Strona głównaDom i ogródMeble i akcesoria ogrodoweWybieramy najlepszy grill elektryczny - ranking 2024

Wybieramy najlepszy grill elektryczny – ranking 2024 [TOP6]

Grill elektryczny – co warto wiedzieć przed zakupem?

Grill elektryczny to urządzenie, dzięki któremu możemy cieszyć się grillowaną kiełbasą, mięsem czy rybami niezależnie od pory roku czy pogody. Na rynku dostępne są przede wszystkim:

  • grille tradycyjne z rusztem (z grzałką),
  • grille tradycyjne z płytą (z grzałką),
  • grille raclette – wielofunkcyjne urządzenia wyposażone w płytę grillową i patelnie,
  • grille elektryczne zamykane (kontaktowe).

Grille elektryczne możemy podzielić także ze względu na wielkość – na grille stołowe oraz stojące (grille ogrodowe). Ten wpis skupi się jednak przede wszystkim na stołowych grillach elektrycznych zamykanych, które cieszą się największą popularnością.

Grill elektryczny ranking:

Ranking grillów elektrycznych to zestawienie najpopularniejszych, najlepiej ocenianych urządzeń, które są równie łatwe w obsłudze, co w utrzymaniu w czystości. Mamy nadzieję, że nasz ranking wraz z poradnikiem zakupowym pomoże Ci wybrać produkt, który najlepiej spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Przejrzyj również:

1. Grill elektryczny TEFAL GC722834 OptiGrill+ XL 

 TEFAL GC722834 OptiGrill+ XLTEFAL GC722834 OptiGrill+ XL korzysta z inteligentnej technologii Automatic Sensor Cooking, która wykrywa liczbę produktów umieszczonych na grillu oraz ich grubość, a następnie na tej podstawie automatycznie dostosowuje do nich temperaturę i czas grillowania. Sprzęt ma moc 2000 W.

Urządzenie dysponuje wskaźnikiem poziomu wysmażenia. Emituje dźwięk na każdym etapie grillowania. Posiada 9 programów automatycznych, między innymi do ryb, kurczaka czy bekonu. Na uwagę zasługuje także jego funkcja przygotowywania potraw w mrożonek. Model działa też w trybie ręcznych ustawień temperatury.

Produkt posiada tackę na tłuszcz i nachylone płyty, dzięki czemu jest łatwy w czyszczeniu. Każdy z tych elementów można wyjąć i umyć w zmywarce. Grill wyposażono również w schowek na przewód.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwy w obsłudze (programy automatyczne). – Ma wysoką cenę.
+ Jest łatwy w czyszczeniu (wyjmowane płyty).  
+ Dysponuje dużą mocą.  
+ Ładnie się prezentuje.  

2. Grill elektryczny Tefal UC 600 Classic GC3050

Tefal UC 600 Classic GC3050Grill elektryczny Tefal UC 600 Classic GC3050 to urządzenie o mocy 2000 W i powierzchni grillowania 600 cm². Produkt posiada dwie funkcje pracy – grill elektryczny z otwieraną do 180 stopni pokrywą oraz dwustronny grill mięsny. Płyty tego modelu pokryte są powłoką nieprzywierającą. Dodatkowo, mogą być z łatwością wyjęte i umyte osobno (również w zmywarce), co ułatwia utrzymanie grilla w czystości. Dzięki delikatnemu pochyleniu, soki i tłuszcz z grillowanych potraw ściekają do specjalnego zbiornika, który można bez trudu opróżnić i umyć.

Regulowane zawiasy urządzenia sprawiają, że produkt dostosowuje się do każdego typu produktów spożywczych, pozwalając na opiekanie grubego mięsa czy kanapek z dużą ilością dodatków. Grill posiada lampkę kontrolną pracy, izolowany uchwyt i termostat z funkcją regulacji temperatury.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma wysoką moc, szybko się nagrzewa i równie szybko grilluje. – Negatywne opinie dotyczą cienkiej warstwy powłoki nieprzywierającej, która łatwo ulega zarysowaniu.
+ Powierzchnia grillowa produktu może zostać zwiększona dzięki rozchylanej o 180 stopni pokrywie.  
+ Posiada zbiornik na soki i tłuszcz oraz wyjmowane płyty, które można myć w zmywarce.  
+ Umożliwia regulację temperatury grillowania.  

3. Grill elektryczny GÖTZE & JENSEN GL802X

GÖTZE & JENSEN GL802XGÖTZE & JENSEN GL802X to grill elektryczny o mocy 2000 W, oferujący 3 pozycje grillowania oraz niezależną regulację temperatury. Sprzęt wyposażono w nienagrzewający się uchwyt i wyjmowane płyty, które wolno myć w zmywarce (są pokryte powłoką nieprzywierającą). Grill może być użytkowany nawet w pozycji otwartej – 180 stopni. Jego maksymalna powierzchnia grillowania wynosi wtedy 667 cm2.

Model posiada pojemną, wyjmowaną tackę na tłuszcz, również nadającą się do mycia w zmywarce. Atutem produktu jest też funkcja komunikowania gotowości do pracy za pomocą lampki kontrolnej.

Zalety: Wady:
+ Grill ma przystępną cenę. – Nagrzewa się nieco słabiej w miejscach wtyku płyt.
+ Posiada wyjmowane płyty.  
+ Dysponuje dużą mocą.  
+ Jest duży i solidnie wykonany.  

4. Grill elektryczny TEFAL GC750D OptiGrill Elite 

 

TEFAL GC750D OptiGrill EliteTEFAL GC750D OptiGrill Elite dysponuje mocą 2000 W i oferuje 600 cm2 powierzchni grillowej. Korzysta z technologii Automatic Sensor Cooking, która wykrywa liczbę produktów i ich grubość, a następnie dostosowuje do nich czas i temperaturę grillowania.

Urządzenie daje użytkownikowi wsparcie w postaci asystenta grillowania. Dba on o odpowiedni poziom wysmażenia i właściwy czas grillowania. Sprzęt dysponuje 12 programami automatycznymi, w tym do ryb, warzyw, mięsa, mrożonek. Może pracować też w trybie manualnym.

Grill posiada dużą tackę na tłuszcz i pochylone płyty, które można myć w zmywarce. Jest wyposażony w dotykowy panel cyfrowy dla komfortowej obsługi.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwy w czyszczeniu. – Ma wysoką cenę.
+ Ma dużą moc. – Długo się nagrzewa.
+ Estetycznie się prezentuje.  
+ Nadaje się do wielu potraw.  

5. Grill elektryczny Tefal Optigrill+ GC712D

Tefal Optigrill+ GC712DGrill elektryczny Tefal Optigrill+ GC712D to urządzenie o mocy 2000 W, wyposażone w 600 cm2 powierzchni do grillowania. Produkt wykorzystuje inteligentną technologię Automatic Sensor Cooking, której zadaniem jest wykrycie ilości oraz grubości opiekanych składników, a następnie dostosowanie do nich odpowiedniej temperatury i czasu grillowania.

Urządzenie wyróżnia innowacyjny wskaźnik poziomu wysmażenia – od delikatnie po mocno wysmażone. Posiada także 6 programów automatycznych, czyli grillowanie czerwonego mięsa, kurczaka, ryby, burgera, panini i kiełbasy. Dodatkowym atutem produktu jest funkcja do mrożonek, dzięki której nie musimy martwić się uprzednim rozmrażaniem składników. Wybrany model może być obsługiwany także manualnie poprzez ręczny dobór temperatury.

Grill posiada nachylone pod kątem 7 stopni płyty i pojemną tackę, na którą spływa nadmiar tłuszczu i soków z grillowanych produktów. Tefal Optigrill+ GC712D wyposażono również w kontrolki stanu pracy oraz płyty pokryte powłoką nieprzywierającą.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie szybko się nagrzewa i równie szybko opieka produkty. – Negatywne opinie odnoszą się krytycznie przede wszystkim do wielkości urządzenia, które może nie sprostać potrzebom dużej rodziny.
+ Jest bardzo proste i intuicyjne w obsłudze.  
+ Posiada praktyczny wskaźnik poziomu wypieczenia.  
+ Jest wygodne w utrzymaniu w czystości.  

6. Grill elektryczny Eldom GK150

Grill elektryczny Eldom GK150Grill elektryczny Eldom GK150 to urządzenie o mocy 2000 W i powierzchni grillowej 494 cm2. Produkt posiada ruchomą płytę górną, dzięki której może być wykorzystywany jako grill tradycyjny poziomy o zwiększonej powierzchni opiekania lub jako grill dwustronny, dostosowujący się do różnej grubości składników. Wybrany model ma stalową obudowę i płyty z powłoką nieprzywierającą.

Urządzenie wyposażono w termostat z funkcją regulacji temperatury, lampki kontrolne, dwa pojemniki na tłuszcz, ruchome stopki i nienagrzewający się uchwyt. Dodatkowym atutem grilla jest blokada pokrywy i miejsce na nawinięcie przewodu zasilającego, dzięki którym produkt jest wygodniejszy w przechowywaniu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie gwarantuje dużą moc grillowania w przystępnej cenie. – Nie posiada wyjmowanych płyt grillowych.
+ Jest łatwe w obsłudze.  
+ Może być przechowywane w pionie.
+ Pozwala na zwiększenie powierzchni grillowania poprzez rozłożenie na płasko.

Grill elektryczny – jaki wybrać?

Grille elektryczne to nieskomplikowane urządzenia, składające się z dwóch przylegających do siebie płyt grzewczych o charakterystycznym ukształtowaniu. Efektywność ich pracy uzależniona jest przede wszystkim od temperatury, jaką są w stanie wytworzyć, zaś wygoda obsługi i utrzymania w czystości od pozostałych cech konstrukcyjnych, na które również warto zwrócić uwagę.

Wybór najlepszego grilla elektrycznego należy rozpocząć od zwrócenia uwagi na takie parametry, jak:

  • moc – moc grilla elektrycznego odpowiada za szybkość nagrzewania grzałki, a tym samym czas potrzebny do rozgrzania płyt oraz czas samego grillowania. Najsłabsze urządzenia dostępne na rynku mają około 400 W mocy, najmocniejsze nawet 2500 W. Im wyższa moc, tym lepsze i szybsze efekty pozwoli uzyskać. Jest to szczególnie istotne w przypadku potraw, które mają być mocno opieczone z zewnątrz i soczyste w środku, nie zaś wysuszone.
  • regulacja temperatury i programy automatyczne – grille elektryczne pozbawione funkcji regulacji temperatury nie pozwalają na dostosowanie mocy urządzenia do typu opiekanego produktu spożywczego. Te obsługiwane manualnie wyposażone są najczęściej w praktyczne pokrętło, zaś najnowocześniejsze umożliwią nam również wybór jednego z kilku programów automatycznych, dedykowanych na przykład konkretnym typom mięs, kanapkom czy warzywom.
  • płyty – najlepsze płyty grillowe będą płytami pokrytymi optymalną warstwą powłoki nieprzywierającej, która ułatwia opiekanie i czyszczenie urządzenia. Bardzo praktyczna jest także możliwość ich wyjmowania. Dzięki temu najbardziej narażone na zabrudzenie elementy możemy wygodnie umyć ręcznie lub w zmywarce.
  • konstrukcja – pod pojęciem konstrukcji grilla elektrycznego ukrywa się przede wszystkim sposób ułożenia jego płyt. Powinny być one pochylone i wyposażone w rowki odprowadzające tłuszcz i soki, które wydobywają się z pieczonych produktów spożywczych. Istotna jest także funkcja regulowania zawiasów urządzenia, dzięki której możemy dostosować odległość płyt do grubości opiekanych składników. Warto wybierać także grille elektryczne z opcją otwierania pokrywy górnej pod kątem 180 stopni. Pozwala ona bowiem na dwukrotne powiększenie powierzchni grillowania, co docenią przede wszystkim duże rodziny oraz osoby, które często przyjmują w swoim domu gości.
  • dodatki – najbardziej funkcjonalne dodatki, jakie stosują w swoich urządzeniach producenci grillów elektrycznych to przede wszystkim tacki ociekowe na tłuszcz i soki, antypoślizgowe nóżki, kontrolki stanu pracy, włącznik/wyłącznik na obudowie, miejsce na przewód zasilający, funkcja blokady pokrywy (przechowywanie w pionie) czy też nienagrzewający się uchwyt.

Grille elektryczne – jak wybrać idealną temperaturę grillowania?

Prawdziwi znawcy sztuki grillowania twierdzą, że kluczem do sukcesu w przypadku każdej potrawy jest osiągnięcie optymalnej temperatury przed rozpoczęciem opiekania i utrzymanie jej w jego trakcie. Najprostszy sposób, aby sprawdzić, czy grill ma odpowiednią temperaturę polega na obniżenie dłoni nad rozgrzewającym się rusztem. Jeśli jest on właściwie rozgrzany, nie powinniśmy być w stanie przytrzymać jej na wysokości około 15 cm nawet przez 2 sekundy.

Ręczne sprawdzanie temperatury grilla elektrycznego nie każdemu może wydawać się bezpieczne, dlatego jeśli pragniemy uzyskać najlepsze rezultaty opiekania, wybierajmy urządzenia wyposażone w takie funkcje i dodatki, jak lampka kontrolna pracy, manualna regulacja temperatury czy automatyczne programy grillowania, przeznaczone do opiekania konkretnych gatunków mięs, ryby, pieczywa czy warzyw. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także wybór grilla elektrycznego ze wskaźnikiem poziomu wypieczenia lub technologią automatycznego wykrywania grubości opiekanych produktów oraz dostosowywania temperatury do odczytanych parametrów.

Podsumowanie

Osoby, które uwielbiają potrawy z grilla lub pragną po prostu odżywiać się zdrowiej, smażąc bez dodatku tłuszczu, powinny zdecydować się na zakup urządzenia, jakim jest elektryczny grill kontaktowy, z którego możemy korzystać bez względu na pogodę czy porę roku. Przy wyborze idealnego produktu nie warto jednak decydować się na modele o mocy niższej niż 1000 W ani na te wykonane z wątpliwej jakości materiałów, które łatwo ulegają mechanicznym uszkodzeniom. Dobry grill elektryczny zakupimy w cenie około 200 – 600 zł – w zależności od zaawansowania technologicznego i nowoczesności zastosowanych rozwiązań.

Grill elektryczny opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

1 1 oceń
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd