Strona głównaDom i ogródMeble i akcesoria ogrodoweDobry grill elektryczny ogrodowy - ranking 2024

Dobry grill elektryczny ogrodowy – ranking 2024

Grill elektryczny ogrodowy – jaki wybrać?

Grill elektryczny ogrodowy to urządzenie, z którego można bez obaw korzystać także na tarasie lub balkonie. Wiele produktów tego typu dysponuje odłączanym stelażem, dzięki czemu może służyć także jako grill stołowy, wykorzystywany na co dzień w kuchni.
Grille elektryczne ogrodowe dzielimy przede wszystkim na te wyposażone w klasyczny ruszt oraz te z płytą grillową. Pierwsze w większym stopniu przypominają grille węglowe – brykiet zastępuje w nich jednak elektryczna grzałka. Drugie posiadają z kolei żłobioną płytę grzewczą, po której wytopione tłuszcze i soki ściekają do specjalnego pojemnika lub na tacę ociekową.

Szukasz innego typu grilla? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Grill elektryczny ogrodowy ranking:

Ranking grillów elektrycznych ogrodowych to przegląd sprawdzonych urządzeń oparty na zestawieniu pięciu produktów, które cieszą się dobrymi opiniami swoich użytkowników. Proponujemy modele różnej wielkości i w różnej cenie – sprawdź, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom!

 

1. Grill elektryczny ogrodowy Unold 58580

Unold 58580Grill elektryczny ogrodowy Unold 58580 to urządzenie o mocy 2000 W, dysponujące prostokątną płytą grillową o powierzchni 1400 cm2. Produkt został wyposażony w tacę ociekową na wytapiany tłuszcz, którą można myć w zmywarce.

Grill elektryczny szybko się rozgrzewa i jest gotowy do pracy niemal natychmiast po uruchomieniu. Urządzenie posiada płynną regulację temperatury. Dzięki demontowanej płycie grzejnej jest łatwe w utrzymaniu w czystości.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc i szybko się nagrzewa. – Pokrywa grilla mocno się nagrzewa i nie jest zamontowana na zawiasach.
+ Posiada płynną regulację temperatury.  
+ Ładnie się prezentuje i jest solidnie wykonany.  

2. Grill elektryczny ogrodowy Adler AD 6602

Adler AD 6602Adler AD6602 to prosty i niedrogi grill elektryczny do ogrodu, dysponujący mocą 2000W. Produkt wyposażono w lampkę kontrolną termostatu oraz wyjmowaną grzałkę, co ułatwia obsługę i czyszczenie sprzętu. Urządzenie posiada wyłącznik bezpieczeństwa. Jest sprzedawane w zestawie ze zbiornikiem na wodę pod ruszt i grzałkę.
Grill ma wymiary 37 na 21 cm. Oferuje płynną regulację temperatury. Jego stojak jest odłączany, dzięki czemu produkt może służyć jako grill stołowy.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie szybko się nagrzewa. – Nie posiada pokrywy.
+ Jest solidnie wykonane.  
+ Dzięki zbiornikowi z wodą nie przypala potraw.  
+ Ma przystępną cenę.  

 

3. Grill elektryczny ogrodowy George Foreman 22460-56

Grill elektryczny ogrodowy George Foreman 22460-56Grill George Foreman 22460-56 dysponuje mocą 2400 W. Jego powierzchnia grillowania to 1500 cm2. Model posiada nienagrzewający się uchwyt i powłokę zapobiegającą przywieraniu potraw. Urządzenie szybko się nagrzewa. Oferuje skokową regulację temperatury.
Produkt posiada funkcję odprowadzania tłuszczu. Pozwala także na demontaż płyty i tacy ociekowej, co ułatwia utrzymanie go w czystości. Sprzęt dysponuje wskaźnikiem temperatury. Jego dodatkowym atutem jest możliwość poskładania stojaka. Grill waży około 8 kg.

Zalety: Wady:
+ Sprzęt bardzo szybko się nagrzewa. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest łatwy do utrzymania w czystości. – Negatywne opinie dotyczą mało stabilnej podstawy grilla.
+ Ma pokrywę i wskaźnik temperatury.  

+ Dobrze się prezentuje.

 

 

4. Grill elektryczny ogrodowy Unold 58550

Grill elektryczny ogrodowy Unold 58550Grill elektryczny ogrodowy Unold 58550 to bardzo lekkie urządzenie dysponujące mocą 2000 W. Powierzchnia grillowa produktu wynosi 768 cm2. Grill posiada ruszt i tacę ociekową, które można myć w zmywarce. Wybrany model charakteryzuje się szybką gotowością do pracy oraz funkcją płynnej regulacji temperatury.

Urządzenie posiada praktyczną półkę na akcesoria. Może pełnić również funkcję grilla stołowego. Wysokość produktu jest regulowana według potrzeb użytkownika. Atutem tego modelu jest także obecność specjalnego zbiornika na wodę, który pochłania zapachy i tłuszcz.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest stabilne i lekkie jednocześnie. – Nie posiada pokrywy.
+ Szybko się nagrzewa. – Negatywne opinie dotyczą nieprecyzyjnej regulacji temperatury grilla.
+ Ma bardzo przystępną cenę.  

 

5. Grill elektryczny ogrodowy Clatronic BQS 3508

Grill elektryczny ogrodowy Clatronic BQS 3508Grill elektryczny ogrodowy Clatronic BQS 3508 to urządzenie o mocy 2000 W, wyposażone w chromowany ruszt oraz regulowany termostat z podświetleniem LED. Zarówno element grzejny, jak i sam ruszt tego modelu nadają się do demontażu, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Produkt posiada nienagrzewającą się obudowę i metalową tacę na wytopiony tłuszcz.

Grill elektryczny Clatronic może służyć zarówno jako grill ogrodowy, jak i grill stołowy. Posiada zdejmowaną osłonę przed wiatrem oraz półkę na akcesoria. Jego powierzchnia grillowania to 35,5 na 24,5 cm. Urządzenie waży zaledwie 3,2 kg.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma bardzo niską cenę. – Nie posiada pokrywy.
+ Jest łatwe w utrzymaniu w czystości.
+ Pozwala na płynne regulowanie temperatury grillowania.

Grill elektryczny ogrodowy – na co zwrócić uwagę?

Grille elektryczne ogrodowe pozwalają na grillowanie bez dymu i bez emisji szkodliwych substancji. Dzięki nim możemy zapomnieć o węglu, rozpałce czy wymianie butli gazowej – potrzebujemy jedynie źródła zasilania, aby w bardzo szybkim tempie przygotować urządzenie do pracy, a następnie przyrządzić na nim potrawy całkowicie bez dodatku tłuszczu. Specjalny grill elektryczny ogrodowy będzie w większym stopniu niż grill elektryczny stołowy przypominał tradycyjnego grilla, dlatego jeśli zależy nam na celebrowaniu opiekania różnych składników w ten szczególny sposób – warto będzie wyposażyć się w odpowiednio dobrany model grilla na stojaku.

Jak wybrać ten najlepszy? Istotne mogą okazać sie następujące czynniki:

  • moc – większość grillów ogrodowych elektrycznych dysponuje mocą od 800 do 2500 W. Parametr ten określa przede wszystkim tempo nagrzewania urządzenia oraz jego efektywność. Im większy grill, tym większą mocą powinien dysponować. Przy modelach średniej wielkości wystarczające będzie około 1500 W.
  • płyta grillowa lub ruszt – wybór pomiędzy rusztem a płytą grillową ma wpływ przede wszystkim na przebieg samego grillowania, ale także na łatwość utrzymania urządzenia w czystości. Niezależnie od tego, który wariant wybierzemy, należy zwrócić uwagę, aby zarówno ruszt, jak i płyta grillowa pokryte były powłoką nieprzywierającą.
  • wielkość – aby grill ogrodowy dobrze spełniał się w swojej roli, musi dysponować odpowiednią powierzchnią grillową. Jeśli grillujemy rzadko i dla małej liczby osób, sięgajmy po mniejsze modele, które pozwolą oszczędzić energię elektryczną. Duże urządzenia dedykowane są osobom, które grillują w większym gronie rodziny i znajomych.
  • regulacja temperatury – to funkcja właściwie niezbędna w każdym grillu elektrycznym. Płynna regulacja mocy urządzenia pozwala bowiem dostosować poziom jego rozgrzania do rodzaju przygotowywanych potraw.
  • termometr – dzięki wbudowanemu termometrowi użytkownik ma większą kontrolę nad przebiegiem procesu grillowania.
  • pokrywa – pokrywa do grilla elektrycznego służy przede wszystkim przyspieszeniu procesu grillowania. Ponieważ ten odbywa się jednak stosunkowo szybko, nie jest konieczna. Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na model z pokrywą, warto upewnić się, że posiada on otwór wylotowy pary oraz nienagrzewającą się rączkę. Użytkownicy grillów elektrycznych często podkreślają również, że warianty z niezamocowaną na stałe pokrywą są dosyć problematyczne – rozgrzany metal należy odkładać w odpowiednie miejsce, aby uniknąć poparzenia.
  • taca ociekowa/pojemnik na tłuszcz – taki dodatek ułatwia utrzymanie grilla w czystości. Dobrze jeśli jest wyjmowany i można myć go w zmywarce.
  • funkcja grilla stołowego – grille elektryczne mogą zamieniać się w zarówno w grille stołowe, jak i w grille ogrodowe. Urządzenie z demontowanym lub montowanym opcjonalnie stojakiem będzie najbardziej uniwersalne.

Grill elektryczny ogrodowy – jakie ma zalety?

Ze względu na wyniki ostatnich badań, coraz więcej słyszy się o szkodliwości tradycyjnych grillów węglowych. Ich użytkowników zachęca się więc do wymiany posiadanego sprzętu na model zasilany elektrycznie lub gazowo. Oba typy urządzeń są korzystniejsze dla zdrowia ze względu na fakt, że nie emitują szkodliwych, toksycznych substancji do przygotowywanych w nich potraw. Jakie inne zalety mają grille elektryczne ogrodowe?

Grill elektryczny ogrodowy to przede wszystkim urządzenie uniwersalne i mobilne. Nie ma zbyt dużej wagi, nie emituje dymu i nie stwarza tak dużego zagrożenia pożarem jak innego typu grille, dlatego można korzystać z niego w domu i na zewnątrz – na balkonie, tarasie czy w ogrodzie.

Grille elektryczne są także łatwe i wygodne w obsłudze. Szybko się nagrzewają i utrzymują stałą temperaturę. Nie wytwarzają także popiołu i sadzy, a dzięki tackom na wytapiany tłuszcz łatwo utrzymać je w czystości.

Grillowanie na grillu elektrycznym jest wygodne i zdrowe. Poza tym, urządzenia nie mają zbyt wygórowanej ceny – zależy ona przede wszystkim od marki i mocy produktu.

Jedyną wadą takich modelów grillów jest inny charakter grillowania – niektórym użytkownikom może brakować tutaj charakterystycznego dymu, procedury rozpalania czy roznoszących się w powietrzu aromatów. Dania z grilla elektrycznego są smaczne i pozbawione nadmiaru tłuszczu, jednak smakują inaczej niż te z grilla węglowego.

Podsumowanie

Grill ogrodowy elektryczny to dobra inwestycja na lata. Aby długo cieszyć się wybranym przez siebie urządzeniem, warto jednak zdać się na sprawdzonego producenta i zapoznać się uprzednio z opiniami na temat wybranego modelu – recenzje użytkowników mogą podpowiedzieć nam, czego szukać w dobrym grillu elektrycznym, a czego unikać.

Grill elektryczny ogrodowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY