Ranking wentylatorów biurkowych to zestawienie sprawdzonych urządzeń, cieszących się dobrymi opiniami. Przedstawiamy ich podstawowe funkcje oraz wyszczególnienie wad i zalet, aby ułatwić Ci wybór modelu idealnego.
Ranking wentylatorów:
Sprawdź podobne rankingi:
Wentylator biurkowy — czy warto?
Wentylator biurkowy to niewielkie, stosunkowo ciche urządzenie, odpowiednie dla jednego użytkownika. Produkty tego typu nie mają zbyt wysokiej ceny i oferują z reguły jedynie kilka podstawowych funkcji. Obsługiwane są mechanicznie, ponieważ w ich przypadku korzystanie z pilota czy aplikacji nie ma większego sensu.
Wentylator biurkowy warto kupić wtedy, kiedy w naszym miejscu pracy doskwiera nam upał i nie mamy innej możliwości schłodzenia się. Dotyczy to stanowisk biurowych, czyli osób, które pracują, czytają, piszą lub uczą się przy biurku, spędzając w ten sposób wiele godzin w ciągu dnia. Innym zastosowaniem dla wentylatorów biurkowych może być także niewielka sypialnia dziecka. W pozostałych pomieszczeniach nie warto decydować się na tak małe urządzenie, ponieważ nie będzie ono odpowiednio wydajne, a jedynie zagraci przestrzeń.
Wentylator biurkowy — jaki kupić?
Wybór wentylatorów biurkowych jest naprawdę duży, wobec czego osoby poszukujące swojego pierwszego wiatraka przenośnego mogą nie wiedzieć, czym warto sugerować się, podejmując decyzję o zakupie. Ponieważ nie są to produkty szczególnie skomplikowane, niemal na równi możemy stawiać ich parametry techniczne, funkcje oraz wygląd zewnętrzny. Czemu przyjrzeć się w pierwszej kolejności?
- moc wentylatora — nie czerpią zbyt dużych ilości energii elektrycznej. Ponieważ stoją bardzo blisko swojego użytkownika, są mimo to wydajne i dobrze spełniają się w swojej roli. Dobrze jednak wybierać modele jak najmocniejsze, ponieważ będą mogły pracować dłużej bez ryzyka uszkodzenia silnika.
- średnica śmigła — na sklepowych półkach i stronach sklepów internetowych znajdziemy mnóstwo wentylatorów biurkowych w różnym rozmiarze. Ich śmigła mogą mieć od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów średnicy. Im większy wariant wybierzemy, tym efektywniejsza będzie jego praca. Pamiętajmy jednak, aby brać pod uwagę także ilość dostępnego na blacie miejsca.
- funkcja regulacji prędkości pracy — regulowanie prędkości obrotów wiatraka odbywa się najczęściej poprzez mechaniczny wybór odpowiedniego przycisku. W większości przypadków nie jest to regulacja wielostopniowa. Dwie, trzy opcje prędkości pracy to zazwyczaj standard pozwalający na wygodne dostosowanie mocy urządzenia do aktualnych potrzeb użytkownika.
- funkcja regulacji kąta nachylenia wiatraka — chociaż wentylator biurkowy jest niewielki i możemy ustawić go właściwie w dowolnym miejscu, to opcja regulowania kąta nachylenia głowicy może okazać się przydatna, jeśli na biurku zabranie miejsca i postanowimy umieścić produkt na przykład na półce obok. Wtedy wentylator może ochładzać nas z góry lub od dołu.
- funkcja automatycznej oscylacji — automatyczna oscylacja pozwala wentylatorowi schładzać nieco większy obszar niż w przypadku utrzymywania jednej, stałej pozycji. Większość urządzeń dostępnych na rynku posiada tę opcję wraz z możliwością jej wyłączenia, czyli zatrzymania głowicy wiatraka w wybranej przez użytkownika pozycji.
Wentylator biurkowy — kiedy warto?
Upały nie służą nikomu, a już z pewnością nie ułatwiają skupienia się na pracy. Odpowiednie warunki to dobre samopoczucie, a tym samym większa wydajność, dlatego jakakolwiek skuteczna forma zapewniania sobie ochłody będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli interesuje nas zatem wentylator, który ma działać ożywczo wyłącznie na nas — zakup wentylatora biurkowego jest w pełni uzasadniony.
Urządzenia tego typu nie emitują zbyt silnych podmuchów — ma to swoje dobre strony, ponieważ silny nawiew zmiatałby z blatu dokumenty, przez co utrudniałby pracę. Z wentylatorów biurkowych korzystamy jednak w niemal bezpośredniej odległości, dlatego nawet te najsłabsze z pewnością przyniosą ulgę w trakcie upału. Zakup małego wentylatorka na stolik czy szafkę ma sens również w pokoju dziecięcym. Ułatwi bowiem zasypianie maluchowi leżącemu w swoim łóżeczku. Design produktów dla dzieci może zaskoczyć także swoją przyjazną formą czy kolorystyką. Na rynku dostępne są również bardzo malutkie wentylatory zasilane z gniazda USB i przypinane na klips na przykład do komputera. One również sprawdzą się podczas pracy lub rozrywki.
Kiedy nie warto kupować wentylatora biurkowego? Urządzenia z tej grupy nie będą najlepszym rozwiązaniem w kuchni czy salonie, gdzie priorytetem jest przede wszystkim wydajność pracy. Trudno będzie znaleźć dla nich odpowiednie miejsce, a finalnie może okazać się, że jedynie zagracają przestrzeń lub wpływają negatywnie na całą aranżację wnętrza. Do takich pomieszczeń polecamy wentylatory stojące (podłogowe) klasyczne lub kolumnowe.
Wentylator biurkowy opinie
Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂
Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.
Wpis został przygotowany wraz z Angeliką Woszczyńską, redaktor naczelną portalu zestawienie.pl