Strona głównaDom i ogródMeble i akcesoria ogrodoweHuśtawka ogrodowa - ranking 2024. Jaką wybrać?

Huśtawka ogrodowa – ranking 2024. Jaką wybrać?

Czy warto kupić huśtawkę ogrodową?

Huśtawka ogrodowa to konstrukcja, która zapewni wiele przyjemności nie tylko dzieciom. Z takiego elementu wyposażenia ogrodu chętnie korzystać będą także osoby dorosłe. Na wytrzymałej huśtawce ogrodowej można bowiem:

 • czytać książki,
 • drzemać,
 • relaksować się.

Rozkładana huśtawka ogrodowa świetnie sprawdzi się u osób, które lubią wypoczywać na świeżym powietrzu, a nawet spać pod gołym niebem. Z kolei estetycznie wykonana, nowoczesna huśtawka ogrodowa będzie dodatkową ozdobą działki i dopełni aranżację tej przestrzeni.

Huśtawka ogrodowa ranking

Huśtawki wolnostojące to meble ogrodowe, które można nabyć zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Wybierając huśtawkę ogrodową, w pierwszej kolejności zdecyduj o tym, ilu osobom ma ona służyć. W sklepach znajdziesz bowiem różne modele huśtawek – jednoosobowe, dwuosobowe, a nawet 3-osobowe. Sprawdź, które z nich cieszą się dobrymi opiniami konsumentów!

1. Campela CA0032

 

Campela CA0032Campela CA0032 to huśtawka typu ławka bujana, 4-osobowa. Produkt wyposażono w rozkładane siedzisko dwa w jednym oraz daszek. Konstrukcja huśtawki została wykonana ze stali malowanej proszkowo. Na końcach nóg posiada antypoślizgową gumę, a na bujanej ławce wygodny materac.

Model dysponuje zdejmowanym daszkiem, który można prać. Jest on wykonany z tkaniny odpornej na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Produkt ma wymiary 190 × 122 × 166 cm. Jest sprzedawany z dwoma poduszkami w zestawie.

Huśtawka posiada regulowany daszek przeciwsłoneczny, podstawki na napoje, materac mocowany na rzepy i bardzo wygodne siedzisko, które da się rozłożyć do pozycji leżącej. Jego wymiary to 160 na 50 cm. Ławka jest osadzona ok. 45 cm nad ziemią. Jej dopuszczalne obciążenie to 250 kg.

Zalety: Wady:
+ Ładnie się prezentuje. – Łatwo ulega uszkodzeniom w transporcie, co utrudnia potem jej samodzielne złożenie.
+ Posiada rozkładane na płasko siedzisko.  
+ Jest prosta w montażu dzięki czytelnej instrukcji.
+ Posiada zdejmowany daszek.  

2. Funfit Garden

 

Funfit GardenHuśtawka ogrodowa wolnostojąca Funfit Garden to produkt wykonany ze stali malowanej proszkowo, z regulowanym daszkiem przeciwsłonecznym i siedziskiem zawieszonym na sprężynach. Model wyposażono w wygodny materac – na oparcie i siedzisko. Huśtawka oferuje płynną regulację kąta nachylenia daszka. Jego poszycie można też zdejmować do prania, aby łatwo utrzymać ten element w czystości.

Produkt posiada plastikowe stopki na końcach nóg. Jego wymiary to 180 na 172 na 108 cm. Natomiast wymiary samego siedziska wynoszą 130 na 50 na 45 cm. Huśtawka wytrzymuje obciążenie do 200 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Ma niezbyt wygodne dla dorosłych siedzisko – zbyt krótkie.
+ Ładnie się prezentuje. – Według niektórych opinii jest zbyt niska i zbyt lekka.
+ Jest prosta w montażu.  
+ Jest stabilna.  

3. MIRPOL Megi

MIRPOL MegiMirpol Megi to huśtawka ogrodowa metalowa dla trzech osób, wyposażona w siedzisko z funkcją rozkładania oparcia do pozycji leżącej. Produkt posiada daszek z regulowanym kątem nachylenia. Na jego ławeczce zamontowano grube poduszki – na oparciu i na siedzisku. Dodatkowo, wraz z huśtawką użytkownik otrzymuje dwie poduszki dekoracyjne.

Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych do wyboru. Ma solidną konstrukcję ze stali malowanej proszkowo. Jego atutem są też takie elementy jak uchwyty na napoje czy podłokietniki. Model wytrzymuje obciążenie do 300 kg. Jego wymiary całkowite wynoszą 120 na 230 na 164 cm. Natomiast siedzisko ma 183 na 55 cm.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana. – Ma wysoką cenę.
+ Jest wygodna.  
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Jest duża i wytrzymała.  

4. Goliat G-1004

 

Goliat G-1004Goliat G-1004 to model huśtawki ogrodowej metalowej, wolnostojącej, wytrzymujący obciążenie do 220 kg. Produkt posiada stalową konstrukcję malowaną proszkowo i miękką gąbkę zarówno na siedzisku, jak i na oparciu. Jego atutem jest stabilna podstawa oraz daszek z funkcją regulacji.

Model ma wymiary 170 na 110 na 153 cm. Wyposażono go w antypoślizgowe nóżki, a wykonano z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Produkt posiada ławkę osadzoną na sprężynach. Jest łatwy w przenoszeniu i efektowny pod względem designu. Występuje w kilku kolorach do wyboru.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Wydaje się bardzo delikatna.
+ Ma oryginalny design. – Może przewracać się przy silnym wietrze, kiedy nie jest dociążona.
+ Jest wygodna.  
+ Jest łatwa w montażu.  

5. SASKA GARDEN Sonic

 

SASKA GARDEN SonicHuśtawka SONIC marki Saska Garden to konstrukcja z 2 wygodnymi fotelami o wyjątkowo eleganckim designie. Produkt posiada dwa szerokie daszki przeciwsłoneczne. Jest wygodny i stabilny. Jego siedziska osadzono na wzmocnionych sprężynach, a dodatkowo wyposażono w obustronne podstawki, np. na napoje.

Daszki huśtawki są zdejmowane. Sama konstrukcja wykonana z profili stalowych gwarantuje natomiast stabilność wystarczającą dla dwóch dorosłych użytkowników. Produkt wytrzymuje obciążenie do 210 kg. Jego wymiary to 188 na 189 cm. Siedziska tego modelu nie są rozkładane.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny, choć nie jest najtańsza. – Nie posiada regulacji daszka.
+ Jest solidnie wykonana i stabilna. – Jej siedziska są osadzone dosyć wysoko.
+ Pięknie się prezentuje.  
+ Jest wygodna.  

6. MIRPOL Ines

 

MIRPOL InesMetalowa huśtawka ogrodowa Mirpol Ines to model ze stali malowanej proszkowo, wyposażony w poliestrowy daszek z regulacją kąta nachylenia i w odpinaną moskitierę. Produkt wytrzymuje obciążenie do 300 kg. Jego wymiary to 215 na 170 cm, w tym wymiary siedziska: 175 na 54 cm.

Model posiada odchylane oparcie. Nadaje się dla trzech osób. Jest wygodny dzięki miękkim poduszkom i poduszkom dekoracyjnym. Huśtawkę wykonano z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Produkt wyposażono także w dwie półki boczne, na przykład na napoje.

Zalety: Wady:
+ Jest solidna. – Według niektórych opinii ulega uszkodzeniom w transporcie, przez co trudniej ją złożyć.
+ Jest dosyć wygodna. – Posiada belkę wzmacniającą pod środkowym siedzeniem, co może powodować dyskomfort.
+ Posiada regulację daszku i oparcia siedziska.  
+ Posiada moskitierę.  

Rodzaje huśtawek ogrodowych

Ogrodowe huśtawki można podzielić ze względu na materiał wykonania, przeznaczenie (rodzaj i ilość użytkowników) czy formę. Jeśli chodzi o materiał, to wyróżniamy przede wszystkim:

 • huśtawki ogrodowe drewniane – często produkowane na zamówienie przez lokalnych stolarzy, są one stabilne, wytrzymałe, solidne, ale też wymagające pod względem pielęgnacji, kolor huśtawki drewnianej jest uniwersalny i dobrze komponuje się z zielenią, ławka takiego modelu zwykle jest drewniana i pozbawiona dodatkowych funkcji (np. funkcji odchylenia oparcia),
 • huśtawki metalowe – są wytrzymałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych i łatwe w pielęgnacji, ich wadą jest natomiast podatność na korozję i ryzyko przewrócenia (są o wiele mniej stabilne niż modele drewniane).

Jeśli chodzi o liczbę osób, które mogą bujać się na huśtawce, to wyróżniamy przede wszystkim huśtawki jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe. Te pierwsze można podzielić dodatkowo – ze względu na ich formę – na modele typu:

 • kokon,
 • hamak (krzesło brazylijskie),
 • fotel wiszący (bujany).

Idealna huśtawka ogrodowa – na co zwrócić uwagę?

W sklepach znajdziesz huśtawki ogrodowe odpowiednie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób dorosłych, które pragną taki bujak wykorzystać jako miejsce do czytania czy drzemania. Przy wyborze huśtawki, należy więc zwrócić uwagę na takie cechy produktu, jak:

 • materiał wykonania – metal (stal, aluminium) lub drewno,
 • wymiary – zwłaszcza wymiary podstawy, ponieważ wpływają na stabilność oraz wysokość zawieszenia siedziska, ponieważ wpływa na komfort użytkowania,
 • rozmiar siedziska – czyli też ilość osób, które mogą bujać się na huśtawce, przy czym dla wygody istotna będzie też głębokość ławki (głębsza lepiej podtrzymuje nogi),
 • maksymalne obciążenie – obciążenie huśtawek ogrodowych ma związek z ilością osób, które mogą korzystać z huśtawki w tym samym czasie i zwykle wynosi około 200 kg,
 • dodatki – o ile ogrodowe drewniane huśtawki zwykle nie posiadają dodatkowych elementów, tak już te metalowe najczęściej wyposażone są także w daszek przeciwsłoneczny z regulacją nachylenia oraz w poduchy czy materacyk, dzięki któremu ich siedzisko jest wygodniejsze. Dodatkowo huśtawka ogrodowa z metalu czasami oferuje także uchwyty na napoje, półki czy podłokietniki. Atrakcyjnym dodatkiem do huśtawki może być również moskitiera.

Komfortowa huśtawka ogrodowa powinna posiadać stabilną konstrukcję i wygodne siedzisko. Kolor siedziska czy innych elementów ma mniejsze znaczenie, ale wpływa na wygląd ogrodu i na to, czy ławka będzie nagrzewać się od słońca. Pamiętaj również, że wymarzona huśtawka ogrodowa nie musi kosztować fortuny – z powodzeniem kupisz dobrej jakości huśtawkę dla dwóch osób w kwocie do 1000 zł.

Wybierając huśtawkę do ogrodu, zwróć uwagę również na to, jakie meble ogrodowe już posiadasz. Do mebli ogrodowych drewnianych lepiej pasować będzie huśtawka z drewna, a do tych z metalu czy tworzywa sztucznego – metalowa.

Jaką huśtawkę ogrodową wybrać dla jednej osoby?

Huśtawka jednoosobowa to zwykle huśtawka ogrodowa dziecięca, choć nie zawsze – ostatnio bardzo modne okazują się huśtawki tarasowe typu kokon, a także wiszące fotele w stylu retro czy kolorowe krzesła brazylijskie, przypominające hamak ogrodowy.

Huśtawka ogrodowa kokon ma formę półkola i często jest sprzedawana w zestawie z ramą, na której można stabilnie ją zawiesić. Taki rodzaj mebla ogrodowego wygląda lekko i nowocześnie, choć bywa także dodatkiem w stylu vintage. Bezpieczna huśtawka ogrodowa tego typu to model zawieszony na konstrukcji ze stali nierdzewnej. Natomiast na wygodę jej użytkowania wpływ mają dodatkowe poduszki, które powinny posiadać zdejmowane do prania pokrowce.

Fotel ogrodowy wiszący, również nazywany kokonem w przypadku konstrukcji półkolistych, może przyjmować formę fotela hamakowego. Taki model będzie wygodniejszy dla osób, które lubią wypoczywać z wyprostowanymi nogami – w koszach kokonów jest to niemożliwe. Huśtawka ogrodowa wisząca typu fotel musi być jednak bardzo stabilna z uwagi na swój kształt.

Huśtawki brazylijskie (krzesła brazylijskie) ze stelażem od pozostałych huśtawek ogrodowych dostępnych w sklepach różnią się swoim stylem i oferowaną wygodą. Taka huśtawka ma miękkie, materiałowe siedzisko, najczęściej w stylu vintage, czyli z charakterystycznymi frędzlami lub po prostu kolorowe. Jest to dobra opcja dla tych, którzy lubią „zatopić” się w siedzisku mebla ogrodowego.

Jak więc wybrać huśtawkę jednoosobową? W tym przypadku wiele zależy od tego, jak lubisz wypoczywać i jaki design podoba Ci się najbardziej. Możesz wybrać nowoczesną huśtawkę na taras, balkon czy do ogrodu, aby dodać tej przestrzeni charakteru lub postawić na krzesło ogrodowe wiszące w stylu boho, aby dodać jej przytulności.

Huśtawka ogrodowa opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY