Strona głównaDom i ogródOgrzewacze tarasoweOgrzewacz tarasowy - ranking 2024. Jaki wybrać?

Ogrzewacz tarasowy – ranking 2024. Jaki wybrać?

Ogrzewacz tarasowy – czy warto?

Ogrzewacz tarasowy, nazywany także promiennikiem ciepła, stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, ale jednocześnie dosyć szybko marzną na zewnątrz. Z ogrzewacza można korzystać przez cały rok – w trakcie chłodnych letnich wieczorów, ale też jesienią czy zimą, na przykład po całym dniu lepienia bałwanów i rzucania śnieżkami.

Większość ogrzewaczy to nie tylko źródło ciepła, ale również źródło światła. Dzięki czemu przy takim urządzeniu można swobodnie biesiadować wieczorami, czytać książki czy spożywać wspólne posiłki. Ogrodowy ogrzewacz będzie idealnym dopełnieniem aranżacji tarasu wraz z grillem i meblami wypoczynkowymi. Jak wybrać więc ogrzewacz na taras?

Ogrzewacz tarasowy ranking

Istnieje wiele modelów ogrzewaczy tarasowych. Wybór konkretnego z nich uzależniony jest przede wszystkim od warunków, jakimi dysponujesz (dostęp do źródła zasilania, zadaszenie) oraz od Twoich indywidualnych oczekiwań. Sprawdź ranking, aby przekonać się, co oferują ogrzewacze na taras!

1. EBERG TIO

 

EBERG TIOEBERG TIO to tarasowy elektryczny promiennik ciepła o mocy 1200W. Produkt spełnia standardy ochrony IP55. Nadaje się do stosowania na świeżym powietrzu pod zadaszeniem, a także w pomieszczeniach. Emituje stonowane, ciepłe światło i rozprowadza ciepło w każdym kierunku. Ma też kompaktową konstrukcję.

Model działa bezgłośnie i nie wydziela żadnych zapachów. Pozwala poczuć ciepło już po 2 sekundach od uruchomienia. Jego atutem są też takie detale jak aluminiowa obudowa w kolorze czarnym, stabilna podstawa czy uchwyt do przenoszenia.

Sprzęt jest niewielki, a zarazem efektywny w działaniu. Stanowi dobre rozwiązanie zwłaszcza dla alergików, ponieważ nie ogrzewa i nie wydmuchuje powietrza (co wzbija kurz i alergeny). Produkt waży niecałe 2 kg. Jest też wytrzymały za sprawą metalowej obudowy oraz osłony żarnika wykonanej ze szkła kwarcowego, odpornego na duże różnice temperatur. Sam żarnik wykonano natomiast z włókna węglowego o wysokiej stabilności elektrycznej.

Sprzęt został także zabezpieczony na wypadek przewrócenia – wyłącza się automatycznie. Jego wymiary wynoszą 66 na 13 cm. Długość przewodu zasilającego to 150 cm.

Zalety: Wady:
+ Błyskawicznie się nagrzewa. – Początkowo może wydzielać nieprzyjemny zapach.
+ Pracuje wydajnie.  
+ Ma estetyczny design.
+ Zajmuje niewiele miejsca.  

2. LANDMANN VM8382

 

LANDMANN VM8382LANDMANN – VN8382 to gazowy ogrzewacz tarasowy o mocy aż 8000 W. Produkt został wykonany z metalu i szkła. Oferuje promień grzewczy o zasięgu 2 metrów. Waży 25 kg, ale posiada kółka transportowe w zestawie, co uławia jego przestawianie.

Model wyróżnia się niebanalnym designem. Dzięki kamieniom lawy umieszczonym za szkłem stanowi piękną dekorację tarasu. Jego wymiary to 100 na 46.5 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc. – Ma wysoką cenę.
+ Jest solidnie wykonany. – Jest ciężki.
+ Posiada koła transportowe.  
+ Ma designerski wygląd.  

3. Activa Piramida Cheopsa 13600

Activa Piramida Cheopsa 13600Activa Piramida Cheopsa 13600 to tak zwany parasol grzewczy czy parasol gazowy o mocy 10,5 kW. Produkt nadaje się do stosowania na zewnątrz. Ma ciekawy design i stanowi efektowną dekorację, ponieważ został wykonany z polerowanej stali szlachetnej oraz szklanej rury, przez którą widoczne są płomienie.

Model posiada automatyczne zabezpieczenie antywypływowe gazu, które uruchamia się po przechyleniu urządzenia ze stabilnej pozycji pionowej. Sprzęt wykorzystuje wewnętrzny zapłon elektroniczny w przycisku. Posiada też otwieraną pokrywę i rolki jezdne do wygodnego przestawiania.

Ogrzewacz ma wysokość 223 cm, a szerokość 53 cm (u podstawy). Charakteryzuje go efektowny kształt piramidy. Model waży około 30 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Według niektórych użytkowników trudno jest usunąć z niego folię zabezpieczającą.
+ Jest atrakcyjny wizualnie. – Nie wszystkie sklepy sprzedają produkt z polską instrukcją montażu.
+ Posiada zabezpieczenie przed wyciekiem gazu.  
+ Jest solidnie wykonany.  

4. RAVANSON OG-300

 

RAVANSON OG-300RAVANSON OG-300 to tarasowy ogrzewacz zasilany gazem, dysponujący mocą 13 kW. Produkt wyróżnia niebanalny efekt płomienia. Jego promień grzania wynosi około 2 metry. Sprzęt ma specjalnie zaprojektowany daszek z otworami wentylacyjno-kominowymi, dzięki którym odprowadza spaliny daleko poza zasięg użytkownika.

Urządzenie zostało wykonane ze stali nierdzewnej i szkła. Jego wysokość to aż 227 cm, a szerokość maksymalna – u podstawy – wynosi 49 cm. Sprzęt waży 29 kg. Zużywa 946 g gazu na godzinę.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Negatywne opinie dotyczą instrukcji montażu i obsługi – nie każdy sklep dołącza je w wersji polskiej.
+ Jest bardzo wydajny. – Według niektórych użytkowników dołączony do niego pokrowiec nie pasuje do produktu.
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Jest solidnie wykonany.  

5. Planika Faro

 

Planika FaroPlanika FARO to nowoczesny ogrzewacz tarasowy zasilany wymienną butlą gazową. Produkt został wykonany ze stali nierdzewnej i szkła. Emituje nie tylko przyjemne ciepło, ale również światło. Sprzęt dysponuje mocą 8 kW. Został wyposażony w koła transportowe ułatwiające przestawianie.

Produkt jest prosty w montażu i prosty w użyciu. Ma klasyczny wygląd, a dzięki możliwości dokupienia do niego dedykowanego pokrowca wodoodpornego, jest też łatwy do utrzymania w czystości.

Sprzęt zużywa 0,4-0,5 kg gazu na godzinę. Jego wymiary wynoszą 36 x 36 x 150 cm. Model waży 20 kg. Może być zasilany gazem propan butan lub czystym propanem.

Zalety: Wady:
+ Ma konkurencyjną cenę. – Według niektórych użytkowników jest zbyt wysoki.
+ Oferuje dużą moc. – Nie posiada uchwytów.
+ Pięknie się prezentuje.  
+ Jest łatwy w czyszczeniu.  

Ogrzewacz ogrodowy: lepszy ogrzewacz gazowy czy elektryczny?

Zakup ogrzewacza tarasowego to dobra inwestycja, o ile wybierzesz taki sprzęt, który sprawdzi się na Twoim tarasie. Należy wiedzieć, że ze względu na sposób działania wyróżnia się:

 • ogrzewacze gazowe,
 • ogrzewacze elektryczne,
 • ogrzewacze na podczerwień.

Ogrzewacz gazowy tarasowy może być zasilany z butli gazowej propan lub propan-butan. Oznacza to, że ogrodowy ogrzewacz gazowy sprawdzi się wszędzie, nawet na działce bez dostępu do źródła zasilania. Dwa pozostałe ogrzewacze działają „na prąd”. Aby wybrać ogrzewacz tarasowy elektryczny lub na podczerwień, musisz dysponować zatem źródłem zasilania (gniazdko elektryczne powinno znajdować się na zewnątrz budynku).

Jeśli kwestie techniczne nie mają znaczenia, to jak wybrać ogrzewacz idealny? W tym celu należy rozważyć wszystkie wady i zalety obu rodzajów produktów.

Kiedy warto wybrać ogrzewacz gazowy? Przede wszystkim w przypadku, kiedy zależy nam na efektownym wyglądzie – takie modele pozwalają oglądać płomień, co tworzy na tarasie bardzo klimatyczną atmosferę. Ich zaletą jest także duża moc (regulowana) oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Wady gazowych promienników ciepła to z kolei:

 • kultura pracy – nie jest całkowicie bezgłośny,
 • woń spalanego gazu,
 • wysoki ciężar (minimalizuje go obecność kółek transportowych).

Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo, to ogrzewacze gazowe powinny być w pełni bezpieczne, jeśli tylko pochodzą od sprawdzonego producenta. Większość z nich automatycznie odcina dopływ gazu w przypadku przewrócenia sprzętu.

Elektryczne ogrzewacze również mają zarówno wady, jak i zalety. Są bardzo proste w użyciu, nie wymagają serwisowania, nadają się do użycia w pomieszczeniach zamkniętych, szybko nagrzewają się i nie są tak ciężkie jak modele gazowe. Można podzielić je na następujące typy:

 • kwarcowe – dosyć powoli się nagrzewają, a ich działanie opiera się na przewodzie oporowym,
 • halogenowe – charakteryzują się wysokim stopniem wytrzymałości i osiągają wysokie temperatury,
 • z włóknem węglowym – nie nagrzewają się tak silnie jak halogenowe, ale są wystarczająco mocne i trwałe.

Ciekawym produktem są także promienniki podczerwieni, które działają za sprawą promieniowania – na podobnej zasadzie, jak promienie słońca. Wysyłają one ciepło w postaci promieniowania podczerwonego, czyli nie nagrzewają powietrza, lecz przedmioty w swoim otoczeniu.

Parasole grzewcze czy kominki tarasowe?

Promienniki ciepła to najczęściej urządzenia wolnostojące, występujące w formie parasoli gazowych lub elektrycznych, a także w formie kominków. Różnica pomiędzy tymi modelami sprowadza się przede wszystkim do kwestii związanych z designem. Jaki ogrzewacz ogrodowy wybrać?

Kominek posiada zwykle prostokątną szafkę na butlę gazową oraz przeszklenie, zza którego można oglądać tańczący płomień. Takie modele są dosyć ciężkie i kosztowne, ale dysponują dużą mocą.

Z kolei gazowe parasole grzewcze swoją budową przypominają wieżę lub piramidę. Są dosyć wysokie i również mogą sporo ważyć. W wielu przypadkach pozwalają oglądać płomień zza szklanej rurki. Swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu daszkowi nad palnikiem – w kształcie parasola.

Ogrzewacze tarasowe gazowe i elektryczne – jak wybrać?

Ogrzewacze ogrodowe uprzyjemnią grilla, rodzinne przyjęcie czy relaks na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku. Aby wybrać najlepszy model, zwróć uwagę na:

 • przeznaczenie produktu – sposób użytkowania – w miejscu zadaszonym, czy pod gołym niebem,
 • wydajność – czyli moc – przyjmuje się, że na 10 metrów kwadratowych powierzchni potrzebna jest moc co najmniej 1500 W, przy czym należy pamiętać, że nie każdy ogrzewacz emituje ciepło we wszystkich kierunkach,
 • cena – znajduje odzwierciedlenie w jakości produktu – o dobrej jakości można mówić w przypadku ceny oscylującej w granicach 1000 – 2000 zł, taki model posiada już niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa,
 • design – stylowy ogrzewacz będzie ozdobą tarasu, jednak elegancki ogrzewacz gazowy czy elektryczny powinien być też wykonany z solidnych materiałów, aby zachował estetyczny wygląd na dłużej.

Dobrze dobrany ogrzewacz gazowy lub elektryczny powinien stanowić inwestycję na lata. Czy warto wybrać urządzenie tego typu do ogrodu, na taras czy balkon? Zdecydowanie tak, jeśli lubisz spędzać na zewnątrz nawet w chłodniejsze wieczory. Ogrzewacze ogrodowe dostarczają ciepła i tworzą na tarasie wyjątkową atmosferę. Dzięki nim możesz dłużej cieszyć się atrakcyjnie zaaranżowaną przestrzenią tarasu czy ogrodu – grillując, leżakując czy oglądając filmy pod gołym niebem.

Ogrzewacz tarasowy opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Angelika
Angelika
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników, dlatego nie musisz już poświęcać swojego czasu na samodzielne czytanie setek komentarzy, aby dokonać rozsądnego wyboru.
POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić