełko wyposażono w zawór odpowietrzający i składaną rączkę do przenoszenia. Urządzenie jest zasilane z sieci – 230V. Dysponuje kontrolką sygnalizującą stan pracy. Zostało wykonane z tworzywa wolnego od BPA.

Lunchbox składa się z dwóch wyjmowanych pojemników, które nadają się do mycia w zmywarce. Jeden z nich ma pojemność 1,1 litra, a drugi 0,5 litra

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Słabiej radzi sobie z podgrzewaniem potraw o gęstej konsystencji.
+ Jest solidnie wykonany. – Niektóre negatywne opinie krytykują jakość jego zamknięcia.
+ Skutecznie podgrzewa płynne potrawy.  
+ Posiada łyżkę w zestawie.  

Jak wybrać dobry termos obiadowy?

Odpowiednio dobrany termos obiadowy będzie sprawdzał się lepiej w roli, do której ma zostać przeznaczony. Przy zakupie tego typu produktu należy brać pod uwagę między innymi:

  • pojemność termosu, przyjmując, że 350/400 ml to jedna porcja posiłku, czyli pełny talerz – jeśli termos ma służyć jako naczynie na więcej niż jedną porcję dania głównego lub zupy, należy sięgnąć po największe termosy obiadowe o pojemności powyżej 600 ml
  • kształt termosu obiadowego – pojemność termosu to jedno, a kształt to zupełnie inna kwestia – termos z szerokim otworem będzie wygodniejszy do napełniania czy bezpośredniego spożywania posiłku, ale szybciej wytraci temperaturę, model o walcowym kształcie może okazać się natomiast wygodniejszy w przechowywaniu, ponieważ zajmie mniej miejsca w torbie czy plecaku
  • materiał wykonania – najlepsze termosy obiadowe produkowane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która nie wchodzi w reakcję z żywnością.

Oprócz pojemności termosów obiadowych czy ich kształtu ważna może okazać się również waga produktu oraz jego wymiary. Wiele osób doceni też dwufunkcyjność zakrętki, która często pełni rolę miseczki na jedzenie. Dobre obiadowe termosy wyróżniają się długim czasem utrzymywania temperatury, łatwością utrzymania w czystości oraz szczelnością.

Jak korzystać z termosu obiadowego?

Sposób działania termosu obiadowego jest podobny w większości modeli – podwójne ścianki z wolną przestrzenią wypełnioną powietrzem o niskim ciśnieniu (próżnia) izolują zawartość naczynia od otoczenia. Z tego względu większość produktów tego typu powinna utrzymywać wysoką temperaturę lub niską temperaturę przez podobny okres czasu. Duże znaczenie ma tu jednak zarówno wielkość termosu, jak i sposób jego użytkowania.

Duży termos obiadowy wypełniony niemal w 100% z pewnością dłużej utrzyma pożądaną temperaturę niż termos mały lub termos wypełniony jedynie częściowo. Warto pamiętać również o tym, aby przed wypełnieniem termosu jedzeniem rozgrzać jego wnętrze gorącą wodą. Dzięki temu termos obiadowy pozwoli zjeść ciepły posiłek nawet po wielu godzinach od przygotowania.

Zatem czy warto kupić termos obiadowy? Z pewnością tak, jeśli pracujesz w miejscu, gdzie brak jest bufetu z ciepłymi posiłkami, a także w przypadku, kiedy lubisz mieć kontrolę nad tym, co jesz na co dzień. Termos turystyczny obiadowy sprawdzi się i na co dzień, i w przypadku wyjazdów na łono natury, na przykład w góry.

Termos obiadowy opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd