Strona głównaMałe AGDKuchnia i akcesoriaWybieramy najlepszy opiekacz do kanapek - ranking 2024

Wybieramy najlepszy opiekacz do kanapek – ranking 2024 [TOP6]

Opiekacz do kanapek – co warto wiedzieć?

Opiekacz do kanapek to urządzenie, które w zależności od liczby i typu dostępnych w zestawie płytek może służyć do przygotowania kanapek, grillowania, a nawet pieczenia gofrów. Podstawowe produkty tego typu będą wyposażone w zamontowane na stałe płytki do kanapek trójkątnych. Przygotujemy w nich jedynie klasyczne sandwiche z szynką i serem. Modele z wymiennymi wkładami lub uniwersalną płytą grillową umożliwią nam także przyrządzanie panini, grillowanych warzyw czy mięsa smażonego bez dodatku tłuszczu. Jeśli wybierzemy toster opiekacz z płytką do wypieku gofrów, urządzenie zastąpi w naszym domu również gofrownicę.

Wybór typu opiekacza uzależniony jest zatem przede wszystkim od potrzeb jego przyszłych użytkowników. Z kolei parametry poszczególnych modelów, które warto ze sobą porównać omówiliśmy dla Ciebie w sekcji poradnikowej, którą znajdziesz pod rankingiem polecanych produktów.

Opiekacz do kanapek ranking:

Ranking opiekaczy do kanapek to zestawienie najpopularniejszych, cieszących się najlepszymi opiniami urządzeń każdego typu. Znalazły się w nim zarówno najprostsze, jak i najbardziej skomplikowane modele opiekaczy, abyś bez trudu znalazł produkt idealny dla siebie.

Przejrzyj również:

1. Opiekacz do kanapek Tefal Snack Collection SW852D12

Tefal Snack Collection SW852D12Opiekacz do kanapek Tefal Snack Collection SW852D12 to urządzenie o mocy 700 W, wyposażone w dwa wymienne komplety płyt grzewczych – do opiekania kanapek i do pieczenia gofrów. Ponadto, producent oferuje kolejnych 12 płyt o różnym ukształtowaniu, dzięki którym można zwiększyć funkcjonalność swojego urządzenia. Wszystkie dodatki sprzedawane są wraz z praktycznym opakowaniem do ich przechowywania.

Płyty opiekacza mogą być w łatwy sposób zamontowane i zdemontowane, a także myte w zmywarce. Dzięki nieprzywierającej powłoce są również bardziej komfortowe w użytkowaniu i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Opiekacz posiada dwie lampki kontrolne – podłączenia do sieci oraz gotowości do pracy. Jest wyposażony w wyłącznik oraz miejsce przeznaczone na nawijanie przewodu zasilającego. Jego pokrywę wykonano ze stali nierdzewnej. Produkt może być przechowywany w pionie.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. – Górna pokrywa opiekacza mocno się nagrzewa, dlatego przy obsłudze produktu należy zachować ostrożność.
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Jest łatwe i wygodne w obsłudze.  
+ Posiada wiele wymiennych płytek, o które można rozszerzyć swój zestaw.  

2. Opiekacz do kanapek Tefal Snack Time 3w1 SW342D38

Tefal Snack Time 3w1 SW342D38Opiekacz do kanapek Tefal Snack Time 3w1 SW342D38 to urządzenie o mocy 700 W, umożliwiające przygotowanie trójkątnych kanapek, gofrów oraz panini. Produkt posiada trzy wyjmowane płyty o różnym ukształtowaniu. Każda z nich pokryta jest powłoką nieprzywierającą i może być myta w zmywarce. Opiekacz ma izolowany uchwyt i blokadę z zapadką, dzięki czemu jest bezpieczny w użyciu.

Tefal Snack Time 3w1 SW342D38 został wyposażony we włącznik/wyłącznik oraz lampki kontrolne informujące o podłączeniu urządzenia do sieci oraz gotowości do pracy. Dzięki metalowej wkładce produkt prezentuje się w kuchni solidnie i nowocześnie.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest wielofunkcyjne. – Niektóre opinie wskazują na zbyt duży rozmiar produktu.
+ Posiada wymienne płytki z doskonałej jakości powłoką nieprzywierającą.  
+ Bardzo szybko się nagrzewa.  

3. Opiekacz do kanapek MPM MOP-20M

Opiekacz do kanapek MPM MOP-20MMPM MOP-20M to duży sandwich toster o mocy 900 W, w którym przygotujemy aż 4 trójkątne kanapki jednocześnie. Produkt posiada obudowę ze stali nierdzewnej, a jego czarno-srebrna kolorystyka z łatwością wpisuje się w estetykę każdej kuchni. Urządzenie wyróżniają głębsze płyty, dzięki którym kanapki nie są spłaszczane. Dodatkowo, specjalna powłoka nieprzywierająca ułatwia utrzymanie ich w czystości.

Opiekacz jest łatwy w obsłudze dzięki lampce kontrolnej podłączenia do sieci oraz lampce stanu pracy. Posiada również termostat, który samoczynnie reguluje jego temperaturę. Urządzenie jest wygodne w przechowywaniu, gdyż w jego podstawie znajduje się specjalne miejsce na nawinięcie przewodu sieciowego.

Zalety: Wady:
+ Opiekacz pozwala na przygotowanie grubych kanapek z wieloma dodatkami. – Niektóre opinie sugerują, że produkt powinien mieć wyjmowane płytki.
+ Jest wygodny w obsłudze i łatwy w utrzymaniu w czystości.  
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Ma przystępną cenę.  

4. Opiekacz do kanapek AMICA SMK 4011

Opiekacz do kanapek AMICA SMK 4011AMICA SMK 4011 to toster opiekacz o mocy 750 W, wyposażony w 3 wymienne wkładki – grillową, do gofrów oraz do opiekania kanapek. Produkt posiada stosunkowo długi przewód zasilający oraz dwie lampki kontrolne – podłączenia do prądu oraz gotowości do pracy. Wymienne płytki urządzenia pokryte są powłoką nieprzywierającą (teflonową), dzięki czemu bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Wymiana płytek opiekacza odbywa się za pomocą dwóch przycisków. Dzięki możliwości wyjmowania, produkt jest jeszcze wygodniejszy w czyszczeniu. Wybrany model wyróżnia matowa powłoka płyt oraz minimalistyczny design obudowy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie szybko się nagrzewa. – Niektóre opinie krytykują opiekacz za jakość wykonania (nieprzyjemny zapach plastików, delikatnie chropowata powierzchnia płytek).
+ Jest łatwe w obsłudze i w utrzymaniu w czystości.  
+ Ma przystępną cenę.
+ Pozwala na przygotowanie różnego typu posiłków.

5. Opiekacz do kanapek Russell Hobbs 17888-56

Opiekacz do kanapek Russell Hobbs 17888-56Opiekacz do kanapek Russell Hobbs 17888-56 to wielofunkcyjne urządzenie o mocy 1800 W, zastępujące grill elektryczny, opiekacz oraz patelnię. Produkt przygotuje zatem zapiekane kanapki, panini, a także grillowane warzywa czy mięso. Urządzenie może być obsługiwane zarówno przy zamkniętej, jak i przy otwartej pokrywie. Płyty opiekacza pokryte są powłoką nieprzywierającą, która ułatwia ich czyszczenie.

Urządzenie posiada wskaźnik pracy i tackę ociekową, w której zbierany jest nadmiar tłuszczu – zwłaszcza przy wykorzystaniu funkcji pochylenia patelni. Dzięki ruchomym zawiasom opiekacz nadaje się do przygotowywania różnej grubości kanapek, a także grillowania mięs, warzyw czy ryb. Obudowa ze stali szczotkowanej sprawia, że produkt jest łatwy w utrzymaniu w czystości i efektownie prezentuje się w kuchni.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo wysoką moc. – Nie posiada wyjmowanych płytek.
+ Jest wykonane solidnie i estetycznie. – Nie posiada funkcji regulacji temperatury.
+ Pozwala na przygotowanie wielu różnych potraw.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

6. Opiekacz do kanapek MPM MOP-43M

MPM MOP-43MMPM MOP-43M 3w1 to opiekacz z wymiennymi płytami: grillowymi, do kanapek oraz do gofrów. Urządzenie może być przechowywane w pionie i w poziomie. Posiada także praktyczną funkcję nawinięcia przewodu.

Produkt został wyposażony w płyty pokryte powłoką nieprzywierającą. Dysponuje też wbudowanym termostatem i mocą 1000 W. Dzięki lampkom kontrolnym informuje o osiągnięciu stanu gotowości do pracy. Termostat automatycznie reguluje również temperaturę urządzenia.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonany. – Nie posiada włącznika.
+ Ma dużą moc. – Ma duży rozmiar – zajmuje sporo miejsca.
+ Posiada trzy zestawy płyt wymiennych.  
+ Jest łatwy do utrzymania w czystości.  

Opiekacz do kanapek – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Opiekacz do kanapek, czy inaczej sandwich opiekacz, to proste urządzenie, którego opis nie zaskoczy nas zbyt dużą ilością skomplikowanych parametrów. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

  • moc – im ona większa tym szybciej opiekacz nagrzeje się i przyrumieni naszą kanapkę. W większości przypadków produkty tego typu dysponują mocą około 600 – 1300 W, choć dostępne są również modele o jeszcze większej ilości Watów. Przy analizie tego parametru warto zwrócić uwagę także na obecność funkcji regulacji mocy lub przynajmniej termostat, który ochroni kanapki przed przypaleniem.
  • pokrycie płytek – płytki opiekaczy powinny być pokryte dobrej jakości powłoką nieprzywierającą. Najpopularniejsze są powłoki teflonowe, których bezwzględnie nie wolno nam zarysować, gdyż nie tylko utracą wtedy swoje właściwości, ale staną się również niebezpieczne dla naszego zdrowia. Gładkie, nieprzywierające płytki ułatwią wyjmowanie tostów oraz utrzymanie produktu w czystości.
  • rodzaj płytek – opiekacze do kanapek mogą posiadać jedne, niewymienne płytki (najczęściej do kanapek trójkątnych lub do grilla) lub kilka płytek wymiennych, na przykład do gofrów, do kanapek, do panini czy do grillowania. Przy wyborze modelów z płytkami wymiennymi zwracajmy uwagę na łatwość i wygodę samej wymiany, a jeśli lubimy kanapki niespłaszczone, szukajmy opiekaczy z dużą lub regulowaną przestrzenią pomiędzy pokrywą górną a podstawą.
  • typ obudowy – duża ilość składników kanapki wypiekanej w opiekaczu, który pracuje jedynie w trybie całkowitego zamknięcia może z łatwością doprowadzić do pęknięcia obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego kiepskiej jakości. Aby tego uniknąć, wybierajmy opiekacze do kanapek wyprodukowane z solidniejszego metalu lub te, które swoją konstrukcją i działaniem przypominają bardziej grill elektryczny. Stalowa obudowa będzie odporna zarówno na pęknięcie, jak i nadtopienie czy inne uszkodzenia, dlatego produkt posłuży nam dużo dłużej.
  • funkcje dodatkowe – istotną funkcją dodatkową opiekaczy może być przede wszystkim możliwość przechowywania produktu w pionie, co ułatwia zagospodarowanie ciasnej przestrzeni kuchennej. Warto szukać także urządzeń z nienagrzewającym się uchwytem, antypoślizgowymi nóżkami, miejscem na nawinięcie przewodu zasilającego oraz kontrolkami, które informują o podłączeniu produktu do prądu oraz gotowości do pracy, czyli nagrzaniu płyt. Ciekawym rozwiązaniem są także regulowane zawiasy, dzięki którym możemy uniknąć efektu spłaszczonej kanapki.

Opiekacz do kanapek 3w1 – czy warto?

Opiekacz do kanapek 3w1 to urządzenie wyposażone w komplet wymiennych płyt – najczęściej płytkę do kanapek trójkątnych, do grillowania oraz do pieczenia gofrów. Przy pomocy takiego produktu zastąpimy w naszej kuchni grill elektryczny i gofrownicę, otwierając przed sobą drogę do przygotowywania zarówno pysznych kanapek na ciepło, jak i słodkich wafli, chrupiących panini oraz zdrowych, beztłuszczowych mięs i warzyw z grilla. Dużym atutem takich urządzeń będzie zatem wielofunkcyjność i oszczędność cennej przestrzeni. Ponadto, wymienialne płytki to także duże udogodnienie w kontekście łatwości czyszczenia całego produktu.

Warto również zdawać sobie sprawę, że opiekacz z płytką do pieczenia gofrów nie pozwoli nam przygotować chrupiących i dobrze wypieczonych wafli, jeśli będzie dysponował niską mocą. Minimalna ilość Watów to w tym przypadku 800 – 1000. Podobny problem może pojawić się również podczas grillowania, jednak w tym przypadku zajmie ono po prostu nieco więcej czasu.

Opiekacz 3w1 może nie sprawdzić się w przypadku osób, które poszukują urządzeń pozwalających na przygotowanie wielu kanapek jednocześnie. Takie duże modele występują najczęściej w wariancie z płytkami zamontowanymi na stałe. Nie warto również kupować tego typu produktu, jeśli nie planujemy przyrządzać w nim niczego innego niż zwykłych kanapek. Będzie to bowiem zwyczajną stratą pieniędzy.

Podsumowanie

Ciepłe kanapki z pożywną wędliną i ciągnącym się serem to idealna propozycja na smaczne śniadanie. Aby przygotować je szybko, wygodnie i bez grama tłuszczu potrzebujemy jednak dobrej jakości opiekacza, który przyrumieni chleb i rozpuści znajdujący się wewnątrz kanapki ser. Opiekacze do kanapek to urządzenia warte zakupu, szczególnie w przypadku prawdziwych miłośników ciągnących się tostów. Te wielofunkcyjne pozwolą także rozszerzyć kulinarne możliwości o potrawy przygotowywane beztłuszczowo na płycie grillowej oraz o coś słodkiego na deser, czyli chrupiące gofry.

Opiekacz do kanapek opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
3 KOMENTARZE
Powiadomienia
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marika
Marika
1 rok temu

Najlepszy Ariete 1972. Urządzenie 3w1. Warto do niego dołożyć i spełni nasze oszekiwania kulinarne 🙂 Używamy od dobregoo roku!

Tolek
Tolek
1 rok temu

Ja posiadam Breville VST071x. Dobry sprzęt szybko się nagrzewa i mocno. Łatwy w myciu bardzo duży, polecam takie urządzenie w tej cenie

tester
tester
2 lat temu

Russell Hobbs nie posiada nawet włącznika. Musisz wyciągnąć wtyczkę z gniazdka by nie spalić tostów.

NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd