Strona głównaElektronikaAntenyWybieramy najlepsze anteny DVB T - ranking 2024

Wybieramy najlepsze anteny DVB T – ranking 2024 [TOP5]

Anteny DVB T – co warto wiedzieć?

Anteny DVB T dobiera się przede wszystkim w oparciu o odległość od nadajnika. Wyróżniamy anteny wewnętrzne, czyli pokojowe oraz zewnętrzne, montowane na balkonie lub na dachu. Te drugie możemy podzielić dodatkowo na kierunkowe, szerokokątne oraz dookólne.

Wybór urządzeń tego typu nie jest bez znaczenia dla użytkownika, który pragnie odbierać jak najwięcej kanałów z jak najlepszą jakością obrazu. Sprawdź, po które z nich warto sięgnąć.

Anteny DVB T ranking:

Ranking anten DVB T to zestawienie najpopularniejszych anten naziemnych zewnętrznych i wewnętrznych. Poznaj ich podstawowe cechy, główne zalety oraz wady.

1. TECHNISAT TerraTenne

TECHNISAT TerraTenne



TECHNISAT TerraTenne to antena zewnętrzna z wbudowanym wzmacniaczem. Produkt charakeryzuje się nowoczesną konstrukcją, która umożliwia mu pracę nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Antena posiada anodowane galwanicznie elementy aluminiowe oraz ocynkowane galwanicznie i pomalowane farbą proszkową elementy stalowe. W zestawie z urządzeniem użytkownik otrzymuje ekranowany wzmacniacz LNA-101/15dB oraz separator, który pozwala na zasilanie przewodem doprowadzającym sygnał z anteny do odbiornika.

Zalety: Wady:
+ Antena odbiera wiele kanałów. – Nieliczne negatywne opinie dotyczą wadliwego wzmacniacza anteny.
+ Jest wykonana solidnie z materiałów wysokiej jakości.  
+ Cena anteny jest przystępna.  
+ Jest łatwa w montażu.  

2. GÖTZE & JENSEN Golden Line ANT361

GÖTZE & JENSEN Golden Line ANT361



GÖTZE & JENSEN Golden Line ANT361 to wielokierunkowa antena odbierająca sygnał DAB+, DVB-T, DVB-T2, UHF i VHF. Sprzęt nie wymaga kalibracji. Może odbierać sygnał z każdego kierunku. Posiada też filtr LTE, dzięki któremu zapewnia odbiór wolny od zakłóceń z pasma transmisji danych.

Model jest odporny na działanie warunków atmosferycznych i promieniowanie UV. Sprawdza się i w domach, i w trakcie podróży, na przykład w przyczepie kempingowej. Łatwo jest zamontować go w wybranym miejscu.

Zalety: Wady:
+ Antena ma ciekawy design. – Najlepiej radzi sobie przy montażu na odpowiedniej wysokości.
+ Jest łatwa w montażu.  
+ Sprawdza się nie tylko w domu.  

3. Reinston EAN002

Reinston EAN002



Reinston EAN002 to antena wewnętrzna, pokojowa, odbierająca kanały dostępne w bezpłatnym pakiecie cyfrowej telewizji naziemnej (MUX 1-3, MUX 8). Urządzenie jest kompatybilne z sygnałami telewizji HDTV, 3D i 4K. Odbiera sygnał radiowy DAB/DAB+, a także sygnał DVB-T, DVB-T2, FM, UHF, VHF.

Sprzęt posiada wbudowany wzmacniacz 30 dB, dzięki czemu wyłapuje sygnał w odległości do 35 km od nadajnika. Korzysta też z filtrów 4G/LTE/GSM, co eliminuje zakłócenia GSM. Produkt jest zasilany zasilaczem zewnętrznym z gniazdka domowego lub gniazda 12 V.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa w obsłudze. – Według części opinii działa skuteczniej ustawiona na oknie. 
+ Ma neutralny design. – Nie wszyscy są zadowoleni z ilości odbieranych przez nią kanałów.
+ Dobrze odbiera sygnał i zapewnia dobrej jakości obraz.  

4. THOMSON ANT1538BK

Antena DVB T THOMSON ANT1538BK



THOMSON ANT1538BK to antena pokojowa, odbierająca sygnał DVB-T, DVB-T2, DAB i DAB+. Urządzenie posiada wbudowany wzmacniacz z funkcją regulacji. Produkt nie jest wyposażony w filtr LTE/GSM, jednak jego atutem jest niebanalny i estetyczny wygląd.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. – Antena nie jest polecana użytkownikom mieszkającym na wsiach i w małych miasteczkach.
+ Doskonale odbiera sygnał radiowy i telewizyjny. – Ma stosunkowo wysoką cenę.
+ Ma elegancki, nowoczesny wygląd.  

5. TECHNISAT VerticalMUX 8a

Antena DVB T TECHNISAT VerticalMUX 8a



TECHNISAT VerticalMUX 8a to zewnętrzna antena aktywna z wbudowanym wzmacniaczem. Urządzenie zaliczane jest do anten kierunkowych typu Yagi, stworzonych do odbioru telewizji w jakości UHD.

Produkt charakteryzuje się prostym i szybkim montażem. Posiada uchwyt mocujący, dzięki któremu można umieścić go zarówno w polaryzacji poziomej, jak i pionowej.

Zalety: Wady:
+ Antena odbiera wiele kanałów z doskonałej jakości obrazem. – Urządzenie nie posiada filtru LTE/GSM.
+ Jest łatwa w montażu.  
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny.  

Anteny DVB T – jak dobierać?

Anteny do telewizji naziemnej dzielimy przede wszystkim na anteny pokojowe i zewnętrzne. Największymi atutami tych pierwszych są: niewielki rozmiar, estetyczny wygląd i łatwość montażu. Warto wiedzieć jednak, że urządzenia tego typu muszą znajdować się blisko nadajnika (w odległości do 10 km). Poza tym, ze względu na dużą ilość źródeł zakłóceń, muszą pracować w trudnych warunkach, co oznacza, iż niezbędny jest w nich filtr GSM/LTE.

Anteny do telewizji naziemnej zewnętrzne mogą odbierać sygnał z nadajnika znajdującego się w odległości przekraczającej 50 km. Najlepiej sprawdzają się na terenach o niezbyt gęstej zabudowie (małe miejscowości, wsie). Dobrze wiedzieć również, że zewnętrzne anteny szerokokątne nie wymagają precyzyjnego ustawiania, natomiast anteny kierunkowe cechują się najlepszym zasięgiem.

Anteny DVB T dobieraj w oparciu o:

  • odległość miejsca odbioru od nadajnika telewizyjnego,
  • charakter zabudowy (tereny otwarte, miejskie, zalesione itd.),
  • wysokość montażu anteny.

Ustawienie anteny DVB T – o czym pamiętać?

Prawidłowe ustawienie anteny DVB T to gwarancja doskonałego odbioru kanałów telewizyjnych. Przyjmuje się, że warunki odbioru są optymalne, kiedy pomiędzy nadajnikiem a anteną nie ma przeszkód. Najlepszą jakość sygnału zapewni więc antena umieszczona na dachu, zwłaszcza wtedy, kiedy użytkownik mieszka w małej miejscowości lub na wsi. W takim przypadku można bez obaw sięgnąć po antenę kierunkową.

Jeżeli na linii nadajnika i anteny stoją zabudowania, warto wybrać antenę szerokokątną, która będzie odbierała sygnał z wielu nadajników.

Właściwe ustawienie anteny DVB T ułatwi nam odpowiednia aplikacja, która nie tylko wyszuka nadajniki znajdujące się w zasięgu, ale udzieli także informacji na temat parametrów nadawania, mocy emisji czy ilości nadawanych kanałów. Dzięki aplikacji poznamy również właściwy kierunek ustawienia anteny.

Po ustawieniu anteny w odpowiedniej pozycji niezbędne jest także wykonanie programowania telewizora. Zaleca się rezygnację z funkcji automatycznego strojenia na rzecz ręcznego w oparciu o wskazane przez wspomniane aplikacje częstotliwości nadawania. Stanowi to gwarancję najlepszego odbioru wszystkich kanałów dostępnych na danym terenie.

Podsumowanie

Zakup anteny DVB T to wydatek nieprzekraczający zazwyczaj kwoty 100 zł. Cena nie jest jednak wyznacznikiem jakości i nie decyduje o tym, ile kanałów będzie odbierał nasz telewizor. Wybór anteny należy uzależnić przede wszystkim od swojej lokalizacji i warunków topograficznych – tylko wtedy produkt zapewni nam pełną satysfakcję z zakupu.

Anteny DVB T opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu. 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika
Angelika
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników, dlatego nie musisz już poświęcać swojego czasu na samodzielne czytanie setek komentarzy, aby dokonać rozsądnego wyboru.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd