Strona głównaAGDPiekarnikiKtóry piekarnik do zabudowy biały jest najlepszy? Ranking 2024

Który piekarnik do zabudowy biały jest najlepszy? Ranking 2024

Piekarnik do zabudowy biały został zaprojektowany z myślą o jasnych, zwłaszcza białych kuchniach. Ponieważ design jest dzisiaj ważny tak samo, jak niezawodna praca czy wysoka funkcjonalność, kolor urządzeń AGD okazuje się mieć niebagatelne znaczenie. Mimo to warto pamiętać jednak, że piekarnik jest przede wszystkim sprzętem do pieczenia, dlatego poza estetycznym wyglądem, powinien oferować także komfort obsługi, optymalną ilość programów pracy czy łatwość utrzymania w czystości. Jak wybrać więc dobry piekarnik elektryczny w białym kolorze? Przejrzyj ranking białych piekarników do zabudowy!

Piekarnik do zabudowy biały ranking:

Sprawdź podobne rankingi:

Biały piekarnik – dla kogo?

Chociaż biały piekarnik przyciąga wzrok i zdaje się wyróżniać na tle popularniejszego – czarnego i stalowego – asortymentu sklepów z urządzeniami RTV i AGD, to wbrew pozorom może okazać się sprzętem bardzo uniwersalnym. Biel pasuje bowiem do każdego innego koloru, choć najatrakcyjniej prezentuje się w towarzystwie jasnych, pastelowych barw oraz odcieni drewna.

Biały piekarnik można wybrać do kuchni w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, a także do pomieszczeń w stylu retro czy rustykalnym. Jasna obudowa doskonale zaprezentuje się także w kuchni w stylu skandynawskim i prowansalskim. 

Na takie urządzenie powinny zdecydować się także te osoby, które chcą optycznie rozjaśnić i powiększyć swoją kuchnię. Nawet jeśli jest ona wyposażona w dosyć ciemne meble, biała linia sprzętów AGD, która będzie z nimi kontrastować, może dodać aranżacji charakteru i przestronności. 

Biały piekarnik w kuchni – na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Decydując się na biały piekarnik, najlepiej jest zestawić go w kuchni z innymi sprzętami w tym samym kolorze. Dzięki temu aranżacja będzie spójna, a biel skutecznie rozświetli wnętrze. Przy zakupie zwróć uwagę, z jakiego materiału wykonane są białe urządzenia oraz czy zostały wykończone w macie, czy w połysku. 

Warto pamiętać, że biel to dosyć ogólne określenie, a barwa ta przyjmuje wiele rozmaitych odcieni. Może okazać się zatem, że jeden sprzęt jest nieco bardziej kremowy, a inny delikatnie szary. Jeśli chcesz, aby w Twojej kuchni panowała idealna spójność kolorystyczna, postaw na produkty z jednej linii wzorniczej, od tego samego producenta. Stanowi to gwarancję, że piekarnik, płyta grzewcza czy kuchenka mikrofalowa będą miały dokładnie ten sam odcień bieli. 

Jaki piekarnik do zabudowy biały wybrać?

Jak wspominaliśmy na początku tego artykułu, kolor piekarnika to jedynie kwestia designu. Nie należy zapominać natomiast, że sprzęt tego typu ma być równie ładny, co praktyczny. Biały piekarnik wybierajmy zatem w ten sam sposób, co każdy inny piekarnik do zabudowy – aby gwarantował świetne rezultaty pieczenia i był komfortowy w użytkowaniu. Na co trzeba zwrócić więc uwagę, przeglądając podstawowe parametry tego typu urządzeń?

Przy zakupie piekarnika sprawdź:

  • wymiary urządzenia,
  • pojemność komory pieczenia,
  • klasę efektywności energetycznej,
  • sposób sterowania: pokrętło, panel sterowania dotykowy z wyświetlaczem LED, aplikacja,
  • liczbę poziomów pieczenia (czy można piec równomiernie na kilku poziomach jednocześnie?)
  • rodzaj prowadnic – za najlepsze uchodzą prowadnice teleskopowe,
  • tryby pracy (funkcje piekarnika) – czyli między innymi termoobieg, grill, grzałka górna i dolna, a także funkcje parowe czy automatyczne programy (z ustawieniami predefiniowanymi),
  • dodatkowe funkcje – na przykład szybkie nagrzewanie, rozmrażanie, odświeżanie (nawilżanie parowe), podtrzymywanie temperatury, termosonda,
  • program czyszczenia komory: pyroliza, kataliza, hydroliza.

Jeśli szukasz prostej odpowiedzi na pytanie, jaki piekarnik do zabudowy jest najlepszy, to możemy sprowadzić ten poradnik do listy następujących cech takiego urządzenia:

  • klasa energetyczna minimum A+,
  • prowadnice teleskopowe w komorze,
  • funkcja automatycznego czyszczenia komory (każda ma swoje wady i zalety, o czym więcej poniżej),
  • wyświetlacz informujący o parametrach pieczenia,
  • możliwość pieczenia na kilku różnych poziomach jednocześnie,
  • duża ilość programów pieczenia do wyboru, w tym co najmniej termoobieg, który gwarantuje równomierną dystrybucję ciepła, grill, grzałka górna i dolna, mile widziane są też programy automatyczne,
  • intuicyjne sterowanie – kwestia osobistych preferencji, gdyż część osób woli chowane pokrętła, a niektórzy użytkownicy cenią sobie zdalne sterowanie z poziomu aplikacji,
  • zabezpieczenie przed dziećmi.

Czy warto kupić piekarnik do zabudowy w białym kolorze z funkcją pary?

Piekarniki parowe cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki parze pozwalają przygotowywać potrawy w nieco niższej temperaturze oraz w krótszym czasie, z bardzo dobrymi rezultatami. Para sprawia, że dania są bardziej soczyste w środku i chrupiące z zewnątrz. Doskonale sprawdza się zatem podczas pieczenia ciast, mięs, pieczywa, ryb czy warzyw. Jeśli piekarnik jest wyposażony w funkcję pieczenia z parą, z reguły oferuje także program parowego czyszczenia komory piekarnika. 

Zatem czy warto zainwestować w piekarnik z funkcjami parowymi? Urządzenie tego typu ma z reguły nieco wyższą cenę, ale wynika to z faktu, że oferuje większą funkcjonalność. Należy pamiętać bowiem, że chociaż do każdego piekarnika możemy wstawić naczynie z wodą, to takie pieczenie z parą nie dorównuje prawdziwym funkcjom parowym – te polegają bowiem na wtłaczaniu określonych ilości pary do komory z zachowaniem pełnej kontroli nad całym tym procesem. 

Biały piekarnik do zabudowy – jaka funkcja czyszczenia będzie najlepsza?

Utrzymanie piekarnika w czystości jest niezwykle ważnym, a jednocześnie często trudnym zadaniem. Aby móc przygotować różne pyszne dania w takim urządzeniu, nie możemy zaniedbywać regularnego mycia jego komory. Najwygodniej jest, kiedy drzwi piekarnika można łatwo zdjąć i uzyskać wygodny dostęp do całego wnętrza. Niekiedy równie łatwe jest też wyjmowanie zamontowanej w takich drzwiach szyby – pozwala to bez trudu umyć ją z każdej strony – oraz drabinek z prowadnicami.

Współczesny konsument takiego sprzętu AGD najbardziej ceni sobie jednak automatyczny system czyszczenia zabrudzeń. Producenci oferują nam natomiast trzy rodzaje takich programów czyszczących, mianowicie:

  • funkcję czyszczenia parowego – hydrolizę,
  • katalizę,
  • pyrolizę.

Czyszczenie parowe jest ekologiczne i doskonale sprawdza się do usuwania przyschniętych resztek jedzenia. Para zmiękcza zabrudzenia, dzięki czemu wystarczy później jedynie przetrzeć całe wnętrze piekarnika ściereczką.

Kataliza polega na wyłapywaniu cząsteczek tłuszczu przez specjalne panele. Jest to wygodny sposób na utrzymanie komory w czystości, ale należy pamiętać, że elementy odpowiedzialne za usuwanie zanieczyszczeń wymagają oczyszczania (wypalania wysoką temperaturą), a z czasem także wymiany, co generuje dodatkowe koszty. 

Jeśli urządzenie posiada funkcję pyrolizy, usuwa przypalenia za pomocą bardzo wysokiej temperatury – nawet 500 stopni Celsjusza. Program takiego czyszczenia trwa zwykle od 2 do 3 godzin, a kończy się zamianą wszelkich zanieczyszczeń w popiół, który wystarczy usunąć z dna komory. 

Który system jest więc najlepszy? Chociaż czyszczenie pyrolityczne uznaje się za najskuteczniejsze, to korzystanie z tego programu może wiązać się z dużym zużyciem energii. Zajmuje też sporo czasu. Czyszczenie parą jest ekologiczne, ale wymaga od użytkownika większego wkładu pracy. Z kolei kataliza wiąże się z koniecznością wypalania i wymiany wkładów, zatem każda opcja ma swoje wady i zalety.

Piekarnik do zabudowy biały: opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
POWIĄZANE ARTYKUŁY