Strona głównaMałe AGDDyfuzoryDyfuzor zapachowy - który wybrać? Ranking 2023

Dyfuzor zapachowy – który wybrać? Ranking 2023

Dyfuzor zapachowy – co warto wiedzieć?

Dyfuzor zapachowy to urządzenie przeznaczone do rozpylania w powietrzu aromatu wybranego olejku eterycznego. Produkty tego typu mogą przyjmować formę nawilżaczy z funkcją aromaterapii, nebulizatorów czy aromatyzerów. Pierwszy rodzaj urządzeń działa najczęściej poprzez podgrzewanie wody z dodatkiem olejku i emitowanie nawilżającej, nasycającej powietrze zapachem pary wodnej. Drugi wykorzystuje wyłącznie olejki zapachowe, bez konieczności ich rozcieńczania, natomiast trzeci stosuje technologię ultradźwiękową, aby rozpylić drobiny olejku wymieszanego z wodą bez efektu zwilżania powietrza.

Największą popularnością cieszą się przede wszystkim aromatyzery oraz nawilżacze, jednak te wybieramy raczej wtedy, kiedy to funkcja nawilżania jest dla nas istotniejsza niż funkcja aromaterapii.

Dyfuzor zapachowy ranking:

Ranking dyfuzorów zapachowych to zestawienie pięciu ciekawych produktów, które cieszą się dużą popularnością i dobrymi opiniami. Znalazły się w nim modele zróżnicowane pod względem sposobu działania, wydajności, wyglądu czy ceny, co powinno ułatwić wybór każdemu, kto jeszcze nie do końca wie, jaki produkt spełni jego oczekiwania.

 

1. Dyfuzor zapachowy Stylies Luna

Stylies LunaDyfuzor do olejków eterycznych Stylies Luna to produkt o zdolności rozpraszania określanej na poziomie 10 g na godzinę. Urządzenie jest w stanie wypełnić zapachem pomieszczenie o powierzchni maksymalnie 25 metrów kwadratowych. Na rynku wyróżnia się przede wszystkim swoim wyjątkowym kształtem oraz efektownym podświetleniem.

Dyfuzor zapachowy przeznaczony jest do zastosowania w biurach, gabinetach, salonach masażu i mieszkaniach prywatnych. Ma uniwersalny biały kolor i jest podświetlany LED-owo przy pomocy oświetlenia o zmiennych kolorach. Produkt wykorzystuje technologię ultradźwiękową, pracuje cicho i jest bardzo prosty w obsłudze. Ma również pojemny zbiornik, pozwalający mu na 4 godziny działania bez konieczności ponownego napełniania. Dyfuzor wyłącza się automatycznie i umożliwia regulowanie poziomu oświetlenia, dzięki czemu można korzystać z niego także nocą.

Zalety: Wady:
+ Dyfuzor działa cicho i wydajnie. – Chociaż produkt jest jednocześnie nawilżaczem powietrza, znacznie lepiej sprawdza się jako dyfuzor zapachowy.
+ Jest łatwy i wygodny w obsłudze.  
+ Ma pojemny zbiornik.  
+ Świetnie się prezentuje.  

 

2. Dyfuzor zapachowy Stylies Elara

Stylies ElaraDyfuzor do olejków Stylies Elara to urządzenie, które może być zasilane zarówno bezpośrednio z sieci, jak i poprzez kabel USB czy baterie AA. Produkt ma estetyczną, minimalistyczną obudowę dostępną w trzech kolorach. Swoim działaniem może pokryć maksymalnie 20 metrów kwadratowych przestrzeni.

Dyfuzor dysponuje technologią zimnej dyfuzji. Pozwala na regulowanie czasu pracy i może być stosowany zarówno z olejkami, jak i żelami zapachowymi. Posiada dwie gąbki przeznaczone na olejki eteryczne. Nie emituje mgły. Ma niewielkie wymiary, jest łatwy w obsłudze i bardzo cicho pracuje.

Zalety: Wady:
+ Produkt może być zasilany na różne sposoby. – Ma stosunkowo wysoką cenę, nieproporcjonalną do zastosowanych w nim rozwiązań.
+ Jest łatwy w obsłudze.  
+ Ma nowoczesny, stylowy wygląd.  

 

3. Dyfuzor zapachowy ETA Essenco 163490000

ETA Essenco 163490000ETA Essenco 163490000 to dyfuzor zapachowy o mocy 12 W, przeznaczony do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 20 metrów kwadratowych. Urządzenie zaliczane jest do grupy aromatyzerów ultradźwiękowych. Posiada kolorowe podświetlenie i efektowny wydrążony motyw dekoracyjny na obudowie.

Dyfuzor nie dysponuje funkcją regulacji mocy. Jego wydajność to 10 g/h. Urządzenie wyłącza się automatycznie. Produkt jest sterowany mechanicznie i nie ma funkcji jonizacji.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie ma korzystny stosunek jakości do ceny. – Nie posiada funkcji jonizacji ani regulacji mocy.
+ Może służyć jako klimatyczna lampka nocna o ciekawym designie.  
+ Jest stosunkowo wydajne.  

 

4. Dyfuzor zapachowy Stadler Form Aroma Mia

Dyfuzor zapachowy Stadler Form Aroma MiaDyfuzor do olejków Stadler Form Aroma Mia to produkt wykorzystujący technologię ultradźwiękową do zamiany wody połączonej z olejkiem eterycznym w bardzo drobną mgiełkę, która z łatwością nasyca powietrze swoim zapachem. Urządzenie może pracować do 10 godzin na jednym napełnieniu. Wyłącza się automatycznie w przypadku całkowitego wyczerpania płynu ze zbiornika.

Dyfuzor został zaprojektowany na potrzeby pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 30 metrów kwadratowych. Ma niewielki rozmiar i minimalistyczny, nowoczesny design. O aktualnym stanie pracy informuje przy pomocy dyskretnej diody LED umieszczonej na dolnej części obudowy.

Zalety: Wady:
+ Dyfuzor elegancko prezentuje się we wnętrzu. – Negatywne opinie na temat produktu dotyczą szybkości, z jaką zużywa on umieszczoną w zbiorniczku wodę z olejkiem eterycznym.
+ Jest bardzo prosty w użyciu.  
+ Ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu sprawdzi się w podróży.  

 

5. Dyfuzor zapachowy Stadler Form Jasmine

Stadler Form JasmineDyfuzor zapachowy Stadler Form Jasmine to urządzenie ultradźwiękowe o mocy 7,2 W, przeznaczone do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 50 metrów kwadratowych. Model jest sterowany elektronicznie. Jego główny atut to nowoczesny i minimalistyczny design.

Produkt posiada kontrolki LED z funkcją przyciemniania lub wyłączania. Może pracować w trybie interwałowym lub nocnym. Wyłącza się automatycznie po odparowaniu całej wody. Na jednym zbiorniku działa nawet do 24 godzin.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie posiada dwa tryby pracy i funkcję regulacji. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest bardzo wydajne. – Nie posiada funkcji jonizacji.
+ Elegancko się prezentuje.

Dyfuzor zapachowy – jaki wybrać?

Dyfuzory zapachowe mogą działać na różnej zasadzie – między innymi poprzez podgrzewanie wody z olejkami eterycznymi lub poprzez wprowadzanie cząsteczek olejków w drgania przy pomocy ultradźwięków. Za najlepsze uchodzą te, które wykorzystują w swojej pracy tak zwaną zimną dyfuzję, czyli nie podnoszą temperatury olejków do poziomu, który mógłby wpłynąć negatywnie na ich działanie. Ma to szczególne znaczenie, jeśli z dyfuzora nie korzystamy wyłącznie dla przyjemnego zapachu, ale również w celach leczniczych czy terapeutycznych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając dyfuzor do olejków eterycznych?

  • sposób zasilania – dyfuzory mogą być zasilane prądem stałym z sieci, lecz mogą być również zasilane akumulatorowo czy bateryjnie. Te pierwsze nie będą wymagały ładowania ani wymiany baterii. Pozostałe mogą okazać się praktyczniejsze pod względem swojej mobilności.
  • pojemność zbiorniczka na wodę/wodę i olejek/olejek eteryczny – im ona większa, tym dłużej urządzenie będzie pracowało bez konieczności ponownego napełniania. Warto zwrócić uwagę także na sposób, w jaki zbiorniczek otwiera się i napełnia.
  • wydajność – czyli ilość zapachowej mgiełki, jaką produkt jest w stanie wyemitować w ciągu godziny pracy oraz/lub powierzchnia, jaką może pokryć swoim działaniem (wyrażona w metrach kwadratowych, bądź jednostkach objętości czyli metrach sześciennych).
  • opcje programowania – większość dyfuzorów posiada jedynie przycisk włącz/wyłącz, jednak istnieją również modele, które można programować na określony czas pracy.
  • funkcje dodatkowe – dyfuzory bardzo często wyposażone są chociażby w podświetlenie, dzięki czemu mogą sprawdzić się jako nastrojowa lampka do sypialni.
  • system automatycznego wyłączania – to zabezpieczenie, które chroni urządzenie przed uszkodzeniem w przypadku braku płynu w zbiorniczku oraz pozwala na oszczędność energii, kiedy użytkownik zwyczajnie zapomni je wyłączyć.
  • rozmiar oraz design – większe dyfuzory mają zazwyczaj większą wydajność, dlatego lepiej sprawdzą się w dużych pomieszczeniach. Jeśli dobierzemy je nieproporcjonalnie, mogą emitować zbyt intensywny zapach, który wywoła bóle głowy czy nudności, natomiast w odwrotnym przypadku ich praca okaże się niezadowalająca. Ponieważ aromatyzerów nie możemy ukryć ani zabudować, należy wracać uwagę także na ich wygląd, czyli dopasowanie stylu obudowy do aranżacji wnętrza. Dzięki temu produkt stanie się elementem dekoracyjnym, który podkreśli charakter wystroju.

Dyfuzor zapachowy – jakie ma zastosowania?

Zadaniem dyfuzora zapachowego jest wytwarzanie w powietrzu aromatycznej mgiełki, która może, choć nie musi dodatkowo nawilżać powietrze. Dzięki aromatyzerom możemy nie tylko zwiększać swój komfort przebywania w mieszkaniu, które otacza nas przyjemnym zapachem, ale również oddziaływać bezpośrednio na swój stan zdrowia fizycznego, bądź psychicznego. Odpowiednio dobrane olejki eteryczne stanowią bowiem silną, lecz naturalną broń w walce z wieloma dolegliwościami. Co ciekawe, mogą służyć także odstraszaniu owadów i insektów.

Olejki eteryczne są w stanie łagodzić objawy schorzeń dróg oddechowych, takie jak katar czy łzawienie oczu. Mogą pomagać przy bólach głowy, senności, braku energii, przewlekłym uczuciu zmęczenia i znużeniu. Potrafią także działać przeciwnie – uspokajając, relaksując, zmniejszając skutki odczuwanego w ciągu dnia stresu. Istotny jest jednak prawidłowy sposób ich wykorzystania. Nie wszystkie olejki eteryczne mogą być podgrzewane. Nie każde powinno się również dowolnie łączyć. Warto przestrzegać też zaleceń dotyczących ich dawkowania.

Nowoczesne dyfuzory zapachowe to urządzenia bardzo estetyczne i funkcjonalne. Z powodzeniem ustawimy je w reprezentacyjnym miejscu, dzięki czemu dodatkowo ozdobią nasze wnętrza i dodadzą im charakteru. Najciekawsze będą te z podświetleniem, które posłuży jako nastrojowa lampka nocna.

Podsumowanie

Dyfuzor zapachowy to niewielkie urządzenie, które docenią przede wszystkim wielbiciele świec i kominków zapachowych. W przeciwieństwie do nich aromatyzer jest bowiem znacznie ekonomiczniejszy w codziennym użytkowaniu, a także wydajniejszy i bezpieczniejszy w użyciu. Ceny dyfuzorów do olejków są bardzo zróżnicowane, jednak koszt dobrego i ładnie prezentującego się urządzenia nie powinien przekroczyć 300 zł, dzięki czemu produkty tego typu idealnie sprawdzą się jako prezent na różne okazje.

Dyfuzor zapachowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. Sama dostałam od mojego braciszka Stadlera Jasmina. Przepięknie wykonany, zgrabny i podoba mi się jego działanie. Nie jest takie nachalne a przyjemne 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić