Strona głównaDom i ogródGrilleGrill gazowy - jaki kupić? Ranking 2024

Grill gazowy – jaki kupić? Ranking 2024

Grill gazowy – czy warto?

Grill gazowy to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnego grilla ogrodowego węglowego. Urządzenie oferuje możliwość przygotowania dań o porównywalnym smaku i aromacie w sposób, który nie wiąże się z nasyceniem potraw substancjami szkodliwymi dla zdrowia. Korzystanie z grilla gazowego jest także bardziej komfortowe. Umożliwia szybkie uzyskanie wysokiej temperatury oraz jej precyzyjną kontrolę, co przekłada się na możliwość przygotowania większej ilości różnorodnych potraw. Grille gazowe są także niedrogie w eksploatacji i bardzo estetycznie prezentują się w ogrodzie. Ich podstawowym minusem jest jednak cena – uzależniona zarówno od wielkości urządzenia, jak i jego innowacyjności.

Szukasz innego typu grilla? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Grill gazowy ranking:

Ranking grillów gazowych to zestawienie pięciu popularnych i dobrze ocenianych produktów o różnej wielkości, mocy oraz cenie. Znalazły się w nim propozycje bardzo znanych i cenionych marek, a także ich bardziej budżetowe alternatywy – aby każdy mógł znaleźć w rankingu model idealnie spełniający jego oczekiwania.

1. Grill gazowy Broil King Royal 320

 Broil King Royal 320



Grill gazowy Broil King Royal 320 to urządzenie wyposażone w 3 palniki gazowe o łącznej mocy 8,8 kW. Dzięki temu, że mają one podwójne otwory, dwukrotnie zwiększają liczbę źródeł ciepła. Z kolei metal, z którego wykonano całą komorę grilla równomiernie rozprowadza temperaturę i długotrwale ją podtrzymuje. Jego ruszt o wymiarach 55 na 38 cm pozwala na jednoczesne przyrządzanie dań dla kilku osób.

Grill wyposażono w trzy aromatyzery, które bardzo efektywnie odparowują tłuszcze i soki wytopione z mięs. Urządzenie posiada aluminiową pokrywę oraz dno, dzięki czemu nawet podczas częstego zaglądania do wnętrza użytkownik nie wytraca uzyskanej temperatury. Produkt posiada zawory Linear-Flow, które umożliwiają precyzyjne liniowe kontrolowanie poziomu rozgrzania. Autem tego modelu jest również jego konstrukcja, czyli dwie składane półki boczne i praktyczna szafka na butlę z gazem. Urządzenie ma także wbudowany termometr i zapalarkę.

Zalety: Wady:
+ Grill charakteryzuje solidne i estetyczne wykonanie. – Negatywne opinie krytykują ostre wykończenia krawędzi półek bocznych grilla.
+ Urządzenie bardzo szybko się nagrzewa.  
+ Ma pojemny ruszt i funkcjonalne powierzchnie do przechowywania.  

2. Grill gazowy Teesa Bbq 2000

Grill gazowy Teesa Bbq 2000



Grill gazowy Teesa Bbq 2000 to produkt wyposażony w dwa palniki gazowe ze stali nierdzewnej, dysponujące łączną mocą 5 kW. Urządzenie posiada stosunkowo pojemny ruszt i dwie dodatkowe półki boczne. Jego palniki są sterowane niezależnie w sposób bezstopniowy, co pozwala na przyrządzanie dowolnego rodzaju potraw. Dzięki wbudowanej tacy na wytopiony tłuszcz grill jest bardzo wygodny i łatwy do utrzymania w czystości.

Pokrywa, cały panel i boczne półki urządzenia wykonano ze stali proszkowanej, a żelazny ruszt pokryty został powłoką porcelanową, która zapobiega przywieraniu. Urządzenie nie zajmuje wiele miejsca, a jego powierzchnia grillowania ma wymiary 46 na 34 cm. Atutem tego modelu są także kółka transportowe oraz nienagrzewająca się rączka, która ułatwia transport.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystną cenę. – Negatywne opinie krytykują mało stabilną konstrukcję grilla.
+ Posiada dwa niezależnie regulowane palniki. – Produkt ma niewielki ruszt, odpowiedni dla maksymalnie kilku osób.
+ Jest wygodne do utrzymania w czystości.  

3. Grill gazowy Landmann Triton 4 12961E

Landmann Triton 4 12961E



Grill gazowy Landmann Triton 4 12961E to produkt wyposażony w 4 niezależne palniki gazowe i jeden palnik boczny do tradycyjnego gotowania. Urządzenie wykorzystuje system PTS (Power Thermal Spreading), aby równomiernie rozprowadzać ciepło po komorze grillowej. Palniki tego modelu mają łączną moc 12 kW. Dwuczęściowy ruszt grilla o wymiarach 65 na 44 cm jest odpowiedni do przygotowywania dań dla kilkunastu osób.

Produkt wyposażono w termometr, panel z pięcioma regulatorami płomienia i automatyczną iskrę. Urządzenie posiada też emaliowany, nieprzywierający ruszt i tacę na wytopione tłuszcze, dzięki czemu jest łatwiejsze do utrzymania w czystości. Atutem modelu jest również dwuścienna pokrywa, która skuteczniej utrzymuje temperaturę wewnątrz komory.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ładnie się prezentuje i jest solidnie wykonane. – Negatywne opinie dotyczą dużego ciężaru grilla.
+ Jego komora nagrzewa się szybko i równomiernie. – Urządzenie nie posiada składanych półek, przez co zajmuje więcej miejsca.
+ Nie sprawia problemów z utrzymaniem w czystości.  

4. Grill gazowy Landmann Triton Pts 2.0 12902

Grill gazowy Landmann Triton Pts 2.0 12902



Grill gazowy Landmann Triton Pts 2.0 12902 to urządzenie wykorzystujące nowoczesną technologię TPS, pozwalającą na równomierne rozprowadzanie ciepła, bez tworzenia tak zwanych stref zimna. Produkt posiada wbudowany termometr i łatwą do podnoszenia pokrywę dwuścienną. Grill został wyposażony w dwa niezależne palniki wykonane ze stali nierdzewnej. Ich łączna moc to 7 kW. Każdy palnik dysponuje także oddzielnym, zintegrowanym zapalaczem.

Landmann Triton Pts 2.0 12902 złożony jest z komory głównej, dwóch składanych półek bocznych i dolnej zamykanej szafki na butlę gazową. Jego żeliwny ruszt ma powierzchnię odpowiednią do przygotowania potraw dla 8 osób. Dzięki dodatkowej emaliowanej półce pozwala również na ich późniejsze podgrzewanie. Produkt posiada też cztery koła transportowe z blokadami ruchu.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie bardzo szybko się nagrzewa. – Przy silnym wietrze grill nie utrzymuje stabilnej temperatury.
+ Ma solidną, stabilną konstrukcję. – Produkt nie ma zbyt dużej powierzchni grillowania.
+ Urządzenie jest kompaktowe i bardzo ładnie prezentuje się w ogrodzie.  

5. Grill gazowy Ravanson GO-3

 

Ravanson GO-3



Ravanson GO-3 to grill z trzema palnikami głównymi i jednym palnikiem bocznym. Jego palniki główne dysponują mocą 3,0 kW, a palnik boczny mocą 4,0 kW. Sprzęt oferuje powierzchnię grillowania o wymiarach 530 x 390 mm. Posiada też dwa żeliwne ruszty na wyposażeniu. Jest sprzedawany w zestawie z termometrem ze stali.

Atutem grilla są duże koła transportowe i pokrywa na ruszt, malowana proszkowo. Produkt ma też boczną półkę i drzwiczki dwuskrzydłowe, które ułatwiają estetyczne przechowywanie butli. Cały sprzęt waży 23 kg. Warto wspomnieć również, że urządzenie wyposażono w zapalarkę w pokrętłach.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystną cenę. – Nie posiada uchwytów, umożliwiających bezpieczny transport.
+ Szybko się rozgrzewa. – Nie mieści w szafce dużych butli z gazem.
+ Dobrze się prezentuje.  

Grill gazowy – jaki wybrać?

Grille gazowe potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Cena uzależniona jest przede wszystkim od marki oraz wielkości urządzenia i jego mocy, dlatego przed zakupem takiego produktu warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby. Na jakie cechy grillów gazowych należy zwrócić szczególną uwagę?

  • wielkość – rozmiar grilla uzależniony jest od indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Jeśli grillujesz sporadycznie, jedynie dla najbliższej rodziny – wybierz małe urządzenie dwupalnikowe. Natomiast jeżeli grillowanie to Twoja pasja i często zapraszasz na poczęstunek dalszą rodzinę oraz znajomych, zainwestuj w model, który pozwoli na przygotowanie wielu porcji jednocześnie – minimum czteropalnikowy.
  • mobilność – jeśli grill gazowy użytkowany będzie w jednym miejscu w ogrodzie jego mobilność nie musi być brana pod uwagę, jednak w przypadku chęci zakupu urządzenia, które ma nam towarzyszyć na wyjazdach, campingach czy imprezach plenerowych, należy przyjrzeć się jego wadze oraz obecności praktycznych kółek transportowych – najlepiej z funkcją blokady.
  • moc – moc grilla gazowego określana jest przy pomocy kW, jednak jej źródłem nie jest energia elektryczna, lecz ta uzyskana poprzez spalanie gazu. Na jej wielkość wpływa zatem przede wszystkim liczba i wydajność palników. Im ich więcej, tym mocniejsze, ale i większe urządzenie.
  • dodatkowe akcesoria – praktyczne grille gazowe posiadają przede wszystkim wbudowany termometr umożliwiający stałą kontrolę temperatury oraz automatyczną zapalarkę, która uruchamia urządzenie natychmiast po przekręceniu gałki palnika.
  • dodatkowe rozwiązania/funkcje – wśród przydatnych dodatków i praktycznych systemów, jakie oferują grille gazowe możemy znaleźć między innymi dwa osobne piekarniki, boczny palnik do tradycyjnego gotowania, półkę do podgrzewania potraw oraz wymienne elementy płyty grillowej, na przykład rożen lub kamień do pizzy.

Jak kupić solidny grill gazowy?

Ponieważ grill gazowy to duży wydatek, każdy chciałby, aby zakupiony model służył mu naprawdę długo. Kluczem do wyboru takiego urządzenia nie będą zatem cechy jego wyglądu, takie jak kolorystyka, obecność dodatkowych półek i haczyków czy estetyczna, zamykana szafka na butlę z gazem, lecz jakość materiałów użytych do produkcji poszczególnych elementów. Czym powinny cechować się najważniejsze części grilla gazowego?

    • piekarnik – czyli komora grillowania, powinien zostać wykonany z odlewu aluminium lub stali szlachetnej, dobrze jeśli posiada podwójne ścianki, które lepiej utrzymują temperaturę. Korzystna jest także łatwa do podniesienia pokrywa zamocowana na zawiasach oraz wbudowany termometr.
    • palniki – najlepiej jeśli są wykonane ze stali szlachetnej, powinny posiadać też otwory po obu stronach oraz wieloletnią gwarancję producenta.
    • ruszt – odpowiedniej wielkości, ciężki i solidny, wykonany z żeliwa lub stali szlachetnej, z jak najmniejszą ilością łączeń dla łatwiejszego czyszczenia.
    • aromatyzery – czyli elementy odparowujące tłuszcz i soki wytopione z grillowanych potraw, odpowiedzialne za nadanie im aromatu, powinny zostać wykonane ze stali szlachetnej, mieć stożkowy kształt i zajmować całą powierzchnię pod rusztem grilla.

Podsumowanie

Grille gazowe to urządzenia dostępne w bardzo szerokim zakresie cenowym – od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Warto zastępować nimi tradycyjne grille węglowe przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Inwestycja tego typu wiąże się również z wieloma innymi korzyściami, dlatego na pytanie „Czy warto kupić grill gazowy?” odpowiadamy zdecydowanym „tak”.

Grill gazowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd