Strona głównaMałe AGDWypiekacz do chleba - ranking 2021

Wypiekacz do chleba – ranking 2021

Wypiekacz do chleba – czy warto?

Wypiekacz do chleba to automatyczne urządzenie, które miesza składniki, ugniata ciasto i samodzielnie wypieka pieczywo. Dzięki tego typu produktom mamy szansę zapomnieć o zakupie gotowego chleba z supermarketu i cieszyć się zdrowymi, aromatycznymi wypiekami na co dzień. Wystarczy nam jedynie dobry, sprawdzony przepis i odpowiednio odmierzone składniki, aby wypiekać pieczywo jak profesjonalista. Co więcej, dzięki automatom do chleba z wieloma programami pracy przygotujemy również:

  • słodkie pieczywo typu chałki czy bułeczki maślane,
  • ciasta na pizzę, makaron czy tartę,
  • pieczywo bezglutenowe,
  • domowe dżemy i marmolady.

Wypiekacze do chleba mogą okazać się niezbędnym wyposażeniem kuchennym każdego, kto ceni sobie produkty spożywcze o najlepszym składzie i smaku. Ich zautomatyzowana praca sprawia, że nie musimy dysponować szczególnymi umiejętnościami ani dużą ilością czasu, aby przygotować wypieki, które zaspokoją potrzeby całej rodziny.

Wypiekacz do chleba ranking:

Ranking wypiekaczy do chleba to zestawienie najpopularniejszych na rynku urządzeń, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród swoich konsumentów. Przedstawiliśmy w nim produkty wielofunkcyjne, łatwe w obsłudze i w utrzymaniu w czystości, jednak różniące się między sobą takimi cechami, jak pojemność, moc czy ilość programów automatycznych.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi wybór idealnego modelu każdemu miłośnikowi ciepłego, domowego chleba wypiekanego we własnej kuchni.

Wypiekacz do chleba Tefal PF611838

Tefal PF611838


Sprawdź produkt w sklepie:

Wypiekacz do chleba Tefal PF611838 to urządzenie o mocy 1600 W, oferujące wiele automatycznych programów pracy. Produkt wyposażono w 2 blachy do pieczenia bagietek oraz 2 blachy płaskie pokryte powłoką nieprzywierającą. Automat do pieczenia chleba Tefal PF611838 posiada wygodny, intuicyjny panel sterowania, funkcję opóźnionego startu oraz timer. Dodatkowo, automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę przez godzinę po pieczeniu.

Urządzenie posiada aż 19 programów pracy, w tym 8 do chlebów i 7 do bułek i bagietek, a także funkcję przygotowania dżemu, wyrobienia ciasta na makaron i pieczenia chleba bezglutenowego. Umożliwia również wybór wagi chleba w zakresie 750, 1000 i 1500 g. Dzięki 3 ustawieniom stopnia przybrązowienia pozwala na dowolny wybór poziomu zarumienienia wypieków. Produkt wyposażono w wyjmowaną misę i akcesoria piekarskie, takie jak ruszt, pędzelek, nożyk piekarski, miarka, łyżka oraz hak.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie wypieka chleb szybko i równomiernie. – Negatywne opinie dotyczą głównie braku oświetlenia wnętrza oraz panelu sterowania wypiekacza.
+ Jest bardzo proste w obsłudze i wygodne w czyszczeniu.
+ Posiada wiele praktycznych programów automatycznych.
+ Jest solidnie wykonane i ładnie się prezentuje.

Wypiekacz do chleba Adler AD6019

Adler AD6019


Sprawdź produkt w sklepie:

Maszyna do pieczenia chleba Adler AD6019 to urządzenie o mocy 850 W, wyposażone w 15 trybów przygotowania ciasta i pieczenia. Produkt pozwala na tworzenie różnego typu chlebów, wypieków francuskich, bezglutenowych, słodkich, mlecznych i maślanych, białych czy pełnoziarnistych, a także na przyrządzenie domowej marmolady i ciasta makaronowego. Automat posiada dwa mieszadła, które bardzo dokładnie łączą wszystkie dodane składniki. Umożliwia również wybór wielkości bochenka w zakresie 750 – 1250 g oraz wybranie stopnia jego przypieczenia.

Produkt wyposażono w funkcję opóźnionego startu i podtrzymywania temperatury. Posiada także wygodne okienko do obserwowania procesu wypieku. Z kolei wyświetlacz LCD z przyciskami sprawia, że obsługa wypiekacza jest prosta i intuicyjna. Poza wbudowanymi programami automatycznymi, ustawienia pracy urządzenia mogą być dowolnie modyfikowane na każdym etapie przygotowywania pieczywa.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim czytelności wyświetlacza LCD.
+ Posiada wiele programów automatycznych.
+ Jest wygodne w obsłudze i w czyszczeniu.
+ Estetycznie się prezentuje.

Wypiekacz do chleba Tefal PF220838

Wypiekacz do chleba Tefal PF220838


Sprawdź produkt w sklepie:

Urządzenie do pieczenia chleba Tefal PF220838 to produkt o mocy 700 W, oferujący aż 17 programów pracy. Automat nie tylko piecze, ale również wyrabia ciasto na makaron lub pizzę oraz umożliwia przygotowanie domowych dżemów. Wśród programów automatycznych znajdziemy między innymi program do pieczywa bezglutenowego, chleba zwykłego, francuskiego oraz razowego, a także chleba żytniego i chałki.

Urządzenie pozwala na wybór wagi chleba w zakresie 500g, 750g i 1000g. Umożliwia także dostosowanie poziomu przybrązowienia skórki pieczywa. Automat do pieczenia chleba Tefal PF220838 posiada wyświetlacz LCD, funkcję opóźnionego startu i utrzymywania temperatury. Ma także kompaktowy rozmiar i nowoczesny, elegancki design.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie oferuje wiele automatycznych programów pracy do wyboru. – Użytkownicy krytykują przede wszystkim jakość instrukcji obsługi oraz książeczki z przepisami dołączonej do produktu.
+ Jest łatwe w obsłudze i w czyszczeniu.
+ Efektownie prezentuje się w kuchni.
+ Ma niewielki rozmiar.

Wypiekacz do chleba Panasonic SD-ZB2512KXE

Wypiekacz do chleba Panasonic SD-ZB2512KXE


Sprawdź produkt w sklepie:

Maszyna do pieczenia chleba Panasonic SD-ZB2512KXE to urządzenie o mocy 550 W, wyposażone w 17 automatycznych programów pracy, w tym również wyjątkowe programy, takie jak wiejski chleb rzemieślniczy, wiejski chleb na zakwasie czy wiejski chleb maślany. Produkt wyróżnia zastosowanie czujnika temperatury, dzięki któremu czas wypieku w każdym programie pozostaje taki sam, bez względu na zmianę temperatury otoczenia.

Urządzenie do pieczenia chleba Panasonic SD-ZB2512KXE posiada automatyczny dozownik dodatków, takich jak bakalie, ziarna czy rodzynki. Wypiekacz pozwala także na wybór wielkości bochenka oraz poziomu przypieczenia jego skórki na jednym z 3 stopni zarumienienia. Produkt ma również funkcję opóźnionego startu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie niezawodnie dopieka i nie przypala wypieków. – Ma wysoką cenę.
+ Oferuje wiele praktycznych programów pracy do wyboru. – Przepisy dołączone do instrukcji nie są przetłumaczone na język polski.
+ Jest łatwe w obsłudze i w czyszczeniu.

Wypiekacz do chleba Zelmer BM1600 / ZBM1600X

 Wypiekacz do chleba Zelmer BM1600 / ZBM1600X


Sprawdź produkt w sklepie:

Wypiekacz do chleba Zelmer BM1600 / ZBM1600X to urządzenie o mocy 680 W, wyposażone w 13 automatycznych programów pieczenia, wyrabiania ciast i przygotowywania dżemów. Produkt posiada elektroniczny panel sterowania oraz wyświetlacz cyfrowy, który ułatwia jego obsługę. Ma również optymalną pojemność 1000 g i pozwala na wybór wagi bochenka w zakresie 500, 750 oraz 1000 g.

Automat Zelmer BM1600 / ZBM1600X wyposażono w dwie formy do wypiekania bagietek, prostokątną i okrągłą foremkę do pieczenia, miarkę, łyżeczkę i haczyk. Urządzenie posiada okienko z możliwością podglądu wypieku, a także alarm dźwiękowy, który informuje o ukończeniu procesu pieczenia. Produkt oferuje opcję opóźnionego startu i wyboru jednego z trzech poziomów przyrumienienia pieczywa.


Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane i łatwe w czyszczeniu. – Niektóre opinie wskazują, że maszyna może nie zarumieniać chleba od góry.
+ Obsługa wypiekacza jest wygodna i intuicyjna.
+ Produkt oferuje wiele automatycznych programów pracy.

Wypiekacz do chleba – jaki wybrać?

Ilość dostępnych na rynku modelów wypiekaczy do chleba jest naprawdę imponująca, dlatego osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wypiekiem domowego pieczywa mogą mieć ogromny problem z wyborem produktu idealnego. Warto zatem zastanowić się wcześniej, które parametry powinny być dla nas najistotniejsze i co ma największy wpływ na jakość przygotowanego w automacie chleba.

Najistotniejsze cechy maszyn do pieczenia chleba to:

  • moc – moc automatów do chleba ma znaczenie na każdym etapie przygotowania pieczywa – zarówno w trakcie wygniatania ciasta, jak i samego pieczenia. Producenci oferują nam urządzenia o mocy od około 250 do nawet 1650 W. Jeśli planujemy zatem wypiek pieczywa z trudniejszej w obróbce mąki, sięgajmy wyłącznie po maszyny o mocy minimum 600 W. Modele mocniejsze będą wyposażone w dwie grzałki, na co warto zwrócić uwagę, jeżeli zależy nam na wypieku dużych, jednolicie zarumienionych bochenków. Nie zapominajmy jednak, że duża moc idzie w parze z większym zużyciem prądu, co przy częstym wypiekaniu domowego pieczywa może stać się mocno odczuwalne.
  • ilość mieszadeł – choć nie każdy producent informuje o tym, ile mieszadeł znajduje się w jego urządzeniu to cecha ta związana jest najczęściej z maksymalną wagą ciasta, jaką produkt jest w stanie przygotować. Jedno mieszadło pozwala zwykle na ugniecenie ciasta o wadze maksymalnie 800 g. Jeśli automat pozwala na wypiek większych chlebów należy zatem upewnić się, czy posiada dwa mieszadła. Ich odpowiednia ilość jest bowiem niezbędna, aby ciasto było dobrze wyrobione.
  • wielkość komory/pojemnika – im większa pojemność komory wypiekacza, tym więcej ciasta jest on w stanie wyrobić. Parametr ten dostosowujemy przede wszystkim do własnych potrzeb. Możemy jednak wybrać również produkt, który pozwala na samodzielne określenie wagi wypieku w konkretnym zakresie. Korzystną opcją jest także możliwość wyjmowania i osobnego mycia pojemnika.
  • pokrycie form – jeśli wypiekacz jest wyposażony w różnego typu formy do pieczenia, warto zwrócić uwagę na ich pokrycie. Najlepiej jeżeli są one zabezpieczone trwałą powłoką nieprzywierającą, która ułatwia czyszczenie i wyjmowanie gotowego pieczywa.
  • programy automatyczne – wielu producentów automatów do chleba oferuje nam nawet kilkanaście różnych programów do wypieku, wyrabiania ciasta czy przygotowywania domowych konfitur. Do najpopularniejszych należą przede wszystkim programy do wypieku chleba białego, razowego, bezglutenowego czy żytniego, a także pieczywa maślanego, bagietek i bułek. W wielu maszynach tego typu przygotujemy również ciasto na pizzę, ciasto kruche czy ciasto na makaron.
  • funkcje dodatkowe – najpopularniejsze funkcje dodatkowe wypiekaczy do chleba to przede wszystkim funkcja opóźnionego startu, funkcja utrzymywania temperatury po zakończeniu wypieku, regulacja stopnia zarumienienia skórki, automatyczne dozowanie dodatków czy sygnalizacja odpowiedniego czasu dodawania kolejnych składników. Przydatną opcją może okazać się też ochrona na wypadek braku prądu, czyli zapamiętywanie ustawień i aktualnego cyklu pracy na wypadek utraty dopływu energii elektrycznej oraz wznowienie działania po odzyskaniu zasilania.

Bezpieczny wypiekacz do chleba – czyli jaki?

Chociaż automaty do pieczenia chleba są urządzeniami bezpiecznymi w użyciu, to jeśli w naszym domu mieszkają małe dzieci, warto jednak „dmuchać na zimne”. Aby wypiekacz można było bez obaw pozostawić pod prądem bez stałego nadzoru, powinien to być model wyposażony przede wszystkim w termoizolowaną obudowę. W takim przypadku, nawet jeśli temperatura wewnątrz maszyny będzie bardzo wysoka, z zewnątrz produkt nagrzeje się nieznacznie i będzie tylko delikatnie ciepły w dotyku.

Bezpieczny wypiekacz do chleba to także urządzenie wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia. Najważniejszym z nich jest blokada przed przegrzaniem. W takim modelu o zbyt wysokiej temperaturze poinformuje nas sygnał dźwiękowy lub ikonka na wyświetlaczu produktu.

Podsumowanie

Jeśli marzysz o pieczywie bez konserwantów i zbędnych dodatków, to wypiekacz do chleba jest urządzeniem, którego zakupu z pewnością nie pożałujesz. Dzięki niemu przygotujesz w swoim domu chleb o zdrowym składzie i długotrwałej świeżości, nawet jeśli sztuka wyrabiania ciasta chlebowego jest dla Ciebie „czarną magią”. Dobry wypiekacz kupisz już za około 300 zł, choć w sprzedaży są dostępne również bardziej zaawansowane modele w cenie sięgającej nawet 1700 zł.

Wypiekacz do chleba opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!