Strona głównaMałe AGDKuchnia i akcesoriaWybieramy najlepszy mikser ręczny -ranking 2024

Wybieramy najlepszy mikser ręczny -ranking 2024 [TOP5]

Mikser ręczny – jak wybrać?

Mikser ręczny jest urządzeniem, które służy przede wszystkim do wyrabiania ciast, mieszania kremów i ubijania śmietany oraz piany z białek. Produkty tego typu nie powinny być zbyt ciężkie ani zbyt duże, gdyż jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone do obsługi ręcznej.

Mikser to podstawowe urządzenie, które jest niezbędne w każdej kuchni, zwłaszcza w kuchni osób, które uwielbiają wypieki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego modelu?

Przede wszystkim na:

 • moc urządzenia,
 • szybkość obrotów,
 • głośność pracy.

Mikser ręczny ranking:

Ranking mikserów ręcznych to zestawienie produktów najpopularniejszych i najlepiej ocenianych. Znalazły się w nim modele o różnej mocy, cenie i funkcjonalności. Zachęcamy do zapoznania się w opisem parametrów poszczególnych urządzeń, ich podstawowymi wadami i zaletami, a także z poradnikiem zakupowym, który znacząco ułatwia wybór najlepszego miksera ręcznego.

Sprawdź również:

1. Mikser ręczny BRAUN HM 3100 WH MultiMix 3

BRAUN HM 3100 WH MultiMix 3Braun MultiMix 3 HM3100WH to mikser o mocy 500 W, w którym zastosowano technologię SmartMix. Polega ona na umiejscowieniu silnika miksera bezpośrednio nad elementami mieszającymi, co zapewnia odpowiednie rozłożenie ciężaru w trakcie pracy. Urządzenie oferuje też wygodny system zmiany końcówek za pomocą jednego przycisku.

Produkt posiada płynną regulację prędkości na pięciu poziomach – pokrętło, które można obracać za pomocą kciuka. Dysponuje też przyciskiem TURBO. Atutem miksera są również takie detale jak antypoślizgowa rączka, obrotowy przewód zasilający czy elastyczne mocowanie kabla przy urządzeniu.

Sprzęt jest łatwy w czyszczeniu. Nie posiada otworów wentylacyjnych z przodu, dzięki czemu nie ulegają one zapychaniu. Wszystkie wymienne elementy produktu można myć w zmywarce – trzepaczki i haki do zagniatania wykonano ze stali nierdzewnej.

Zalety: Wady:
+ Jest lekki.  
+ Nie nagrzewa się.  
+ Dysponuje dużą mocą.  
+ Ładnie się prezentuje.  

2. Mikser ręczny Camry CR 4218

Camry CR 4218Camry CR 4218 to urządzenie o mocy nominalnej 300 W i mocy maksymalnej 800 W w trybie turbo. Produkt jest sprzedawany wraz z kompletem mieszadeł i trzepaków ze stali nierdzewnej w zestawie. Może ubijać pianę, mieszać i zagniatać ciasto.

Produkt dysponuje regulacją prędkości pracy na pięciu poziomach. Posiada też przycisk zwalniający końcówki. Urządzenie ma elegancki design ze stylową czarną obudową, a jego dodatkowym atutem jest łatwość utrzymania jej w czystości.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma przystępną cenę. – Posiada nisko osadzony przewód zasilający, przez co nie da się stabilne postawić go na blacie w pionie.
+ Ma dużą moc.  
+ Posiada przycisk turbo.  
+ Elegancko się prezentuje.  

3. Mikser ręczny RUSSELL HOBBS Swirl 25891-56

RUSSELL HOBBS Swirl 25891-56RUSSELL HOBBS Swirl 25891-56 to mikser o mocy 350 W. Urządzenie korzysta z mieszadeł w kształcie helisy „HELIX BEATERS”, wykonanych z materiału ze wzmocnionym nylonem. Sprzęt posiada w zestawie również chromowane haki spiralne i klasyczne ubijaczki. Wszystkie te elementy wymienne nadają się do mycia w zmywarce.

Urządzenie wyróżnia się niebanalnym designem i prostą obsługą. Posiada funkcję Turbo Boost i regulację prędkości na 5 poziomach. Odpowiednią moc użytkownik może wybrać za pomocą przełącznika znajdującego się na rączce miksera.

Produkt wyposażono w podstawkę i przypinany schowek. Dzięki nim mikser wraz z akcesoriami można przechowywać w pionie i w poziomie.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonany. – Negatywne opinie dotyczą mieszadeł, które generują w kuchni bardzo duży bałagan.
+ Dobrze się prezentuje.  
+ Jest poręczny.  
+ Posiada schowek na akcesoria w zestawie.  

4. Mikser ręczny Bosch MFQ40303

Mikser ręczny Bosch MFQ40303Mikser ręczny Bosch MFQ40303 to urządzenie o mocy 500 W, wyróżniające się eleganckim stylem wykonania obudowy oraz nietuzinkowym kolorem. Produkt posiada 5 stopni regulacji prędkości. Jest bardzo lekki i ergonomiczny. Dzięki miękkiemu uchwytowi pozwala na pewny i idealnie dopasowany chwyt.

Wysoka moc miksera to gwarancja, że wybrany model poradzi sobie z każdym rodzajem ciasta. Z kolei funkcja pracy pulsacyjnej pomoże przyspieszyć mieszanie czy ubijanie. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z dwoma hakami do zagniatania ciasta oraz dwoma końcówkami do ubijania, wyprofilowanymi z zastosowaniem technologii Fine Creamer, która zwiększa objętość ubijanej śmietany nawet o 20%. Wszystkie akcesoria możemy bezpiecznie myć w zmywarce.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie skutecznie łączy wysoką moc i cichą pracę. – Ze względu na nowoczesny design produkt ma nieco wyższą cenę.
+ Bardzo efektownie się prezentuje  
+ Jest lekkie i poręczne.

5. Mikser ręczny BOSCH MFQ2420B

BOSCH MFQ2420BBOSCH MFQ2420B to mikser z silnikiem o mocy 400 W. Urządzenie oferuje 4 ustawienia prędkości pracy oraz tryb pracy TURBO. Jest sprzedawane w zestawie z dwoma kompletami mieszadeł – do zagniatania i do ubijania piany. Jego końcówki wymienia się za pomocą przycisku zwalniającego.

Urządzenie ma ergonomiczny uchwyt. Posiada też miejsce na nawinięcie przewodu zasilającego. Jego akcesoria można myć w zmywarce.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc. – Niektóre negatywne opinie dotyczą słabej funkcji TURBO miksera.
+ Bardzo cicho pracuje.  
+ Jest poręczny.  
+ Ma estetyczny design.  

Mikser ręczny – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Najistotniejszym elementem miksera ręcznego jest jego silnik. Tylko odpowiednio wydajny i mocny będzie w stanie poradzić sobie doskonale z każdym rodzajem ciasta, a także umożliwić swojemu użytkownikowi długotrwałą pracę bez ryzyka przepalenia. Aby mikser ręczny służył nam latami musi być również solidny, czyli wykonany ze starannością, z najlepszej jakości materiałów. Na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze idealnego modelu?

Najważniejsze parametry dobrego miksera ręcznego to:

 • moc – moc miksera nie powinna być ani zbyt wysoka ani zbyt niska. Silniki o małej mocy będą niewydajne. Jeśli zechcemy ubić z ich pomocą śmietanę czy pianę z białek zwyczajnie nie dadzą oczekiwanych rezultatów lub sprawią, że praca będzie trwała bardzo długo. Z kolei zbyt mocne miksery będą nieekonomiczne, zwłaszcza w perspektywie częstej i długotrwałej pracy. Za optymalną wysokość tego parametru przyjmuje się zatem moc w przedziale 300 – 500 W.
 • regulacja prędkości – regulacja prędkości miksera ręcznego powinna być płynna i wielostopniowa, bowiem różne ciasta czy kremy wymagają od nas pracy na mniejszych lub większych obrotach. Osoby, które nie są zbyt wymagające i planują używać miksera jednie do podstawowych zadań, mogą jednak pokusić się o zakup sprzętu o nieskomplikowanej, na przykład dwustopniowej regulacji. Ważne, aby przyciski do zmiany tempa obrotów były umieszczone w zasięgu palców dłoni operującej urządzeniem – dzięki temu będzie można regulować prędkość bez przerywania pracy.
 • głośność pracy – mikser ręczny zawsze generuje hałas, jednak natężenie dźwięku jego pracy nie powinno sprawiać użytkownikowi dyskomfortu. Wysoka moc urządzenia nie zawsze idzie w parze z większą głośnością, lecz aby się o tym przekonać musimy przetestować produkt w sklepie lub zasięgnąć opinii innych konsumentów, którzy mieli okazję korzystać z danego modelu.
 • funkcja pracy turbo – to praktyczna funkcja pracy pulsacyjnej na najwyższych obrotach, dzięki której znacząco przyspieszymy czynności, które normalnie zajęłyby nam bardzo dużo czasu.
 • akcesoria – podstawowe akcesoria do miksera ręcznego to mieszadła oraz haki. Warto zwrócić uwagę, z czego zostały wykonane – najlepsza jest stal nierdzewna – oraz czy można myć je w zmywarce.
 • antypoślizgowy uchwyt – pokryte miękką gumą lub innym nieślizgającym się tworzywem rękojeści to gwarancja pewnego chwytu i ochrony przed nieplanowanym upuszczeniem miksera ręcznego.
 • waga i wielkość – poręczny mikser nie powinien ważyć wiele więcej niż kilogram. Dzięki temu pozwoli użytkownikowi na wygodną obsługę i nie będzie męczący dla dłoni.
 • design – miksery ręczne przechowujemy zazwyczaj w szafce lub w szufladzie, jednak ich design nie powinien być nam obojętny. Na rynku dostępne są zarówno klasyczne miksery białe lub szare, jak i bardziej stylowe, dostępne w ciekawych odcieniach, które można dopasować do stylistyki swojej kuchni.

Mikser ręczny – co z końcówkami?

Każdy mikser ręczny dostępny na rynku jest sprzedawany przynajmniej z podstawowym zestawem końcówek. Zazwyczaj są to trzepaczki, czyli mieszadła służące przede wszystkim do wyrobu płynnych ciast czy ubijania śmietany, a także haki, czyli mieszadła, którymi zagnieciemy gęste ciasto, na przykład drożdżowe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że końcówki różnią się nie tylko typem, ale również budową. Najbardziej zróżnicowane są z kolei te do ubijania.

Trzepaczki możemy podzielić na standardowe – najpopularniejsze, o symetrycznej budowie – oraz gruszkowe, czyli rozszerzane w dolnej części. Te drugie są praktyczniejsze, ponieważ lepiej zbierają produkty, które osiadają na dnie misy. W ofertach mogą być dostępne także końcówki powyginane, przeznaczone do rozbijania grudek ciasta oraz trzepaczki z szeroką taśmą i większymi drucikami, stworzone do szybszego i dokładniejszego mieszania.

W kontekście końcówek do miksera ręcznego, warto poruszyć także temat ich montażu. Najlepsze urządzenia będą wyposażone w system charakterystycznego „kliknięcia”, które poinformuje nas o tym, że wybrana końcówka została dopasowana prawidłowo i stabilnie zamontowana wewnątrz miksera. Dzięki temu trzepaczka czy hak z pewnością nie odpadnie w trakcie pracy z mikserem. Dobrze wybierać również takie modele urządzeń, które pozwolą na równie praktyczny demontaż końcówek. Najwygodniejsze rozwiązanie to przycisk, który uwalnia je bez konieczności szarpania. Niektóre miksery ręczne będą posiadały również specjalne zabezpieczenie, które nie pozwoli uruchomić silnika, jeśli trzepaczki nie będą zamontowane lub gdy będą zamontowane nieprawidłowo.

Podsumowanie

W dobie popularności rozbudowanych robotów planetarnych i funkcjonalnych mikserów z misą coraz mniej osób decyduje się na zakup zwykłego miksera ręcznego. Urządzenia tego typu nadal mają jednak swoich zwolenników, którzy doceniają te produkty za lekkość, poręczność i niewielkie rozmiary. Jeśli zatem cenisz sobie zachowanie pełnej kontroli nad przygotowaniem swoich wypieków i lubisz rozwiązania, które pozwalają na znaczącą oszczędność cennej przestrzeni – wybierz idealny dla swoich potrzeb mikser ręczny. To wydatek oscylujący w granicach 100 – 150 zł, który nie nadszarpie mocno Twojego domowego budżetu.

Mikser ręczny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
2 KOMENTARZE
Powiadomienia
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Michał
Michał
2 lat temu

Bosch MFQ40303 – wszystko fajnie, ale zaprojektowany na działanie ok. 2 lat. Jeden udało się wymienić na gwarancji, bo było tuż przed końcem, ale już drugi zaczynał jakby tracić moc, ale popsuł się trochę po upłynięciu gwarancji.

M@rtyna
M@rtyna
2 lat temu

Z tego zestawienia mam mikser Bosch MFQ40303 i polecam. Jest bardzo cichy – miałam już wcześniej 3 miksery i wszystkie były od niego głośniejsze. Co do funkcjonalności też jest w porządku, regulacja temperatury wygodna.

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd