Strona głównaAGDPiekarnikiWybieramy najlepszy mini piekarnik - ranking 2024

Wybieramy najlepszy mini piekarnik – ranking 2024 [TOP5]

Mini piekarnik czy piekarnik tradycyjny?

Mini piekarnik może różnić się od modelu tradycyjnego nie tylko rozmiarem i pojemnością, ale również mocą, ilością i rozmieszczeniem grzałek czy funkcjonalnością. Przenośne piekarniki elektryczne dysponują zazwyczaj mocą maksymalnie 2000 W. Mogą posiadać jedną lub dwie grzałki. Termoobieg nie jest ich standardowym wyposażeniem i nie zawsze są programowalne. Z kolei piekarniki tradycyjne mogą dysponować mocą przekraczającą 2000 W, zawsze posiadają grzałkę górną i dolną, a termoobieg i inne funkcje to praktycznie standard niezależnie od modelu.

Mini piekarnik ranking:

Ranking mini piekarników to zestawienie popularnych, sprawdzonych urządzeń, polecanych przez wielu konsumentów. Przedstawiliśmy w nim podstawowe parametry produktów oraz ich wady i zalety, które powinny ułatwić każdemu wybór modelu idealnego.

Sprawdź również:

1. Mini piekarnik MPM MPE-07/T

MPM MPE-07T



MPM MPE-07/T to mini piekarnik o mocy 2000 W. Urządzenie dysponuje funkcją termobiegu, który skraca czas pieczenia. Posiada timer programowany w zakresie od 0 do 60 minut oraz regulację temperatury pracy w zakresie od 100 do 230 stopni Celsjusza.

Sprzęt ma pojemność 45 litrów. Jest sprzedawany w zestawie z rożnem do kurczaka, dwoma uchwytami i tacą. Jego komora została podzielona na 4 poziomy. Urządzenie posiada drzwiczki z podwójną szybą, otwierane od dołu. Wnętrze piekarnika jest wykonane ze stali nierdzewnej.

Produkt ma wymiary 40,6 x 35,0 x 30,3 cm – wewnątrz. Korzysta z dwóch grzałek. Posiada funkcję obrotu rożna. Wyłącza się automatycznie.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Ma korzystną cenę.  
+ Jest prosty w obsłudze.  

2. Mini piekarnik Esperanza NAPOLI EKO006

Esperanza NAPOLI EKO006



Mini piekarnik konwekcyjny Esperanza NAPOLI EKO006 to urządzenie o mocy 1600 W i pojemności 25 litrów. Produkt nagrzewa się do 250 stopni Celsjusza. Posiada minutnik oraz pięć różnych funkcji pieczenia, w tym funkcję termoobiegu. Dzięki wbudowanej tacce na okruchy jest wygodny w utrzymaniu w czystości.

Piekarnik wyposażono w rożen, umożliwiający przyrządzanie całego drobiu. Urządzenie pozwala na grillowanie, pieczenie i opiekanie. Dzięki gumowym nóżkom antypoślizgowym nie przesuwa się po blacie.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma przystępną cenę. – Nieliczne negatywnie opinie sugerują, że piekarnik może błędnie odczytywać swoją temperaturę.
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Jest łatwe w utrzymaniu w czystości i estetycznie wykonane.  

3. Mini piekarnik OPTIMUM PK-1200

OPTIMUM PK-1200



OPTIMUM PK-1200 to bardzo mały piekarnik o pojemności 12 litrów. Urządzenie nadaje się jednak do zapiekania, grillowania czy odgrzewania. Posiada 3 pokrętła do ustawienia temperatury, trybu pieczenia i czasu pieczenia.

Sprzęt pozwala ustawić ruszt na jednym z trzech poziomów. Jest też wyposażony w wyjmowaną tackę na okruchy. Piekarnik wyłącza się automatycznie i emituje sygnał dźwiękowy, informując o zakończeniu czasu pracy.

Produkt został wyposażony w 4 grzałki ze stali szlachetnej: dwie górne i dwie dolne. Urządzenie dysponuje mocą 1200 W. Pracuje w temperaturze od 65 do 230 stopni. Posiada timer 60-minutowy i 3 tryby działania: grzałka górna, dolna oraz obie jednocześnie. Nie dysponuje funkcją termoobiegu.

Wymiary piekarnika wynoszą 22.3×39.4×30.9 cm.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Ma niewielką pojemność.
+ Ma kilka trybów pracy, timer i regulację temperatury. – Timer nie działa prawidłowo przy programowaniu na mniej niż 5 minut.
+ Jest prosty w obsłudze.  

4. Mini piekarnik BLAUPUNKT EOM601

BLAUPUNKT EOM601



BLAUPUNKT EOM601 to mini piekarnik o mocy 1800 W. Urządzenie ma pojemność 45 litrów. Dysponuje funkcją regulacji temperatury w zakresie od 90 do 230 stopni. Posiada też rożen obrotowy, funkcję termoobiegu oraz minutnik mechaniczny z powiadomieniem akustycznym – do 60 minut.

Sprzęt został wyposażony w drzwiczki z podwójną szybą. Ma też nienagrzewającą się obudowę. Zastosowano w nim tackę na okruchy, która ułatwia utrzymanie czystości, antypoślizgowe nóżki i system otwierania drzwiczek do dołu.

Wymiary wewnętrzne piekarnika wynoszą 42.1 x 35.3 x 30.3 cm. Produkt korzysta z grzałki górnej i dolnej. Posiada oświetlenie w komorze. Wyłącza się automatycznie. Jest sterowany za pomocą 3 pokręteł.

Zalety: Wady:
+ Jest pojemny. – Jego obudowa z czasem nieco się odkształca.
+ Jest solidnie wykonany. – Ma spore gabaryty – zajmuje dosyć dużo miejsca w kuchni.
+ Posiada regulację temperatury, timer i kilka trybów pieczenia.

5. Mini piekarnik RAVEN 5w1 EPI007

RAVEN 5w1 EPI007



Raven 5w1 Perfect Taste EPI007 to piekarnik pracujący w zakresie temperatur od 55 do 220 stopni. Urządzenie dysponuje mocą 1680 W. Posiada timer programowany do 60 minut. Oferuje też funkcję smażenia gorącym powietrzem – jak frytkownica beztłuszczowa.

Sprzęt dysponuje 12 automatycznymi programami pracy. Jest sprzedawany w zestawie z kamieniem do pizzy. Oferuje pojemność 22 litrów. Pozwala regulować temperaturę i czas pieczenia za pomocą pokręteł. Jest też wyposażony w ekran, który ułatwia obsługę i kontrolę pracy piekarnika.

Produkt posiada blokadę rodzicielską panelu sterowania. Został wyposażony również w duże okienko i oświetlenie wnętrza komory. W zestawie z piekarnikiem użytkownik otrzymuje między innymi rożen, blachę, sito do suszenia czy wkładkę ociekową.

Urządzenie posiada prowadnice na trzech wysokościach. Jego wymiary wynoszą 39,5 x 35,7 x 37,4 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest wielofunkcyjny. – Wymaga odpowiedniego ustawienia (odległość od ścian) ze względu na system wentylacji.
+ Ma kompaktowy rozmiar.  
+ Jest prosty w obsłudze.  

Mini piekarnik – jaki wybrać?

Porównując dostępne w sprzedaży mini piekarniki szybko zauważymy, że istnieje niewiele parametrów, które mają wpływ na ich funkcjonalność. Niemniej jednak nie warto wybierać urządzenia jedynie na podstawie jego wyglądu czy ceny. Do najważniejszych cech, które powinniśmy brać pod uwagę przed zakupem mini piekarnika elektrycznego należą:

  • pojemność – wielkość mini piekarnika jest kwestią kluczową, w końcu w większości przypadków to właśnie ze względu na rozmiar urządzenia zamiast modelu tradycyjnego stawiamy na wariant miniaturowy. Wymiary produktu należy dopasować do ilości dostępnego w kuchni miejsca. Na pojemność mini piekarnika dobrze zwrócić uwagę także z perspektywy potrzeb przyszłych użytkowników. Na rynku dostępne są modele naprawdę niewielkie, przypominające raczej kuchenkę mikrofalową niż zwykły piekarnik. Takie będą odpowiednie dla osób, które planują piec pojedyncze dania. Jeśli szukamy czegoś większego, optymalnego dla potrzeb dużej rodziny, wybierajmy modele o pojemności zbliżonej do około 40 litrów. W mini piekarniku tej wielkości będziemy bowiem w stanie przygotować dwie potrawy jednocześnie.
  • moc – moc mini piekarnika jest niezwykle ważna w kontekście jego funkcjonalności i definiuje możliwości przyszłego użytkownika produktu. Na rynku spotkamy urządzenia o najniższej mocy 400 W – ich działanie można porównać raczej do opiekaczy, nadających się do odgrzewania dań mrożonych. Piekarnik, który ma służyć do pieczenia ciast, mięs czy pieczywa powinien dysponować mocą minimum 1200 W. Im większa moc, tym większe możliwości wybranego modelu. Niezwykle istotna jest także funkcja jej regulowania, czyli ustawiania wybranej temperatury. Najlepiej jeśli jest to regulacja płynna w jak najszerszym zakresie.
  • konstrukcja wewnętrzna – mini piekarnik elektryczny może być wyposażony w jedną kratkę (na jednym poziomie), obrotowy rożen lub kilka rusztów z możliwością umieszczania ich na różnych poziomach. Wiele zależy w tym przypadku od wielkości urządzenia, dlatego im ono większe, tym więcej możliwości zaoferuje swojemu użytkownikowi.
  • ilość i rozmieszczenie grzałek – mini piekarniki mogą posiadać jedną lub dwie grzałki. Naturalnie znacznie praktyczniejsze będą modele wyposażone w grzałkę górną i dolną, ponieważ nagrzeją się szybciej i opieką potrawę bardziej równomiernie.

Mini piekarniki są dostępne na rynku zarówno w wersji wolnostojącej, jak i tej do zabudowy. Na pierwsze z nich decydują się najczęściej osoby, które posiadają wykończoną już kuchnię. Zakup tych drugich można rozważyć w trakcie remontu lub projektowania tego pomieszczenia, mając jednak na uwadze, że tak mały sprzęt wizualnie sprawdzi się przede wszystkim w kuchni o niewielkim metrażu.

Mini piekarnik – funkcje dodatkowe

Mini piekarnik wybieramy przede wszystkim na podstawie pojemności oraz mocy. Nie bez znaczenia będzie także jego wygląd czy wyposażenie. Co jednak z dodatkowymi funkcjami, które wpływają na zwiększenie możliwości zastosowań danego produktu?

Na uwagę zasługuje przede wszystkim termoobieg, który w przypadku mini piekarników nie stanowi wyposażenia standardowego. Jest natomiast niezbędny podczas wypieku niektórych potraw i ciast. Przydatną opcją będzie także grill, wykorzystywany często do opiekania mięs, ryb czy warzyw. Na równi z tymi funkcjami można przedstawić również obrotowy rożen, dzięki któremu w bardzo efektywny sposób przyrządzimy duże porcje mięs czy całe sztuki drobiu.

Dodatkowe funkcje godne uwagi to także timer, najlepiej z sygnałem dźwiękowym informującym o ukończeniu pieczenia. Czasomierz może zostać połączony z systemem automatycznego wyłączania, co stanowi niezwykle praktyczne i bezpieczne rozwiązanie. Ciekawą funkcją jest również program rozmrażania oraz podtrzymywania temperatury upieczonych posiłków.

Konsumenci często zwracają także uwagę na takie dodatki jak wewnętrzne podświetlenie, które umożliwia podgląd pieczonych potraw oraz antypoślizgowe nóżki, chroniące urządzenie przed przesuwaniem się po blacie.

Podsumowanie

Mini piekarniki nie są urządzeniami cieszącymi się szczególnie dużą popularnością. Wybierają je przede wszystkim osoby, które pragną w maksymalnym stopniu ograniczyć wielkość posiadanych w kuchni urządzeń AGD. Produkty tego typu mogą zastąpić tradycyjny piekarnik, jeśli dysponują odpowiednią pojemnością, mocą i funkcjami.
Ile kosztuje mini piekarnik? Najmniejsze, najprostsze urządzenia tego typu kupimy już za około 70 zł. Natomiast polecane modele mogą kosztować nas od 100 do nawet 700 zł.

Mini piekarnik opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd