Strona głównaAGDZmywarkiCzyszczenie pralki i piekarnika tabletkami do zmywarki

Czyszczenie pralki i piekarnika tabletkami do zmywarki

Domowe porządki często kojarzą nam się z dużym wysiłkiem i brakiem satysfakcji, kiedy uporczywych zabrudzeń nie udaje się usunąć żadnymi sposobami. Sprzątanie można jednak usprawnić, wykorzystując znane produkty w inny, nieco mniej typowy dla nich sposób. Jednym z takich uniwersalnych środków czyszczących są tabletki do zmywarek – zawierające substancje, które skutecznie czyszczą, a jednocześnie są przy tym bezpieczne, gdyż w końcu mają kontakt z naczyniami, z których później spożywa się posiłki. Do czego poza zmywaniem można wykorzystać zatem kostki do zmywarki?

Jak wyczyścić piekarnik tabletkami do zmywarek?

Wnętrze piekarnika to jedno z najtrudniejszych do wyczyszczenia miejsc w każdej kuchni. Znajdują się w nim przyschnięte, a nawet przypalone zabrudzenia, wymagające intensywnego szorowania, którego nikt nie lubi. Rozwiązaniem problemu są kostki do zmywarek, z którymi oczyścisz wnętrze piekarnika bez wysiłku.

Jak wyczyścić piekarnik tabletkami do zmywarek?

Wystarczy, że umieścisz jedną tabletkę na blaszce do pieczenia i zalejesz ją wrzącą wodą. Następny krok to włączenie piekarnika i ustawienie go na temperaturę około 100 stopni Celsjusza. Kostka myjąca pod wpływem gorącej wody rozpuści się, a zawarte w niej substancje czyszczące wraz z parą osiądą na ściankach piekarnika i skutecznie rozmiękczą nawet mocno zaschnięty brud. Co więcej, tabletka upora się także z tłustymi osadami.

Po około 2 godzinach piekarnik należy wyłączyć i ostudzić, a na koniec przetrzeć jego wnętrze wilgotną szmatką i osuszyć ręcznikiem papierowym. Zabieg warto powtarzać co najmniej raz w miesiącu – jeśli często korzystasz z piekarnika.

Czyszczenie pralki tabletkami do zmywarek – jak to zrobić?

Ponieważ pralka służy nam do usuwania zanieczyszczeń z ubrań, obecne na niej zabrudzenia pozostają częściowo w jej wnętrzu, stając się źródłem bakterii i przykrego zapachu. Ten, pomimo stosowania kapsułek do prania czy płynu do płukania o intensywnym zapachu, może przenosić się później ponownie na włożone do pralki ubrania. Wnętrze pralki, podobnie jak wnętrze zmywarki czy piekarnika wymaga zatem regularnego czyszczenia. W tym przypadku również pomocne mogą okazać się kostki do zmywarek.

Jak wygląda czyszczenie pralki tabletkami do zmywarek? Zabieg ten polega na umieszczeniu w bębnie dwóch takich kostek i uruchomieniu programu piorącego o temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza. Takie “pranie” usunie z wnętrza pralki wszelkie zanieczyszczenia, osady, a nawet pleśń.

Czyszczenie to za mało, aby Twój piekarnik czy pralka znowu wyglądały i pracowały jak nowe? Sprawdź nasze rankingi i dowiedz się, na jaki model warto je zamienić!

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY