Strona główna AGD Grill ogrodowy - ranking 2020

Grill ogrodowy – ranking 2020

Grill ogrodowy – jaki wybrać?

Grill ogrodowy to niezbędne wyposażenie każdego domu – w końcu nie bez powodu mówi się, że grillowanie to narodowy sport Polaków. Spotkania przy grillu dają wiele przyjemności, jednak aby przyrządzanie na nim potraw było komfortowe i korzystne dla zdrowia, wybór grilla ogrodowego warto odpowiednio przemyśleć. Co mamy do wyboru?

Najpopularniejszą opcją w dalszym ciągu pozostają grille ogrodowe węglowe. Ich podstawową wadą jest jednak mała wytrzymałość i trudność utrzymania w czystości. Z kolei największą zaletą niska cena. Wiele mówi się również o szkodliwości tego rodzaju grillowania – zarówno na etapie rozplania węgla, jak i spożywania gotowych potraw. W naszym wpisie skupimy się więc na dwóch innych rodzajach grillów, które stopniowo zyskują w naszym kraju na popularności. Będzie to grill ogrodowy gazowy i grill ogrodowy elektryczny. Jakie są ich zalety i który z nich warto wybrać?

Szukasz idealnego grilla konkretnego typu? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

  • Ranking grillów ogrodowych elektrycznych
  • Ranking grillów ogrodowych gazowych
  • Grill ogrodowy ranking:

    Ranking grillów ogrodowych to zestawienie dobrej jakości modelów gazowych i elektrycznych. Przedstawiliśmy ich podstawowe cechy oraz wady i zalety, aby ułatwić każdej osobie wybór najbardziej funkcjonalnego wariantu, który dobrze spełni wszystkie oczekiwania swojego przyszłego właściciela.

Grill ogrodowy Broil King Royal 320

Broil King Royal 320


Sprawdź produkt w sklepie:

Grill ogrodowy Broil King Royal 320 to urządzenie wyposażone w 3 palniki gazowe o łącznej mocy 8,8 kW. Produkt posiada ciężki ruszt o wymiarach 55 na 38 cm. Użyty do jego produkcji metal dobrze utrzymuje ciepło i równomiernie je rozprowadza. Grill wyposażono również w trzy aromatyzery, których zadaniem jest odparowywanie tłuszczy i soków.

Dzięki aluminiowej pokrywie i dnu grilla nawet częste otwieranie nie wpływa na znaczną utratę jego temperatury. Produkt posiada palniki tubowe ze stali szlachetnej z otworami po obu stronach, co pozwala na dwukrotne zwiększenie liczby źródeł ciepła.

Atutem grilla są dwie składane półki boczne oraz szafka na butlę z gazem. Dzięki zaworom Linear-Flow urządzenie umożliwia precyzyjną, liniową kontrolę temperatury. Produkt wyposażono także w elektroniczną zapalarkę i bardzo dokładny termometr.

Zalety:Wady:
+ Grill jest bardzo solidnie wykonany. – Negatywne opinie dotyczą ostrego wykończenia krawędzi półek grilla.
+ Szybko się nagrzewa.
+ Jest pojemny i funkcjonalny.
+ Bardzo elegancko się prezentuje.

Grill ogrodowy Steba VG 350

Steba VG 350


Sprawdź produkt w sklepie:

Grill ogrodowy Steba VG 350 to urządzenie o mocy 2200 W, wyposażone w dużą płytę grillową o wymiarach 55 na 41 cm. Produkt posiada bezstopniową regulację temperatury oraz tacę ociekową na wytopiony tłuszcz. Grill szybko się nagrzewa i uzyskuje wysoką temperaturę. Jest łatwy w czyszczeniu dzięki wyjmowanej płycie pokrytej nieprzywierającą powłoką teflonową.

Urządzenie posiada termometr i termostat. Jest bezpieczne w obsłudze i wygodne w przenoszeniu, ponieważ wyposażono je w izolowane termicznie uchwyty. Jego konstrukcja jest łatwa w demontażu, dzięki czemu produkt może zamienić się w grill stołowy. Atutem urządzenia jest duża półka do przechowywania produktów i akcesoriów oraz zawór parowy odprowadzający wilgoć.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma dużą moc, dzięki czemu szybko się nagrzewa. – Jego pokrywa nie jest zamocowana na zawiasach.
+ Może służyć jako grill ogrodowy lub stołowy.
+ Posiada nieprzywierającą powłokę płyty grillowej.
+ Jest łatwy w czyszczeniu.

