Strona głównaAGDMini piekarnik - który najlepszy? Ranking 2023

Mini piekarnik – który najlepszy? Ranking 2023

Mini piekarnik czy piekarnik tradycyjny?

Mini piekarnik może różnić się od modelu tradycyjnego nie tylko rozmiarem i pojemnością, ale również mocą, ilością i rozmieszczeniem grzałek czy funkcjonalnością. Przenośne piekarniki elektryczne dysponują zazwyczaj mocą maksymalnie 2000 W. Mogą posiadać jedną lub dwie grzałki. Termoobieg nie jest ich standardowym wyposażeniem i nie zawsze są programowalne. Z kolei piekarniki tradycyjne mogą dysponować mocą przekraczającą 2000 W, zawsze posiadają grzałkę górną i dolną, a termoobieg i inne funkcje to praktycznie standard niezależnie od modelu.

Mini piekarnik ranking:

Ranking mini piekarników to zestawienie popularnych, sprawdzonych urządzeń, polecanych przez wielu konsumentów. Przedstawiliśmy w nim podstawowe parametry produktów oraz ich wady i zalety, które powinny ułatwić każdemu wybór modelu idealnego.

 

1. Mini piekarnik MPM MPE-08/T

 

MPM MPE-08/TMPM MPE-08/T to urządzenie do pieczenia i podgrzewania o mocy 2000 W. Sprzęt nadaje się do przygotowywania pizzy, frytek, dań mięsnych, rybnych czy warzywnych. Bardzo szybko się nagrzewa i równomiernie dystrybuuje ciepło.

Piekarnik ma sporą pojemność – 45 litrów. Oferuje funkcję termoobiegu. Posiada też timer, pracujący w zakresie od 0 do 60 minut (z sygnałem akustycznym). Model jest sprzedawany w zestawie z takimi akcesoriami, jak ruszt czy rożen. Korzysta z dwóch grzałek – górnej i dolnej. Jest sterowany mechanicznie. Posiada lampkę kontrolną stanu pracy.

Zalety: Wady:
+ Piekarnik ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. – Nie posiada uszczelki między komorą piekarnika a drzwiczkami.
+ Dysponuje dużą mocą i ma sporą pojemność.  
+ Jest prosty w obsłudze i wielofunkcyjny.  

 

2. Mini piekarnik Esperanza NAPOLI EKO006

 

Esperanza NAPOLI EKO006Mini piekarnik konwekcyjny Esperanza NAPOLI EKO006 to urządzenie o mocy 1600 W i pojemności 25 litrów. Produkt nagrzewa się do 250 stopni Celsjusza. Posiada minutnik oraz pięć różnych funkcji pieczenia, w tym funkcję termoobiegu. Dzięki wbudowanej tacce na okruchy jest wygodny w utrzymaniu w czystości.

Piekarnik wyposażono w rożen, umożliwiający przyrządzanie całego drobiu. Urządzenie pozwala na grillowanie, pieczenie i opiekanie. Dzięki gumowym nóżkom antypoślizgowym nie przesuwa się po blacie.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma przystępną cenę. – Nieliczne negatywnie opinie sugerują, że piekarnik może błędnie odczytywać swoją temperaturę.
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Jest łatwe w utrzymaniu w czystości i estetycznie wykonane.  

 

3. Mini piekarnik Camry CR 111

Camry CR 111Mini piekarnik elektryczny Camry CR 111 to urządzenie o mocy 2000 W i pojemności 43 litrów. Produkt wyposażono w elementy grzejne ze stali nierdzewnej, a także w ruszt i brytfannę do pieczenia. Piekarnik jest sterowany elektronicznie. Umożliwia wybór sposobu grzania – z góry, z dołu lub z góry i z dołu.

Urządzenie posiada timer oraz funkcję regulacji temperatury, termoobiegu i automatycznego wyłączania. W zestawie z piekarnikiem poza rusztem i rożnem otrzymujemy także tackę na ociekający tłuszcz oraz uchwyt do wyjmowania gorącej brytfanny.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo pojemne. – Nie posiada oświetlenia wewnętrznego.
+ Szybko się nagrzewa i piecze równomiernie – Negatywne opinie podkreślają dużą stratę ciepła przez drzwiczki urządzenia.
+ Jest łatwe w obsłudze.  

 

4. Mini piekarnik Adler AD6010

Mini piekarnik Adler AD6010Mini piekarnik elektryczny Adler AD6010 to urządzenie o mocy 2000 W i pojemności 45 litrów. Produkt umożliwia regulację temperatury w zakresie od 100 do 230 stopni Celsjusza. Posiada funkcję termoobiegu, grilla, grzania od góry, od dołu lub od góry i od dołu.

Piekarnik jest wyposażony w ruszt i brytfannę do pieczenia. Jego elementy grzejne wykonano z wytrzymałej stali nierdzewnej. Urządzenie posiada timer odliczający czas do 60 minut. Jest sprzedawane w zestawie z rusztem, rożnem, brytfanną oraz uchwytem do wyjmowania nagrzanych akcesoriów.

 

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest wykonane solidnie i estetycznie. – Nie posiada oświetlenia wewnętrznego.
+ Ma wysoką moc i dużą pojemność. – Blachy i ruszt piekarnika mogą opadać pod zbyt dużym ciężarem.
+ Szybko się nagrzewa i równo opieka potrawy.

 

5. Mini piekarnik Camry CR 6018

 

Mini piekarnik Camry CR 6018Mini piekarnik Camry CR 6018 to urządzenie o mocy 1500 W i pojemności 35 litrów. Produkt umożliwia regulowanie temperatury pieczenia w zakresie od 90 do 230 stopni Celsjusza. Jego elementy grzejne wykonano ze stali szlachetnej. Piekarnik posiada funkcję termoobiegu, grzania od góry, od dołu lub od góry i od dołu.

Urządzenie wyposażono w timer, odmierzający czas do 60 minut. Sprzęt ma również wbudowane podświetlenie, lampkę kontrolną zasilania oraz podwójną lustrzaną szybę. Wyłącza się automatycznie po zakończeniu pieczenia. Piekarnik jest sprzedawany w zestawie z rusztem, brytfanną, uchwytem do ich wyjmowania oraz akcesoriami do rożna.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest solidnie wykonane i szybko się nagrzewa. – Negatywne opinie dotyczą opadających uszczelek piekarnika.
+ Posiada praktyczne funkcje i wyposażenie, takie jak podświetlenie czy timer.
+ Ładnie prezentuje się we wnętrzu.

Mini piekarnik – jaki wybrać?

Porównując dostępne w sprzedaży mini piekarniki szybko zauważymy, że istnieje niewiele parametrów, które mają wpływ na ich funkcjonalność. Niemniej jednak nie warto wybierać urządzenia jedynie na podstawie jego wyglądu czy ceny. Do najważniejszych cech, które powinniśmy brać pod uwagę przed zakupem mini piekarnika elektrycznego należą:

  • pojemność – wielkość mini piekarnika jest kwestią kluczową, w końcu w większości przypadków to właśnie ze względu na rozmiar urządzenia zamiast modelu tradycyjnego stawiamy na wariant miniaturowy. Wymiary produktu należy dopasować do ilości dostępnego w kuchni miejsca. Na pojemność mini piekarnika dobrze zwrócić uwagę także z perspektywy potrzeb przyszłych użytkowników. Na rynku dostępne są modele naprawdę niewielkie, przypominające raczej kuchenkę mikrofalową niż zwykły piekarnik. Takie będą odpowiednie dla osób, które planują piec pojedyncze dania. Jeśli szukamy czegoś większego, optymalnego dla potrzeb dużej rodziny, wybierajmy modele o pojemności zbliżonej do około 40 litrów. W mini piekarniku tej wielkości będziemy bowiem w stanie przygotować dwie potrawy jednocześnie.
  • moc – moc mini piekarnika jest niezwykle ważna w kontekście jego funkcjonalności i definiuje możliwości przyszłego użytkownika produktu. Na rynku spotkamy urządzenia o najniższej mocy 400 W – ich działanie można porównać raczej do opiekaczy, nadających się do odgrzewania dań mrożonych. Piekarnik, który ma służyć do pieczenia ciast, mięs czy pieczywa powinien dysponować mocą minimum 1200 W. Im większa moc, tym większe możliwości wybranego modelu. Niezwykle istotna jest także funkcja jej regulowania, czyli ustawiania wybranej temperatury. Najlepiej jeśli jest to regulacja płynna w jak najszerszym zakresie.
  • konstrukcja wewnętrzna – mini piekarnik elektryczny może być wyposażony w jedną kratkę (na jednym poziomie), obrotowy rożen lub kilka rusztów z możliwością umieszczania ich na różnych poziomach. Wiele zależy w tym przypadku od wielkości urządzenia, dlatego im ono większe, tym więcej możliwości zaoferuje swojemu użytkownikowi.
  • ilość i rozmieszczenie grzałek – mini piekarniki mogą posiadać jedną lub dwie grzałki. Naturalnie znacznie praktyczniejsze będą modele wyposażone w grzałkę górną i dolną, ponieważ nagrzeją się szybciej i opieką potrawę bardziej równomiernie.

Mini piekarniki są dostępne na rynku zarówno w wersji wolnostojącej, jak i tej do zabudowy. Na pierwsze z nich decydują się najczęściej osoby, które posiadają wykończoną już kuchnię. Zakup tych drugich można rozważyć w trakcie remontu lub projektowania tego pomieszczenia, mając jednak na uwadze, że tak mały sprzęt wizualnie sprawdzi się przede wszystkim w kuchni o niewielkim metrażu.

Mini piekarnik – funkcje dodatkowe

Mini piekarnik wybieramy przede wszystkim na podstawie pojemności oraz mocy. Nie bez znaczenia będzie także jego wygląd czy wyposażenie. Co jednak z dodatkowymi funkcjami, które wpływają na zwiększenie możliwości zastosowań danego produktu?

Na uwagę zasługuje przede wszystkim termoobieg, który w przypadku mini piekarników nie stanowi wyposażenia standardowego. Jest natomiast niezbędny podczas wypieku niektórych potraw i ciast. Przydatną opcją będzie także grill, wykorzystywany często do opiekania mięs, ryb czy warzyw. Na równi z tymi funkcjami można przedstawić również obrotowy rożen, dzięki któremu w bardzo efektywny sposób przyrządzimy duże porcje mięs czy całe sztuki drobiu.

Dodatkowe funkcje godne uwagi to także timer, najlepiej z sygnałem dźwiękowym informującym o ukończeniu pieczenia. Czasomierz może zostać połączony z systemem automatycznego wyłączania, co stanowi niezwykle praktyczne i bezpieczne rozwiązanie. Ciekawą funkcją jest również program rozmrażania oraz podtrzymywania temperatury upieczonych posiłków.

Konsumenci często zwracają także uwagę na takie dodatki jak wewnętrzne podświetlenie, które umożliwia podgląd pieczonych potraw oraz antypoślizgowe nóżki, chroniące urządzenie przed przesuwaniem się po blacie.

Podsumowanie

Mini piekarniki nie są urządzeniami cieszącymi się szczególnie dużą popularnością. Wybierają je przede wszystkim osoby, które pragną w maksymalnym stopniu ograniczyć wielkość posiadanych w kuchni urządzeń AGD. Produkty tego typu mogą zastąpić tradycyjny piekarnik, jeśli dysponują odpowiednią pojemnością, mocą i funkcjami.
Ile kosztuje mini piekarnik? Najmniejsze, najprostsze urządzenia tego typu kupimy już za około 70 zł. Natomiast polecane modele mogą kosztować nas od 100 do nawet 700 zł.

Mini piekarnik opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać