Strona głównaAGDPiekarnikiWybieramy najlepszy piekarnik parowy - ranking 2024

Wybieramy najlepszy piekarnik parowy – ranking 2024 [TOP7]

Dlaczego warto kupić piekarnik parowy?

Piekarnik parowy to urządzenie idealne dla osób, które chcą gotować smacznie i zdrowo. Para przyspiesza proces przygotowywania posiłków, co pozwala zmniejszyć ubytek ich wartości odżywczych. Gotowanie na parze wiąże się ze zmniejszoną kalorycznością potraw, do przyrządzenia których nie potrzeba żadnego tłuszczu.

Co więcej, technologia pary wykorzystywana w takich piekarnikach sprawia, że posiłki są soczyste w środku i chrupiące na zewnątrz. Można wykorzystać tę funkcję podczas przygotowywania mięs, ryb, warzyw, ciast czy pieczywa, a także podczas odgrzewania dań – nigdy nie będą twarde ani suche!

Piekarnik parowy ranking

Piekarnik z funkcją pary to piekarnik elektryczny, najczęściej do zabudowy. Technologia parowa trafia do najnowszych sprzętów AGD i cieszy się coraz większą popularnością. Sprawdź, który model warto wybrać do swojej kuchni!

Zajrzyj również do:

1. SAMSUNG NV75T8979RK/EO

SAMSUNG NV75T8979RK/EOSAMSUNG NV75T8979RK/EO to piekarnik parowy do zabudowy, zaliczany do klasy energetycznej A+. Sprzęt oferuje łączność WIFI. Może być sterowany z poziomu aplikacji na telefon lub za pomocą dotykowego panelu.

Urządzenie pozwala przygotowywać dwa różne dania w tym samym czasie – w innych trybach i temperaturach. Oferuje funkcję czyszczenia pyrolitycznego. Wyróżnia się także nowoczesnym designem – wykończenie w czarnym szkle, z dużym 4,3-calowym wyświetlaczem TFT LCD.

Sprzęt posiada wertykalne okienko do podglądu. Oferuje 8 trybów pracy. Jego pojemność użytkowa to 75 litrów. Piekarnik może zaoferować użytkownikowi 70 programów automatycznych. Ma też termosondę do pieczenia mięs. Dysponuje funkcją czyszczenia parowego.

Wymiary tego modelu wynoszą 595x596x570 mm. Jego wnętrze zostało wykończone emalią ceramiczną. Urządzenie pracuje w zakresie temperatur 30-300°C, z termoobiegiem, górną i dolną grzałką. Posiada prowadnice teleskopowe.

Drzwiczki sprzętu otwierają się od dołu. Są też 4-szybowe. Produkt posiada zabezpieczenie przed dziećmi i blokadę bezpieczeństwa.

Zalety: Wady:
+ Nowocześnie się prezentuje. – Ma wysoką cenę.
+ Jest łatwy w obsłudze.  
+ Może być sterowany z poziomu aplikacji.  
+ Łatwo utrzymać go w czystości.  

2. Amica ED37616B X-TYPE STEAM

Amica ED37616B X-TYPE STEAMAmica ED37616B X-TYPE STEAM to piekarnik z funkcją SoftSteam o unikalnej konstrukcji Amica BakingPro System, która ma uławiać i przyspieszać pieczenie. Sprzęt jest czyszczony katalitycznie, czyli za pomocą specjalnych paneli, które wyłapują zanieczyszczenia generowanie podczas przygotowywania posiłków.

Urządzenie wyposażono w prowadnice teleskopowe z hamulcami, które zapobiegają ich cofaniu. Model posiada chowane, podświetlane pokrętła do sterowania. Jego atutem jest też chłodny front z trzema szybami. Sprzęt gwarantuje równomierne rozprowadzanie temperatury oraz jej stabilność. Pozwala piec kilka potraw jednocześnie. Nagrzewa się do 150 stopni w 3 minuty.

Piekarnik posiada wyświetlacz LED z kontrolą czasu pieczenia. Dysponuje 11 trybami pracy. Jego pojemność to 77 litrów, a wymiary wynoszą kolejno 59.5 x 59.5 x 57.5 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Negatywne opinie dotyczą sposobu działania pokręteł do sterowania (ciężko się obracają).
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Jest pojemny i pozwala na jednoczesne pieczenie kilku potraw.  
+ Gwarantuje równomierne pieczenie.  

3. Electrolux EOB7S31Z SteamBoost

Electrolux EOB7S31Z SteamBoostELECTROLUX EOB7S31Z SteamBoost oferuje trzy tryby pary, a dzięki termosondzie pozwala na bieżąco monitorować temperaturę wewnątrz potraw. Gdy jej odczyt sugeruje, że danie jest gotowe, urządzenie sygnalizuje zakończenie pieczenia.

Sprzęt posiada funkcję czyszczenia parowego. Dzięki wentylatorowi gwarantuje równomierny rozkład temperatury wewnątrz komory. Model wyposażono w zimne drzwiczki z blokadą otwarcia. Atutem produktu jest też tryb szybkiego nagrzewania i przyjemny w użyciu mechanizm „miękkiego” zamykania drzwi.

Piekarnik oferuje szeroki zakres regulacji temperatury (od 30 do 300 stopni). Posiada też funkcję rozmrażania i funkcję regeneracji parą (odświeżanie pieczywa). Pojemne wnętrze piekarnika pozwala na jednoczesne pieczenie na trzech poziomach. Dzięki teleskopowym prowadnicom późniejsze wyjęcie blach jest wygodne i bezpieczne.

Urządzenie jest sterowane za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego. Pojemność piekarnika to 70 l. Model należy do klasy energetycznej A+. Wymiary produktu wynoszą: 59.4×59.5×56.7cm.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Ma skromne wyposażenie podstawowe (jedna blacha).
+ Jest łatwy w czyszczeniu.  
+ Posiada wiele trybów pracy i szeroki zakres regulacji temperatury.  
+ Ładnie prezentuje się w kuchni.  

4. Bosch ParaPlus HSG636BB1

Bosch ParaPlus HSG636BB1BOSCH HSG636BB1 to model o pojemności 71 l, z wyjątkowym kolorowym wyświetlaczem i trybem wymuszonego obiegu powietrza. Wewnątrz komory urządzenia zastosowano rozwiązanie EcoClean – specjalną powłokę z ceramicznych mikrokuleczek, która rozbija krople tłuszczu i ułatwia czyszczenie. Piekarnik posiada funkcję grilla i termoobiegu (4D, czyli na 4 poziomach jednocześnie). Oferuje regulację temperatury w zakresie od 30 do 300 stopni. Jego wymiary to 59.5×59.5×54.8 cm.

Sprzęt wykorzystuje system wyboru potrawy PerfectChef, polegający na automatycznym dostosowaniu cyklu pracy, temperatury i czasu pieczenia. Jego wyświetlacz TFT z przyciskami sensorowymi ułatwia obsługę i ciekawie prezentuje się we wnętrzu kuchni.

Urządzenie szybko się nagrzewa. Posiada takie udogodnienia jak drzwiczki SoftClose czy oświetlenie LED. Dodatkowo, sprzęt zabezpieczono przed przypadkowym uruchomieniem przez dzieci. Ma on również chłodny front – drzwi nie nagrzewają się do temperatury powyżej 40 stopni.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonany. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Ma ciekawy design. – Nie posiada termosondy ani prowadnic teleskopowych.
+ Jest łatwy w obsłudze.  
+ Jest wygodny w czyszczeniu.  

5. Electrolux EOC8H31Z

Electrolux EOC8H31ZElectrolux EOC8H31Z to model z termosondą i funkcją Even Cooking (wentylator zapewnia stały obieg gorącego powietrza, co przekłada się na równomierne opiekanie). Produkt posiada program automatyczny, który dostosowuje czas i tryb pieczenia do rodzaju potrawy. Poza tym, jego atutem jest też funkcja parowego czyszczenia, która zmiękcza zabrudzenia i ułatwia ich usuwanie.

Urządzenie wyposażono w nienagrzewające się drzwiczki, tryb szybkiego nagrzewania i termoobieg. Sprzęt oferuje też szeroki zakres regulacji temperatury i funkcję regeneracji parą. Posiada dużą komorę i trzy poziomy z prowadnicami teleskopowymi. Jest obsługiwany za pomocą panelu dotykowego. Jego wymiary to 59.6 x 59.4 x 56.9 cm, a pojemność wynosi 72 l.

Zalety: Wady:
+ Oferuje użytkownikowi wiele praktycznych funkcji. – Ma niewielki zbiornik na wodę i nie można uzupełniać jej w trakcie pieczenia.
+ Jest łatwy do utrzymania w czystości.  
+ Bardzo nowocześnie się prezentuje.  
+ Jest wygodny w obsłudze.  

6. Electrolux EOD5C71X SteamBake

Electrolux EOD5C71X SteamBakeElectrolux EOD5C71X to urządzenie z termosondą i powłoką katalityczną, która pochłania tłuszcz i samoczynnie oczyszcza wnętrze piekarnika w temperaturze 250 stopni. Model pracuje w trybie Even Cooking, w trakcie którego wentylator dba o stały obieg gorącego powietrza na wszystkich poziomach. Produkt wyposażono w drzwiczki chłodne w dotyku, z mechanizmem bezgłośnego zamykania.

Sprzęt posiada pojemną komorę, prowadnice teleskopowe i opcję regulacji temperatury pracy w szerokim zakresie. Jego atutem jest też tryb regeneracji posiłków. Model jest łatwy w obsłudze za sprawą pokręteł. Jego wymiary to 59.6 x 59.4 x 56.9 cm, a pojemność wynosi 72 l.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Nie ma podświetlanych pokręteł.
+ Jest łatwy w obsłudze. – Nie ma funkcji grzania górną grzałką.
+ Posiada wiele praktycznych trybów pracy.  
+ Elegancko się prezentuje i jest solidnie wykonany.  

7. Beko BIS14300BPS

Beko BIS14300BPSBEKO BIS14300BPS to urządzenie z klasy energetycznej A+, które wyróżnia się na rynku zastosowaniem trybu czyszczenia pyrolitycznego. Polega ono na spaleniu zanieczyszczeń na popiół w temperaturze aż 480 stopni. Model oferuje jednak również bardziej ekologiczny wariant czyszczenia o skróconym czasie pyrolizy.

Urządzenie piecze z parą, którą dozuje ze zbiornika lokalizowanego na dnie piekarnika. Pojemnik na wodę napełnia się systemem „naciśnij i wyciągnij”. Zbiornik mieści 300 ml płynu. Sprzęt wyposażono w prowadnice teleskopowe, intuicyjny wyświetlacz semi-sensorowy (z pokrętłami) oraz tryb pieczenia 3D (wentylator).

Sprzęt wykorzystuje system miękkiego zamykania drzwi. Oferuje tryb grillowania i rozmrażania. Posiada też blokadę przed dziećmi i „chłodne drzwiczki”. Piekarnik ma pojemność 71 l. Jego wymiary to 59.5×59.4×56.7 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma dobrą cenę. – Woda ze zbiornika wylewana jest w całości na jego dno, co wiąże się z koniecznością wytarcia jej pozostałości po pieczeniu.
+ Jest łatwy do utrzymania w czystości (pyroliza).  
+ Jest prosty w obsłudze.  
+ Szybko się nagrzewa.  

Jak wybrać piekarnik z funkcją pieczenia z parą?

Piekarnik parowy do zabudowy czy wolnostojący niewiele różni się od tradycyjnego piekarnika. Tak naprawdę posiada jedynie dodatkowy zbiornik na wodę, dzięki któremu możliwe jest wygenerowanie pary w jego komorze. Parowy piekarnik do zabudowy lub wolnostojący wybieramy więc w oparciu o takie same parametry, jak w przypadku zwykłej kuchenki z piekarnikiem czy samego piekarnika.

Ranking piekarników parowych uwzględnia zatem takie cechy urządzeń, jak:

 • klasa efektywności energetycznej,
 • wymiary,
 • pojemność,
 • liczba poziomów,
 • ilość programów/trybów pracy,
 • zakres temperatury pieczenia,
 • sposób sterowania,
 • łatwość utrzymania w czystości,
 • design,
 • akcesoria: blachy do pieczenia, ruszty.

O czym warto pamiętać, przeglądając oferty dobrych piekarników? Piekarnik parowy z funkcją wentylatora pozwala piec na kilku poziomach jednocześnie. To bardzo ważna opcja, dzięki której możemy w tym samym czasie piec mięso i warzywa do obiadu bez obaw o ich przypalenie lub niedopieczenie. Poza tym, w niektórych nowoczesnych piekarnikach parowych znajdziemy takie rozwiązania, jak:

 • szybki nagrzew, który oszczędza nasz czas,
 • termosondy, które pozwalają piec potrawy dokładnie tyle, ile tego potrzebują,
 • programy automatycznego czyszczenia piekarnika.

Czy warto zainwestować w piekarnik parowy? Co wybrać: piekarnik parowy czy zwykły? Para wodna wykorzystywana jest do dezynfekowania, odświeżania, prasowania czy gotowania od wielu lat. Natomiast generatory pary w piekarnikach to stosunkowa nowość na rynku. Zakup piekarnika z taką funkcją będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli pieczemy często i chcemy robić to zdrowiej, szybciej oraz oszczędniej.

Pieczenie z wykorzystaniem pary daje świetne rezultaty, choć za urządzenie tego typu trzeba nieco zapłacić. Najtańszy model kupimy za około 1500 zł. Bardziej nowoczesny piekarnik może kosztować nas co najmniej 3000 zł.

Najlepszy piekarnik parowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd