Strona głównaMałe AGDBlenderyWybieramy najlepszy blender ręczny - ranking 2024

Wybieramy najlepszy blender ręczny – ranking 2024 [TOP5]

Blender ręczny – co warto wiedzieć?

Blender ręczny to niewielkie urządzenie umożliwiające rozdrabnianie i miksowanie stosunkowo miękkich produktów spożywczych. Dzięki odpowiedniej mocy oraz dodatkowym akcesoriom niektóre modele blenderów będą w stanie poradzić sobie również z siekaniem twardych warzyw czy kruszeniem lodu. Większość urządzeń tego typu najlepiej sprawdzi się jednak w pracy z miękkimi owocami i gotowanymi warzywami.

Dzięki bogatym zestawom przystawek blender ręczny jest w stanie zastąpić w naszej kuchni malakser czy robota planetarnego. Umożliwiają to przede wszystkim dedykowane tarki, ubijaczki czy końcówki do zagniatania ciasta.

Blender ręczny ranking:

Ranking blenderów ręcznych to zestawienie najpopularniejszych i najlepiej ocenianych urządzeń tego typu. Znalazły się w nim modele podstawowe i nieco bardziej złożone, dostępne w zestawach z wyjątkowo bogatym wyposażeniem. Zadbaliśmy również, aby w rankingu znalazły się propozycje z szerokiego przedziału cenowego. W taki sposób każdy może wybrać produkt, który najlepiej odpowiada jego potrzebom i oczekiwaniom.

Przejrzyj również:

1. Blender ręczny Philips Zoodler HR2657/90

Philips Zoodler HR2657/90



Blender ręczny Philips Zoodler HR2657/90 to urządzenie o mocy 800 W, wyróżniające się bogatym wyposażeniem dodatkowym oraz specjalnymi tarczami do zoodli, dzięki którym warzywa i owoce mogą zostać pokrojone w efektowne sprężynki, wstążki i spaghetti. Produkt wykorzystuje technologię ProMix, zapewniającą mu dwa razy wyższą prędkość pracy.

Blender może być obsługiwany za pomocą jednej ręki. Wystarczy nacisnąć przycisk mocniej, aby urządzenie zaczęło pracować szybciej. Ponadto, wybrany model wyposażony jest także w funkcję turbo. Wymiana końcówek blendera odbywa się za pomocą dedykowanego przycisku. Dzięki osłonce przeciwrozpryskowej produkt pozwala na miksowanie bez rozchlapywania nawet wtedy, kiedy pracuje z najwyższą mocą. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy poręczny bidon o pojemności 500 ml, litrowy rozdrabniacz XL, trzepaczkę, spiralizer i 3 wymienne tarcze do zoodli.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada mocny silnik, dzięki czemu dobrze radzi sobie z twardymi produktami spożywczymi. – Niektóre opinie krytykują wagę i rozmiar samego blendera.
+ Pracuje cicho i jest wygodne w obsłudze.  
+ Jest dostępne w zestawie z różnorodnymi akcesoriami .  

2. Blender ręczny Kerch Active HB1200

Kerch Active HB1200



KERCH ACTIVE HB1200 to blender z zabezpieczeniem przed przegrzaniem, dysponujący mocą 800 – 1200 W. Urządzenie pracuje w trybie normalnym lub TURBO. Jest sprzedawane w zestawie z takimi elementami jak trzepaczka, dwa rodzaje mieszadeł, malakser i końcówka do blendowania.

Model oferuje 8 poziomów prędkości pracy. Posiada akcesoria ze stali nierdzewnej. W zestawie ma też kielich z podziałką o pojemności 600 ml, który można myć w zmywarce. Produkt pełni rolę miksera, malaksera o pojemności 1500 ml oraz rozdrabniacza. Waży 2,2 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest wielofunkcyjny. – Brakuje mu niższych obrotów.
+ Ma bardzo dużą moc.  
+ Jest solidnie wykonany.  
+ Ma atrakcyjną cenę.  

3. Blender ręczny TEFAL HB659838 QuickChef 2w1

TEFAL HB659838 QuickChef 2w1



TEFAL HB659838 QuickChef 2w1 dysponuje mocą 1000 W. Oferuje aż 20 różnych prędkości pracy do wyboru – regulacja pokrętłem. Posiada osłonę przeciwrozpryskową i antypoślizgowy uchwyt. Jest sprzedawany w zestawie z pojemnikiem 800 ml i rozdrabniaczem o pojemności 500 ml.

Produkt posiada tryb pracy turbo. Jego atutem jest ergonomiczna budowa oraz efektownie podświetlane pokrętło do regulacji prędkości. Sprzęt nie ma trybu pracy pulsacyjnej. Nie posiada też dodatkowych końcówek do ubijania.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według niektórych opinii jest ciężki.
+ Ma dużą moc.  
+ Jest wygodny w użytkowaniu.  
+ Dobrze się prezentuje.  

4. Blender ręczny BRAUN MQ9195XLI MultiQuick 9

BRAUN MQ9195XLI MultiQuick 9



Braun MQ 9195 dysponuje mocą 1200 W. Wykorzystuje takie technologie jak ActiveBlade i PowerBell Plus, dzięki którym radzi sobie z bardzo twardymi produktami. Urządzenie posiada płynną regulację prędkości i 3 tryby iMode. Zapobiega rozchlapywaniu płynów. Pozwala blendować, siekać, ścierać, ubijać, ugniatać, a nawet kroić w kostkę.

Sprzęt ma ruchomą stopę z ostrzami, która poprawia jego efektywność pracy. Jest sprzedawany w zestawie z przystawką do krojenia w kostkę. Urządzenie pracuje w trybie niskim, wysokim oraz pulsacyjnym, stale mieszając składniki.

Model posiada antypoślizgowy chwyt. Jego atutem jest też praktycznie ukształtowana stopa w kształcie dzwonu. Dzięki systemowi EasyClick Plus poszczególne końcówki urządzenia można wymieniać jednym kliknięciem. Dołączone do produktu akcesoria wolno jest myć w zmywarce.

W zestawie użytkownik otrzymuje pojemniki o pojemności 0.5, 0.6 oraz 2 litry, trzepaczkę do ubijania, końcówkę do zagniatania, ostrze do kruszenia lodu, tarcze do cięcia i ścierania, a także rozdrabniacz o pojemności 500 ml.

Zalety: Wady:
+ Jest wielofunkcyjny. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Pracuje szybko i z dużą mocą.  
+ Ma wiele końcówek w zestawie.

5. Blender ręczny Braun MQ 7045 Aperitive

Blender ręczny Braun MQ 7045 Aperitive



Blender ręczny Braun MQ 7045 Aperitive to urządzenie wyposażone w 1000 watowy silnik oraz ruchome ostrza, które dobrze radzą sobie nawet z kruszeniem lodu. Produkt wyróżnia zastosowanie technologii ACTIVEBlade, czyli ostrzy poruszających się w górę i w dół dla doskonałego efektu blendowania bez martwego pola, czyli wolnego miejsca nad i pod stopą blendera. Urządzenie wykorzystuje także technologię PowerBell PLUS, która zwiększa obszar cięcia ostrzy i rozdrabnia produkty obrotowo. Stopa w kształcie dzwonu unosi się, zapewniając stałą rotację miksowanych składników.

Dzięki funkcji SPLASHControl blendowanie nie wiąże się z rozchlapywaniem nawet przy bardzo wysokiej prędkości pracy. Wybrany model obsługiwany jest za pomocą jednego przycisku – wystarczy nacisnąć go mocniej, by blender pracował szybciej. Produkt posiada także dedykowany przycisk do wymiany akcesoriów

Blender sprzedawany jest z zestawem praktycznych przystawek, które można myć w zmywarce. W skład kompletu wchodzi plastikowy kielich z podziałką, trzepaczka ze stali nierdzewnej, blender kielichowy z nożem do kruszenia lodu oraz nożem do szatkowania, a także szatkownica do krojenia.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma wysoką moc, dzięki czemu radzi sobie nawet z kruszeniem lodu. – Według niektórych użytkowników blender jest dosyć ciężki i nieporęczny.
+ Jest solidnie wykonane i łatwe w obsłudze. – Plastikowe akcesoria dołączone do zestawu ulegają zarysowaniu podczas mycia w zmywarce.
+ Posiada wiele praktycznych akcesoriów w zestawie.  

Blender ręczny – jak wybrać?

Blendery ręczne to proste w użyciu, poręczne urządzenia, które dzięki dodatkowym przystawkom i końcówkom zyskują wiele praktycznych funkcji. Aby wybrać model, który najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni, warto zwrócić uwagę na takie parametry produktu, jak:

  • moc urządzenia oraz maksymalny czas pracy – z pozoru wydawać by się mogło, że mocniejszy blender ręczny powinien pracować dłużej bez ryzyka przegrzania, jednak w rzeczywistości wysokość tych parametrów nie musi iść ze sobą w parze. Osoby, które pragną, aby urządzenie radziło sobie z rozdrabnianiem twardych marchewek czy kruszeniem lodu, powinny sięgać po blendery ręczne o mocy minimum 600 W. Z kolei ci, którzy planują blendować jedynie miękkie owoce będą zadowoleni w modelu o mniejszej mocy silnika.
  • ostrza – ilość oraz materiał wykonania – im większa liczba ostrzy, tym bardziej wydajne będzie nasze urządzenie. Ponadto, najlepszym wyborem będą te wykonane ze stali – szlachetnej lub nierdzewnej.
  • regulacja prędkości i tryby pracy – blendery ręczne z funkcją regulacji prędkości mogą być obsługiwane za pomocą pokrętła lub poprzez stopniowalne naciskanie przycisku. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań pozwalają na dopasowanie mocy urządzenia do twardości rozdrabnianych produktów spożywczych. W blenderach ręcznych warto szukać także funkcji pracy pulsacyjnej, która ułatwia miksowanie oraz funkcji pracy w trybie turbo, dzięki której blendowanie przebiega znacznie szybciej.
  • solidność wykonania – jeśli kupujemy blender ręczny stacjonarnie, zwracajmy uwagę na estetykę jego wykonania – sprawdzajmy czy wszystkie elementy są prawidłowo spasowane i czy plastikowe części wykazują odpowiednią twardość. W przypadku dokonywania zakupów przez internet, szukajmy tych informacji wśród opinii użytkowników.
  • wygoda użytkowania – na ten parametr składa się przede wszystkim wielkość oraz ciężar samego blendera, a także ukształtowanie jego uchwytu. Doskonałym rozwiązaniem są w tym przypadku profilowane rękojeści w powłoką antypoślizgową. Przyglądając się temu elementowi, dobrze jest zwrócić uwagę także na rozmieszczenie przycisków funkcyjnych. Idealnie zaprojektowany uchwyt umożliwi nam obsługę blendera jedną ręką.
  • konstrukcja stopy – od budowy stopy, czyli końcówki rozdrabniającej blendera zależy skuteczność oraz komfort użytkowania całego urządzenia. Producenci prześcigają się w projektowaniu tych elementów tak, aby pozwalały uniknąć rozchlapywania miksowanych składników po całej kuchni. Ponadto, stosują coraz więcej rozwiązań, dzięki którym możliwe jest zredukowanie takich problemów, jak przysysanie stopy do dna naczynia czy tworzenie martwych pól, w których produkty spożywcze nie są miksowane, a jedynie wprowadzane w ruch.
  • dodatkowe akcesoria – standardowo, w najbardziej podstawowym zestawie z blenderem ręcznym otrzymujemy pojemnik z miarką, który służy nam jako głębokie naczynie do miksowania. Nieco bogatsze komplety składają się również z trzepaczki do ubijania białek i śmietany oraz rozdrabniacza, czyli pojemnika z ostrzem, do którego podłączamy urządzenie, tworząc w ten sposób mały blender kielichowy. W skład najbardziej rozbudowanych zestawów mogą wchodzić również tarki, szatkownice, nasadki do puree, nasadki do ugniatania ciasta, nasadki do cięcia we wstążki czy spirale, a nawet tarcze do robienia frytek. Im bogatszy komplet, tym więcej skomplikowanych urządzeń zastąpi w naszej kuchni jeden niewielki blender ręczny.

Podsumowanie

Blender ręczny to urządzenie niezbędne w kuchni osób, które dbają o zdrową, zróżnicowaną dietę. Dzięki nim bez trudu przygotujemy świeże koktajle owocowe czy sycące warzywne zupy krem. Jeśli jednak zależy nam również na możliwości rozdrabniania twardych warzyw czy kruszeniu lodu, powinniśmy zaopatrzyć się w tym celu w blender kielichowy lub rozbudowany zestaw blendera ręcznego o dużej mocy z dodatkowym rozdrabniaczem.

Blender ręczny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
1 KOMENTARZ
Powiadomienia
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wika
Wika
1 rok temu

U mnie super się sprawdza taki zestaw 7w1 z ariete. Używam kilka razy w tygodniu – do zup, sosów, deserów itp. 🙂

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd