Strona główna Małe AGD Blendery Blender kielichowy - ranking 2020

Blender kielichowy – ranking 2020

Blender kielichowy – jaki blender kielichowy wybrać?

Blender kielichowy to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które pozwala na przygotowanie kremowych zup, domowych hummusów czy warzywno-owocowych koktajli. Dzięki swojej konstrukcji znacznie lepiej niż modele ręczne radzi sobie z rozdrabianiem twardych produktów spożywczych. Blender kielichowy dostępny jest przede wszystkim w dwóch wariantach – w wersji do użytku domowego oraz w wersji sportowej, wyposażonej w zamykany kielich-butelkę.

Aby wybrać najlepszy model blendera kielichowego, warto zwrócić uwagę na jego:

 • moc,
 • funkcje,
 • pojemność dzbanka,
 • łatwość obsługi.

Blender kielichowy ranking:

„Blender kielichowy ranking” to zestawienie najpopularniejszych i cieszących się najlepszymi opiniami urządzeń o różnej funkcjonalności. Przedstawiliśmy w nim zarówno bardzo proste, jak i nieco bardziej zaawansowane modele, aby każdy znalazł wśród wybranych produktów blender idealnie dostosowany do swoich potrzeb.

Zapoznaj się z naszym rankingiem oraz poradnikiem zakupowym, który ułatwi Ci podjęcie najlepszej decyzji.

Blender kielichowy Philips Avance Collection HR3655/00

Philips Avance Collection HR3655/00


Sprawdź produkt w sklepie:

Blender kielichowy Philips Avance Collection HR3655/00 to urządzenie o mocy 1400 W, wyposażone w funkcje miksowania, ubijania, ucierania, rozdrabniania oraz kruszenia lodu. Produkt wykorzystuje nowoczesną technologię ProBlend 6 3D, której zadaniem jest uwolnienie maksymalnej ilości wartości odżywczych z każdej komórki miksowanych owoców czy warzyw. Blender osiąga maksymalną prędkość 35 000 obr./min, którą można regulować, dostosowując moc urządzenia do miksowanego produktu spożywczego.

Urządzenie posiada program do koktajli, dzięki czemu można przygotowywać ulubione smoothie za pomocą jednego przycisku. Blender jest wyposażony w duży 2 litrowy szklany dzbanek, który można myć w zmywarce. Dodatkowo, w zestawie z produktem otrzymujemy również 2 nietłukące się bidony tritanowe o pojemności 600 ml. Ostrza blendera są wyjmowane, co ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Użytkownicy modelu Philips Avance Collection HR3655/00 mogą skorzystać także z dedykowanej aplikacji, w której znajdą sprawdzone przepisy na zdrowe i smaczne domowe koktajle.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma bardzo wysoką moc. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim głośności pracy blendera.
+ Doskonale radzi sobie z blendowaniem wszelkiego typu produktów spożywczych.
+ Ma solidną budowę i nie przesuwa się po blacie.
+ Jest łatwe w obsłudze.

Blender kielichowy Tefal Perfectmix+ BL811D38

Tefal Perfectmix+ BL811D38


Sprawdź produkt w sklepie:

Blender kielichowy Tefal Perfectmix+ BL811D38 to urządzenie o mocy 1200 W z funkcją kruszenia lodu oraz miksowania. Maksymalna prędkość pracy produktu wynosi 28000 obr/min. Wybrany model wyposażono w 1,5 litrowy dzbanek ze szkła hartowanego.

Blender kielichowy wysokoobrotowy Tefal radzi sobie nawet z najtwardszymi produktami spożywczymi, jak orzechy czy pestki. Dzięki 6 ostrzom ze stali nierdzewnej oraz technologii Tripl’Ax zapewnia najlepsze rezultaty miksowania oraz dużą wytrzymałość. Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze – wystarczy wybrać program automatyczny lub wyregulować jego moc za pomocą pokrętła. Posiada także system automatycznego czyszczenia.

Urządzenie pracuje w trybie pulsacyjnym, co pozwala na pełną kontrolę poziomu zmiksowania składników. Dzięki systemowi chłodzenia powietrzem, blender jest chroniony przed przegrzaniem. Dodatkowa blokada uniemożliwia uruchomienie produktu w przypadku nieprawidłowego ustawienia kielicha na podstawce. Tefal Perfectmix+ BL811D38 jest wygodny w utrzymaniu dzięki wyjmowanym ostrzom i możliwości mycia niektórych części w zmywarce.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma wysoką moc. – Blender bardzo głośno sygnalizuje automatyczne wyłączenie.
+ Jest łatwe i wygodne w obsłudze.
+ Posiada program automatycznego oczyszczania.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. 

Blender kielichowy Zelmer Sb1000 (ZSB1400B)

Blender kielichowy Zelmer Sb1000 (ZSB1400B)


Sprawdź produkt w sklepie:

Blender kielichowy Zelmer Sb1000 (ZSB1400B) to urządzenie o mocy 750 W z funkcją kruszenia lodu, mielenia, miksowania i rozdrabniania. Produkt posiada solidną obudowę z aluminium i tworzywa sztucznego oraz 1,5 litrowy kielich ze szkła hartowanego.

Blender jest sterowany elektronicznie. Został wyposażony w podświetlany panel sterowania, pięć prędkości miksowania, tryb turbo oraz tryb pulsacyjny. Jest również zabezpieczony przed przypadkowym uruchomieniem. Dzięki ząbkowanym ostrzom dobrze radzi sobie z miksowaniem różnego typu produktów.
Zelmer Sb1000 (ZSB1400B) jest także wygodny w czyszczeniu, choć żadnego z jego elementów nie można myć w zmywarce. Posiada natomiast praktyczny schowek na przewód zasilający.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie dobrze radzi sobie z miksowaniem twardych produktów spożywczych oraz kruszeniem lodu. – Niektóre opinie krytykują głośność pracy blendera.
+ Dzięki elektronicznemu panelowi sterowania jest bardzo proste w obsłudze. – Ze względu na szeroki kształt dzbanka urządzenie może mieć problem z „wychwyceniem” produktów, które osadzają się blisko jego ścianek.
+ Nie przesuwa się po blacie.
+ Ma przystępną cenę.

Blender kielichowy Magic Bullet Nutribullet Pro 900

Blender kielichowy Magic Bullet Nutribullet Pro 900


Sprawdź produkt w sklepie:

Blender kielichowy Magic Bullet Nutribullet Pro 900 to urządzenie o mocy 900 W, wyposażone w funkcje blendowania w próżni, kruszenia lodu, krojenia, mielenia, mieszania, miksowania, rozdrabiania i ucierania. Produkt wyróżnia unikalny projekt ostrzy ekstrakcyjnych, których praca łączy się z działaniem cyklonowym, gwarantując najlepszy efekt zmielenia i wydobycie ze składników spożywczych największej ilości składników odżywczych.

Urządzenie działa bardzo szybko i doskonale radzi sobie nawet z twardymi ziarnami czy łodygami. Jest niewielkie i kompaktowe – ma 0,9 l kielich z tworzywa sztucznego. Blender posiada wbudowane zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem (nie włączy się, jeśli kielich i ostrza podstawy nie będą ściśle do siebie przylegały).

Zestaw Magic Bullet Nutribullet Pro 900 składa się z dodatkowej pokrywki szczelnej, pokrywki z otwieranym dziubkiem, małego kielicha i uszczelki z uchwytem, poradnika żywieniowego oraz instrukcji obsługi z przepisami.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma wysoką moc i bardzo szybko pracuje. – Blender jest stosunkowo głośny.
+ Jest wygodne w użyciu i łatwe w utrzymaniu w czystości. – Nie posiada regulacji prędkości pracy.
+ Umożliwia transport przygotowanego koktajlu bezpośrednio w kielichu.

Blender kielichowy Electrolux ESB 2500

Blender kielichowy Electrolux ESB 2500


Sprawdź produkt w sklepie:

Blender kielichowy Electrolux ESB 2500 to urządzenie sportowe o mocy 300 W, wyposażone w dwie wytrzymałe butelki z tworzywa niezawierającego BPA. Produkt jest łatwy w obsłudze – wystarczy dodać do kielicha wybrane składniki, założyć ostrza oraz butelkę i nacisnąć przycisk pracy pulsacyjnej. Dzięki przyssawkom blender nie przesuwa się po blacie podczas miksowania.

Butelki dedykowane do obsługi urządzenia mają praktyczną pojemność 0,6 l i mogą być wygodnie myte w zmywarce. Są także odporne na działanie wysokich i niskich temperatur oraz nie pochłaniają zapachów. Gotowy zestaw można z łatwością powiększyć, dokupując kolejne bidony dla wszystkich członków rodziny.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie dobrze radzi sobie z miksowaniem warzyw i owoców. – Blender ma zbyt niską moc, aby nadawał się do miksowania orzechów czy kruszenia lodu.
+ Pracuje szybko i stosunkowo cicho. – Nie posiada regulacji prędkości.
+ Posiada solidne i poręczne bidony w zestawie.
+ Estetycznie się prezentuje.

Dobry blender kielichowy – jak wybrać?

Blendery kielichowe działają w oparciu o obracające się z dużą prędkością ostrza, które siekają, rozdrabniają i miksują produkty spożywcze na masę o różnym stopniu rozdrobnienia. Cena dobrej jakości urządzeń tego typu rozpoczyna się od około 100 zł, jednak w zależności od ich mocy oraz funkcjonalności może sięgać nawet do około 2000 zł. Jak zatem wybrać produkt, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań?

Przed zakupem blendera kielichowego warto zwrócić uwagę na takie parametry produktu, jak:

 • moc – wyrażona w Watach, im ona wyższa tym lepiej dane urządzenie będzie radziło sobie z miksowaniem twardych warzyw, orzechów czy pestek. Jeśli planujemy wykorzystywać blender do przygotowania koktajli owocowo-warzywnych, wystarczająca wysokość tego parametru to około 300 – 700 W. Jeżeli natomiast pragniemy przygotowywać nim również chociażby domowe masło orzechowe, korzystniejszym rozwiązaniem będzie wybór blendera o mocy około 900 – 1500 W. Należy mieć również na uwadze, że mocniejszy silnik generuje większy hałas, dlatego takie urządzenia będą znacznie głośniejsze.
 • obroty – w przypadku mocniejszych blenderów kielichowych producenci bardzo często obok mocy umieszczają także informacje o maksymalnej ilości obrotów, które urządzenie jest w stanie wykonać w ciągu sekundy. To informacja, która podpowiada, jak szybko produkt jest w stanie poradzić sobie ze zmiksowaniem zawartości swojego kielicha.
 • regulacja prędkości – dzięki regulacji prędkości obrotów blendera użytkownik ma możliwość kontrolowania poziomu rozdrobnienia składników koktajlu czy zupy krem, a także dostosowania mocy do ich twardości.
 • ostrza – w przypadku tego parametru istotna jest ich ilość oraz materiał wykonania. Im więcej ostrzy, tym lepiej. Najtrwalsze i najskuteczniejsze są z kolei te ze stali nierdzewnej lub szlachetnej. Ważny jest również ich kąt położenia. Jeśli ostrza są prawidłowo rozmieszczone, kawałki warzyw i owoców nie będą przylegały do ścianek kielicha.
 • pojemność kielicha – im ona większa, tym większe porcje zupy czy koktajlu pozwala przygotować.
 • solidność wykonania – kupując blendery kielichowe, warto sięgać przede wszystkim po te wykonane z metalu i mocnego tworzywa sztucznego. Sam dzban urządzenia może być z kolei szklany, akrylowy lub plastikowy. Zaletą kielicha plastikowego będzie odporność na stłuczenie, z kolei szklanego trwałość i odporność na zmienne temperatury.
 • stabilność konstrukcji – wszystkie części dobrej jakości blendera powinny być spasowane równo i estetycznie. Niezwykle istotne są także antypoślizgowe nóżki lub przyssawki, które przytrzymują urządzenie w miejscu nawet podczas bardzo intensywnej pracy.
 • funkcje – blendery kielichowe mogą być wyposażone w wiele praktycznych funkcji, obsługiwanych jednym przyciskiem. Zaliczamy do nich między innymi: funkcję pracy pulsacyjnej, funkcję turbo, mielenia, siekania, rozdrabiania, kruszenia lodu, auto oczyszczania czy przygotowania smoothie.
 • sposób obsługi – blender kielichowy może być obsługiwany za pomocą jednego przycisku, pokrętła do regulacji obrotów, panelu dotykowego czy kilku przycisków funkcyjnych.
 • łatwość utrzymania w czystości – aby blender kielichowy pozostał urządzeniem higienicznym, musi być oczyszczany po każdym użyciu. Zadanie to będzie łatwiejsze, jeśli poszczególne elementy produktu będzie można odłączyć i umyć w zmywarce lub wykorzystać program auto czyszczenia, polegający na umieszczeniu w kielichu wody z płynem do mycia naczyń.
 • estetyka i gabaryty – jeśli szukamy urządzenia, które będzie stało na blacie kuchennym na stałe, warto sięgnąć po produkty o niewielkim rozmiarze i estetycznym designie. Z kolei osoby, które planują zabierać blender w podróż, powinny wybierać przede wszystkim modele sportowe – z małą bazą i kielichem o pojemności około 0,5 l.

Podsumowanie

Blender kielichowy to urządzenie, które urozmaica pracę w każdej kuchni. Pozwala bez trudu przygotować zupę krem, puree z ziemniaków, aksamitnie gładkie sosy, koktajle ze świeżych warzyw i owoców, a nawet kruszony lód do drinków. W przeciwieństwie do modelów ręcznych, blendery kielichowe są zatem znacznie bardziej funkcjonalne i wielozadaniowe, a dodatkowo lepiej radzą sobie z rozdrabnianiem twardych produktów spożywczych.

Dobry blender kielichowy to zakup, który z pewnością przyniesie wiele korzyści każdemu, kto pragnie lepiej zadbać o swoje zdrowie i jak bardziej urozmaiconą dietę.

Blender kielichowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać