Grill ogrodowy – ranking 2024

Grill ogrodowy – jaki wybrać?

Grill ogrodowy to niezbędne wyposażenie każdego domu – w końcu nie bez powodu mówi się, że grillowanie to narodowy sport Polaków. Spotkania przy grillu dają wiele przyjemności, jednak aby przyrządzanie na nim potraw było komfortowe i korzystne dla zdrowia, wybór grilla ogrodowego warto odpowiednio przemyśleć. Co mamy do wyboru?

Najpopularniejszą opcją w dalszym ciągu pozostają grille ogrodowe węglowe. Ich podstawową wadą jest jednak mała wytrzymałość i trudność utrzymania w czystości. Z kolei największą zaletą niska cena. Wiele mówi się również o szkodliwości tego rodzaju grillowania – zarówno na etapie rozplania węgla, jak i spożywania gotowych potraw. W naszym wpisie skupimy się więc na dwóch innych rodzajach grillów, które stopniowo zyskują w naszym kraju na popularności. Będzie to grill ogrodowy gazowy i grill ogrodowy elektryczny. Jakie są ich zalety i który z nich warto wybrać?

Szukasz idealnego grilla konkretnego typu? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Grill ogrodowy ranking:

Ranking grillów ogrodowych to zestawienie dobrej jakości modelów gazowych i elektrycznych. Przedstawiliśmy ich podstawowe cechy oraz wady i zalety, aby ułatwić każdej osobie wybór najbardziej funkcjonalnego wariantu, który dobrze spełni wszystkie oczekiwania swojego przyszłego właściciela.

1. Grill ogrodowy Broil King Royal 320

Broil King Royal 320



Grill ogrodowy Broil King Royal 320 to urządzenie wyposażone w 3 palniki gazowe o łącznej mocy 8,8 kW. Produkt posiada ciężki ruszt o wymiarach 55 na 38 cm. Użyty do jego produkcji metal dobrze utrzymuje ciepło i równomiernie je rozprowadza. Grill wyposażono również w trzy aromatyzery, których zadaniem jest odparowywanie tłuszczy i soków.

Dzięki aluminiowej pokrywie i dnu grilla nawet częste otwieranie nie wpływa na znaczną utratę jego temperatury. Produkt posiada palniki tubowe ze stali szlachetnej z otworami po obu stronach, co pozwala na dwukrotne zwiększenie liczby źródeł ciepła.

Atutem grilla są dwie składane półki boczne oraz szafka na butlę z gazem. Dzięki zaworom Linear-Flow urządzenie umożliwia precyzyjną, liniową kontrolę temperatury. Produkt wyposażono także w elektroniczną zapalarkę i bardzo dokładny termometr.

Zalety: Wady:
+ Grill jest bardzo solidnie wykonany. – Negatywne opinie dotyczą ostrego wykończenia krawędzi półek grilla.
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Jest pojemny i funkcjonalny.  
+ Bardzo elegancko się prezentuje.  

 

2. Grill ogrodowy SEVERIN PG8107

SEVERIN PG8107



Severin PG8107 to grill elektryczny o mocy 3000 W. Urządzenie doskonale sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale również na tarasie czy na balkonie. Produkt posiada praktyczny wyświetlacz LCD oraz funkcję odprowadzania nadmiaru tłuszczu. Dzięki strefie szybkiego grillowania, nagrzewającej się do 500 stopni Celsjusza, pozwala znacząco przyspieszyć przyrządzanie posiłków na świeżym powietrzu.

Grill ogrodowy Severin umożliwia precyzyjną kontrolę temperatury pieczenia w zakresie od 80 do 500 stopni Celsjusza. Posiada wbudowany termometr rdzeniowy i wyświetlacz cyfrowy OLED, a także diodę LED, która informuje o aktualnym stanie pracy urządzenia przy pomocy odpowiednich kolorów.

Model został wyposażony w bezpieczną w dotyku obudowę, chroniącą przed oparzeniem. Grill oferuje także możliwość sterowania za pomocą regulatora czasu, współpracującego z termometrem grillowym. Urządzenie nagrzewa się do 500 stopni już w 10 minut.

Grill elektryczny Severin posiada dwuczęściowy ruszt ze stali nierdzewnej. Większość jego elementów można zdejmować do łatwego i wygodnego czyszczenia. Atutem modelu jest także praktyczny design tacki ociekowej, która zabezpiecza sprzęt przed przypalaniem się tłuszczu. Urządzenie zostało osadzone na stojaku z dwoma bocznymi stolikami i półką, jednak można korzystać z niego także jako z grilla stołowego.

Powierzchnia grillowania tego modelu to 1300 cm2. Grill waży 32,1 kg. Ma 57 cm głębokości, 54 cm szerokości i 132 cm wysokości.

Zalety: Wady:
+ Grill ma dużą moc, dzięki której szybko się nagrzewa. – Produkt ma wysoką cenę.
+ Jest nowoczesny i łatwy do utrzymania w czystości. – Nie posiada rusztu z powłoką nieprzywierającą.
+ Posiada wbudowany termometr i wyświetlacz, które pozwalają na kontrolowanie procesu grillowania.  
+ Może służyć jako grill ogrodowy lub stołowy.  

 

3. Grill ogrodowy Landmann Triton 4 12961E

Grill ogrodowy Landmann Triton 4 12961E



Grill ogrodowy Landmann Triton 4 12961E to urządzenie wyposażone w 4 niezależne palniki gazowe oraz palnik boczny. Dzięki systemowi PTS (Power Thermal Spreading) produkt rozprowadza temperaturę w sposób równomierny. Palniki gwarantują mu łączną moc 12 kW. Jego ruszt dwuczęściowy o wymiarach 65 na 44 cm będzie odpowiedni do przygotowania dań nawet dla 12 osób.

Grill posiada emaliowaną, nieprzywierającą powierzchnię grillowania oraz tacę na wytopiony tłuszcz, która ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Pokrywa produktu ma dwuścienną budowę, która lepiej utrzymuje temperaturę wewnątrz komory. Urządzenie wyposażono również w termometr i panel z pięcioma regulatorami płomienia. Dzięki automatycznej iskrze palniki zapalają się natychmiast po przekręceniu gałki.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie jest bardzo solidnie i estetycznie wykonane. – Grill jest bardzo ciężki (posiada jednak kółka transportowe).
+ Nagrzewa się szybko i równomiernie. – Nie posiada składanych półek, przez co zajmuje dużo miejsca.
+ Jest łatwe do utrzymania w czystości.  

 

4. Grill ogrodowy CLATRONIC BQS 3508

Grill ogrodowy CLATRONIC BQS 3508



Clatronic BQS 3508 to grill ogrodowy elektryczny o mocy 2000 W. Produkt wyróżnia się na rynku bardzo przystępną ceną, a także stosunkowo szybkim nagrzewaniem. Urządzenie posiada bezstopniową regulację mocy, czym pozwala kontrolować proces pieczenia. Dzięki metalowej osłonie umożliwia grillowanie podczas gorszej pogody.

Urządzenie posiada praktyczną półkę na akcesoria oraz metalową tackę na tłuszcz. Ruszt i element grzejny grilla są wyjmowane, co ułatwia ich czyszczenie. Produkt wyposażono w nienagrzewający się uchwyt, chroniący przed poparzeniem, a także w lampkę kontrolną temperatury.

Grill posiada chromowany ruszt i składany stojak. Jego powierzchnia grillowania wynosi 869 cm2. Urządzenie waży tylko 3,2 kg. Wymiary produktu to: 38,5 cm głębokości, 54,5 cm szerokości oraz 84,5 cm wysokości.

Zalety: Wady:
+ Grill ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Negatywne opinie dotyczą jakości wykonania grilla – jest lekki, a co za tym idzie mało stabilny.
+ Dosyć szybko się nagrzewa. – Ma niezbyt dużą powierzchnię grillowania.
+ Jest łatwy w czyszczeniu.  
+ Ma niską wagę i niewielkie wymiary.  

5. Grill ogrodowy UNOLD 58565

Grill ogrodowy UNOLD 58565



Unold 58565 to grill elektryczny o mocy 1600 W, dysponujący funkcją odprowadzania tłuszczu. Urządzenie posiada ruszt z powłoką nieprzywierającą, co ułatwia utrzymanie go w czystości. Produkt ma także odłączaną podstawę, dzięki czemu może służyć jako grill stołowy lub ogrodowy.

Model 58565 oferuje funkcję regulacji temperatury oraz praktyczne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jego atutem są także półki, na których można przechowywać akcesoria, naczynia czy przyprawy do grillowania. Urządzenie wyposażono w lampkę kontrolną temperatury i zdejmowaną osłonę od wiatru.

Grill posiada demontowany element grzejny i pojemnik na tłuszcz, dzięki czemu obie części można łatwo oczyścić po każdym grillowaniu. Powierzchnia robocza tego modelu to 910 cm2. Urządzenie waży przy tym 5,3 kg, a jego wymiary wynoszą kolejno: 86 cm głębokość, 46,5 cm szerokość oraz 86,6 cm wysokość.

Zalety: Wady:
+ Produkt ma korzystną cenę. – Posiada niewielką powierzchnię grillowania.
+ Posiada regulację temperatury i praktyczne półki. – Ma niezbyt dużą moc.
+ Jest stosunkowo lekki.
+ Łatwo utrzymać go w czystości.

Grill ogrodowy – gazowy czy elektryczny?

Grille ogrodowe węglowe to produkty, które na obecną chwilę zdecydowanie dominują w wyposażeniu większości polskich domów. Warto jednak pomyśleć o ich wymianie na sprzęt bardziej stabilny, komfortowy w użyciu i łatwiejszy w utrzymaniu w czystości, czyli jeden z nowocześniejszych modelów – gazowy lub elektryczny.

Wybór pomiędzy tymi dwoma zależy przede wszystkim od naszych potrzeb, preferencji i budżetu. Osobom, które grillują sporadycznie i dla niewielkiej liczby osób poleca się grille elektryczne. Są one najwygodniejsze w utrzymaniu w czystości i najbardziej uniwersalne. Wiele modelów tego typu posiada także prostą w demontażu konstrukcję, która pozwala zamienić je w grill stołowy. Jeśli zdecydujemy się na zakup grilla ogrodowego elektrycznego, musimy pomyśleć jednak o dwóch ważnych sprawach: o właściwej izolacji przewodów na wypadek deszczu oraz o możliwości podciągnięcia zasilania do miejsca, w którym planujemy ustawić urządzenie.

Grille gazowe polecane są z kolei osobom, które poszukują sprzętu dla naprawdę wymagających. Gwarantowany przez nie smak potraw dorównuje temu uzyskanemu przy pomocy grilla węglowego, jednak samo grillowanie przebiega tutaj znacznie wygodniej i sprawniej. Grille gazowe pozwalają przede wszystkim na bardzo szybką i płynną regulację temperatury. Są przy tym jednak dosyć kosztowne i wymagają regularnego uzupełniania lub wymiany butli z gazem.

Grill ogrodowy gazowy – jakie ma wady i zalety?

Grille ogrodowe gazowe to urządzenia dla osób dysponujących sporym budżetem – ich ceny sięgają kilku tysięcy złotych. Zasilane są za pomocą gazu propan-butan z butli podłączanej do zaworu urządzenia. Koszt ich eksploatacji nie jest już zatem zbyt wysoki. Sprzęt tego typu posiada zazwyczaj dwa lub więcej palników, które można regulować całkowicie osobno w sposób płynny, decydując o temperaturze urządzenia. Dzięki obecności ognia dania z grilla gazowego smakują podobnie do tych przyrządzonych na grillu węglowym.

Obsługa grilla gazowego jest bardzo prosta. Sprzęt szybko się nagrzewa i pozwala na uzyskanie konkretnej temperatury, dzięki czemu bez trudu przyrządzimy w nim różnorodne dania. Wiele urządzeń tego typu poza dużą powierzchnią grillową oferuje nam także boczne półki, na których możemy przygotowywać posiłki. Ich atutem jest też solidna, stabilna konstrukcja i efektowny wygląd.

Jakie wady mają grille ogrodowe zasilane gazem? Przede wszystkim wysoką cenę – w przypadku dobrej jakości, dużych urządzeń sięgającą około 2 – 3 tysięcy zł. Minusem może być także konieczność pamiętania o wymianie lub napełnieniu butli z gazem oraz duży ciężar tego typu sprzętu.

Grill ogrodowy elektryczny – jakie ma wady i zalety?

Grille ogrodowe elektryczne to zazwyczaj niewielkie i poręczne urządzenia, które można kupić już za kilkaset złotych. Do korzystania z nich nie potrzebujemy węgla, rozpałki ani gazu, a jedynie dostępu do źródła zasilania. Ich ruszt nagrzewa się przy pomocy grzałki, co oznacza że sprzęt jest gotowy do pracy w krótkim czasie i w przypadku większości urządzeń pozwala na swobodne regulowanie temperatury smażenia.

Grille tego typu poleca się osobom, które pragną przygotowywać dania z jak najmniejszą ilością tłuszczu. Ich atutem jest także łatwość czyszczenia, ponieważ ruszty takich grillów pokrywa się zwykle powłoką nieprzywierającą. Z grilla elektrycznego skorzystamy nie tylko w ogrodzie, ale i na balkonie lub w kuchni – zwłaszcza jeżeli wybierzemy model z funkcją grilla stołowego.

Minusem takich urządzeń jest koszt ich eksploatacji, czyli zużycie prądu, a także konieczność odpowiedniego zabezpieczenia gniazdek i kabli. Kompaktowy sprzęt to także sprzęt wygodny przede wszystkim dla małej liczby osób – nie będzie komfortowy w trakcie przyjęcia dla wielu gości.

Podsumowanie

Zarówno grille ogrodowe gazowe, jak i elektryczne będą wygodniejsze w obsłudze i łatwiejsze w czyszczeniu niż tradycyjne modele węglowe. Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami urządzeń pozostaje natomiast kwestią indywidualną, uzależnioną przede wszystkim od naszego budżetu i preferencji.

Grill ogrodowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
POWIĄZANE ARTYKUŁY