Strona głównaMałe AGDMaszyny do lodówWybieramy najlepszą maszynkę do lodów - ranking 2024

Wybieramy najlepszą maszynkę do lodów – ranking 2024 [TOP6]

Maszynka do lodów – czy warto?

Maszynka do lodów jednocześnie miesza i schładza masę lodową, dzięki czemu gotowy deser ma bardziej aksamitną konsystencję – lody nie są zbite i twarde, lecz puszyste i kremowe. Takie urządzenie ułatwia przygotowanie domowego deseru, ponieważ za sprawą silnika powoli, nieustannie miesza lody za nas. Co więcej, można przygotować w nim nie tylko lody tradycyjne, ale również sorbet czy mrożony jogurt. 

Domowe lody mają natomiast wiele zalet. Są nie tylko smaczniejsze, ale również zdrowsze, bardziej naturalne. Jeśli więc uwielbiasz takie słodkości, sprawdź jakie funkcje oferują współczesne urządzenia do lodów. 

Ranking maszynek do lodów

Lodziarki, czyli maszyny do lodów to urządzenia z kategorii małego AGD. Czy warto mieć je w swojej kuchni? To zależy od tego, czy cenisz sobie autentyczny smak zdrowych, świeżych domowych lodów o prostym składzie. Zobacz, jakie modele lodziarek można znaleźć w sklepach internetowych!

1. ProfiCook PC-ICM

ProfiCook PC-ICMProfi Cook PC-ICM to domowa lodziarka, którą można wykorzystać także do przygotowywania jogurtów, koktajli czy sorbetów. Czas przyrządzenia takiego deseru wynosi od 20 do 45 minut. Maszyna mieści do 1800 ml składników, ale zalecane jest stosowanie maksymalnie 900 ml. Co ważne, do produktu dołączono również sprawdzone przepisy na lody, sorbety i inne mrożone smakołyki. 

W urządzeniu zastosowano cichy silnik o mocy 12 W, który z pomocą mieszadła jednostajnie miesza lody, gwarantując im aksamitną konsystencję. W sposób ciągły utrzymuje temperaturę poniżej 10 stopni Celsjusza za sprawą miski z podwójnymi ściankami. 

Produkt posiada otwór na składniki sypkie, które można dodawać po zamknięciu pokrywy. Sprzęt wyposażono także w panel dotykowy do wyboru ustawień, takich jak czas pracy, a także w gumowe nóżki i metalową obudowę.

Urządzenie posiada timer 5-45 minut. Jego atutem jest też wyjmowana, łatwa do mycia misa. Model został odznaczony certyfikatem FOCUS – TEST DEUTSCHLANDS BESTE.

Zalety: Wady:
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny. – Jest nieco hałaśliwa, ale na umiarkowanym poziomie.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Przygotowuje lody o kremowej konsystencji (nie twarde).  
+ Posiada wyjmowaną, łatwą do mycia misę.  

2. ARIETE Gran Gelato 642

ARIETE Gran Gelato 642ARIETE Gran Gelato 642 to maszynka, która przygotowuje lody, sorbety i mrożone jogurty w około 30 minut. Produkt posiada aluminiowy kosz z podwójną izolacją, który należy schłodzić przed przygotowywaniem deseru. Po dodaniu wszystkich składników, sprzęt automatycznie miesza je i schładza. Jeśli użytkownik chce dodać coś jeszcze do lodowej masy, może skorzystać ze specjalnego otworu w pokrywie bez przerywania pracy urządzenia. 

Produkt jest łatwy w czyszczeniu, a także prosty w montażu. Jego silnik dysponuje mocą 12 W. Maszyna mieści do 1,5 litra masy lodowej. Urządzenie nie posiada timera ani wyświetlacza. Wyposażono je natomiast w antypoślizgowe nóżki, dzięki którym stabilnie stoi na blacie. 

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Ma bardzo dużą misę – często nie mieści się w zamrażalniku.
+ Jest prosta w obsłudze. – Nie posiada timera ani wyświetlacza.
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Dobrze się prezentuje.  

3. Unold 48806

Unold 48806UNOLD 48806 to duża maszyna do lodów, która sama miesza je i mrozi. Sprzęt pozwala przygotować do 1,5 litra deseru w pełni automatycznie. Pojemnik z gotowymi lodami można natomiast łatwo wyjąć za pomocą uchwytu i umieścić w zamrażalniku. 

Urządzenie jest w stanie schładzać masę lodową do -35 stopni Celsjusza. Posiada także praktyczną otwieraną klapkę w pokrywie, dzięki której pozwala na dosypywanie składników podczas wyrabiania lodów. Sprzęt potrzebuje około 60 minut na przygotowanie deseru, pod warunkiem użycia schłodzonych składników.

Maszyna jest łatwa w czyszczeniu, ponieważ wszystkie jej elementy da się wyjmować z automatu. Dzięki wyświetlaczowi urządzenie jest też łatwe w obsłudze. Produkt dysponuje mocą 150 W. 

Zalety: Wady:
+ Sama skutecznie zmraża masę lodową. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Ma dużą pojemność.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Jest solidnie wykonana.  

4. WMF 0416450011 Kuchenminis

WMF 0416450011 KuchenminisWMF 0416450011 Kuchenminis to lodziarka z misą o pojemności 300 ml. Urządzenie pozwala przygotowywać lody, sorbety i mrożone jogurty. Posiada wyświetlacz LCD i minutnik odliczania wstecznego. Sprzęt korzysta z silnika o mocy 12 W. 

Atutem modelu jest programator czasu pracy, który sprawia, że przygotowanie domowych lodów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. W zestawie z urządzeniem użytkownik otrzymuje także specjalną łyżkę do serwowania mrożonego deseru. Sprzęt jest niewielki, dlatego jego misa łatwiej mieści się w zamrażalniku. Posiada też dedykowaną pokrywkę do zamrażania.

Zalety: Wady:
+ Zajmuje mało miejsca. – Ma wysoką cenę.
+ Ładnie się prezentuje. – Pozwala na przygotowanie niewielkiej porcji lodów.
+ Jej misa z łatwością mieści się w zamrażarce.  
+ Jej mieszadło dobrze zbiera masę lodową ze ścianek misy.  

5. CAMRY CR 4481 

CAMRY CR 4481CAMRY CR 4481 to maszyna do robienia lodów o mocy 90 W. Urządzenie posiada wbudowany system chłodniczy, dlatego nie trzeba schładzać jego misy przed przygotowaniem mrożonego deseru. Model jest sprzedawany w zestawie z pojemnikiem, łyżką do lodów, miarką i szpatułką. 

Misa urządzenia mieści do 300 ml domowych lodów. Model pozwala także na przygotowanie sorbetów, co zajmuje mu około 30 minut. Produkt nie posiada wyświetlacza, ale ma funkcję timera. Jego atutem są antypoślizgowe nóżki i kompaktowe wymiary.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Nie wymaga wstępnego mrożenia misy. – Jest niewielka – mieści do 300 ml lodów.
+ Dobrze się prezentuje.  
+ Jest prosta w obsłudze.  

6. Unold 48845

Unold 48845UNOLD Gusto 48845 to maszyna pozwalająca na przygotowanie 2 litrów lodów domowych jednocześnie. Urządzenie posiada pojemnik z uchwytem, który ułatwia wyjmowanie mieszanki. Jest w stanie przygotować porcję lodów w około 60 minut.

Sprzęt nadaje się do tworzenia sorbetów, lodów tradycyjnych, wegańskich, miękkich i kremowych – do produktu dołączono instrukcję z przepisami. Maszyna zamraża składniki dzięki kompresorowi (wytwarza temperaturę do -35 stopni), jednocześnie je mieszając. Podczas pracy pozwala „dorzucać” do mieszanki dodatkowe składniki – posiada klapkę w pokrywie.

Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz z informacją o pozostałym czasie pracy. Jego pojemnik na lody oraz mieszadło są wyjmowane, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Maszynka ma moc 180 W. Jej wymiary wynoszą 49 x 35 x 31 cm.

Zalety: Wady:
+ Pozwala przygotować dużą porcję lodów. – Ma bardzo wysoką cenę.
+ Posiada wyświetlacz. – Głośno pracuje.
+ Jest prosta w czyszczeniu.  
+ Ma dużą moc.  

Maszyna do lodów: rodzaje

Jeśli porównasz maszynki zaprezentowane w naszym rankingu, łatwo stwierdzisz, że urządzenia tego typu można podzielić na dwa główne rodzaje w zależności od zastosowanego systemu chłodzenia masy lodowej. Wyróżniamy zatem lodziarki, które wymagają uprzedniego schłodzenia misy oraz lodziarki, które posiadają własny kompresor, czyli automatyczny system chłodzenia misy. Jak łatwo się domyślić, pierwszy wariant jest o wiele tańszy, ale bardziej kłopotliwy w użytkowaniu. Po pierwsze dlatego, że przygotowanie lodów w takim urządzeniu zajmuje więcej czasu, a po drugie dlatego, że pojemnik na lody często nie mieści się w zamrażalniku. Urządzenie z kompresorem jest w pełni automatyczne. Oznacza to, że jeśli umieścisz w nim ulubione składniki i podłączysz sprzęt do prądu, lody zrobią się same.

Co zatem wybrać? Jeśli możesz przeznaczyć na taki sprzęt AGD do kuchni nieco więcej środków, wybierz automat z kompresorem, ponieważ przygotowanie w nim lodów będzie prostsze i szybsze. 

Warto wspomnieć również, że produkty tego typu można podzielić także z uwzględnieniem źródła zasilania na maszyny ręczne, elektryczne i akumulatorowe. Pierwsze wymagają ręcznego „kręcenia” mieszadłem, ale są tanie. Drugie działają automatycznie i nie wymagają ładowania baterii. Trzecie działają zaś mobilnie, ale po pełnym naładowaniu akumulatora pozwalają na przygotowanie kilku porcji lodów – potem trzeba znowu podłączyć je do prądu, aby naładować ogniwo. 

Jaką maszynkę do lodów wybrać?

Dzięki maszynie do lodów tworzenie domowych smakołyków jest prostsze i szybsze, ale jeśli nie będziesz zadowolony/a z pracy maszynki, prawdopodobnie nie będziesz korzystać z niej zbyt często. Jak więc wybrać dobre urządzenie, z którego będziemy później zadowoleni?

Zacznijmy od pojemności. Wielkość pojemnika na lody decyduje o tym, jaką ilość lodów własnej roboty przygotujemy za jednym razem. Małe maszynki mieszczą ok. 300 ml lodów, a duże nawet do 2,5 kg.

Druga ważna sprawa to moc silnika, która ma wpływ na to, jak puszyste będą lody i z jakimi naturalnymi składnikami poradzi sobie urządzenie. O dużej mocy można mówić w przypadku 150 W. Słabsze urządzenia mogą nie wymieszać dobrze twardych dodatków jak zmrożone owoce, czekolada czy orzechy. 

Przy wyborze warto zwrócić uwagę także na wielkość otworu w pokrywie urządzenia. Duży otwór jest wygodny, kiedy dodajesz składniki, ale sprawia też, że przy otwarciu do wnętrza sprzętu dostaje się dużo ciepłego powietrza, co nie jest korzystne dla schłodzonej masy. Z kolei zbyt mały otwór sprawia, że trudniej jest dodawać składniki do mrożonej mieszanki.

Aby wyrabianie lodów było dziecinnie proste, sprawdź również, w jaki sposób urządzenie jest obsługiwane. Czy posiada jedynie przycisk włącz/wyłącz, czy jest wyposażone w timer i wyświetlacz, na którym można sprawdzić pozostały czas pracy maszyny.

Zakup maszynki do lodów nie jest być może niezbędnym wydatkiem, jednak może sprawić wiele przyjemności nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Z odpowiednim urządzeniem przygotujesz lody ze starannie wybranych składników, co pozwoli Ci uzyskać nie tylko idealny smak, ale też bardzo wysoką jakość. Z własną maszynką stworzysz mrożone desery mleczne i owocowe dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań – nie tylko ze zdrowych, świeżych składników, ale również bez laktozy, wegańskie czy bez dodatku cukru. 

Maszynka do robienia lodów – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd