Strona głównaDom i ogródSaturatoryWybieramy najlepszy saturator do wody - ranking 2024

Wybieramy najlepszy saturator do wody – ranking 2024 [TOP6]

Czy warto kupić saturator do wody gazowanej?

Saturator do wody gazowanej, inaczej wody sodowej, to urządzenie, które pozwala przygotować taki napój ze zwykłej wody kranowej, ewentualnie wody filtrowanej (z dzbanka filtrującego). Sprzęt tego rodzaju sprawia, że woda z kranu zachowuje świeżość na dłużej, jest bardziej orzeźwiająca, lepiej gasi pragnienie. Osoby, które lubią napoje sodowe, bardzo często kupują duże ilości plastikowych butelek z uwielbianymi napojami. Posiadanie takiego syfonu do wody pozwala im stworzyć napój gazowany samodzielnie, czyli uniknąć kupowania wielu jednorazowych butelek, a zatem oszczędzać pieniądze i dbać o środowisko. 

Saturator do robienia własnej sody powinien znaleźć swoje miejsce w każdej kuchni, jeśli domownicy piją wodę gazowaną regularnie. Takie urządzenia małego AGD powstały bowiem w trosce o przyszłość naszej planety. Ich design sprawia, że stanowią ozdobę wnętrza, a prostota obsługi przemawia za tym, aby korzystali z nich zarówno ludzie starsi, jak i młodzież.

Ranking saturatorów do wody

Jaki saturator wybrać? Przejrzyj nasz ranking saturatorów do wody, utworzony na podstawie opinii użytkowników. Jeśli nie posiadasz dzbanka filtrującego wodę kranową, sprawdź również zestawienie dzbanków filtrujących – to koleje ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie!

1. Wessper AquaFrizz

Wessper AquaFrizz



Wessper AquaFrizz proste urządzenie do nasycania wody dwutlenkiem węgla. Sprzęt pozwala regulować zawartość CO2 w przygotowanej wodzie gazowanej. Jest sprzedawany w komplecie z zakręcaną butelką wielokrotnego użytku.

W zestawie startowym użytkownik otrzymuje cylinder, czyli nabój z gazem, osłonę cylindra, głowicę urządzenia, podstawę z tacką z ociekaczem oraz dwie litrowe butelki na wodę. Produkt jest bardzo prosty w obsłudze, a gazowaną wodę przygotowuje w zaledwie 2-3 sekundy. Regulacja ilości dwutlenku odbywa się za pomocą przycisku. 

Atutem modelu jest atrakcyjny wygląd, a wadą brak możliwości mycia butelek w zmywarce. Jeden cylinder wystarcza na przygotowanie około 60 litrów wody gazowanej. 

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Według niektórych opinii trudno jest przykręcić do niego butelkę, a potem ją odkręcić.
+ Jest starannie i estetycznie wykonany.  
+ Jest łatwy w obsłudze.  
+ Ma dwie butelki w zestawie.  

2. Brita SodaOne

Brita SodaOne



Brita SodaOne to saturator wykonany ze stali nierdzewnej, o smukłym i nowoczesnym kształcie. Urządzenie jest proste w obsłudze. Wystarczy nacisnąć jego przycisk, aby nagazować wodę tak, jak się lubi. Atutem modelu jest tacka ociekowa ze stali nierdzewnej, ułatwiająca utrzymanie czystości.

Wydajność sprzętu to około 60 butelek (litrowych) wody z jednego cylindra. Model jest też kompatybilny z innymi cylindrami CO2 425-gramowymi. W zestawie z urządzeniem użytkownik otrzymuje jedną butelkę PET bez BPA, z elementami stali nierdzewnej oraz jeden cylinder.

Zalety: Wady:
+ Ładnie się prezentuje – Ma nieco wysoką cenę.
+ Jest prosty w obsłudze.  
+ Umożliwia regulację nasycenia gazem.  
+ Obsługuje różne cylindry.  

3. SODASTREAM Terra

SODASTREAM TERRA BLACK



SodaStream Terra to urządzenie z prostym systemem montażu butli z gazem – Quick Connect. Produkt nie wymaga wkręcania butli, gdyż jest ona montowana za pomocą dźwigni. Model jest wyposażony w jedną butelkę wielokrotnego użytku. Można też dokupić do niego dedykowane syropy smakowe – często dodawane gratis do zestawu. 

Sprzęt pozwala na przygotowanie 60 litrów wody z jednego naboju CO2. Nie ma wskaźnika stopnia nasycenia wody gazem.

Zalety: Wady:
+ Jest prosty w obsłudze. – Ma tylko jedną butelkę w zestawie.
+ Pozwala regulować poziom nagazowania wody.  
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Ma dobry stosunek ceny do jakości.  

4. Sodastream Duo

Sodastream Duo



Saturator SodaStream DUO to zestaw złożony z dwóch butelek: FUSE z tritanu i DUO ze szkła, z cylindra z gazem oraz z saturatora, czyli ekspresu do wody gazowanej. Produkt jest łatwy w użyciu. Pozwala regulować ilość gazu w napoju poprzez naciśnięcie przycisku.

Zestaw można rozbudować o syropy smakowe tego samego producenta. Łatwo jest także dokupić kolejny nabój po zużyciu tego z kompletu, a jego wydajność to maksymalnie 60 litrów gazowanej wody. Produkt nie posiada wskaźnika nasycenia wody gazem.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwy w użyciu. – Ma wysoką cenę.
+ Ma szklaną butelkę w zestawie – można myć w zmywarce. – Instrukcja obsługi produktu wprowadza w błąd.
+ Ładnie wygląda.  
+ Można dokupić do niego naboje lub je uzupełnić.  

5. Philips ADD4901BK/10

Philips ADD4901BK10



Philips ADD4901BK/10 to saturator umożliwiający regulację poziomu nasycenia wody dwutlenkiem węgla. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z butelką z materiału PET wolnego od bisfenolu A. Jeden nabój urządzenia pozwala na przygotowanie 60 litrów wody. 

Produkt dobrze się prezentuje – ma matowy, czarny kolor. Jest jednak wykonany z plastiku. W zestawie z urządzeniem użytkownik otrzymuje jedną butlę z gazem i jedną butelkę litrową na wodę.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Według niektórych opinii dedykowane naboje do urządzenia są mało wydajne.
+ Dobrze się prezentuje. – Jest plastikowy.
+ Pozwala regulować poziom nasycenia wody gazem. – Ma jedną butlę zestawie.
+ Ma zgrabną, niewielką konstrukcję- zajmuje mało miejsca.  

6. SODASTREAM ART WHITE

SODASTREAM ART WHITE



Saturator SODASTREAM ART WHITE to zestaw złożony z saturatora, jednej butelki o pojemności 1 litra i jednego cylindra. Sprzęt jest prosty w użyciu. Pozwala regulować ilość „bąbelków” w napoju. Jest też solidnie i estetycznie wykonany – ze stali nierdzewnej. 

Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą wygodnej dźwigni. Butelkę dołączoną do zestawu wykonano z tritanu, bez BPA. Dzięki temu można myć ją w zmywarce. Cylindry do urządzenia można wymieniać lub wypełniać. Jeden wystarcza na 60 litrów napoju.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwy w obsłudze. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Ładnie się prezentuje. – Ma jedną butlę w zestawie.
+ Jest solidnie wykonany. – Jest duży- zajmuje sporo miejsca.
+ Naboje do saturatora można nabijać zamiast wymieniać na nowe.  

Jak wybrać urządzenie do gazowanej wody?

Czym powinien charakteryzować się dobry saturator do wody gazowanej w domu? Wszystkie urządzenia tego typu działają podobnie, a swoim wyglądem przypominają ekspres do kawy, dlatego często są nazywane ekspresami do wody czy ekspresami do napojów gazowanych. System gazowania wody w takich urządzeniach jest bardzo prosty. Produkt korzysta z naboju/cylindra zawierającego sprężony dwutlenek węgla. Po naciśnięciu przycisku jest on „wtłaczany” do wody pod wysokim ciśnieniem. Na co zwrócić więc uwagę, kupując domowy saturator do wody gazowanej? Istotne będą następujące kwestie:

  • dostępność, cena i pojemność nabojów – czyli ile l wody można przygotować za pomocą jednego cylindra, ile w przeliczeniu kosztuje nas wtedy jeden litr wody gazowanej, czy naboje można kupić w pobliskim sklepie, czy trzeba zamawiać je przez Internet, czy można nabić je zamiast wymieniać na nowe,
  • butelki do saturatora – ich ilość, pojemność (zwykle 1 litr wody), materiał wykonania, możliwość mycia w zmywarce,
  • materiał urządzenia – solidny saturator powinien zostać wykonany z metalu, ewentualnie z dobrej jakości plastiku,
  • wymiary saturatora – kompaktowe urządzenie zmieści się pod szafkami w kuchni, ale nie wszystkie sprzęty są odpowiednio niskie.  

Wybierając saturator, zwróć też uwagę na jego wygląd. W końcu sprzęt powinien być zawsze pod ręką, a to oznacza, że będzie stał na blacie lub na stole w kuchni. 

Jak używać domowego saturatora do wody?

Saturator pozwala cieszyć się dostępem do wody gazowanej bez konieczności wychodzenia z domu. Warto pamiętać jednak, aby korzystać z niego zgodnie z instrukcją producenta, ponieważ wiele osób ze względu na niewłaściwe użytkowanie swojego sprzętu narzeka na:

  • przeciekanie,
  • niską wydajność (naboju),
  • niski poziom nasycenia wody gazem.

Saturator do gazowania wody współpracuje zarówno z wodą mineralną, filtrowaną, jak i kranową. Co ważne, jeśli przygotowujesz z niej napój smakowy (z syropem), musisz najpierw nagazować wodę, a następnie dodać do niej syrop – nie odwrotnie. 

Najczęściej, saturator do wody pozwala regulować poziom jej nasycenia gazem za pomocą przycisku. Taka regulacja odbywa się poprzez wielokrotne naciśnięcie przycisku, a nie za pomocą przytrzymania przycisku. Warto o tym pamiętać, ponieważ jedno kliknięcie musi trwać zazwyczaj kilka sekund – w przeciwnym razie (jeśli zbyt wcześnie puścisz przycisk) woda nie będzie odpowiednio nagazowana. 

Posiadanie domowego saturatora pozwala oszczędzić na kupnie wody gazowanej, a także na zakupie gazowanych napojów słodzonych. Aby przygotowana woda gazowana zamieniła się w ulubiony słodki napój, trzeba wzbogacić ją o specjalny syrop. Można również dodawać do wody owoce czy listki mięty.

Saturator do wody – opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

1 2 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner neonet
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd