Strona głównaDom i ogródWybieramy najlepszy zestaw garnków - ranking 2023

Wybieramy najlepszy zestaw garnków – ranking 2023 [TOP6]

Jak wybrać najlepszy zestaw garnków?

Zestaw garnków musi odpowiadać potrzebom użytkownika i nadawać się do stosowania na posiadanej już kuchni. W jego skład mogą wchodzić naczynia różnego typu, o różnej pojemności i średnicy dna. Garnki dzielimy także ze względu na materiał wykonania – na garnki emaliowane, stalowe, żeliwne, z powłoką nieprzywierającą, szklane i miedziane. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Które warto więc wybrać?

Ranking kompletów garnków:

Ranking zestawów garnków to zestawienie popularnych produktów, które mogą sprawdzić się w Twojej kuchni. Porównaj ich słabe i mocne strony, aby dokonać najlepszego wyboru!

Sprawdź również:

1. GERLACH Brava (8 elementów)

GERLACH Brava (8 elementów)Gerlach Brava to klasyczne garnki (4 sztuki) ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. Produkty są solidne i trwałe, odporne na korozję i odpowiednie do mycia w zmywarce. Można korzystać z nich na każdej kuchence – gazowej, elektrycznej, ceramicznej i indukcyjnej.

Garnki Brava posiadają trójwarstwowe dno z dyskiem aluminiowym, który dobrze rozprowadza ciepło i równomiernie je magazynuje. Przekłada się to na krótszy czas przygotowania potrawy, a tym samym na oszczędność energii. Produkty przystosowano również do wykorzystania w piekarniku, jednak wyłącznie do temperatury 180 stopni Celsjusza – wyższe temperatury mogą spowodować odbarwienia.

Każde naczynie z zestawu Brava posiada dedykowaną pokrywkę ze szkła hartowanego, a w niej specjalny odpowietrznik do odprowadzania nadmiaru pary. Poza tym, garnki wyposażono w duże wygodne rączki i miarki wewnętrzne. Na zestaw składa się naczynie o pojemności 1,5 litra, 2 litry, 2,5 litra oraz 5 litrów.

Zalety: Wady:
+ Garnki ładnie się prezentują. – Negatywne opinie dotyczą odbarwień pojawiających się na dnie naczyń.
+ Szybko się nagrzewają.  
+ Mają szczelne pokrywy – woda nie zalega w zakamarkach.  
+ Są stosunkowo lekkie.  

2. ZWIEGER Klassiker ZG8449 (11 elementów)

ZWIEGER Klassiker ZG8449 (11 elementów)ZWIEGER Klassiker ZG8449 to komplet 5 garnków energooszczędnych z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Garnki posiadają grube, trójwarstwowe dno z aluminiowym dyskiem, dzięki któremu równomiernie rozprowadzają ciepło. Można korzystać z nich na wszystkich typach kuchenek, w tym również na płytach indukcyjnych.

Każdy garnek Klassiker posiada szklaną, dobrze wyprofilowaną pokrywę z dużym uchwytem, wewnętrzną podziałkę oraz spawane uchwyty, bez nitów. Grubość ich boków to 0,6 mm, co pozwala lepiej utrzymywać ciepło potraw. W skład zestawu wchodzą naczynia o pojemności 1,6 l, 3,6 l, 7 l i 1,9 l (rondel) oraz wkład do gotowania na parze. Produkty można myć w zmywarce, lecz nie nadają się do stosowania w piekarniku.

Atutem garnków z linii Klassiker jest nowoczesny, minimalistyczny design, który sprawdzi się w każdej kuchni, a także spłaszczony kształt pokrywek, które zajmują mniej miejsca podczas przechowywania.

Zalety: Wady:
+ Garnki są bardzo solidnie wykonane. – Podczas użytkowania na kuchence gazowej, uchwyty nagrzewają się, co grozi poparzeniem.
+ Szybko się nagrzewają.  
+ Mają nowoczesny wygląd.  
+ Są wytrzymałe i funkcjonalne.  

3. TEFAL Cook Eat B921SA55 (10 elementów)

TEFAL Cook Eat B921SA55TEFAL Cook Eat B921SA55 to zestaw zbudowany z 10 elementów, wykonanych ze stali nierdzewnej 18/10. Produkty posiadają nitowane uchwyty, które nie nagrzewają się w trakcie gotowania. Komplet nadaje się do stosowania na wszystkich typach kuchenek, w tym na indukcji.

W skład zestawu wchodzi: garnek 2.2 l, garnek 3.1 l, garnek 5.4 l, garnek 6.4 l, rondel 1.5 l oraz pięć pasujących pokrywek. Garnków można używać w piekarniku i myć w zmywarce. Wszystkie pokrywki z kompletu posiadają otwory do uwalniania pary. Natomiast we wnętrzach garnków uwzględniono praktyczną miarkę.

Zalety: Wady:
+ Produkty są solidnie wykonane, ale też lekkie. – Uchwyty pokrywek mocno się nagrzewają.
+ Szybko się nagrzewają.  
+ Nadają się na wszystkie kuchenki.  
+ Mają ładny, klasyczny design.  

4. Gerlach Superior (10 elementów)

Gerlach Superior (10 elementów)Gerlach Superior to 5 garnków z wysokiej jakości stali 18/10, oferujących funkcję odcedzania. Naczynia posiadają trójwarstwowe grube dno. Są odporne na wysokie temperatury, korozję i zarysowania. Można myć je w zmywarce. Nadają się do użytku na każdym rodzaju kuchni – gazowej, ceramicznej, elektrycznej i indukcyjnej. Można korzystać z nich również w piekarniku do temperatury maksymalnie 200 stopni Celsjusza (pokrywy do 180 stopni).

Dzięki wbudowanemu dyskowi aluminiowemu dno naczyń Superior dobrze dystrybuuje i magazynuje ciepło. Pokrywki ze szkła hartowanego przekładają się z kolei na polepszenie jakości i przyspieszenie procesu przygotowywania potraw. Duże rączki garnków zwiększają komfort podczas mieszania i przenoszenia dań. Każdy z nich wyposażono także w silikonową podkładkę, która zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu.

Naczynia posiadają wewnętrzną miarkę i lejek pomocny w nalewaniu płynów. Co więcej, cała seria została wzbogacona o dwa rodzaje sitek w pokrywach, dzięki którym możliwe jest bezpośrednie odcedzanie. Produkty objęte są wydłużoną gwarancją. W skład zestawu wchodzi rondel o pojemności 1,5 litra oraz naczynia o pojemności 2,5 litra (dwie sztuki), 4 litrów i 5,5 litra.

Zalety: Wady:
+ Naczynia mają bardzo ładny, nowoczesny wygląd. – Po użyciu w naczyniach pojawiają się białe odbarwienia.
+ Są solidnie wykonane. – Ich rączki mocno się nagrzewają.
+ Długo utrzymują ciepło.  
+ Posiadają innowacyjną funkcję odcedzania.  

5. Gerlach First (10 elementów)

Gerlach FirstGerlach First to zestaw 10 elementów wykonanych ze stali nierdzewnej. Produkt nadaje się na wszystkie rodzaje kuchenek. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, korozję i wysokie temperatury. Dodatkowo, szybko się nagrzewa za sprawą dna trójwarstwowego z dyskiem aluminiowym.

Z zestawu można korzysta także w piekarniku do temperatury 180 stopni. Pokrywki dołączone do garnków wykonano ze szkła hartowanego i wyposażono w odpowietrzniki. Każdy garnek posiada wewnętrzną miarkę i duże, wygodne uchwyty, które nie rozgrzewają się nadmiernie. Wykończenie naczyń to stal szczotkowana.

W skład zestawu wchodzi rondel 1 l, garnek 1,5 l, garnek 2 l, garnek 4 l, garnek 5 l oraz 5 pokrywek.

Zalety: Wady:
+ Produkty są solidnie wykonane. – Ich dno ulega odbarwieniu.
+ Są lekkie. – Według części opinii są zbyt lekkie.
+ Nie ulegają zarysowaniom.  
+ Ładnie się prezentują.  

6. AMBITION Urban (13 elementów)

AMBITION Urban (13 elementów)AMBITION Urban to naczynia ze stali z wbudowanym w dno dyskiem aluminiowym o średnicy 3,5 mm. Produkty dobrze dystrybuują ciepło i są odporne na odkształcenia. Posiadają nienagrzewające się rączki oraz wewnętrzną miarkę. Do każdego naczynia dołączono także dedykowaną pokrywę żaroodporną.

W skład zestawu garnków wchodzą naczynia o pojemności 1,8 litra, 2,5 litra, 3 litry oraz 5,9 litra, a także wkład do gotowania na parze i dwie podstawki. Produkty można myć w zmywarce. Ich zastosowanie jest uniwersalne (nadają się do każdej kuchni).

Naczynia wykonano w nowoczesnym stylu. Ich atutem są płaskie pokrywy, wygodne do przechowywania i zajmujące mniej miejsca. Grube ścianki garnków przekładają się na dłuższe utrzymywanie ciepła, a grube dno na energooszczędność.

Zalety: Wady:
+ Garnki mają przystępną cenę. – Pokrywy są niedokładnie spasowane, co powoduje gromadzenie się wody i powstawanie osadów.
+ Posiadają nienagrzewające się rączki (sprawdzają się na kuchni ceramicznej oraz płycie indukcyjnej). – Ich dno ulega odbarwieniu.
+ Są solidnie wykonane. – Rączki nagrzewają się na kuchni gazowej.
+ Elegancko się prezentują.  

Na co zwrócić uwagę wybierając garnki kuchenne?

Zestawy garnków oraz zestawy garnków i patelni to korzystne cenowo rozwiązanie, które pozwala zadbać o estetykę wyposażenia kuchni. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę któregokolwiek ze sklepów internetowych, weź pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników.

Po pierwsze: Upewnij się, że garnki nadają się do stosowania na Twojej kuchni. Największy problem stwarzają w tym przypadku indukcje. Informacja na temat możliwości wykorzystania naczyń zawsze powinna zostać uwzględniona w opisie danego produktu.

Po drugie: Zastanów się nad swoimi potrzebami. Pomyśl o tym, jak dużo jedzenia przygotowujesz, jaki rodzaj obróbki cieplnej stosujesz oraz w czym lubisz to robić. Zestaw garnków o różnej wielkości i pojemności to praktyczny wybór. Jeśli gotujesz tylko dla siebie, wystarczą Ci 3 – 4 naczynia. W przypadku dużej rodziny, znacznie lepiej sprawdzi się bogatszy zestaw z garnkami o dużej pojemności. Zwróć uwagę także na typ naczyń – wyróżniamy klasyczne garnki z uszkami, rondle z długą rączką i naczynia do przyrządzania dań na parze. Warto wybrać zestaw z rondlami, jeśli często podgrzewasz mleko lub rozpuszczasz masło do ciasta.

Po trzecie: Wybierz odpowiedni materiał. Każdy ma swoje wady i zalety. Naczynia wykonane z wysokiej jakości stali są najbardziej popularne. Ich zaletą jest trwałość i łatwość utrzymania w czystości. Natomiast wadą obecność niklu, który może uczulać. Garnki z aluminium są lekkie i bardzo szybko się nagrzewają. Nie można przyrządzać w nich jednak kwaśnych potraw, bowiem grozi to wydzieleniem niebezpiecznych dla zdrowia związków. Naczynia żeliwne są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednak również bardzo ciężkie. Ich wadą jest także powolne nagrzewanie. Garnki z powłoką nieprzywierającą są łatwe do utrzymania w czystości, lecz wymagają stosowania odpowiednich akcesoriów kuchennych (drewno, plastik, silikon). Łatwo bowiem zarysować je i utracić ich nieprzywierające właściwości.

Po czwarte: Zwróć uwagę na rączki i pokrywy. Uszka garnków powinny być trwale zespolone i ergonomiczne. Częstym problemem jest ich nagrzewanie na kuchniach gazowych, dlatego dobrym rozwiązaniem są dedykowane nakładki silikonowe (do nakładania w celu zdjęcia naczynia lub przestawienia go na inny palnik, nie do korzystania podczas całego procesu przyrządzania potraw!). Z kolei pokrywy powinny posiadać otwory do odprowadzania nadmiaru pary. Ważne jest także dobre spasowanie ich elementów – luki będą zbierały wodę i staną się przyczyną nieestetycznych osadów.

Po piąte: Niektóre komplety garnków i patelni mogą być wykorzystywane do zapiekania w piekarniku. Jeśli często zapiekasz potrawy, zwróć uwagę, czy producent przewiduje takie zastosowanie naczyń i dedykowanych im pokryw.

Po szóste: Jeżeli korzystasz ze zmywarki, upewnij się, czy wybrany produkt nadaje się do mycia przy pomocy tego urządzenia. Częstym problemem są odbarwienia czy wykwity pojawiające się wewnątrz naczyń. Z reguły nie stanowią one zagrożenia dla zdrowia, jednak wpływają negatywnie na estetykę wyposażenia kuchni. Warto spróbować usunąć je przy pomocy wody z octem.

Po siódme: Zestawy wykonane z różnych materiałów pokrytych powłoką nieprzywierającą mogą oferować tak zwaną funkcję All in One – w takich naczyniach można dusić, smażyć, a nawet piec potrawy. To rozwiązanie niezwykle praktyczne, bo oszczędza miejsce i ułatwia utrzymanie czystości.

Podsumowanie

Szukając garnków do swojej kuchni, zwróć uwagę, aby były one wykonane z wysokiej jakości materiałów. Przemyśl także swoje potrzeby i wybierz produkty, które będą odpowiadały im w sposób optymalny. Oferty z tej kategorii różnią się cenami w zależności od liczby elementów, marki czy materiału wykonania, jednak bardzo dobrej jakości naczynia zakupisz już za kwotę nieprzekraczającą 500 – 800 zł.

Zestaw garnków opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić