Strona głównaMałe AGDWybieramy najlepszego robota kuchennego - ranking 2023

Wybieramy najlepszego robota kuchennego – ranking 2023 [TOP5]

Robot kuchenny – który najlepszy?

Robot kuchenny to urządzenie wielofunkcyjne, które w zależności od dostępnych w zestawie przystawek może zastąpić w naszej kuchni nie tylko mikser, ale również maszynkę do mielenia, wyciskarkę do soków czy szatkownicę. Na rynku znajdziemy przede wszystkim roboty kuchenne z misą – tradycyjne i planetarne oraz roboty kuchenne z malakserem, zdolne siekać i rozdrabniać produkty spożywcze. Istnieją także modele urządzeń łączące wszystkie te funkcje, wyposażone również w takie przystawki, jak:

 • blender,
 • maszynka do mielenia,
 • młynek,
 • wyciskarka do cytrusów.

Robot kuchenny ranking:

Ranking robotów kuchennych to zestawienie pięciu najpopularniejszych i najlepiej ocenianych urządzeń wieloczynnościowych tego typu. Znalazły się w nim modele podstawowe, wyposażone jedynie w standardowy zestaw mieszadeł oraz produkty bardzo zaawansowane, zastępujące w kuchni wiele praktycznych urządzeń.

Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże Ci wybrać robota kuchennego, który ułatwi i skróci przygotowanie różnych potraw, a dodatkowo zadowoli także Twoje poczucie estetyki.

Sprawdź także:

1. Robot kuchenny Bosch MUM58364

Robot kuchenny Bosch MUM58364Robot kuchenny planetarny Bosch MUM58364 to urządzenie o mocy 1000 W, wyposażone w misę o pojemności 3,9 l oraz funkcję 7-stopniowej regulacji prędkości pracy. Produkt posiada mocny silnik i system mieszania w trzech kierunkach. Jest dostępny w zestawie z wieloma dodatkowymi częściami, które zwiększają jego funkcjonalność. Ramię robota jest łatwe do unoszenia dzięki funkcji EasyArm Lift, wspomagające podnoszenie tego elementu po naciśnięciu jednego przycisku.

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy przystawkę Cube Cutter, dedykowaną krojeniu warzyw i owoców w idealną kostkę, a także komplet końcówek do zagniatania, mieszania, czy ubijania. Dodatkowe tarcze umożliwiają robotowi rozdrabnianie, cięcie i tarcie różnych składników. Urządzenie bez trudu zamienia się także w maszynkę do mielenia oraz blender kielichowy. Jest również wyposażone w element umożliwiający wyciskanie soku z cytrusów. Wszystkie drobne akcesoria spakowane są w specjalny pokrowiec, który mieści się wewnątrz misy, ułatwiając przechowywanie.

Zestaw można rozszerzyć również o przystawkę do robienia makaronu lub lodów.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie cicho pracuje. – Negatywne opinie dotyczą niskiej jakości plastikowych przystawek dołączonych do zestawu.
+ Doskonale radzi sobie z wyrabianiem gęstych ciast.  
+ Jest wielofunkcyjne i może zwiększać swoje możliwości.  
+ Ma elegancki, nowoczesny design.  

2. Robot kuchenny Kerch MyChef

Kerch MyChefKERCH MyChef to urządzenie o mocy maksymalnej 2200 W, wyposażone w metalową przekładnię napędu. Sprzęt posiada specjalnie ukształtowane mieszadła i silikonowe ściągacze, które skutecznie oddzielają ciasto od ścianek misy.

Model wyposażono w osłonę przeciwbryzgową, hak do wyrabiania ciasta, a także w trzepak i mieszadło. Produkt współpracuje też z solidną metalową misą o pojemności 6,2 litra. Urządzenie oferuje regulację prędkości pracy na 6 poziomach. Dysponuje także funkcją pracy pulsującej. Posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem i blokadę bezpieczeństwa. Jest zabezpieczone również przed nieprawidłowym montażem misy czy końcówki mieszającej.

Atutem urządzenia są takie dodatki jak blokada pokrywy, antypoślizgowe nóżki czy uchwyt przy misie. Model ma atrakcyjny design – posiada nawet podświetlenie LED przy pokrętle.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie nie przegrzewa się – ma dużą moc. – Jego akcesoria trzeba myć ręcznie.
+ Stabilnie stoi na blacie.  
+ Jest w pełni bezpieczne w obsłudze.  
+ Dobrze radzi sobie ze zgarnianiem ciasta z misy.  

3. Robot kuchenny KENWOOD-AGD KHC29.P0SI Prospero+

KENWOOD-AGD KHC29.P0SI Prospero+KENWOOD-AGD KHC29.P0SI Prospero+ to robot o mocy 1000W z 6 prędkościami pracy do wyboru i szerokim zestawem przystawek w gratisie. Urządzenie oferuje tryb pracy pulsacyjnej. Posiada misę o pojemności 4,3 litra, a także 3 wytrzymałe mieszadła w komplecie: mieszadło K, trzepaczkę oraz hak.

Produkt pozwala mielić mięso, szatkować, siekać i rozdrabniać owoce i warzywa, blendować, a także wyciskać cytrusy. Wśród przystawek do tego modelu obecna jest nie tylko szatkownica czy sokowirówka, ale także blender i maszynka do mielenia. Urządzenie posiada osłonę przeciw chlapaniu z okienkiem na składniki. Jego atutem są też gumowe nóżki i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest wielofunkcyjne. – Sprawdza się przy małej ilości ciasta.
+ Ma korzystną cenę. – Niezbyt dokładnie zbiera ciasto z brzegów i dna misy.
+ Posiada płynną regulację mocy.  

4. Robot kuchenny Bosch MUM58259

Bosch MUM58259Bosch MUM58259 to robot, który przygotowuje nie tylko ciasta, ale również warzywa i owoce na sałatki, czy mielone mięso. Sprzęt dysponuje silnikiem o mocy 1000 W. Jego przekładnia pracuje w sposób ograniczający pozostawianie resztek masy na brzegach misy.

Model posiada ramię z funkcją łatwego unoszenia przyciskiem. Jest sprzedawany w zestawie z maszynką do mielenia, rozdrabniaczem z 4 tarczami, końcówką do mieszania, ubijania i zagniatania, a także z blenderem kielichowym i wyciskarką do cytrusów.

Urządzenie posiada misę ze stali szlachetnej o pojemności 3,9 litra. Jego atutem jest też płynna regulacja mocy na 7 poziomach oraz takie zabezpieczenia, jak ochrona przed przeciążeniem czy automatyczne wyłączanie w przypadku ryzyka przegrzania.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest wielofunkcyjne. – Nie wszystkie jego elementy dodatkowe sprawują się równie dobrze, co sam mikser.
+ Jest łatwe w obsłudze.  
+ Jego akcesoria można myć w zmywarce.  
+ Stosunkowo cicho pracuje.  

5. Robot kuchenny Zelmer ZKR1300B

Zelmer ZKR1300BZelmer ZKR1300B to robot planetarny wyposażony w silnik o mocy 1300 W. Urządzenie oferuje 10 poziomów prędkości pracy i tryb pracy pulsacyjnej. Może pracować z misą 4,5 litrową lub 5 litrową – obie są dołączone do zestawu.

Sprzęt jest sprzedawany w komplecie z mieszadłem, hakiem i końcówką do ubijania. Posiada antypoślizgowe nóżki oraz misy ze stali nierdzewnej. Urządzenie ma także dedykowaną pokrywę, która chroni kuchnię przed zabrudzeniem w trakcie pracy robota.

Atutem tego modelu są funkcjonalne mieszadła i estetyczny design obudowy.

Zalety: Wady:
+ Cicho pracuje. – Według niektórych opinii jest zbyt lekki.
+ Jego mieszadła docierają prawie do samego dna mis. – Ma nieco wysoką cenę jak na oferowane funkcje.
+ Nie robi bałaganu w kuchni – dołączone misy są głębokie.

Robot kuchenny – jak wybrać?

Roboty kuchenne przypominają mikser z misą, a mieszanie i ubijanie składników bez czynnego udziału użytkownika jest ich główną, podstawową funkcją. Dzięki dodatkowym przystawkom roboty zamieniają się również w malaksery, maszynki do mielenia czy urządzenia do wyrabiania lodów, dlatego to zestaw dodatkowych końcówek i przystawek powinien mieć decydujący wpływ na wybór konkretnego modelu. Skład takiego kompletu mówi bowiem o funkcjonalności produktu oraz jego możliwościach.

Poza tym istotne są także podstawowe parametry bazy urządzenia. Zaliczamy do nich:

 • moc – zazwyczaj najważniejszy parametr każdego urządzenia AGD. Moc silnika robota kuchennego przekłada się na jego wydajność oraz efektywność pracy. Im ona wyższa, tym dłużej produkt jest w stanie pracować bez ryzyka przegrzania i tym lepiej poradzi sobie w trakcie obrabiania gęstych ciast czy twardych składników. Słabe modele będą wymagały robienia przerw nawet co 5 – 10 minut, dlatego w przypadku małych robotów sięgajmy po te o mocy około 600 – 1000 W, zaś w przypadku dużych po te o mocy przekraczającej nawet 1500 W.
 • regulacja prędkości pracy – dzięki funkcji regulowania prędkości pracy robota kuchennego, możemy dostosować szybkość obrotów do typu przygotowywanego ciasta, kremu czy innego produktu. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku bardzo delikatnych wyrobów.
 • wielkość misy – pojemność misy robota kuchennego ogranicza ilość przygotowywanych przez użytkownika jednorazowo ciast czy innego typu produktów. Jeśli urządzenie ma służyć kilkuosobowej rodzinie, lepiej wybierać w tym celu modele z misą o pojemności około 4 litrów. Poza tym istotny może okazać się także materiał, z jakiego wykonano ten element. Najsolidniejsze będą misy stalowe.
 • jakość wykonania – wykonany ze słabej jakości plastików robot kuchenny bardzo szybko ulegnie uszkodzeniu. Szukając solidnego urządzenia zwracajmy uwagę nie tylko na trwałość obudowy produktu, ale również na wytrzymałość materiałów, z jakich wykonano dodatkowe przystawki i końcówki robota.
 • zabezpieczenia – aby robot kuchenny był urządzeniem bezpiecznym powinien posiadać ochronę przed przegrzaniem, czyli funkcję automatycznego wyłączenia w przypadku ryzyka przegrzania silnika, a także blokadę przed przypadkowym włączeniem lub uruchomieniem urządzenia złożonego nieprawidłowo. Korzystne może okazać się również zabezpieczenie przed wyjęciem mieszadeł bez uprzedniego odłączenie zasilania.

Robot kuchenny – jakie funkcje są godne uwagi?

Roboty kuchenne mają przede wszystkim ubijać pianę, mieszać składniki i ugniatać ciasto. Te starsze, tradycyjne, będą pracowały jedynie w jednym kierunku, co oznacza, że mogą niedokładnie zbierać dodane do misy składniki. Modele planetarne pracują natomiast w trzech kierunkach, naśladując ruchy dłoni, dlatego bardzo dobrze zbierają składniki i z brzegów, i z dna misy. Podstawowe urządzenia tego typu są wyposażone w typowe dla mikserów końcówki, czyli mieszadło, trzepaczkę i hak do ugniatania. W przypadku takich produktów korzystną funkcją będzie między innymi tryb pracy pulsacyjnej oraz tryb turbo.

Bardziej zaawansowane roboty kuchenne mogą pełnić takie funkcje, jak:

 • malakser,
 • rozdrabniacz,
 • wyciskarka do cytrusów,
 • maszynka do mielenia,
 • młynek,
 • blender,
 • maszyna do lodów,
 • maszyna do makaronu.

W przypadku tak zaawansowanych produktów dodatkowe funkcje, które mogą okazać się przydatne to między innymi funkcja ważenia składników czy funkcja podtrzymywania ciepła. Poza tym w każdym robocie kuchennym warto szukać takich rozwiązań, jak schowek na przewód zasilający, antypoślizgowe nóżki oraz osłona przed rozchlapywaniem.

Podsumowanie

Prosty robot kuchenny pozwoli nam przygotowywać wypieki bez konieczności ciągłego trzymania miksera w dłoni. Bardziej zaawansowane urządzenia zastąpią w kuchni wiele innych sprzętów, pozwalając na znaczącą oszczędność przestrzeni. Jeśli jednak decydujemy się na zakup tych ostatnich, stawiajmy na naprawdę mocne i solidne modele, wyposażone w wysokiej jakości przystawki, które posłużą przez wiele lat. Tylko wtedy zakup kosztownego z reguły urządzenia będzie satysfakcjonujący i w pełni opłacalny.

Robot kuchenny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić