Strona głównaMałe AGDUzdatnianie powietrzaWentylator biurkowy - jaki najlepszy? Ranking 2024

Wentylator biurkowy – jaki najlepszy? Ranking 2024

Wentylator biurkowy – czy warto?

Wentylator biurkowy to niewielkie, stosunkowo ciche urządzenie, odpowiednie dla jednego użytkownika. Produkty tego typu nie mają zbyt wysokiej ceny i oferują z reguły jedynie kilka podstawowych funkcji. Obsługiwane są mechanicznie, ponieważ w ich przypadku korzystanie z pilota czy aplikacji nie ma większego sensu.

Wentylator biurkowy warto kupić wtedy, kiedy w naszym miejscu pracy doskwiera nam upał i nie mamy innej możliwości schłodzenia się. Dotyczy to – jak sama nazwa wskazuje – stanowisk biurowych, czyli osób, które pracują, czytają, piszą lub uczą się przy biurku, spędzając w ten sposób wiele godzin w ciągu dnia. Innym zastosowaniem dla wentylatorów biurkowych może być także niewielka sypialnia dziecka. W pozostałych pomieszczeniach nie warto decydować się na tak małe urządzenie, ponieważ nie będzie ono odpowiednio wydajne, a jedynie zagraci przestrzeń.

Szukasz konkretnego typu wentylatora? Sprawdź również nasze pozostałe rankingi:

Wentylator biurkowy ranking:

Ranking wentylatorów biurkowych to zestawienie sprawdzonych urządzeń, cieszących się dobrymi opiniami. Przedstawiamy ich podstawowe funkcje oraz wyszczególnienie wad i zalet, aby ułatwić Ci wybór modelu idealnego.

 

1. Wentylator biurkowy Volteno Vo00024

Volteno Vo00024Wentylator biurkowy Volteno Vo00024 to urządzenie o mocy 35 W i średnicy 30 cm. Produkt jest niewielki, ale stabilny. Dzięki składanej konstrukcji można zabrać go ze sobą w dowolne miejsce. Wentylator posiada 3-stopniową regulację prędkości pracy. Dysponuje także funkcją oscylacji o 180 stopni.

Urządzenie jest obsługiwane mechanicznie przy pomocy przycisków umieszczonych w podstawie. Wentylator posiada osłonę, która zabezpiecza trzy łopatki śmigła.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie bardzo cicho pracuje. – Negatywne opinie dotyczą bardzo ograniczonego zakresu regulacji kąta nachylenia głowicy wentylatora.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Posiada funkcję regulacji prędkości pracy oraz automatycznej oscylacji.  

2. Wentylator biurkowy Adler AD7301

Adler AD7301Wentylator biurkowy Adler AD7301 to przenośne urządzenie o mocy 15 W i średnicy 15 cm. Produkt został wyposażony w 3 śmigła, które zapewniają mu optymalną wydajność. Wentylator ma bardzo stabilną podstawę, dzięki czemu może zostać ustawiony dosłownie wszędzie. Funkcja automatycznego obrotu pozwala wiatrakowi objąć swoim zasięgiem większy obszar, a regulacja kąta nachylenia pozwala dopasować kierunek nadmuchu do potrzeb użytkownika.

Wentylator posiada 2-stopniową regulację prędkości obrotów, obsługiwaną mechanicznie przy pomocy przycisków na obudowie. Urządzenie zostało zabezpieczone emaliowaną osłoną, która łatwo się zdejmuje i pozwala wygodnie oczyścić korpus silnika oraz łopatki śmigła produktu.

Zalety: Wady:
+ Wentylator ma bardzo przystępną cenę. – Niektóre negatywne opinie dotyczą niskiej mocy wentylatora, która może przekładać się na niezadowalającą wydajność jego pracy.
+ Posiada regulację kąta nachylenia i prędkości oraz funkcję oscylacji.  
+ Jest niewielki, ale stabilny.  
+ Pracuje stosunkowo cicho.  

 

3. Wentylator biurkowy Adler AD 7304

Adler AD 7304Wentylator biurkowy Adler AD 7304 to przenośny model urządzenia o mocy 55 W. Produkt posiada śmigło o średnicy 40 cm, które osadzono na stabilnej, solidnej podstawie. Wentylator dysponuje regulacją kąta nachylenia głowicy oraz 3-stopniową regulacją prędkości obrotów.

Urządzenie zostało wyposażone w funkcję automatycznej oscylacji, która zwiększa obszar działania wentylatora. Wiatrak jest sterowany mechanicznie, przy użyciu prostych w obsłudze przycisków umieszczonych w jego podstawie.

Zalety: Wady:
+ Wentylator ma przystępną cenę. – Nieliczne negatywne opinie sugerują, że urządzenie pracuje nieco zbyt głośno.
+ Pracuje stosunkowo wydajnie.  
+ Posiada opcję regulacji mocy i kąta nachylenia głowicy oraz automatyczną oscylację.  

4. Wentylator biurkowy Sencor SFE 3027WH

 

Wentylator biurkowy Sencor SFE 3027WHWentylator biurkowy Sencor SFE 3027WH to produkt o średnicy 30 cm, dysponujący mocą 40 W. Urządzenie posiada 3 prędkości pracy oraz funkcję automatycznej rotacji w poziomie (o 90 stopni). Głowicę wiatraka można pochylać pod wybranym kątem.

Wentylator został wyposażony w metalową kratkę ochronną oraz antypoślizgowy stojak, który wraz z zabezpieczeniem przed przegrzaniem dba o bezpieczeństwo użytkowania produktu. Urządzenie jest obsługiwane mechanicznie przy pomocy pokrętła umieszczonego nad postawą.

Zalety: Wady:
+ Urządzenie pracuje stosunkowo cicho i wydajnie. – Negatywne opinie dotyczą jakości użytego do produkcji wiatraka plastiku.
+ Posiada regulację prędkości obrotów, automatyczną oscylację oraz funkcję modyfikowania kąta nachylenia.  
+ Jest zabezpieczony przed przegrzaniem.  

5. Wentylator biurkowy Vesta ETF02N

 

Vesta ETF02NVesta ETF02 oferuje funkcję oscylacji oraz regulację kąta nachylenia, dzięki czemu może pokrywać swoim działaniem większy obszar pomieszczenia. Urządzenie jest niewielkie i estetycznie wykonane. Posiada też regulację prędkości nawiewu na trzech poziomach.

Model pozwala ustawić głowicę w zakresie góra-dół w taki sposób, aby kierunek nadmuchu dawał najwięcej satysfakcji z użytkowania wiatraka. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest metalowa obudowa, gwarantująca wytrzymałość na długie lata. Wentylator dysponuje mocą 40 W. Nie posiada timera ani funkcji sterowania pilotem.

Zalety: Wady:
+ Wentylator ma optymalną moc. – Według niektórych opinii dosyć głośno pracuje.
+ Pracuje wydajnie.  
+ Posiada funkcję oscylacji, regulacji prędkości pracy i kąta nachylenia głowicy.  

Wentylator biurkowy – jaki kupić?

Wybór wentylatorów biurkowych jest naprawdę duży, wobec czego osoby poszukujące swojego pierwszego wiatraka przenośnego mogą nie wiedzieć, czym warto sugerować się podejmując decyzję o zakupie. Ponieważ nie są to produkty szczególnie skomplikowane, niemal na równi możemy stawiać ich parametry techniczne, funkcje oraz wygląd zewnętrzny. Czemu przyjrzeć się w pierwszej kolejności?

  • moc wentylatora – wentylatory biurkowe nie czerpią zbyt dużych ilości energii elektrycznej. Ponieważ stoją bardzo blisko swojego użytkownika są mimo to wydajne i dobrze spełniają się w swojej roli. Dobrze jednak wybierać modele jak najmocniejsze, ponieważ będą mogły pracować dłużej bez ryzyka uszkodzenia silnika.
  • średnica śmigła – na sklepowych półkach i stronach sklepów internetowych znajdziemy mnóstwo wentylatorów biurkowych w różnym rozmiarze. Ich śmigła mogą mieć od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów średnicy. Im większy wariant wybierzemy, tym efektywniejsza będzie jego praca. Pamiętajmy jednak, aby brać pod uwagę także ilość dostępnego na blacie miejsca.
  • funkcja regulacji prędkości pracy – regulowanie prędkości obrotów wiatraka odbywa się najczęściej poprzez mechaniczny wybór odpowiedniego przycisku. W większości przypadków nie jest to regulacja wielostopniowa. Dwie, trzy opcje prędkości pracy to zazwyczaj standard pozwalający na wygodne dostosowanie mocy urządzenia do aktualnych potrzeb użytkownika.
  • funkcja regulacji kąta nachylenia wiatraka – chociaż wentylator biurkowy jest niewielki i możemy ustawić go właściwie w dowolnym miejscu, to opcja regulowania kąta nachylenia głowicy może okazać się przydatna, jeśli na biurku zabranie miejsca i postanowimy umieścić produkt na przykład na półce obok. Wtedy wentylator może ochładzać nas z góry lub od dołu.
  • funkcja automatycznej oscylacji – automatyczna oscylacja pozwala wentylatorowi schładzać nieco większy obszar niż w przypadku utrzymywania jednej, stałej pozycji. Większość urządzeń dostępnych na rynku posiada tę opcję wraz z możliwością jej wyłączenia, czyli zatrzymania głowicy wiatraka w wybranej przez użytkownika pozycji.
  • sposób zasilania – zdecydowana większość wentylatorów zasilana jest przewodowo z sieci. W przypadku wentylatorów biurkowych mamy do wyboru także naprawdę miniaturowe urządzenia zasilane z portu USB. Będą one idealnym rozwiązaniem dla osób, które na swoim biurku nie znajdą miejsca dla klasycznego produktu.
  • wygląd – wentylatory biurkowe mają niewielką i prostą konstrukcję, na którą składa się przede wszystkim podstawa oraz śmigło z osłoną. Ponieważ produkt ma być stale widoczny i najczęściej kupowany jest do miejsca pracy, warto zwracać uwagę na to, jak będzie się w nim prezentował. Większość wentylatorów utrzymanych jest w białej lub czarnej kolorystyce, jednak na rynku znajdziemy także ciekawsze, stylowe zestawienia, na przykład bieli i szarości.

Wentylator biurkowy – kiedy warto?

Upały nie służą nikomu, a już z pewnością nie ułatwiają skupienia się na pracy. Odpowiednie warunki to dobre samopoczucie, a tym samym większa wydajność, dlatego jakakolwiek skuteczna forma zapewniania sobie ochłody będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli interesuje nas zatem wentylator, który ma działać ożywczo wyłącznie na nas – zakup wentylatora biurkowego jest w pełni uzasadniony.

Urządzenia tego typu nie emitują zbyt silnych podmuchów – ma to swoje dobre strony, ponieważ silny nawiew zmiatałby z blatu dokumenty, przez co utrudniałby pracę. Z wentylatorów biurkowych korzystamy jednak w niemal bezpośredniej odległości, dlatego nawet te najsłabsze z pewnością przyniosą ulgę w trakcie upału. Zakup małego wentylatorka na stolik czy szafkę ma sens również w pokoju dziecięcym. Ułatwi bowiem zasypianie maluchowi leżącemu w swoim łóżeczku. Design produktów dla dzieci może zaskoczyć także swoją przyjazną formą czy kolorystyką. Na rynku dostępne są również bardzo malutkie wentylatory zasilane z gniazda USB i przypinane na klips na przykład do komputera. One również sprawdzą się podczas pracy lub rozrywki.

Kiedy nie warto kupować wentylatora biurkowego? Urządzenia z tej grupy nie będą najlepszym rozwiązaniem w kuchni czy salonie, gdzie priorytetem jest przede wszystkim wydajność pracy. Trudno będzie znaleźć dla nich odpowiednie miejsce, a finalnie może okazać się, że jedynie zagracają przestrzeń lub wpływają negatywnie na całą aranżację wnętrza. Do takich pomieszczeń polecamy wentylatory stojące (podłogowe) klasyczne lub kolumnowe.

Podsumowanie

Najprostszy wentylator biurkowy kupimy już za kilkanaście złotych. Nie jest to zatem wygórowana cena za poczucie komfortu w gorące letnie dni. Naturalnie, w ofercie producentów znajdziemy także bardzo kosztowne modele podobnych urządzeń, na przykład warte ponad 1400 zł termowentylatory elektroniczne. Za dobrej jakości wentylator biurkowy, który posłuży nam latami nie musimy jednak zapłacić więcej niż 100 zł.

Wentylator biurkowy opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY