Strona głównaAGDZmywarkiCzyszczenie pralki i piekarnika tabletkami do zmywarki

Czyszczenie pralki i piekarnika tabletkami do zmywarki

Domowe porządki często kojarzą nam się z dużym wysiłkiem i brakiem satysfakcji, kiedy uporczywych zabrudzeń nie udaje się usunąć żadnymi sposobami. Sprzątanie można jednak usprawnić, wykorzystując znane produkty w inny, nieco mniej typowy dla nich sposób. Jednym z takich uniwersalnych środków czyszczących są tabletki do zmywarek – zawierające substancje, które skutecznie czyszczą, a jednocześnie są przy tym bezpieczne, gdyż w końcu mają kontakt z naczyniami, z których później spożywa się posiłki. Do czego poza zmywaniem można wykorzystać zatem kostki do zmywarki?

Jak wyczyścić piekarnik tabletkami do zmywarek?

Wnętrze piekarnika to jedno z najtrudniejszych do wyczyszczenia miejsc w każdej kuchni. Znajdują się w nim przyschnięte, a nawet przypalone zabrudzenia, wymagające intensywnego szorowania, którego nikt nie lubi. Rozwiązaniem problemu są kostki do zmywarek, z którymi oczyścisz wnętrze piekarnika bez wysiłku.

Jak wyczyścić piekarnik tabletkami do zmywarek?

Wystarczy, że umieścisz jedną tabletkę na blaszce do pieczenia i zalejesz ją wrzącą wodą. Następny krok to włączenie piekarnika i ustawienie go na temperaturę około 100 stopni Celsjusza. Kostka myjąca pod wpływem gorącej wody rozpuści się, a zawarte w niej substancje czyszczące wraz z parą osiądą na ściankach piekarnika i skutecznie rozmiękczą nawet mocno zaschnięty brud. Co więcej, tabletka upora się także z tłustymi osadami.

Po około 2 godzinach piekarnik należy wyłączyć i ostudzić, a na koniec przetrzeć jego wnętrze wilgotną szmatką i osuszyć ręcznikiem papierowym. Zabieg warto powtarzać co najmniej raz w miesiącu – jeśli często korzystasz z piekarnika.

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarek – jak to zrobić?

Ponieważ pralka służy nam do usuwania zanieczyszczeń z ubrań, obecne na niej zabrudzenia pozostają częściowo w jej wnętrzu, stając się źródłem bakterii i przykrego zapachu. Ten, pomimo stosowania kapsułek do prania czy płynu do płukania o intensywnym zapachu, może przenosić się później ponownie na włożone do pralki ubrania. Wnętrze pralki, podobnie jak wnętrze zmywarki czy piekarnika wymaga zatem regularnego czyszczenia. W tym przypadku również pomocne mogą okazać się kostki do zmywarek.

Jak wygląda czyszczenie pralki tabletkami do zmywarek? Zabieg ten polega na umieszczeniu w bębnie dwóch takich kostek i uruchomieniu programu piorącego o temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza. Takie “pranie” usunie z wnętrza pralki wszelkie zanieczyszczenia, osady, a nawet pleśń.

Czyszczenie to za mało, aby Twój piekarnik czy pralka znowu wyglądały i pracowały jak nowe? Sprawdź nasze rankingi i dowiedz się, na jaki model warto je zamienić!

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić