Strona głównaMałe AGDKuchnia i akcesoriaWybieramy najlepszą sokowirówkę - ranking 2024

Wybieramy najlepszą sokowirówkę – ranking 2024 [TOP5]

Sokowirówka – najważniejsze cechy urządzenia

Sokowirówka to urządzenie wyposażone w ostrza i sito, które odpowiadają za wyciśnięcie soku z warzyw i owoców. Pozyskana w ten sposób ciecz spływa do wbudowanego pojemnika lub bezpośrednio do podstawionej przez użytkownika szklanki, zaś pozostały miąższ trafia do specjalnego, zintegrowanego pojemnika.

Sok pozyskiwany przy użyciu sokowirówki jest klarowny i nie zawiera miąższu, co odróżnia go od tego, który uzyskamy przy pomocy wyciskarki. Urządzenia tego typu działają szybko i nie są bardzo kosztowne. Nie nadają się jednak do wyciskania warzyw liściastych i generują spory hałas. Ponadto, przygotowany w nich sok musimy wypić w ciągu kilku godzin, gdyż szybko ulega utlenieniu.

Sokowirówka ranking:

Ranking sokowirówek to zestawienie popularnych, cieszących się dobrymi opiniami urządzeń z szerokiego przedziału cenowego. Przedstawiliśmy w nim podstawowe parametry poszczególnych modelów oraz wady i zalety, które powinny ułatwić Ci wybór produktu o najlepszym stosunku jakości do ceny.

Sprawdź również:

1. Sokowirówka PHILIPS HR3770/10 Flip&Juice

PHILIPS HR377010 Flip&JuicePhilips Flip&Juice to urządzenie wielofunkcyjne, czyli blender, koktajler i sokowirówka w jednym. Produkt oferuje aż 8 różnych programów automatycznych. Pozwala wyciskać sok z owoców, ale także przygotowywać dania (zupy, sosy, ciasta płynne) i smoothie.

Urządzenie dysponuje programem automatycznego czyszczenia. Jest uruchamiane poprzez obrót – aby blendować składniki, trzeba obrócić kielich. Sprzęt radzi sobie z kruszeniem lodu czy miksowaniem orzechów na krem. Dysponuje silnikiem o mocy 1500 W. Pracuje z prędkością 30 000 obrotów na minutę.

Produkt wyposażono w dzbanek ze specjalnymi wcięciami oraz z nóż z dwoma rodzajami ostrzy – gładkie i ząbkowane. Wszystko to przekłada się na dokładniejsze blendowanie. W zestawie z urządzeniem użytkownik otrzymuje dwa bidony z tworzywa bez BPA (tritan), nadające się do mycia w zmywarce. Pojemność naczyń wynos 1,8 oraz 2 litry.

Sprzęt jest chroniony przed przegrzaniem. Posiada antypoślizgowe nóżki. Ma obudowę ze stali nierdzewnej i tworzywa. Oferuje 12 poziomów prędkości pracy i tryb pulsacyjny.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest wielofunkcyjne. – Ma wysoką cenę.
+ Posiada program autoczyszczenia.  
+ Ma kilka różnych trybów pracy.  
+ Radzi sobie z twardymi składnikami.  

2. Sokowirówka Kerch Fruit JE1400

Kerch Fruit JE1400KERCH FRUIT JE1400 to sokowirówka z silnikiem o mocy maksymalnej 1400 W, a nominalnej 600 W. Urządzenie oferuje dwie prędkości pracy do wyboru. Posiada spory otwór na owoce o średnicy 6,5 cm. Jest też zabezpieczone przed przegrzaniem i nieprawidłowym montażem.

Sprzęt posiada antypoślizgowe nóżki. Jest sprzedawany w zestawie z pojemnikiem na sok o wielkości 0,5 litra oraz pojemnikiem na miąższ wielkości 1,5 litra. Wszystkie jego elementy można myć w zmywarce.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma atrakcyjną cenę. – Jest nieco głośna.
+ Radzi sobie z twardymi warzywami.  
+ Jest łatwa do utrzymania w czystości.  
+ Ma estetyczny design.  

3. Sokowirówka Bosch MES25A0

 Sokowirówka Bosch MES25A0Sokowirówka Bosch MES25A0 to urządzenie o mocy 700 W, wyposażone w 2-litrowy pojemnik na miąższ i 1,5 -litrowy pojemnik na sok. Produkt posiada dwustopniową regulację prędkości oraz funkcję blokady kapania. Sokowirówka nie zajmuje wiele miejsca. Wyróżnia się nowoczesnym designem i solidnością wykonania.

Urządzenie posiada duży otwór wlotowy, separator piany i sito ze stali nierdzewnej, które radzi sobie ze ścieraniem nawet najtwardszych warzyw i owoców. Sokowirówka jest łatwa w demontażu oraz w utrzymaniu w czystości, a wszystkie jej wyjmowane części można myć w zmywarce. Produkt wyposażono także w gumowe końcówki podstawy, które zapobiegają przesuwaniu modelu podczas pracy.

Bosch MES25A0 został wyposażony w szereg zabezpieczeń, w tym między innymi blokadę przed uruchomieniem w przypadku nieprawidłowego złożenia oraz system automatycznego wyłączania w przypadku otwarcia pokrywy w trakcie pracy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest szybkie i wydajne. – Ma dosyć duże gabaryty.
+ Nie sprawia problemów podczas demontażu oraz mycia. – Nie każdy użytkownik jest zadowolony z efektywności odsączania soku przez sokowirówkę.
+ Cicho pracuje.

4. Sokowirówka PHILIPS Viva Collection HR1855/70

PHILIPS Viva Collection HR1855/70Philips Viva Collection HR1855/70 to sokowirówka o mocy 700 W, wyposażona w duży otwór na produkty (7,5 cm). Sprzęt wykorzystuje technologię QuickClean – wbudowany pojemnik na miąższ (1,2 litra) i gładkie powierzchnie, do których nie przywierają kawałki warzyw i owoców.

Produkt wyposażono także w łatwe do czyszczenia sitko oraz przezroczysty pojemnik na miąższ, który pozwala obserwować proces jego zapełniania. Sprzęt został zabezpieczony przed nieprawidłowym złożeniem. Posiada też antypoślizgowe nóżki. Atutem modelu jest schowek na przewód oraz blokada kapania. Produkt nie ma regulacji prędkości pracy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada duży otwór na produkty. – Ma wysoką cenę.
+ Jest proste w obsłudze i czyszczeniu.  
+ Dobrze radzi sobie zarówno z owocami, jak i z twardymi warzywami.

5. Sokowirówka RAVEN ESO001

RAVEN ESO001RAVEN ESO001 to urządzenie o mocy 850 W, oferujące regulację prędkości pracy na dwóch poziomach. Model został wyposażony w sitko ze stali szlachetnej i szeroki otwór wsadowy (7,5 cm). Dzięki blokadzie kapania sprzęt ułatwia utrzymanie czystości.

Produkt jest sprzedawany w zestawie z pojemnikiem na sok i pojemnikiem na miąższ o wielkości 2 litrów. Model oferuje funkcję pracy pulsacyjnej. Posiada też zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jego elementów nie można myć w zmywarce.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Jest dosyć głośne.
+ Jest proste w obsłudze. – Nie wyciska soku w stu procentach. 
+ Jest łatwe w czyszczeniu.  
+ Dobrze prezentuje się w kuchni.  

Sokowirówka – jak wybrać?

Sokowirówki nie należą do urządzeń o szczególnie skomplikowanej konstrukcji. Posiadają wirujące ostrze, które rozdrabnia warzywa i owoce, a także sito, przez które są one następnie przeciskane. Solidny produkt musi dysponować jednak odpowiednią mocą i powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Które z parametrów technicznych sokowirówki są najważniejsze dla potencjalnego kupującego?

Przede wszystkim:

  • moc – przedział mocy sokowirówek to około 150 – 1500 W. Jeśli planujemy wyciskać sok z miękkich owoców i warzyw, wystarczy nam urządzenie o mocy najniższej – do 300 W. W przypadku chęci przetwarzania twardej marchwi czy jabłek konieczny będzie zakup modelu o mocy minimum 500 W. Wyższa moc to nie tylko większa skuteczność, ale także lepsza wydajność. Mocna sokowirówka będzie w stanie pracować dłużej bez konieczności robienia przerw co kolejnych kilka minut.
  • jakość sitka – za efektywność sokowirówki odpowiada nie tylko moc jej silnika, ale także jakość wykonania sitka – bardzo ważnego elementu urządzenia. Modele z sitem plastikowym nie będą zbyt skuteczne, a dodatkowo mogą wymagać częstego oczyszczania (nawet w trakcie pracy). Znacznie lepiej sprawują się sitka ze stali nierdzewnej – idealnie jeśli ich ścianki są wykonane z mikrosiatki, która zwiększa ilość otrzymywanego soku.
  • wielkość otworu wlotowego – szeroki otwór wsadowy pozwala na umieszczanie w sokowirówce całych lub jedynie przepołowionych warzyw i owoców, co znacząco skraca czas przygotowania soku. Mniejsze otwory będą wymagały od użytkownika drobnego pokrojenia składników. Nie zawsze większy otwór idzie jednak w parze z efektywnym sitkiem – w takim przypadku wkładanie do sokowirówki całych warzyw i owoców może prowadzić do częstego blokowania i zapychania urządzenia.
  • wielkość zbiorników – sokowirówka jest wyposażona w pojemnik na miąższ oraz opcjonalnie pojemnik na sok. Ten pierwszy powinien mieścić minimum litr odpadu. Im większa jego pojemność, tym mniejsza częstotliwość opróżniania.
  • regulacja prędkości pracy – regulacja prędkości obrotów sokowirówki nie jest niezbędną funkcją tego typu urządzeń, dlatego najczęściej nawet jeśli występuje, to jedynie w zakresie 2 – 5 stopni. Warto jednak wykorzystywać ją wtedy, kiedy wyciskamy sok z owoców i warzyw o różnej twardości.
  • zabezpieczenia – sokowirówka powinna posiadać zabezpieczenia, które ochronią użytkownika przed urazem i samo urządzenie przed uszkodzeniem. Zaliczamy do nich system automatycznego wyłączania produktu w przypadku ryzyka przegrzania oraz blokadę przed uruchomieniem sokowirówki, która jest niepoprawnie złożona.
  • dodatkowe funkcje i akcesoria – w sokowirówkach warto szukać takich dodatków, jak funkcja blokady kapania, separator piany, schowek na przewód czy antypoślizgowe nóżki.
  • łatwość czyszczenia – sokowirówki bywają uciążliwe w utrzymaniu w czystości, choć jednocześnie dla higienicznej pracy wymagają częstego mycia. Przed zakupem dobrze jest zatem upewnić się, czy wybrany model charakteryzuje się łatwym demontażem oraz możliwością mycia poszczególnych elementów w zmywarce.

Sokowirówka czy wyciskarka – co lepsze?

Zarówno sokowirówka, jak i wyciskarka to urządzenia, które pozwalają uzyskać zdrowy, świeży sok z warzyw i owoców. Produkty tego typu różnią się jednak swoją konstrukcją i sposobem działania.
Sokowirówka pracuje szybciej, przygotowując klarowny sok z zasady pozbawiony miąższu. Nadaje się do pracy z warzywami i owocami, jednak nie ze składnikami liściastymi. Poza tym zrobiony z jej pomocą napój należy wypić w ciągu kilku godzin, gdyż szybki proces wyciskania sprawia, że płyn jest już mocno napowietrzony i znacznie szybciej ulega utlenieniu.

Wyciskarka, zwłaszcza ta wolnoobrotowa, wyciska soki wykorzystując powoli obracający się ślimak oraz sito. Przygotowany w niej sok jest produktem pełnowartościowym i może być przechowywany w lodówce znacznie dłużej niż ten z sokowirówki. Chociaż zazwyczaj trafiają do niego drobne kawałki miąższu, to ma znacznie lepsze walory zdrowotne niż płyn wyciśnięty przez sokowirówkę. W wyciskarce przetworzymy nie tylko owoce i standardowe warzywa, ale również odmiany liściaste, takie jak szpinak czy jarmuż.

Podsumowanie

Sokowirówka to urządzenie niezbędne w domu osób, które cenią sobie świeżo przygotowane soki owocowe i warzywne. Produkty tego typu są proste w obsłudze, szybkie i stosunkowo niedrogie. Warto sięgać po nie wtedy, kiedy lubimy klarowne, pozbawione miąższu soki – zwłaszcza, jeśli planujemy spożywać je bezpośrednio po wyciśnięciu.

Sokowirówka opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd