Strona główna AGD Ekspresy do kawy Ekspres kolbowy - ranking 2020

Ekspres kolbowy – ranking 2020

Ekspres kolbowy – co warto o nim wiedzieć?

Ekspres kolbowy zaparza kawę poprzez przepuszczenie gorącej wody pod ciśnieniem przez zmielone ziarna kawowca, umieszczone na sicie, nazywanym kolbą. Urządzenie tego typu pozwala na całkowitą dowolność wyboru mieszanki kawowej oraz ilości przygotowanego naparu. Ekspres kolbowy służy przede wszystkim do przyrządzenia esencjonalnego espresso, jednak nowsze modele umożliwiają także stworzenie napojów kawowych z gęstą i puszystą mleczną pianką.

Przy wyborze idealnego modelu ekspresu kawowego warto wziąć pod uwagę przede wszystkim:

 • wysokość wytwarzanego przez urządzenie ciśnienia,
 • rodzaj zastosowanego systemu grzewczego,
 • obecność dyszy do spieniania mleka.

Ekspres kolbowy ranking:

Ranking ekspresów kolbowych do kawy to zestawienie dobrej jakości produktów z różnej półki cenowej, cieszących się dużą popularnością i pozytywnymi opiniami konsumentów. Znajdziesz w nim urządzenia zarówno o podstawowych, jak i bardzo zaawansowanych funkcjach, które możesz dobrać pod kątem swoich indywidualnych oczekiwań.

Mamy nadzieję, że nasz ranking ekspresów do kawy pomoże Ci w wyborze produktu, dzięki któremu bez trudu przygotujesz tak aromatyczną kawę, jak napar z profesjonalnej kawiarni.

Ekspres kolbowy De’Longhi Dedica Style EC 685.BK

De'Longhi Dedica Style EC 685.BK


Sprawdź produkt w sklepie:

Ekspres kolbowy De’Longhi Dedica Style EC 685.BK to urządzenie zaparzające kawę pod ciśnieniem 15 barów, które charakteryzuje się atrakcyjnym, smukłym designem oraz możliwością przygotowywania dwóch espresso jednocześnie. Produkt oferuje rozwiązanie Double Drip Tray, czyli podstawkę dla wysokich szklanek (do 12 cm), które nie mieszczą się pod większością standardowych ekspresów.

Ekspres do kawy De’Longhi Dedica Style EC 685.BK działa w oparciu o nowoczesny system grzewczy, czyli Termoblok, który gwarantuje szybkie przygotowanie kawy oraz zachowanie idealnej temperatury napoju. Urządzenie posiada filtr z podwójnym dnem, dzięki któremu przygotowana w nim pianka do kaw typu crema jest wyjątkowo gęsta i aksamitna.

Produkt jest sprzedawany z trzema filtrami do wyboru – filtrem do parzenia jednej kawy, filtrem do parzenia dwóch kaw oraz filtrem do stosowania gotowych saszetek. Niezwykłą zaletą ekspresu jest także system podgrzewania filiżanek oraz możliwość ustawienia jednego z trzech poziomów temperatury kawy.

Wszystkie elementy ekspresu są łatwo dostępne, można wygodnie zdemontować je, oczyścić i napełnić ponownie, aby utrzymać urządzenie na najwyższym poziomie czystości.

Zalety:Wady:
+ Ekspres jest bardzo solidnie wykonany. – Niektóre opinie wskazują na trudność obsługi ekspresu.
+ Urządzenie bardzo krótko przygotowuje się do pracy. – Produkt ma stosunkowo wysoką cenę.
+ Jest wygodne w czyszczeniu.
+ Umożliwia przygotowanie różnych napojów kawowych. 

Ekspres kolbowy Blaupunkt CMP301

Ekspres kolbowy Blaupunkt CMP301


Sprawdź produkt w sklepie:

Ekspres kolbowy Blaupunkt CMP301 to urządzenie zaparzające kawę pod ciśnieniem 15 barów. Wyróżnia je klasyczny design, który z łatwością dopasuje się do stylistyki każdej kuchni.

Przyrządzenie kawy w ekspresie Blaupunkt CMP301 jest bardzo proste i intuicyjne. Po napełnieniu kolby zmieloną kawą, wystarczy uruchomić urządzenie przyciskiem „Przygotowanie kawy”, a następnie skorzystać z funkcji stop, aby odmierzyć jej odpowiednią ilość. Produkt pozwala również na wytworzenie ciepłej, mlecznej pianki – również za pomocą jednego przycisku.

Ekspres do kawy marki Blaupunkt został wyposażony w wyjmowaną kratkę, dyszę do spieniania mleka oraz pojemnik ociekowy, dzięki czemu czyszczenie poszczególnych elementów jest niezwykle wygodne i proste. Urządzenie jest także energooszczędne, ponieważ wyposażono je w wydajny system podgrzewania wody oraz system automatycznego wyłączania po 15 minutach bezczynności.

System podgrzewania ekspresu działa na bazie dwóch termostatów, zapewniających idealną temperaturę parzenia kawy – 95 stopni Celsjusza – oraz skuteczny strumień pary wodnej do spieniania mleka – 130 stopni Celsjusza.

Ekspres posiada dwa filtry, dzięki czemu można przygotować w nim dwa espresso jednocześnie. Ma również stosunkowo duży zbiornik na wodę (pojemność 1,6 l), który sprawia, że użytkownik nie musi pamiętać o częstym uzupełnianiu płynu.

Zalety:Wady:
+ Ekspres jest bardzo prosty w obsłudze. – Negatywne opinie dotyczą przede wszystkim głośności pracy ekspresu.
+ Doskonale zaparza kawę.
+ Ma przystępną cenę.
+ Jest wygodny w czyszczeniu. 

Ekspres kolbowy Zelmer 13Z016 (CM2184)

Zelmer 13Z016 (CM2184)


Sprawdź produkt w sklepie:

Ekspres kolbowy Zelmer 13Z016 (CM2184) to bardzo mocne urządzenie, parzące kawę pod ciśnieniem aż 18 barów. Produkt jest wyposażony w inteligentny mechanizm ubijania kawy – system SmartPress – który pozwala na osiągnięcie takich samych efektów dla każdej ilości kawy, bez zbędnej wymiany sitek.

Dzięki systemowi Perfect Brewing ekspres przygotowuje kawę w doskonałej temperaturze. Jest również łatwy w obsłudze, dzięki czytelnemu wyświetlaczowi LED. Napoje kawowe można przygotować w nim zarówno z kawy zmielonej, jak i gotowych saszetek ESE.

Produkt automatycznie opłukuje swoje podzespoły i dba o usuwanie gromadzącego się w nich kamienia, co znacząco przedłuża jego żywotność. Ekspres posiada płytę podgrzewającą filiżanki przed zaparzeniem kawy, a jego system grzewczy opiera się na Termoblokach, które gwarantują osiągnięcie i utrzymanie idealnej temperatury napoju.

Zelmer 13Z016 (CM2184) posiada wbudowaną dyszę podgrzewającą i spieniająca mleko, dzięki czemu przygotujemy nim nie tylko espresso, ale także wiele różnych kaw mlecznych.

Zalety:Wady:
+ Ekspres zaparza kawę pod bardzo wysokim ciśnieniem. – Nie umożliwia korzystania z wysokich kubków do kawy.
+ Działa szybko i intuicyjnie. – Urządzenie jest trudne w utrzymaniu w czystości.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.

Ekspres kolbowy Amica Espris CD1011

Amica Espris CD1011


Sprawdź produkt w sklepie:

Ekspres kolbowy Amica Espris CD1011 to niewielkie, lekkie i niedorgie urządzenie o mocy 800 W, zaparzające kawę pod dosyć niskim ciśnieniem wysokości 5 barów. Produkt posiada funkcję gorącej wody, wytrzymały bojler ze stali szlachetnej oraz ruchomą dyszę z parą, która pozwala dopasować ten element do każdego kształtu i każdej wielkości kubka.

Ekspres ma odejmowaną podstawkę na filiżanki, co ułatwia utrzymanie go w czystości. Umożliwia przygotowanie zwykłej czarnej kawy, a także wielu kaw białych z kremową pianką, wytworzoną przez specjalny system Super Crema.

Produkt został wyposażony w pompkę włoskiej produkcji oraz w powlekany uchwyt filtra, zapobiegający wyślizgiwaniu się filtra z dłoni. Posiada również dedykowany przycisk „Cappuccino”, gwarantujący zaparzenie idealnego mleczno-kawowego napoju.

Zalety:Wady:
+ Ekspres jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. – Wytwarza dosyć niskie ciśnienie.
+ Urządzenie jest łatwe w obsłudze. – Niektóre opinie wskazują, że przygotowane w nim napoje mogą mieć zbyt niską temperaturę.
+ Produkt jest odpowiedni dla początkujących.
+ Jest uniwersalny – można parzyć w nim także zioła lub herbatę. 

Ekspres kolbowy De’Longhi EC 850.M

Ekspres kolbowy De'Longhi EC 850.M


Sprawdź produkt w sklepie:

Ekspres kolbowy De’Longhi EC 850.M to urządzenia zaparzające kawę pod ciśnieniem 15 barów, wyposażone w nowoczesny system grzewczy złożony z 2 Termobloków, gwarantujących cichą pracę, szybkie nagrzewanie i utrzymanie optymalnej temperatury gotowego napoju. Produkt posiada dedykowane przyciski, służące do przygotowania espresso, cappuccino oraz latte macchiato.

Ekspres automatycznie oczyszcza się poprzez cykl płukania wodą oraz gorącą parę, dzięki czemu jest niezwykle wygodny w utrzymaniu w czystości. Urządzenie wyposażono w filtr z podwójnym dnem, który dba o wytworzenie aksamitnej i gęstej piany do kaw mlecznych. W zestawie z produktem otrzymujemy 3 filtry do wyboru – filtr do parzenia jednej kawy, filtr do parzenia dwóch kaw oraz filtr do saszetek ESE.

Podstawa ekspresu jest regulowana, dzięki czemu można przyrządzać nim kawę w dowolnej wielkości kubkach czy szklankach. Wszystkie elementy wymagające regularnego oczyszczania, napełniania i opróżniania są łatwe w demontażu, a funkcja automatycznego wyłączania pozwala oszczędzać energię.

Zalety:Wady:
+ Urządzenie parzy kawę pod bardzo wysokim ciśnieniem. – Ekspres ma wysoką cenę.
+ Jest łatwe w obsłudze. – Negatywne opinie użytkowników dotyczą mocno wypolerowanej obudowy ekspresu, która wymaga ciągłego wycierania, gdyż prezentuje się nieatrakcyjnie po dotknięciu jej palcami.
+ Cicho pracuje.
+ Daje dużo możliwości w zakresie regulowania temperatury oraz mocy napoju.

Ekspres do kawy kolbowy – jak wybrać ten najlepszy?

Ekspres do kawy kolbowy jest urządzeniem, które zaparza gorący napój ze zmielonych już ziaren kawy, zaaplikowanych na specjalne sito, czyli tak zwaną kolbę. Smak przygotowanego naparu zależy zatem przede wszystkim od rodzaju i jakości mieszanki kawowej, stopnia jej zmielenia, a także od najważniejszego parametru samego urządzenia, czyli mocy pompy i wytwarzanego przez nią ciśnienia.

Przyjmuje się, że dobry ekspres do kawy powinien operować ciśnieniem minimum 9 barów, aby przygotować naprawdę esencjonalne i aromatyczne espresso, jednak wiele urządzeń deklaruje możliwość wytworzenia ciśnienia wysokości nawet 13 – 15 barów.

Aby ekspres kolbowy był w pełni funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu, warto wziąć po uwagę także takie cechy produktu, jak:

 • zastosowany system grzewczy – czyli system odpowiedzialny za podgrzewanie wody i utrzymywanie jej w odpowiedniej temperaturze. Za najlepszy uchodzi system tak zwanych termobloków, stosowany w urządzeniach renomowanych marek.
 • wielkość pojemnika na wodę – którą warto dostosować do ilości przygotowywanej dziennie kawy. Duży pojemnik, z którego pobieramy niewielkie ilości wody, może gromadzić kamień, a tym samym prowadzić do stopniowego uszkadzania swojej struktury.
 • możliwość regulacji temperatury przygotowanego naparu.
 • obecność dyszy parowej do spieniania mleka.
 • łatwość demontażu elementów wymagających regularnego opróżniania, uzupełniania i oczyszczania.
 • obecność systemów autooczyszczania – czyli automatycznego przepłukiwania niektórych elementów wewnętrznych ekspresu.
 • wielkość urządzenia.
 • głośność pracy urządzenia.
 • wyświetlacz LCD – który powinien ułatwić obsługę ekspresu.
 • możliwość przygotowania dwóch espresso jednocześnie.
 • regulacja wysokości podstawki – pozwalająca nalewać napar nie tylko do niskich filiżanek, ale także do wysokich szklanek czy kubków.
 • funkcja podgrzewanej podstawki – która nagrzewa naczynie przed wlaniem do niego naparu, dzięki czemu pozwala na dłużej utrzymać odpowiednią temperaturę kawy.

Podsumowanie

Ekspres kolbowy to urządzenie mniej skomplikowane i mniej zaawansowane technologicznie niż ekspres automatyczny, jednak w rękach osób, które są zaangażowane w parzenie naprawdę smacznej i aromatycznej kawy, może stać się prawdziwym cudem techniki i zagwarantować doskonałe rezultaty. Wiele zależy przede wszystkim od wybranej kawy, stopnia jej zmielenia, umiejętności użytkownika ekspresu oraz naturalnie od jakości i możliwości samego urządzenia.

Mamy nadzieję, ze nasz ranking ekspresów do kawy pomoże Ci w wyborze produktu, który sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom i ułatwi Ci przygotowanie kawy, jak z najlepszej kawiarni.

Ekspres kolbowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Wpisz swoje imię

Najnowsze wpisy

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż na bieżąco ze wszystkimi nowymi wpisami. Wybieraj zawsze najlepsze produkty!

Warto przeczytać