Strona głównaMałe AGDKuchnia i akcesoriaWybieramy najlepszy termos - ranking 2024

Wybieramy najlepszy termos – ranking 2024 [TOP 6]

Termos – czy warto go mieć?

Termos – często określany mianem turystycznego – to produkt, który ma utrzymywać temperaturę płynów: wysoką lub niską. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w termosie można przechowywać nie tylko gorącą kawę i herbatę, ale także napoje zimne, na przykład lemoniadę.

Z termosów korzystają przede wszystkim osoby, które lubią podróżować, zwłaszcza w górach. Właśnie dlatego o termosie często mówi się „termos turystyczny”. Jednak odpowiednio dobrany model termosu sprawdzi się też na co dzień. W szczególności polubią go miłośnicy kawy i herbaty, czyli napojów, które najlepiej smakują na ciepło. Termos można zabrać ze sobą do pracy, na uczelnię czy na piknik.

Warto wspomnieć przy tym, że wyróżniamy kilka rodzajów termosów turystycznych: plastikowe z wkładem szklanym oraz metalowe, a także termosy obiadowe, kubki termiczne czy prezentowane poniżej termosy na gorące i zimne napoje.

Termos ranking

Dobrej jakości termos turystyczny przyda się w każdym domu, nawet jeśli na dłuższe wycieczki wybierasz się sporadycznie. Sprawdź, który termos termiczny warto kupić i czym kierować się przy wyborze!

Przejrzyj również:

1. SMILE STT-2/2

SMILE STT-2/2SMILE STT-2/13 to termos o pojemności 420 ml. Produkt ma 23,5 cm wysokości. Został wyposażony w mechanizm blokujący i profilowany ustnik, który ułatwia picie bezpośrednio z butelki. Model ma zapewnioną dobrą izolację termiczną za sprawą próżni między ściankami.

Termos został wykonany ze stali nierdzewnej. Utrzymuje temperaturę gorących napojów do 8 godzin, a zimnych do 12 godzin. Posiada nienagrzewającą się obudowę.

Zalety: Wady:
+ Bardzo dobrze trzyma ciepło. – Ma niewielką pojemność.
+ Posiada ustnik.  
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Posiada praktyczną blokadę.  

2. Mountain Goat THERMOS

Mountain Goat THERMOSMountain Goat THERMOS to termos turystyczny o dużej pojemności – 1 l. Produkt został wyposażony w podwójnie izolowane ścianki. Posiada nakrętkę z uszczelką, pełniącą też rolę kubeczka. Wysokość modelu wynosi 32 cm.

Termos waży 0,5 kg (pusty). Dołączony do niego kubeczek-nakrętka ma objętość 200 ml. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej. Jest on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych do wyboru.

Zalety: Wady:
+ Długo trzyma ciepło. – Według niektórych opinii łatwo jest krzywo go zakręcić – trzeba zwracać na to dużą uwagę.
+ Jest zgrabny – dobrze leży w dłoniach.  
+ Jest pojemny.  
+ Ma nowoczesny design.  

3. SMILE STT-5/6

SMILE STT-5 6SMILE STT-5/6 to termos ze stali nierdzewnej o pojemności 420 ml. Produkt ma wymiary: 6.4 cm średnicy oraz 23.5 cm wysokości. Jego dodatkowe zalety to ustnik ułatwiający picie oraz blokada pokrywki, uniemożliwiająca przypadkowe otwarcie naczynia.

Model korzysta z systemu izolacji cieplnej w postaci próżni między ściankami. Utrzymuje chłód do 12 godzin, a ciepło do 8 godzin. Można wygodnie otwierać go jedną ręką.

Zalety: Wady:
+ Jest lekki. – Jego zewnętrzna powierzchnia szybko się niszczy.
+ Długo trzyma temperaturę.  
+ Jest poręczny.  
+ Posiada blokadę otwarcia i ustnik.  

4. TEFAL K3064214 SENATOR 

TEFAL K3064214 SENATORTEFAL K3064214 SENATOR to termos o pojemności 500 ml, wykonany ze stali nierdzewnej i silikonu. Produkt posiada automatyczny korek do zamykania i otwierania. Jest wyposażony w nakrętkę, która pełni rolę kubeczka. Korzysta z termoizolowanej obudowy.

Termos utrzymuje temperaturę wysoką do 12 godzin, a niską do 24 godzin. Można pić z niego bez sprawdzania, gdzie zlokalizowany jest ustnik. Model wyposażono w stalowy wkład odpowiadający za trzymanie temperatury.

Zalety: Wady:
+ Jest dosyć pojemny. – Ma wysoką cenę
+ Dobrze trzyma ciepło.  
+ Jest poręczny.  
+ Nie przecieka.  

5. AMBITION 32503

AMBITION 32503AMBITION 32503 (Magnum) to termos o pojemności 0,75 l. Produkt został wykonany ze stali nierdzewnej. Posiada wkład stalowy izolowany próżniowo i szczelny system zamykania. Występuje w kilku kolorach do wyboru – różnica w kolorze dotyczy zakrętki.

Model dysponuje automatycznym korkiem zabezpieczającym przed wyciekaniem napoju. Utrzymuje ciepło przez maksymalnie 12 godzin. Ma 28 cm wysokości. Waży 0,59 kg. Jest sprzedawany w zestawie z nakrętką-kubkiem o pojemności 180 ml.

Zalety: Wady:
+ Dobrze trzyma ciepło. – Negatywne opinie dotyczą trwałości korka dołączonego do termosu.
+ Nie nagrzewa się z zewnątrz.  
+ Ma korzystną cenę.  
+ Nie przecieka.  

6. SMILE STT-1/1

SMILE STT-11SMILE STT-1/1 to mały termos turystyczny o pojemności 300 ml. Produkt ma wysokość 20 cm. Został wykonany ze stali nierdzewnej. Posiada mechanizm blokujący i specjalnie wyprofilowany ustnik.

Termos wykorzystuje system izolacji próżniowej. Utrzymuje ciepło do 8 godzin, a zimno do 12 godzin. Łatwo otwiera się nawet jedną ręką.

Zalety: Wady:
+ Jest szczelny. – Ma małą pojemność.
+ Dobrze trzyma ciepło. – Jest dosyć drogi jak na termos tej wielkości.
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Jest poręczny.  

Jak wybrać dobry termos?

Jeśli potrzebujesz czegoś większego niż kubek termiczny, wybierz termos odpowiedniej wielkości i ciesz się ciepłymi lub zimnymi napojami gdziekolwiek będziesz. Pamiętaj, że duży termos termiczny sprawdza się przede wszystkim na szlakach. Jeśli szukasz produktu, który będzie odpowiedni dla sportowca czy jako termos do pracy, postaw na model o mniejszej pojemności, który zmieścisz w torbie czy plecaku.

Dobry termos powinien charakteryzować się:

  1. Długim czasem utrzymywania temperatury płynów – nawet do kilkunastu godzin.
  2. Szczelnością – ma to wpływ nie tylko na czas utrzymywania ciepła/zimna, ale również na ochronę wnętrza plecaka lub torby.
  3. Łatwością czyszczenia – dotyczy i wnętrza termosu, i gwintu oraz nakrętki.
  4. Neutralnością względem smaku i zapachu płynów – najczęściej termosy wykonane są ze stali nierdzewnej, która nie wpływa na właściwości i walory smakowe/zapachowe napojów.

Przy wyborze termosu, zwróć uwagę również na to, czy produkt posiada klasyczną nakrętkę z kubkiem, czy ustnik do picia. Drugi rodzaj termosów jest wygodny w użytkowaniu, ale trudniejszy w czyszczeniu.

Termos – jak prawidłowo go używać?

Klasyczne termosy turystyczne są produkowane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i posiadają podwójne ścianki, między którymi znajduje się próżnia techniczna. To dzięki takiej konstrukcji termos nie nagrzewa się na zewnątrz, a w środku utrzymuje ciepło gorących płynów lub chłód napojów zimnych. Powietrze o niskim ciśnieniu pomiędzy ściankami pełni tutaj rolę izolatora.

Konstrukcja termosów turystycznych jest więc niemal identyczna w przypadku każdego modelu. Jak to możliwe, że jedne trzymają ciepło dłużej, inne krócej? Warto pamiętać, że ogromne znaczenie ma tutaj szczelność produktu czy jakość zastosowanych materiałów. Jednak równie ważny jest także sposób użytkowania termosu.

Nawet wysokiej jakości termosy nie będą sprawdzały się w swojej roli, jeśli ich użytkownik nie będzie pamiętał o tym, że:

  • przed wlaniem do naczynia gorącego napoju należy wygrzać termos za pomocą gorącej wody – nagrzanie ścianek termosu sprawi, że dłużej utrzyma on wysoką temperaturę ciepłej herbaty czy kawy,
  • przed wlaniem do naczynia zimnego napoju należy schłodzić termos poprzez wypełnienie go wodą z lodem lub umieszczenie w zamrażalniku.

W obu przypadkach istotna będzie też ilość płynu. Termos wypełniony częściowo zawsze będzie utrzymywał temperaturę krócej niż ten wypełniony w 100%.

Stosowanie się do tych zasad pozwala w maksymalnym stopniu wykorzystać właściwości zakupionego produktu. Nie oznacza to jednak, ze bez takiego przygotowania wewnętrzne ścianki termosu i system próżniowy nie zapewnią odpowiedniej temperatury płynu przez okres kolejnych kilku godzin. Jeśli nie masz czasu na wygrzewanie lub chłodzenie termosu, możesz korzystać z niego z pominięciem tej procedury. Dobry termos nadal utrzyma temperaturę napoju przynajmniej do końca dnia.

Termos turystyczny opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd