Strona główna AGD Piekarniki Piekarnik do zabudowy - ranking 2020

Piekarnik do zabudowy – ranking 2020

Piekarnik do zabudowy – jak wybrać ten najlepszy?

Kupując nowy piekarnik zwracamy uwagę przede wszystkim na listę jego funkcji, pojemność do pieczenia i do przechowywania, jakość oraz oczywiście urodę. Jeżeli pragniemy uczynić z naszej kuchni zwarty estetycznie i nowoczesny projekt najlepiej postawić na piekarnik do zabudowy.

Oferta sklepów AGD stacjonarnych i internetowych jest tak ogromna, że koniecznie należy stworzyć sobie listę kryteriów, według których rozpocznie się poszukiwania. Dzięki temu można wprowadzić parametry urządzenia do porównywarek czy wyszukiwarek online i szybko otrzymać zbiór piekarników, które je spełniają. Potem można już przejść do drugiego, właściwego etapu typowania. Innym sposobem na znalezienie właściwej dla siebie oferty jest sięgnięcie po aktualny ranking piekarników.

Ranking piekarników do zabudowy:

Pierwsza decyzja wyboru piekarnika zabudowanego musi dotyczyć sposobu jego montażu. Piekarnik można bowiem umieścić pod blatem, w kolumnie lub na ścianie.

  • piekarnik do zabudowy montowany pod blatem: to najpopularniejsze rozwiązanie we współczesnych domach, piekarnik w tym przypadku stoi na podłodze w linii kuchennych szafek, jednak za każdym razem, gdy będziemy z niego korzystać, czyli wielokrotnie podczas pieczenia, trzeba się do niego schylić,
  • piekarnik do zabudowy montowany w kolumnie: jego komora może zostać usytuowana dokładnie na wysokości określanej przez nasz wzrost, jednocześnie pod piekarnikiem jak i nad nim mogą znaleźć się inne urządzenia lub szafki, w ten sposób uzyskujemy bardziej ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni,
  • piekarnik do zabudowy montowany na ścianie: to nowoczesne urządzenie również pozwala na usytuowanie go na wygodnej dla użytkowników wysokości, będzie to miało szczególne znaczenie dla osób bardzo niskich i bardzo wysokich, tego rodzaju piekarnik najczęściej wyposażony jest w windę, która obniża spód piekarnika, by w ten sposób komfortowo umieścić na niej naczynie.

Piekarnik SAMSUNG NV75N5641RB Dual Cook Flex

Piekarnik SAMSUNG NV75N5641RB Dual Cook Flex

Ranking piekarników do zabudowy otwiera urządzenie Samsung NV75N5641RB Dual Cook Flex, wyróżniające się kilkoma niezwykle użytecznymi funkcjami, przede wszystkim technologią Dual Cook, która umożliwia jednoczesną obróbkę termiczną kilku potraw. Piekarnik wyposażony jest w separator dzielący przestrzeń na dwie niezależne komory, a każda z nich posiada oddzielne sterowanie. W trakcie pieczenia aromaty potraw nie przenikają się nawzajem. Dual Cook skraca czas i zmniejsza wydatkowanie energii na gotowanie, a przygotowanie uroczystego, wielodaniowego posiłku przestaje być wyzwaniem. Dodatkowa funkcja Flex umożliwia otwieranie drzwiczek każdego piekarnika oddzielnie lub łącznie.

Piekarnik posiada 40 programów pieczenia oraz funkcję Parowe Steam Clean, czyli czyszczenie parą. Oznacza to, że resztki jedzenia, które zanieczyściły wnętrze urządzenia zostaną zmiękczone parą i łatwo je usunąć przecierając wyłącznie ściereczką, bez szorowania, drapania i środków chemicznych. Czyszczenie katalityczne, czyli kolejna z funkcji, to inny sposób ułatwiający pielęgnację wnętrza piekarnika. Ta konstrukcyjna innowacja jest formą samoczyszczenia się urządzenia, użytkownik musi tylko delikatnie przetrzeć jego powierzchnię.

Zalety:Wady:
+ Funkcja Dual Cook – Brak podświetlenia panela sterującego
+ Funkcja samoczyszczenia – Nie ma możliwości oświetlenia tylko jednej komory

+ Szybko się nagrzewa 

Piekarnik ELECTROLUX EOD5C71X SteamBake

Piekarnik ELECTROLUX EOD5C71X SteamBake


Sprawdź produkt w sklepie:

Kolejnym urządzeniem, który znajduje miejsce w naszym rankingu jest piekarnik pod zabudowę ELECTROLUX EOD5C71X SteamBake. Funkcja Steam Bake to nic innego jak pieczenie na parze. Ważne przy obróbce wielu rodzajów ciast i mięs. Wystarczy wlać odrobinę wody, uruchomić tę funkcję, aby otrzymać wspaniałe, wilgotne i soczyste wypieki. Gorące powietrze tworzy chrupiącą i złocistą skórkę na powierzchni kurczaka czy delikatnie piecze rybę na parze.

Piekarnik zaopatrzony jest w termosondę monitorującą temperaturę wnętrza potrawy. Gdy jest ona gotowa uruchamia się właściwa funkcja i wyłącza piekarnik. Wentylator piekarnika zapewnia obieg gorącego powietrza, dzięki czemu potrawy mogą być pieczone w niższej o co najmniej 20% temperaturze w porównaniu do tradycyjnych piekarników. Dzięki temu oszczędzamy czas i energię.

Zalety:Wady:
+ Funkcja Steam Bake, gotowanie na parze – Brak opcji włączania/wyłącznie górnej grzałki
+ Termosonda – Dosyć wolno się nagrzewa
+ Czyszczenie katalityczne 

Piekarnik do zabudowy Samsung NV70K1340BB

Piekarnik Samsung NV70K1340BB


Sprawdź produkt w sklepie:

W naszym rankingu znalazł się również piekarnik do zabudowy firmy Samsung NV70K1340BB. To dwukomorowe urządzenie Dual Fan producent wyposażył w system podwójnych wentylatorów oraz tryb profesjonalnego pieczenia. Każda potrawa w nim umieszczana zostaje poddana równomiernej obróbce termicznej. Tryb dwóch wentylatorów działa dwukrotnie wydajniej a ciepło zostaje równomiernie rozprowadzone w komorach urządzenia.

Piekarnik posiada minimalistyczny design, a szkło i czarna stal nierdzewna pasują do każdej nowoczesnej kuchni. Panel sterujący urządzenia podświetlony jest na niebiesko a rozmieszczenie poszczególnych funkcji wynika z nawyków konsumentów. Piekarnik wyposażony jest również w funkcję szybkiego nagrzewania co znacząco skraca czas uzyskania niezbędnej temperatury, ale też zmniejsza zużycie energii.

Zalety:Wady:
+ odwójny termoobieg lepiej rozprowadza ciepło – Piekarnik posiada tylko 7 trybów pieczenia

+ Funkcja szybkiego nagrzewania skraca czas i oszczędza energię

– Światło pozostaje do momentu ostygnięcia piekarnika
+ Czyszczenie katalityczne ułatwia pielęgnację urządzenia – Brak diody sygnalizującej nagrzanie do ustawionej temperatury
+ Duża pojemność piekarnika – 70l 

Piekarnik do zabudowy Amica EB7541DB FINE

Piekarnik Amica EB7541DB FINE


Sprawdź produkt w sklepie:

Piekarnik do zabudowy Amica EB7541DB FINE wpisuje się w zbiór urządzeń AGD zapewniających optymalną i równomierną cyrkulację gorącego powietrza wewnątrz komory. Dzięki temu każdy z wypieków jest dobrze wypieczony, zrumieniony i zachowuje wewnętrzną wilgoć.

Ten model piekarnika ceniony jest za łatwość pielęgnacji, wnętrze piekarnika pokryto emalią łatwoczyszczącą Easy Clean, bez porów i zagłębień, które mogłyby stać się miejscem gromadzenia tłuszczu i brudu. W utrzymaniu urządzenia w czystości pomaga też łatwość demontażu drzwi, które można zdjąć i bezpiecznie wyczyścić. Drzwi wyposażone są w 3 szyby, jedna z nich odbija ciepło i zapobiega w ten sposób nadmiernemu nagrzaniu się zewnętrznej warstwy. Nikt z domowników z pewnością się nie poparzy.

Piekarnik Amica wyposażony jest też w funkcję szybkiego nagrzewania oraz rozmrażania, wygodne w codziennym stosowaniu. Dla osób rozpoczynających dopiero przygodę z gotowaniem, na wewnętrznej stronie drzwiczek piekarnika, znajduje się praktyczny poradnik zawierający informacje o rodzaju potrawy i przyporządkowanej do niej temperaturze pieczenia.

Zalety:Wady:
+ Łatwość pielęgnacji emalia Easy Clean

– Dość długo pozostaje zapach nowości
+ Zawsze zimna szyba
+ Szybkie nagrzewanie 
+ Niska cena 

Piekarnik do zabudowy Beko BIE24301B

Piekarnik Beko BIE24301B


Sprawdź produkt w sklepie:

Chyba nikogo nie dziwi, że jednym z podstawowych kryteriów wyboru piekarnika jest łatwość jego pielęgnacji. Im więcej zakamarków czy pofałdowań tym trudniej jest utrzymać urządzenie w czystości.

Piekarnik Beko BIE24301B pokryty jest specjalną emalią, łatwą w czyszczeniu i odporną na brud oraz tłuszcz. Wystarczy przetrzeć go ściereczką po każdym użyciu, by odzyskał blask. To zasługa funkcji czyszczenia parowego, która potrafi zmiękczyć nawet najbardziej wymagające zabrudzenia.

Drzwi piekarnika od wewnątrz i z zewnątrz wykonane są z pełnego szkła bez detali montażowych utrudniających czyszczenie. W niektórych modelach szybę można wyjąć z konstrukcji drzwi, by dokładnie ją umyć.

Piekarnik charakteryzuje się również równomierną cyrkulacją gorącego powietrza, dzięki temu łatwo osiągnąć chrupiącą skórkę na potrawach i soczyste wnętrze. Dolna i górna grzałka jednocześnie ogrzewają potrawę, co sprawia, że operacja pieczenia jest szybsza i krótsza niż w standardowych piekarniach.

Zalety:Wady:
+ Łatwa i komfortowa pielęgnacja – Małe literki oznaczeń temperatury i funkcji
+ Czyszczenie parowe – Brak prowadnic
+ Semi-sensorowy wyświetlacz i ergonomiczne pokrętła 
+ Dobra cena 

Kryteria wyboru piekarnika do zabudowy

Jednym z najważniejszych cech produktu jest sposób jego zasilania. Piekarniki gazowe są zwykle tańsze zarówno w zakupie jak i w eksploatacji. Jednak zalecane raczej rodzinom, które korzystają z niego sporadycznie. Osobom użytkującym te urządzenia systematycznie doradza się egzemplarze zasilane energią elektryczną. Efektywność piekarników elektrycznych określana jest klasą energetyczną podawaną w skali od A do C. Najkorzystniejsze dla naszych portfeli są piekarniki o klasie A.

Inną ważną cechą, na którą należy zawsze zwrócić uwagę jest pojemność piekarnika wyrażana w litrach. Urządzenia o pojemności do 50 litrów są optymalne do przygotowania jednej potrawy, natomiast piekarniki powyżej tej wartości sprawdzą się do obróbki większej ilości potraw jednocześnie. Wybór pojemności piekarnika zależy od naszych potrzeb i powierzchni pomieszczenia. W małych kuchniach sprawdzą się piekarniki kompaktowe do 50 litrów. W przypadku posiadania dużej rodziny i zamiłowania do pieczenia warto zdecydować się na większą wersję.

Piekarnik pod zabudowę podsumowanie

Proponowany przez nas ranking piekarników do zabudowy adresowany jest do tych gospodarstw domowych, w których przykłada się wagę do jakości codziennego odżywiania, dba się o urozmaicenie posiłków i ekonomię czasu. Wszystkie urządzenia estetyką wpisują się w charakter nowoczesnej i wielofunkcyjnej kuchni, w której z przyjemnością spędza się czas przy wspólnym stole.

Piekarnik do zabudowy opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawienu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać