Strona głównaDom i ogródDobry grill elektryczny ogrodowy

Dobry grill elektryczny ogrodowy

Grill elektryczny ogrodowy – jaki wybrać?

Grill elektryczny ogrodowy to urządzenie, z którego można bez obaw korzystać także na tarasie lub balkonie. Wiele produktów tego typu dysponuje odłączanym stelażem, dzięki czemu może służyć także jako grill stołowy, wykorzystywany na co dzień w kuchni.
Grille elektryczne ogrodowe dzielimy przede wszystkim na te wyposażone w klasyczny ruszt oraz te z płytą grillową. Pierwsze w większym stopniu przypominają grille węglowe – brykiet zastępuje w nich jednak elektryczna grzałka. Drugie posiadają z kolei żłobioną płytę grzewczą, po której wytopione tłuszcze i soki ściekają do specjalnego pojemnika lub na tacę ociekową.

Szukasz innego typu grilla? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

 • Ranking grillów ogrodowych gazowych
 • Grill elektryczny ogrodowy ranking:

  Ranking grillów elektrycznych ogrodowych to przegląd sprawdzonych urządzeń oparty na zestawieniu pięciu produktów, które cieszą się dobrymi opiniami swoich użytkowników. Proponujemy modele różnej wielkości i w różnej cenie – sprawdź, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom!

Grill elektryczny ogrodowy Steba VG 250

Steba VG 250


Sprawdź produkt w sklepie:

Grill elektryczny ogrodowy Steba VG 250 to lekkie urządzenie o mocy 1800 W, wyposażone w okrągłą powierzchnię grillową o średnicy 40 cm. Produkt dysponuje bezstopniową regulacją temperatury. Szybko się nagrzewa (do 250 stopni Celsjusza) i jest łatwy w czyszczeniu dzięki wbudowanej tacce ociekowej.

Grill posiada izolowany uchwyt do bezpiecznego przenoszenia, a także półkę do przechowywania akcesoriów. Jego atutem jest także lampka ze wskaźnikiem temperatury, umożliwiająca zachowanie większej kontroli nad przebiegiem grillowania. Pokrywa urządzenia została wykonana z lekkiego aluminium, natomiast płyta grzewcza z żeliwa o nieprzywierającej powłoce.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest lekkie, ale stabilne. – Negatywne opinie dotyczą pokrywy grilla, która nie jest zamocowana na zawiasach.
+ Może służyć jako grill stołowy.
+ Posiada regulację temperatury, termostat i termometr.

Grill elektryczny ogrodowy Unold 58580

Unold 58580


Sprawdź produkt w sklepie:

Grill elektryczny ogrodowy Unold 58580 to urządzenie o mocy 2000 W, dysponujące prostokątną płytą grillową o powierzchni 1400 cm2. Produkt został wyposażony w tacę ociekową na wytapiany tłuszcz, którą można myć w zmywarce.

Grill elektryczny szybko się rozgrzewa i jest gotowy do pracy niemal natychmiast po uruchomieniu. Urządzenie posiada płynną regulację temperatury. Dzięki demontowanej płycie grzejnej jest łatwe w utrzymaniu w czystości.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc i szybko się nagrzewa. – Pokrywa grilla mocno się nagrzewa i nie jest zamontowana na zawiasach.
+ Posiada płynną regulację temperatury.
+ Ładnie się prezentuje i jest solidnie wykonany.

Grill elektryczny ogrodowy Steba VG 350

Grill elektryczny ogrodowy Steba VG 350


Sprawdź produkt w sklepie:

Grill elektryczny ogrodowy Steba VG 350 to urządzenie o mocy 2200 W, wyposażone w płytę grillową o wymiarach 41 na 55 cm. Produkt posiada wyjmowane ruszty z powłoką nieprzywierająca, która ułatwia utrzymanie grilla w czystości. Wybrany model dysponuje funkcją płynnej regulacji temperatury, co pozwala na przygotowanie różnego typu potraw. Ma również wbudowany pojemnik na wytopiony tłuszcz.

Grill elektryczny Steba został wyposażony w niezależny element grzejny oraz pokrywę przyspieszającą przyrządzanie posiłków. Pokrywa urządzenia posiada również otwór, umożliwiający odprowadzanie pary z komory grillowej. Urządzenie może być użytkowane jako grill ogrodowy lub stołowy.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc i szybko się nagrzewa. – Grill ma dosyć wysoką cenę.
+ Posiada wskaźnik temperatury i funkcję płynnej regulacji. – Jego pokrywa nie jest zamocowana na zawiasach.
+ Jego powierzchnia grillowa jest obszerna i łatwa w czyszczeniu.

Grill elektryczny ogrodowy Unold 58550

Grill elektryczny ogrodowy Unold 58550


Sprawdź produkt w sklepie:

Grill elektryczny ogrodowy Unold 58550 to bardzo lekkie urządzenie dysponujące mocą 2000 W. Powierzchnia grillowa produktu wynosi 768 cm2. Grill posiada ruszt i tacę ociekową, które można myć w zmywarce. Wybrany model charakteryzuje się szybką gotowością do pracy oraz funkcją płynnej regulacji temperatury.

Urządzenie posiada praktyczną półkę na akcesoria. Może pełnić również funkcję grilla stołowego. Wysokość produktu jest regulowana według potrzeb użytkownika. Atutem tego modelu jest także obecność specjalnego zbiornika na wodę, który pochłania zapachy i tłuszcz.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest stabilne i lekkie jednocześnie. – Nie posiada pokrywy.
+ Szybko się nagrzewa. – Negatywne opinie dotyczą nieprecyzyjnej regulacji temperatury grilla.
+ Ma bardzo przystępną cenę.

Grill elektryczny ogrodowy Clatronic BQS 3508

Grill elektryczny ogrodowy Clatronic BQS 3508


Sprawdź produkt w sklepie:

Grill elektryczny ogrodowy Clatronic BQS 3508 to urządzenie o mocy 2000 W, wyposażone w chromowany ruszt oraz regulowany termostat z podświetleniem LED. Zarówno element grzejny, jak i sam ruszt tego modelu nadają się do demontażu, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Produkt posiada nienagrzewającą się obudowę i metalową tacę na wytopiony tłuszcz.

Grill elektryczny Clatronic może służyć zarówno jako grill ogrodowy, jak i grill stołowy. Posiada zdejmowaną osłonę przed wiatrem oraz półkę na akcesoria. Jego powierzchnia grillowania to 35,5 na 24,5 cm. Urządzenie waży zaledwie 3,2 kg.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma bardzo niską cenę. – Nie posiada pokrywy.
+ Jest łatwe w utrzymaniu w czystości.
+ Pozwala na płynne regulowanie temperatury grillowania.

Grill elektryczny ogrodowy – na co zwrócić uwagę?

Grille elektryczne ogrodowe pozwalają na grillowanie bez dymu i bez emisji szkodliwych substancji. Dzięki nim możemy zapomnieć o węglu, rozpałce czy wymianie butli gazowej – potrzebujemy jedynie źródła zasilania, aby w bardzo szybkim tempie przygotować urządzenie do pracy, a następnie przyrządzić na nim potrawy całkowicie bez dodatku tłuszczu. Specjalny grill elektryczny ogrodowy będzie w większym stopniu niż grill elektryczny stołowy przypominał tradycyjnego grilla, dlatego jeśli zależy nam na celebrowaniu opiekania różnych składników w ten szczególny sposób – warto będzie wyposażyć się w odpowiednio dobrany model grilla na stojaku.

Jak wybrać ten najlepszy? Istotne mogą okazać sie następujące czynniki:

 • moc – większość grillów ogrodowych elektrycznych dysponuje mocą od 800 do 2500 W. Parametr ten określa przede wszystkim tempo nagrzewania urządzenia oraz jego efektywność. Im większy grill, tym większą mocą powinien dysponować. Przy modelach średniej wielkości wystarczające będzie około 1500 W.
 • płyta grillowa lub ruszt – wybór pomiędzy rusztem a płytą grillową ma wpływ przede wszystkim na przebieg samego grillowania, ale także na łatwość utrzymania urządzenia w czystości. Niezależnie od tego, który wariant wybierzemy, należy zwrócić uwagę, aby zarówno ruszt, jak i płyta grillowa pokryte były powłoką nieprzywierającą.
 • wielkość – aby grill ogrodowy dobrze spełniał się w swojej roli, musi dysponować odpowiednią powierzchnią grillową. Jeśli grillujemy rzadko i dla małej liczby osób, sięgajmy po mniejsze modele, które pozwolą oszczędzić energię elektryczną. Duże urządzenia dedykowane są osobom, które grillują w większym gronie rodziny i znajomych.
 • regulacja temperatury – to funkcja właściwie niezbędna w każdym grillu elektrycznym. Płynna regulacja mocy urządzenia pozwala bowiem dostosować poziom jego rozgrzania do rodzaju przygotowywanych potraw.
 • termometr – dzięki wbudowanemu termometrowi użytkownik ma większą kontrolę nad przebiegiem procesu grillowania.
 • pokrywa – pokrywa do grilla elektrycznego służy przede wszystkim przyspieszeniu procesu grillowania. Ponieważ ten odbywa się jednak stosunkowo szybko, nie jest konieczna. Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na model z pokrywą, warto upewnić się, że posiada on otwór wylotowy pary oraz nienagrzewającą się rączkę. Użytkownicy grillów elektrycznych często podkreślają również, że warianty z niezamocowaną na stałe pokrywą są dosyć problematyczne – rozgrzany metal należy odkładać w odpowiednie miejsce, aby uniknąć poparzenia.
 • taca ociekowa/pojemnik na tłuszcz – taki dodatek ułatwia utrzymanie grilla w czystości. Dobrze jeśli jest wyjmowany i można myć go w zmywarce.
 • funkcja grilla stołowego – grille elektryczne mogą zamieniać się w zarówno w grille stołowe, jak i w grille ogrodowe. Urządzenie z demontowanym lub montowanym opcjonalnie stojakiem będzie najbardziej uniwersalne.

Grill elektryczny ogrodowy – jakie ma zalety?

Ze względu na wyniki ostatnich badań, coraz więcej słyszy się o szkodliwości tradycyjnych grillów węglowych. Ich użytkowników zachęca się więc do wymiany posiadanego sprzętu na model zasilany elektrycznie lub gazowo. Oba typy urządzeń są korzystniejsze dla zdrowia ze względu na fakt, że nie emitują szkodliwych, toksycznych substancji do przygotowywanych w nich potraw. Jakie inne zalety mają grille elektryczne ogrodowe?

Grill elektryczny ogrodowy to przede wszystkim urządzenie uniwersalne i mobilne. Nie ma zbyt dużej wagi, nie emituje dymu i nie stwarza tak dużego zagrożenia pożarem jak innego typu grille, dlatego można korzystać z niego w domu i na zewnątrz – na balkonie, tarasie czy w ogrodzie.

Grille elektryczne są także łatwe i wygodne w obsłudze. Szybko się nagrzewają i utrzymują stałą temperaturę. Nie wytwarzają także popiołu i sadzy, a dzięki tackom na wytapiany tłuszcz łatwo utrzymać je w czystości.

Grillowanie na grillu elektrycznym jest wygodne i zdrowe. Poza tym, urządzenia nie mają zbyt wygórowanej ceny – zależy ona przede wszystkim od marki i mocy produktu.

Jedyną wadą takich modelów grillów jest inny charakter grillowania – niektórym użytkownikom może brakować tutaj charakterystycznego dymu, procedury rozpalania czy roznoszących się w powietrzu aromatów. Dania z grilla elektrycznego są smaczne i pozbawione nadmiaru tłuszczu, jednak smakują inaczej niż te z grilla węglowego.

Podsumowanie

Grill ogrodowy elektryczny to dobra inwestycja na lata. Aby długo cieszyć się wybranym przez siebie urządzeniem, warto jednak zdać się na sprawdzonego producenta i zapoznać się uprzednio z opiniami na temat wybranego modelu – recenzje użytkowników mogą podpowiedzieć nam, czego szukać w dobrym grillu elektrycznym, a czego unikać.

Grill elektryczny ogrodowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Poprzedni artykułToster – jaki wybrać?
Następny artykułMop parowy – jaki wybrać?

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać