Strona głównaDom i ogródMeble i akcesoria ogrodoweNajlepszy ogrzewacz tarasowy - ranking 2024

Najlepszy ogrzewacz tarasowy – ranking 2024 [TOP5]

Ogrzewacz tarasowy – czy warto?

Ogrzewacz tarasowy, nazywany także promiennikiem ciepła, stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, ale jednocześnie dosyć szybko marzną na zewnątrz. Z ogrzewacza można korzystać przez cały rok – w trakcie chłodnych letnich wieczorów, ale też jesienią czy zimą, na przykład po całym dniu lepienia bałwanów i rzucania śnieżkami.

Większość ogrzewaczy to nie tylko źródło ciepła, ale również źródło światła. Dzięki czemu przy takim urządzeniu można swobodnie biesiadować wieczorami, czytać książki czy spożywać wspólne posiłki. Ogrodowy ogrzewacz będzie idealnym dopełnieniem aranżacji tarasu wraz z grillem i meblami wypoczynkowymi. Jak wybrać więc ogrzewacz na taras?

Ogrzewacz tarasowy ranking

Istnieje wiele modelów ogrzewaczy tarasowych. Wybór konkretnego z nich uzależniony jest przede wszystkim od warunków, jakimi dysponujesz (dostęp do źródła zasilania, zadaszenie) oraz od Twoich indywidualnych oczekiwań. Sprawdź ranking, aby przekonać się, co oferują ogrzewacze na taras!

1. EBERG TIO

EBERG TIOEBERG TIO to tarasowy elektryczny promiennik ciepła o mocy 1200W. Produkt spełnia standardy ochrony IP55. Nadaje się do stosowania na świeżym powietrzu pod zadaszeniem, a także w pomieszczeniach. Emituje stonowane, ciepłe światło i rozprowadza ciepło w każdym kierunku. Ma też kompaktową konstrukcję.

Model działa bezgłośnie i nie wydziela żadnych zapachów. Pozwala poczuć ciepło już po 2 sekundach od uruchomienia. Jego atutem są też takie detale jak aluminiowa obudowa w kolorze czarnym, stabilna podstawa czy uchwyt do przenoszenia.

Sprzęt jest niewielki, a zarazem efektywny w działaniu. Stanowi dobre rozwiązanie zwłaszcza dla alergików, ponieważ nie ogrzewa i nie wydmuchuje powietrza (co wzbija kurz i alergeny). Produkt waży niecałe 2 kg. Jest też wytrzymały za sprawą metalowej obudowy oraz osłony żarnika wykonanej ze szkła kwarcowego, odpornego na duże różnice temperatur. Sam żarnik wykonano natomiast z włókna węglowego o wysokiej stabilności elektrycznej.

Sprzęt został także zabezpieczony na wypadek przewrócenia – wyłącza się automatycznie. Jego wymiary wynoszą 66 na 13 cm. Długość przewodu zasilającego to 150 cm.

Zalety: Wady:
+ Błyskawicznie się nagrzewa. – Początkowo może wydzielać nieprzyjemny zapach.
+ Pracuje wydajnie.  
+ Ma estetyczny design.
+ Zajmuje niewiele miejsca.  

2. LANDMANN 12016ST

LANDMANN 12016STLANDMANN 12016ST to gazowy parasol grzewczy, wykorzystujący technologię Smart Technology. Urządzenie zostało wykonane ze stali szlachetnej. Posiada aluminiowy reflektor i płynną regulację dopływu gazu.

Sprzęt został wyposażony w automatyczne zabezpieczenie antywypływowe gazu po przechyleniu – wyłącza się automatycznie. Moc tego modelu wynosi 5000 – 9900 W. Jego zasięg to z kolei 2,5 metra.

Produkt waży 19 kg. Ma wysokość 219,5 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma zasięg cieplny zgodny z deklaracją producenta. – Nie wszyscy są zadowoleni z jakości materiału, z którego wykonano produkt.
+ Jego cena nie jest wygórowana.  
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Dysponuje optymalną mocą.  

3. Activejet APH-CS2000

Activejet APH-CS2000ACTIVEJET APH-CS2000 to ogrzewacz tarasowy elektryczny (promiennik podczerwieni), dysponujący mocą 2000 W – z regulacją na dwóch poziomach: 1000 oraz 2000 W. Sprzęt jest sterowany zdalnie za pomocą pilota.

Produkt został wykonany z plastiku i stali nierdzewnej. Nie posiada regulacji wysokości ani kół transportowych. Oferuje funkcję wbudowanego wyłącznika. Posiada obudowę spełniająca standardy ochrony IP55. Emituje światło w kolorze bursztynowym.

Wymiary produktu wynoszą 17,4 x 97,7 x 7,4 cm. Waga tego modelu to 5,45 kg.

Zalety: Wady:
+ Dysponuje dużą mocą. – Ma niską wagę, przez co może być niestabilny.
+ Ma atrakcyjną cenę. – Oferuje tylko dwa poziomy regulacji mocy.
+ Jest zdalnie sterowany.  
+ Posiada regulację mocy.  

4. MIRPOL MIR-H71SS

MIRPOL MIR-H71SSMirpol H71SS to parasol grzewczy wykonany ze stali nierdzewnej. Jego wymiary wynoszą 224 x 49,5 x 49,5 cm. Sprzęt jest zasilanym gazem z butli (propan-butan). Dysponuje mocą 10,5 kWa. Posiada tubę ze szkła kwarcowego.

Urządzenie zostało wyposażone w szeroką czaszę reflektora, dzięki czemu ogrzewa większą powierzchnię tarasu. Cały produkt pomalowano proszkowo. W dolnej części parasola umieszczono schowek na butlę oraz koła transportowe.

Produkt został zabezpieczony przed przewróceniem się butli. Posiada zapalnik piezoelektryczny. Jego zużycie gazu wynosi 764,81 g/h. Sprzęt waży 32 kg. Posiada osłonę płomienia i regulację mocy.

Zalety: Wady:
+ Pracuje wydajnie i efektywnie. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest solidnie wykonany. – Ma nieciekawy design.
+ Jest bezpieczny w użytkowaniu.  
+ Ma stabilną konstrukcję.  

5. Planika Faro

Planika FaroPlanika FARO to nowoczesny ogrzewacz tarasowy zasilany wymienną butlą gazową. Produkt został wykonany ze stali nierdzewnej i szkła. Emituje nie tylko przyjemne ciepło, ale również światło. Sprzęt dysponuje mocą 8 kW. Został wyposażony w koła transportowe ułatwiające przestawianie.

Produkt jest prosty w montażu i prosty w użyciu. Ma klasyczny wygląd, a dzięki możliwości dokupienia do niego dedykowanego pokrowca wodoodpornego, jest też łatwy do utrzymania w czystości.

Sprzęt zużywa 0,4-0,5 kg gazu na godzinę. Jego wymiary wynoszą 36 x 36 x 150 cm. Model waży 20 kg. Może być zasilany gazem propan butan lub czystym propanem.

Zalety: Wady:
+ Ma konkurencyjną cenę. – Według niektórych użytkowników jest zbyt wysoki.
+ Oferuje dużą moc. – Nie posiada uchwytów.
+ Pięknie się prezentuje.  
+ Jest łatwy w czyszczeniu.  

Ogrzewacz ogrodowy: lepszy ogrzewacz gazowy czy elektryczny?

Zakup ogrzewacza tarasowego to dobra inwestycja, o ile wybierzesz taki sprzęt, który sprawdzi się na Twoim tarasie. Należy wiedzieć, że ze względu na sposób działania wyróżnia się:

 • ogrzewacze gazowe,
 • ogrzewacze elektryczne,
 • ogrzewacze na podczerwień.

Ogrzewacz gazowy tarasowy może być zasilany z butli gazowej propan lub propan-butan. Oznacza to, że ogrodowy ogrzewacz gazowy sprawdzi się wszędzie, nawet na działce bez dostępu do źródła zasilania. Dwa pozostałe ogrzewacze działają „na prąd”. Aby wybrać ogrzewacz tarasowy elektryczny lub na podczerwień, musisz dysponować zatem źródłem zasilania (gniazdko elektryczne powinno znajdować się na zewnątrz budynku).

Jeśli kwestie techniczne nie mają znaczenia, to jak wybrać ogrzewacz idealny? W tym celu należy rozważyć wszystkie wady i zalety obu rodzajów produktów.

Kiedy warto wybrać ogrzewacz gazowy? Przede wszystkim w przypadku, kiedy zależy nam na efektownym wyglądzie – takie modele pozwalają oglądać płomień, co tworzy na tarasie bardzo klimatyczną atmosferę. Ich zaletą jest także duża moc (regulowana) oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Wady gazowych promienników ciepła to z kolei:

 • kultura pracy – nie jest całkowicie bezgłośny,
 • woń spalanego gazu,
 • wysoki ciężar (minimalizuje go obecność kółek transportowych).

Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo, to ogrzewacze gazowe powinny być w pełni bezpieczne, jeśli tylko pochodzą od sprawdzonego producenta. Większość z nich automatycznie odcina dopływ gazu w przypadku przewrócenia sprzętu.

Elektryczne ogrzewacze również mają zarówno wady, jak i zalety. Są bardzo proste w użyciu, nie wymagają serwisowania, nadają się do użycia w pomieszczeniach zamkniętych, szybko nagrzewają się i nie są tak ciężkie jak modele gazowe. Można podzielić je na następujące typy:

 • kwarcowe – dosyć powoli się nagrzewają, a ich działanie opiera się na przewodzie oporowym,
 • halogenowe – charakteryzują się wysokim stopniem wytrzymałości i osiągają wysokie temperatury,
 • z włóknem węglowym – nie nagrzewają się tak silnie jak halogenowe, ale są wystarczająco mocne i trwałe.

Ciekawym produktem są także promienniki podczerwieni, które działają za sprawą promieniowania – na podobnej zasadzie, jak promienie słońca. Wysyłają one ciepło w postaci promieniowania podczerwonego, czyli nie nagrzewają powietrza, lecz przedmioty w swoim otoczeniu.

Parasole grzewcze czy kominki tarasowe?

Promienniki ciepła to najczęściej urządzenia wolnostojące, występujące w formie parasoli gazowych lub elektrycznych, a także w formie kominków. Różnica pomiędzy tymi modelami sprowadza się przede wszystkim do kwestii związanych z designem. Jaki ogrzewacz ogrodowy wybrać?

Kominek posiada zwykle prostokątną szafkę na butlę gazową oraz przeszklenie, zza którego można oglądać tańczący płomień. Takie modele są dosyć ciężkie i kosztowne, ale dysponują dużą mocą.

Z kolei gazowe parasole grzewcze swoją budową przypominają wieżę lub piramidę. Są dosyć wysokie i również mogą sporo ważyć. W wielu przypadkach pozwalają oglądać płomień zza szklanej rurki. Swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu daszkowi nad palnikiem – w kształcie parasola.

Ogrzewacze tarasowe gazowe i elektryczne – jak wybrać?

Ogrzewacze ogrodowe uprzyjemnią grilla, rodzinne przyjęcie czy relaks na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku. Aby wybrać najlepszy model, zwróć uwagę na:

 • przeznaczenie produktu – sposób użytkowania – w miejscu zadaszonym, czy pod gołym niebem,
 • wydajność – czyli moc – przyjmuje się, że na 10 metrów kwadratowych powierzchni potrzebna jest moc co najmniej 1500 W, przy czym należy pamiętać, że nie każdy ogrzewacz emituje ciepło we wszystkich kierunkach,
 • cena – znajduje odzwierciedlenie w jakości produktu – o dobrej jakości można mówić w przypadku ceny oscylującej w granicach 1000 – 2000 zł, taki model posiada już niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa,
 • design – stylowy ogrzewacz będzie ozdobą tarasu, jednak elegancki ogrzewacz gazowy czy elektryczny powinien być też wykonany z solidnych materiałów, aby zachował estetyczny wygląd na dłużej.

Dobrze dobrany ogrzewacz gazowy lub elektryczny powinien stanowić inwestycję na lata. Czy warto wybrać urządzenie tego typu do ogrodu, na taras czy balkon? Zdecydowanie tak, jeśli lubisz spędzać na zewnątrz nawet w chłodniejsze wieczory. Ogrzewacze ogrodowe dostarczają ciepła i tworzą na tarasie wyjątkową atmosferę. Dzięki nim możesz dłużej cieszyć się atrakcyjnie zaaranżowaną przestrzenią tarasu czy ogrodu – grillując, leżakując czy oglądając filmy pod gołym niebem.

Ogrzewacz tarasowy opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

5 2 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY