Strona głównaAGDPralki i suszarkiWybieramy najlepszą suszarkę slim - ranking 2024

Wybieramy najlepszą suszarkę slim – ranking 2024 [TOP6]

Suszarka slim – czyli jaka?

Suszarka slim jest suszarką o mniejszej głębokości, ale nadal oferuje funkcjonalność pełnowymiarowego urządzenia. Najpłytsze sprzęty tego typu mają głębokość około 45 cm, jednak poszczególne sklepy i producenci różnie podchodzą do kryteriów klasyfikowania suszarek jako modele „slim”. Niekiedy mianem tym określa się także nieco większe urządzenia o głębokości około 50 cm – 52 cm. 

Segment suszarek do ubrań o takich wymiarach nie jest zbyt bogaty, dlatego wybór konsumentów, którzy nie mogą pozwolić sobie na większą suszarkę, może okazać się dosyć ograniczony. Mimo to, da się znaleźć dzisiaj dobrą, nowoczesną suszarkę, która zmieści się też w małej łazience. Jak ją wybrać?

Ranking suszarek slim

Jeśli chodzi o suszarki slim ranking, który znajdziesz poniżej, uwzględnia urządzenia o głębokości od około 45 do około 52 cm. Warto pamiętać, że rzeczywista głębokość sprzętu AGD może być nieco większa, ponieważ parametr podawany przez producenta dotyczy najczęściej samego blatu (bez pokręteł, wystających części drzwiczek). Przejrzyj ranking najlepszych suszarek slim i wybierz tę, która spełnia Twoje oczekiwania!

Sprawdź także nasz:

1. Suszarka BEKO B3T67249WPB

SAMSUNG WW8NK62E0RW EO AddWash



BEKO B3T67249WPB to suszarka kondensacyjna z pompą ciepła, o głębokości 47 cm. Urządzenie zostało wyposażone w silnik indukcyjny bezszczotkowy. Oferuje 7 kg pojemności załadunku. Korzysta z technologii EcoGentle, dzięki której dba o kolory suszonej odzieży, a także z funkcji AquaWave, która ruchem falowym przemieszcza ubrania w bębnie. 

Urządzenie oferuje programy parowe. Ma podświetlany bęben (LED). Emituje hałas do 64 dB. Należy do klasy skraplania A, co znaczy, że jest w stanie skuteczniej suszyć pranie i radzić sobie z wyższym poziomem wilgotności. Model jest też energooszczędny – zalicza się do klasy efektywności energetycznej A+++. Jego roczne zużycie prądu to około 159 kWh.

Produkt przypomina o konieczności wyczyszczenia filtra. Posiada zabezpieczenie przed dziećmi. Ma regulowane nóżki i może zostać ustawiony w kolumnie nad pralką. Sprzęt dysponuje wyświetlaczem LED, który informuje o pozostałym czasie suszenia. Oferuje funkcję opóźnionego startu. Korzysta z czujników wilgotności. Wśród programów automatycznych ma między innymi program delikatny, eco czy codzienny. 

Dokładne wymiary produktu wynoszą 84,6 na 59,7 na 47 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Samodzielnie dostosowuje czas pracy do wilgotności odzieży.  
+ Jest energooszczędna.  
+ Nie niszczy i nie gniecie odzieży.  

2. Beko DF7312GXW

BEKO B3T67249WPB



Suszarka slim Beko DF7312GXW to suszarka kondensacyjna z pompą ciepła o głębokości 46 cm. Urządzenie ma pojemność 7 kg wsadu. Oferuje 15 programów automatycznych. Dokładne wymiary produktu wynoszą 85x60x45,9cm. Urządzenie posiada wyświetlacz elektroniczny ze wskaźnikiem końca programu. Oferuje też funkcję blokady przed dziećmi.

Sprzęt należy do klasy efektywności energetycznej A+. Zużywa rocznie około 276,5 kWh energii. Pracuje, obracając bębnem w dwie strony, co zmniejsza zagniecenia tkanin. Produkt posiada duże, wygodne drzwiczki o średnicy 38 cm, dzięki czemu łatwo jest umieścić w nim także pościel czy koce. Za sprawą pompy ciepła i suszenia w niskiej temperaturze przy niewielkiej prędkości obrotów suszarka nie niszczy delikatnych tkanin. Ułatwia także prasowanie odzieży.