Grill ogrodowy Landmann Triton 4 12961E

Grill ogrodowy Landmann Triton 4 12961E


Sprawdź produkt w sklepie:

Grill ogrodowy Landmann Triton 4 12961E to urządzenie wyposażone w 4 niezależne palniki gazowe oraz palnik boczny. Dzięki systemowi PTS (Power Thermal Spreading) produkt rozprowadza temperaturę w sposób równomierny. Palniki gwarantują mu łączną moc 12 kW. Jego ruszt dwuczęściowy o wymiarach 65 na 44 cm będzie odpowiedni do przygotowania dań nawet dla 12 osób.

Grill posiada emaliowaną, nieprzywierającą powierzchnię grillowania oraz tacę na wytopiony tłuszcz, która ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Pokrywa produktu ma dwuścienną budowę, która lepiej utrzymuje temperaturę wewnątrz komory. Urządzenie wyposażono również w termometr i panel z pięcioma regulatorami płomienia. Dzięki automatycznej iskrze palniki zapalają się natychmiast po przekręceniu gałki.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie jest bardzo solidnie i estetycznie wykonane. – Grill jest bardzo ciężki (posiada jednak kółka transportowe).
+ Nagrzewa się szybko i równomiernie. – Nie posiada składanych półek, przez co zajmuje dużo miejsca.
+ Jest łatwe do utrzymania w czystości.

Grill ogrodowy Steba VG 400

Grill ogrodowy Steba VG 400


Sprawdź produkt w sklepie:

Grill ogrodowy Steba VG 400 to urządzenie o mocy 2200 W, wyposażone w dużą, okrągłą płytę grzewczą o średnicy 53,5 cm. Produkt posiada aluminiową obudowę i tackę ociekową na tłuszcz ze wskaźnikiem poziomu. Grill pozwala na bezstopniową regulację temperatury. W szybkim tempie rozgrzewa się do 250 stopni Celsjusza.

Płyta grillowa urządzenia została wykonana z litego żelaza pokrytego powłoką nieprzywierającą, dzięki czemu produkt jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Atutem tego modelu jest stabilny, wygodny w demontażu stojak oraz uchwyt do zawieszania akcesoriów. Grill posiada czujnik temperatury, lampkę ostrzegawczą, zawór pary w pokrywie, termometr i termostat. Pod jego płytą grzewczą znajduje się również półka do przechowywania.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma wysoką moc i szybko się nagrzewa. – Nie posiada kółek transportowych.
+ Posiada dużą powierzchnię grillową oraz praktyczne dodatki w postaci termometru czy kontrolki ostrzegawczej. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Umożliwia płynne regulowanie temperatury.

Grill ogrodowy Teesa Bbq 2000

Grill ogrodowy Teesa Bbq 2000


Sprawdź produkt w sklepie:

Grill ogrodowy Teesa Bbq 2000 to urządzenie wyposażone w dwa palniki gazowe ze stali nierdzewnej o łącznej mocy 5kW. Produkt posiada pojemny ruszt oraz dwie półki boczne. Każdy palnik grilla dysponuje niezależną, bezstopniową regulacją, co pozwala przyrządzać na grillu różne potrawy jednocześnie. Urządzenie wyposażono również w pojemnik na wytopiony tłuszcz, dzięki czemu cała komora jest znacznie łatwiejsza w utrzymaniu w czystości.

Grill posiada nienagrzewającą się rączkę i dwa kółka umożliwiające wygodniejszy i bardziej bezpieczny transport. Jego powierzchnia grillowania wynosi 46 na 34 cm. Panel, pokrywa i boczne półki urządzenia wykonano z proszkowanej stali, zaś ruszt z żelaza emaliowanego porcelaną.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie ma bardzo przystępną cenę. – Negatywne opinie dotyczą małej stabilności grilla.
+ Posiada dwa niezależnie regulowane palniki o dużej mocy. – Produkt nie ma zbyt dużej powierzchni grillowania.
+ Jest łatwe w utrzymaniu w czystości.

Grill ogrodowy – gazowy czy elektryczny?

Grille ogrodowe węglowe to produkty, które na obecną chwilę zdecydowanie dominują w wyposażeniu większości polskich domów. Warto jednak pomyśleć o ich wymianie na sprzęt bardziej stabilny, komfortowy w użyciu i łatwiejszy w utrzymaniu w czystości, czyli jeden z nowocześniejszych modelów – gazowy lub elektryczny.

Wybór pomiędzy tymi dwoma zależy przede wszystkim od naszych potrzeb, preferencji i budżetu. Osobom, które grillują sporadycznie i dla niewielkiej liczby osób poleca się grille elektryczne. Są one najwygodniejsze w utrzymaniu w czystości i najbardziej uniwersalne. Wiele modelów tego typu posiada także prostą w demontażu konstrukcję, która pozwala zamienić je w grill stołowy. Jeśli zdecydujemy się na zakup grilla ogrodowego elektrycznego, musimy pomyśleć jednak o dwóch ważnych sprawach: o właściwej izolacji przewodów na wypadek deszczu oraz o możliwości podciągnięcia zasilania do miejsca, w którym planujemy ustawić urządzenie.

Grille gazowe polecane są z kolei osobom, które poszukują sprzętu dla naprawdę wymagających. Gwarantowany przez nie smak potraw dorównuje temu uzyskanemu przy pomocy grilla węglowego, jednak samo grillowanie przebiega tutaj znacznie wygodniej i sprawniej. Grille gazowe pozwalają przede wszystkim na bardzo szybką i płynną regulację temperatury. Są przy tym jednak dosyć kosztowne i wymagają regularnego uzupełniania lub wymiany butli z gazem.

Grill ogrodowy gazowy – jakie ma wady i zalety?

Grille ogrodowe gazowe to urządzenia dla osób dysponujących sporym budżetem – ich ceny sięgają kilku tysięcy złotych. Zasilane są za pomocą gazu propan-butan z butli podłączanej do zaworu urządzenia. Koszt ich eksploatacji nie jest już zatem zbyt wysoki. Sprzęt tego typu posiada zazwyczaj dwa lub więcej palników, które można regulować całkowicie osobno w sposób płynny, decydując o temperaturze urządzenia. Dzięki obecności ognia dania z grilla gazowego smakują podobnie do tych przyrządzonych na grillu węglowym.

Obsługa grilla gazowego jest bardzo prosta. Sprzęt szybko się nagrzewa i pozwala na uzyskanie konkretnej temperatury, dzięki czemu bez trudu przyrządzimy w nim różnorodne dania. Wiele urządzeń tego typu poza dużą powierzchnią grillową oferuje nam także boczne półki, na których możemy przygotowywać posiłki. Ich atutem jest też solidna, stabilna konstrukcja i efektowny wygląd.

Jakie wady mają grille ogrodowe zasilane gazem? Przede wszystkim wysoką cenę – w przypadku dobrej jakości, dużych urządzeń sięgającą około 2 – 3 tysięcy zł. Minusem może być także konieczność pamiętania o wymianie lub napełnieniu butli z gazem oraz duży ciężar tego typu sprzętu.

Grill ogrodowy elektryczny – jakie ma wady i zalety?

Grille ogrodowe elektryczne to zazwyczaj niewielkie i poręczne urządzenia, które można kupić już za kilkaset złotych. Do korzystania z nich nie potrzebujemy węgla, rozpałki ani gazu, a jedynie dostępu do źródła zasilania. Ich ruszt nagrzewa się przy pomocy grzałki, co oznacza że sprzęt jest gotowy do pracy w krótkim czasie i w przypadku większości urządzeń pozwala na swobodne regulowanie temperatury smażenia.

Grille tego typu poleca się osobom, które pragną przygotowywać dania z jak najmniejszą ilością tłuszczu. Ich atutem jest także łatwość czyszczenia, ponieważ ruszty takich grillów pokrywa się zwykle powłoką nieprzywierającą. Z grilla elektrycznego skorzystamy nie tylko w ogrodzie, ale i na balkonie lub w kuchni – zwłaszcza jeżeli wybierzemy model z funkcją grilla stołowego.

Minusem takich urządzeń jest koszt ich eksploatacji, czyli zużycie prądu, a także konieczność odpowiedniego zabezpieczenia gniazdek i kabli. Kompaktowy sprzęt to także sprzęt wygodny przede wszystkim dla małej liczby osób – nie będzie komfortowy w trakcie przyjęcia dla wielu gości.

Podsumowanie

Zarówno grille ogrodowe gazowe, jak i elektryczne będą wygodniejsze w obsłudze i łatwiejsze w czyszczeniu niż tradycyjne modele węglowe. Wybór pomiędzy tymi dwoma rodzajami urządzeń pozostaje natomiast kwestią indywidualną, uzależnioną przede wszystkim od naszego budżetu i preferencji.

Grill ogrodowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać