Strona głównaMałe AGDBlenderyBlender ręczny - ranking 2021

Blender ręczny – ranking 2021

Blender ręczny – co warto wiedzieć?

Blender ręczny to niewielkie urządzenie umożliwiające rozdrabnianie i miksowanie stosunkowo miękkich produktów spożywczych. Dzięki odpowiedniej mocy oraz dodatkowym akcesoriom niektóre modele blenderów będą w stanie poradzić sobie również z siekaniem twardych warzyw czy kruszeniem lodu. Większość urządzeń tego typu najlepiej sprawdzi się jednak w pracy z miękkimi owocami i gotowanymi warzywami.

Dzięki bogatym zestawom przystawek blender ręczny jest w stanie zastąpić w naszej kuchni malakser czy robota planetarnego. Umożliwiają to przede wszystkim dedykowane tarki, ubijaczki czy końcówki do zagniatania ciasta.

Blender ręczny ranking:

Ranking blenderów ręcznych to zestawienie najpopularniejszych i najlepiej ocenianych urządzeń tego typu. Znalazły się w nim modele podstawowe i nieco bardziej złożone, dostępne w zestawach z wyjątkowo bogatym wyposażeniem. Zadbaliśmy również, aby w rankingu znalazły się propozycje z szerokiego przedziału cenowego. W taki sposób każdy może wybrać produkt, który najlepiej odpowiada jego potrzebom i oczekiwaniom.

Blender ręczny Bosch MSM66150

Bosch MSM66150


Sprawdź produkt w sklepie:

Blender ręczny Bosch MSM66150 to urządzenie o mocy 600 W, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Produkt posiada 12-stopniową regulację prędkości, która pozwala na dostosowanie mocy blendera do twardości miksowanych składników. Wybrany model wyposażono w 2 przyciski funkcyjne – do pracy normalnej oraz w trybie turbo. Końcówka blendera zaprojektowana została tak, aby zgarniać rozdrabniane produkty do wewnątrz i usprawniać proces blendowania. Z kolei bardzo skuteczne ostrza QuatroBlade w połączeniu z odpowiednio ukształtowaną stopą urządzenia zapobiegają jej zasysaniu do dna naczynia.

Specjalna konstrukcja końcówki miksującej blendera chroni przed rozchlapywaniu miksowanych składników. W zestawie z produktem otrzymujemy mini rozdrabniacz, idealny do kruszenia lodu i przygotowywania dipów lub pesto, końcówkę do ubijania oraz pojemnik do miksowania z miarką.

Blender posiada antypoślizgowy uchwyt SoftTouch, który doskonale leży w dłoni i jest przyjemny w dotyku. Wszystkie akcesoria dostępne w zestawie można myć w zmywarce, co ułatwia utrzymanie produktu w czystości.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma na tyle dużą moc, że radzi sobie z miksowaniem twardych warzyw i orzechów. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim nieergonomicznego rozłożenia przycisków na rękojeści blendera.
+ Jest wygodne w użyciu i w utrzymaniu w czystości.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.
+ Jest łatwe w obsłudze.

Blender ręczny Philips Zoodler HR2657/90

Philips Zoodler HR2657/90


Sprawdź produkt w sklepie:

Blender ręczny Philips Zoodler HR2657/90 to urządzenie o mocy 800 W, wyróżniające się bogatym wyposażeniem dodatkowym oraz specjalnymi tarczami do zoodli, dzięki którym warzywa i owoce mogą zostać pokrojone w efektowne sprężynki, wstążki i spaghetti. Produkt wykorzystuje technologię ProMix, zapewniającą mu dwa razy wyższą prędkość pracy.

Blender może być obsługiwany za pomocą jednej ręki. Wystarczy nacisnąć przycisk mocniej, aby urządzenie zaczęło pracować szybciej. Ponadto, wybrany model wyposażony jest także w funkcję turbo. Wymiana końcówek blendera odbywa się za pomocą dedykowanego przycisku. Dzięki osłonce przeciwrozpryskowej produkt pozwala na miksowanie bez rozchlapywania nawet wtedy, kiedy pracuje z najwyższą mocą. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy poręczny bidon o pojemności 500 ml, litrowy rozdrabniacz XL, trzepaczkę, spiralizer i 3 wymienne tarcze do zoodli.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada mocny silnik, dzięki czemu dobrze radzi sobie z twardymi produktami spożywczymi. – Niektóre opinie krytykują wagę i rozmiar samego blendera.
+ Pracuje cicho i jest wygodne w obsłudze.
+ Jest dostępne w zestawie z różnorodnymi akcesoriami .

Blender ręczny Bosch MSM88190

Bosch MSM88190


Sprawdź produkt w sklepie:

Blender ręczny Bosch MSM88190 to urządzenie o mocy 800 W, wyposażone w 12-stopniową regulację prędkości, umożliwiającą dostosowanie intensywności pracy do twardości rozdrabnianych składników. Produkt posiada dwa przyciski – jeden do pracy normalnej oraz drugi do pracy w trybie Turbo. Dzięki końcówce o innowacyjnej konstrukcji oraz ostrzom QuatroBlade Pro blender zagarnia przetwarzane produkty do wewnątrz, co umożliwia mu wydajną pracę bez problemu zasysania stopy urządzenia do dna naczynia.

Specjalnie zaprojektowana końcówka miksująca blendera zapobiega rozchlapywaniu miksowanych produktów. Urządzenie zostało wyposażone w foodprocesor z tarczami, dzięki któremu możliwe jest krojenie i szatkowanie składników na zupy, sałatki czy gulasze. Dodatkowa przystawka zawiera tarcze do ścierania oraz tarcze do szatkowania warzyw i owoców.

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy końcówkę do zagniatania ciast, mini rozdrabniacz z ostrzem do kruszenia lodu, końcówkę do ubijania oraz pojemnik do miksowania z miarką. Produkt posiada antypoślizgowy, ergonomiczny uchwyt SoftTouch oraz końcówkę miksującą ze stali szlachetnej która nie uszkodzi się nawet podczas pracy w rozgrzanych naczyniach czy mycia w zmywarce. Wybrany model wyróżnia długi, spiralny kabel.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane i ma wysoką moc. – Silnik urządzenia przegrzewa się przy zbyt długiej, zbyt intensywnej pracy.
+ Jest poręczne i wygodne w obsłudze. – Część użytkowników krytykuje funkcjonalność foodprocesora z tarczami do warzyw i owoców.
+ Posiada szeroką regulację prędkości pracy.
+ Jest dostępne w zestawie z wieloma praktycznymi akcesoriami.

Blender ręczny Braun MQ 7045 Aperitive

Blender ręczny Braun MQ 7045 Aperitive


Sprawdź produkt w sklepie:

Blender ręczny Braun MQ 7045 Aperitive to urządzenie wyposażone w 1000 watowy silnik oraz ruchome ostrza, które dobrze radzą sobie nawet z kruszeniem lodu. Produkt wyróżnia zastosowanie technologii ACTIVEBlade, czyli ostrzy poruszających się w górę i w dół dla doskonałego efektu blendowania bez martwego pola, czyli wolnego miejsca nad i pod stopą blendera. Urządzenie wykorzystuje także technologię PowerBell PLUS, która zwiększa obszar cięcia ostrzy i rozdrabnia produkty obrotowo. Stopa w kształcie dzwonu unosi się, zapewniając stałą rotację miksowanych składników.

Dzięki funkcji SPLASHControl blendowanie nie wiąże się z rozchlapywaniem nawet przy bardzo wysokiej prędkości pracy. Wybrany model obsługiwany jest za pomocą jednego przycisku – wystarczy nacisnąć go mocniej, by blender pracował szybciej. Produkt posiada także dedykowany przycisk do wymiany akcesoriów

Blender sprzedawany jest z zestawem praktycznych przystawek, które można myć w zmywarce. W skład kompletu wchodzi plastikowy kielich z podziałką, trzepaczka ze stali nierdzewnej, blender kielichowy z nożem do kruszenia lodu oraz nożem do szatkowania, a także szatkownica do krojenia.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma wysoką moc, dzięki czemu radzi sobie nawet z kruszeniem lodu. – Według niektórych użytkowników blender jest dosyć ciężki i nieporęczny.
+ Jest solidnie wykonane i łatwe w obsłudze. – Plastikowe akcesoria dołączone do zestawu ulegają zarysowaniu podczas mycia w zmywarce.
+ Posiada wiele praktycznych akcesoriów w zestawie.

Blender ręczny Braun Multi Quick 7 MQ7087

Blender ręczny Braun Multi Quick 7 MQ7087


Sprawdź produkt w sklepie:

Blender ręczny Braun Multi Quick 7 MQ7087 to urządzenie z 1000 watowym silnikiem oraz innowacyjną technologią ACTIVEBlade, czyli wyjątkowymi ostrzami, które poruszają się w górę i w dół, zwiększając strefę aktywnego blendowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyeliminowany zostaje problem martwego pola pod i nad stopą blendera, a składniki trafiają wprost między ostrza ze stali nierdzewnej. Ponadto, stopa produktu ukształtowana jest w formie dzwona, który zwiększa obszar cięcia i unosi składniki, dbając o ich ciągłą rotację.

Technologia SPLASHControl gwarantuje miksowanie bez chlapania, a przycisk Easy Smart Speed umożliwia obsługę jednym przyciskiem – wystarczy wcisnąć go mocniej, aby urządzenie pracowało szybciej. Dodatkowy przycisk na obudowie produktu przeznaczony jest z kolei do szybkiej i wygodnej wymiany akcesoriów.

W zestawie z blenderem otrzymujemy także plastikowy kielich z podziałką, trzepaczkę ze stali nierdzewnej, robot kuchenny z 4 tarczami do krojenia w plasterki, siekania w słupki, ścierania i zagniatania ciasta, szatkownicę oraz przystawkę do puree.


Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc – radzi sobie także z kruszeniem lodu. – Blender ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest łatwe i wygodne w obsłudze – posiada jeden przycisk. – Nie posiada regulacji prędkości.
+ Estetycznie się prezentuje.

Blender ręczny – jak wybrać?

Blendery ręczne to proste w użyciu, poręczne urządzenia, które dzięki dodatkowym przystawkom i końcówkom zyskują wiele praktycznych funkcji. Aby wybrać model, który najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni, warto zwrócić uwagę na takie parametry produktu, jak:

  • moc urządzenia oraz maksymalny czas pracy – z pozoru wydawać by się mogło, że mocniejszy blender ręczny powinien pracować dłużej bez ryzyka przegrzania, jednak w rzeczywistości wysokość tych parametrów nie musi iść ze sobą w parze. Osoby, które pragną, aby urządzenie radziło sobie z rozdrabnianiem twardych marchewek czy kruszeniem lodu, powinny sięgać po blendery ręczne o mocy minimum 600 W. Z kolei ci, którzy planują blendować jedynie miękkie owoce będą zadowoleni w modelu o mniejszej mocy silnika.
  • ostrza – ilość oraz materiał wykonania – im większa liczba ostrzy, tym bardziej wydajne będzie nasze urządzenie. Ponadto, najlepszym wyborem będą te wykonane ze stali – szlachetnej lub nierdzewnej.
  • regulacja prędkości i tryby pracy – blendery ręczne z funkcją regulacji prędkości mogą być obsługiwane za pomocą pokrętła lub poprzez stopniowalne naciskanie przycisku. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań pozwalają na dopasowanie mocy urządzenia do twardości rozdrabnianych produktów spożywczych. W blenderach ręcznych warto szukać także funkcji pracy pulsacyjnej, która ułatwia miksowanie oraz funkcji pracy w trybie turbo, dzięki której blendowanie przebiega znacznie szybciej.
  • solidność wykonania – jeśli kupujemy blender ręczny stacjonarnie, zwracajmy uwagę na estetykę jego wykonania – sprawdzajmy czy wszystkie elementy są prawidłowo spasowane i czy plastikowe części wykazują odpowiednią twardość. W przypadku dokonywania zakupów przez internet, szukajmy tych informacji wśród opinii użytkowników.
  • wygoda użytkowania – na ten parametr składa się przede wszystkim wielkość oraz ciężar samego blendera, a także ukształtowanie jego uchwytu. Doskonałym rozwiązaniem są w tym przypadku profilowane rękojeści w powłoką antypoślizgową. Przyglądając się temu elementowi, dobrze jest zwrócić uwagę także na rozmieszczenie przycisków funkcyjnych. Idealnie zaprojektowany uchwyt umożliwi nam obsługę blendera jedną ręką.
  • konstrukcja stopy – od budowy stopy, czyli końcówki rozdrabniającej blendera zależy skuteczność oraz komfort użytkowania całego urządzenia. Producenci prześcigają się w projektowaniu tych elementów tak, aby pozwalały uniknąć rozchlapywania miksowanych składników po całej kuchni. Ponadto, stosują coraz więcej rozwiązań, dzięki którym możliwe jest zredukowanie takich problemów, jak przysysanie stopy do dna naczynia czy tworzenie martwych pól, w których produkty spożywcze nie są miksowane, a jedynie wprowadzane w ruch.
  • dodatkowe akcesoria – standardowo, w najbardziej podstawowym zestawie z blenderem ręcznym otrzymujemy pojemnik z miarką, który służy nam jako głębokie naczynie do miksowania. Nieco bogatsze komplety składają się również z trzepaczki do ubijania białek i śmietany oraz rozdrabniacza, czyli pojemnika z ostrzem, do którego podłączamy urządzenie, tworząc w ten sposób mały blender kielichowy. W skład najbardziej rozbudowanych zestawów mogą wchodzić również tarki, szatkownice, nasadki do puree, nasadki do ugniatania ciasta, nasadki do cięcia we wstążki czy spirale, a nawet tarcze do robienia frytek. Im bogatszy komplet, tym więcej skomplikowanych urządzeń zastąpi w naszej kuchni jeden niewielki blender ręczny.

Podsumowanie

Blender ręczny to urządzenie niezbędne w kuchni osób, które dbają o zdrową, zróżnicowaną dietę. Dzięki nim bez trudu przygotujemy świeże koktajle owocowe czy sycące warzywne zupy krem. Jeśli jednak zależy nam również na możliwości rozdrabniania twardych warzyw czy kruszeniu lodu, powinniśmy zaopatrzyć się w tym celu w blender kielichowy lub rozbudowany zestaw blendera ręcznego o dużej mocy z dodatkowym rozdrabniaczem.

Blender ręczny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!