Najważniejsze programy tego modelu to między innymi delikatny cykl do koszul oraz program BabyProtect, który dopasowuje temperaturę i mierzy wilgotność tkanin, aby dobrać optymalne warunki suszenia. Sprzęt posiada funkcję opóźnionego startu. O zakończeniu pracy informuje sygnałem dźwiękowym. Przypomina o wymianie filtra i opróżnieniu zbiornika na wodę. Posiada podświetlany bęben. Pracuje, nie przekraczając hałasu na poziomie 65 dB.

Zalety: Wady:
+ Samodzielnie dostosowuje czas suszenia do wilgotności wsadu. – Według części opinii głośno pracuje.
+ Dokładnie suszy odzież.  
+ Nie niszczy tkanin.  
+ Ma korzystną cenę.  

3. CANDY RapidO Pro RP4 H7A2TRE-S

CANDY RapidO Pro RP4 H7A2TRE-S



CANDY RapidO Pro RP4 H7A2TRE-S to suszarka kondensacyjna o głębokości 46 cm. Urządzenie korzysta z automatyzacji ważenia KG Detector, która równomiernie rozkłada tkaniny w bębnie przed ważeniem wsadu i zapobiega przeciążeniom. Sprzęt automatycznie dobiera parametry suszenia, w tym długość cyklu, do ilości prania. Dysponuje też energooszczędną pompą ciepła.

Model oferuje program RapidO Pro, który suszy odzież w 59 minut. Na podstawie pomiarów wilgotności dostosowuje siłę ruchów bębna do ilości ubrań – świetnie sprawdza się przy połowie załadunku. Sprzęt oferuje też kilka innych programów o skróconym czasie suszenia od 30 do 90 minut.

Produkt korzysta z pary, która pomaga usuwać zagniecenia, zwłaszcza z delikatnych materiałów. Posiada pojemnik na wodę mieszczący 3 litry skroplin, ze wskaźnikiem poziomu płynu. Sprzęt suszy w niższych temperaturach, chroniąc odzież przed odkształceniem czy uszkodzeniem. Nadaje się nawet do wełny i jedwabiu, o czym świadczy uzyskany przez niego Certyfikat Woolmark.

Atutem urządzenia są takie funkcje jak pauza na dorzucanie zapomnianej odzieży, czy program odświeżania, który usuwa z tkanin przykre zapachy. Sprzęt pielęgnuje ubrania za sprawą odpowiedniej temperatury pracy. Usuwa także zanieczyszczenia, jak sierść, włókna czy włosy.

Suszarkę można obsługiwać z poziomu aplikacji, która oferuje dodatkowe 60 programów pracy. Pozwala ona również diagnozować problemy urządzenia i uzyskiwać dane na temat stanu pracy sprzętu. Produkt ma wymiary 46 x 59.5 x 85 cm. Mieści 7 kg wsadu. Rocznie zużywa 212 kWh energii, należąc do klasy energetycznej A++. Nie przekracza poziomu hałasu 67 dB.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jej zużycie energii mogłoby być nieco niższe – przy pełnym załadunku to około 1,8 kWh na cykl.
+ Jest sterowana z poziomu aplikacji.  
+ Dokładnie suszy odzież.  
+ Ma nowoczesny design.  

4. BEKO B5T68233WBPB 

BEKO B5T68233WBPB 



BEKO B5T68233WBPB to suszarka kondensacyjna z pompą ciepła o głębokości 52,1 cm. Urządzenie mieści 8 kg załadunku. Posiada silnik indukcyjny bezszczotkowy i korzysta z takich technologii jak EcoGentle czy AquaWave. Sprzęt wytwarza ruchy falowe, które zapobiegają niszczeniu odzieży. Oferuje też programy czasowe, LED-owe oświetlenie bębna czy opcję montażu na pralce. 

Produkt nie generuje hałasu powyżej 64 dB. Gwarantuje wydajność skraplania w klasie B, co znaczy, że dobrze radzi sobie z dużym poziomem wilgotności. Należy do klasy efektywności energetycznej A++, a rocznie zużywa średnio 236 kWh energii.

Urządzenie posiada wskaźnik czyszczenia filtra i opróżniania zbiornika na skropliny. Oferuje też zabezpieczenie przed dziećmi. Ma wbudowany wyświetlacz LED z informacją o szacowanym czasie pozostałym do końca suszenia, a także funkcję opóźnionego startu.

Model korzysta z czujników wilgotności. Oferuje takie programy pracy jak kołdry, eco, codzienny czy odświeżanie higieniczne. Dzięki technologii IronFinish wygładza tkaniny parą, co eliminuje konieczność ich prasowania. Dokładne wymiary produktu wynoszą 84,6 na 59.8 na 52,1 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest oszczędna. – Niektóre opinie dotyczą głośności pracy urządzenia.
+ Dostosowuje czas suszenia. – Jest nieco większa niż inne modele slim.
+ Ma dużą ładowność.  
+ Nie jest droga.  

5. Suszarka Candy Smart Pro CSO4 H7A1TCEX-S

Candy Smart Pro CSO4 H7A1TCEX-S



Candy Smart Pro CSO4 H7A1TCEX-S to suszarka o głębokości 47 cm i pojemności 7 kg załadunku. Urządzenie wykorzystuje pompę ciepła, jest bezpieczne dla każdego rodzaju tkanin i oferuje bardzo szybkie cykle suszenia. Sprzęt wyposażono w czytelny wyświetlacz i wiele programów SmartPro. 

Suszarka może pochwalić się certyfikatem Woolmark, który świadczy o delikatności suszenia w stosunku do takich materiałów jak wełna. Oferuje cykle pracy trwające od 30 do 90 minut. Pozwala ponownie wykorzystywać skroploną wodę, na przykład do mycia podłóg, dzięki wyjmowanemu zbiornikowi o pojemności 3 litrów.

Urządzenie korzysta z funkcji pary, aby niwelować zagniecenia tkanin. Pozwala też zatrzymywać cykl suszenia i dorzucać ubrania do bębna w trakcie pracy. Sprzęt chroni tkaniny przed skurczeniem czy zniszczeniem. Dobiera parametry pracy do cech załadunku. Oferuje też opcję szybkiego odświeżania i dezynfekcji.

Produkt jest sterowany zdalnie z poziomu aplikacji na telefon. Monitoruje ona również stan urządzenia i pozwala uzyskiwać pomoc techniczną online. Sprzęt ma wymiary 46,5 x 59,6 x 85 cm. Należy do klasy energetycznej A+ i zużywa rocznie około 269 kWh energii. Generuje hałas do 67 dB.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Według niektórych użytkowników jest głośna.
+ Dokładnie suszy odzież. – Negatywne opinie dotyczą jakości mocowania uchwytu drzwiczek suszarki.
+ Jest sterowana zdalnie.  
+ Ma krótkie programy pracy.  

6. Candy CSO4H7A1DE-S

Candy CSO4H7A1DE-S



Candy CSO4H7A1DE-S to suszarka z pompą ciepła o głębokości 46,5 cm. Urządzenie mieści 7kg wsadu. Oferuje programy pracy trwające od 30 do 90 minut. Posiada wysoko osadzone drzwiczki, co ułatwia jej załadunek. Sprzęt nadaje się do suszenia wełny za sprawą regulacji temperatury oraz specjalnych ruchów bębna – certyfikowany przez Woolmark.

Produkt nie dopuszcza do niszczenia odzieży, czy zmiany jej kształtu. Oferuje funkcję opóźnionego startu. Łączy się z domową siecią WIFI, dzięki czemu może być sterowany zdalnie. Aplikacja do obsługi urządzenia pozwala między innymi zapisywać ulubione cykle czy diagnozować stan suszarki. Model korzysta też z funkcji Super Easy, która redukuje zagniecenia oraz z inteligentnych czujników, które badają poziom wilgoci tkanin. Sprzęt optymalizuje czas pracy na podstawie pozyskanych parametrów. Zapobiega też przeciążeniom, ważąc wsad po równomiernym rozłożeniu odzieży w bębnie.

Urządzenie należy do klasy energetycznej A+. Nie przekracza poziomu hałasu rzędu 67 dB. Rocznie zużywa około 269 kWh energii. Jego wymiary wynoszą 59,6x85x46,5 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Jej dostępność jest ograniczona.
+ Cicho pracuje. – Zużywa 2.25 kWh energii na jeden cykl przy pełnym załadunku.
+ Oferuje wiele programów pracy.  
+ Łączy się z aplikacją.  

Jaka suszarka slim jest najlepsza?

Zakup suszarki slim rozpocznij od zmierzenia dostępnego w łazience miejsca lub od zmierzenia wymiarów posiadanej już pralki, jeśli planujesz montaż jednego urządzenia nad drugim. Na tej postawie szybko ograniczysz swój wybór do kilku, kilkunastu najciekawszych modelów suszarek na pranie. Następnie porównaj je pod kątem takich parametrów, jak:

  • klasa efektywności energetycznej (najlepsza A+++) oraz rocznego zużycia energii lub zużycia energii na jeden cykl suszenia,
  • wielkości załadunku – minimum 7 kg prania to realna opcja przy suszarkach slim, wsad dobiera się do pojemności pralki, przy czym trzeba pamiętać, że mokre pranie jest cięższe,
  • programy pracy, w tym rodzaje i czas trwania,
  • głośność pracy,
  • stosowane technologie, zwłaszcza: para, która wygładza tkaniny, czujniki wilgotności, ochrona tkanin delikatnych, regulacja temperatury, 
  • wielkość zbiornika na wodę – trzeba regularnie go opróżniać, więc istotny jest też wskaźnik zapełnienia,
  • sterowanie – najlepiej panel dotykowy czy zdalne sterowanie z poziomu aplikacji,
  • dodatkowe funkcje, np. przypomnienie o konieczności czyszczenia filtra, blokada przed dziećmi, podświetlenie bębna, opóźnienie startu.

Dobra, nowoczesna suszarka w wersji slim może kosztować od około 2200 do 3000 zł. Nie trzeba więc wydawać fortuny na najlepsze modele tego typu sprzętów, aby nie martwić się o niedosuszone ubrania, czy zniszczone tkaniny.

Suszarka slim – kiedy warto ją kupić?

Suszarek slim jest na rynku znacznie mniej niż innych, większych urządzeń tego typu. Czy warto zatem decydować się na taki sprzęt? Korzystanie z suszarki automatycznej ma swoje zalety. Wiele osób docenia je między innymi za puszystość i miękkość tkanin suszonych bębnowo. Oczywistą zaletą takich sprzętów jest też możliwość pozbycia się klasycznej suszarki, która zajmuje jeszcze więcej miejsca w mieszkaniu. Dobra suszarka nie obciąża domowego budżetu, pozwala szybko cieszyć się suchą i świeżą odzieżą, nie niszczy delikatnych ubrań, ani nie powoduje ich kurczenia się. Co jednak w przypadku, kiedy nie mamy, gdzie jej postawić?

Właśnie wtedy warto zainteresować się rankingiem najlepszych modeli suszarek slim na rynku. Ponieważ są to urządzenia płytsze, zajmują mniej miejsca. Większość z nich można ustawić bezpiecznie na pralce za pomocą odpowiedniego łącznika. Taki słupek sprzętów AGD w łazience zagospodaruje całą ścianę, ale zajmie minimalną ilość miejsca podłogowego. Duet pralka i suszarka to też wygodne rozwiązanie – pranie możesz łatwo przełożyć z bębna pralki prosto do suszarki, a następnie od razu poskładać odzież do szaf. Suszarka slim do prania z pewnością zajmie mniej miejsca niż tradycyjna, rozkładana suszarka, dlatego jeśli chcesz pozbyć się tego produktu ze swojego domu, zainwestuj w jeden z modelów naszego zestawienia najlepszych suszarek slim!  

Suszarka do prania slim – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
POWIĄZANE ARTYKUŁY