Strona głównaAGDPralki i suszarkiNajlepsze kapsułki do prania - jakie wybrać? Ranking 2023

Najlepsze kapsułki do prania – jakie wybrać? Ranking 2023

Najlepsze kapsułki do prania – jak wybrać?

Kapsułki do prania to nowoczesne i bardzo wygodne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Na rynku spotykamy zwykłe kapsułki oraz kapsułki wielokomorowe, na przykład 2w1, 3w1 czy 4w1. Każdy taki wariant poza substancją usuwającą plamy będzie zawierał dodatkowo płyn zmiękczający, odplamiacz czy środek pielęgnujący włókna tkanin – w zależności od danego produktu. Przy wyborze najlepszych kapsułek warto zwrócić uwagę nie tylko na to, co w sobie zawierają i co należy oprócz nich dodać do prania, ale również na fakt w jakiej temperaturze rozpuszcza się ich foliowa otoczka oraz w ilu stopniach Celsjusza aktywują się enzymy czyszczące, od których zależy skuteczność usuwania plam.

Dobre kapsułki piorące w połączeniu z dobrą pralką to gwarancja idealnie czystego prania i ochrony tkanin przed zniszczeniem czy utratą koloru. Jeśli więc szukasz również nowego urządzenia do prania odzieży sprawdź nasze rankingi pralek.

Kapsułki do prania ranking:

Ranking kapsułek do prania to zestawienie doskonałej jakości środków piorących różnych producentów. Sprawdź, która z naszych propozycji najlepiej odzwierciedla Twoje oczekiwania!

Zajrzyj również do:

1. Kapsułki do prania PERSIL Duo-CAPS Regular

 

PERSIL Duo-CAPS RegularPersil kapsułki Duo-CAPS Regular to środek piorący dwukomorowy, zawierający aktywny składnik usuwający plamy oraz formułę nadającą blask. Koszt jednej kapsułki przy zakupie opakowania 30 sztuk to około 86 groszy.

Kapsułki Persil zawierają dwukrotnie skoncentrowany środek do prania w formie płynu. Jasna komora kapsułki to kombinacja enzymów odplamiających i substancji aktywnych. Jej rolą jest usuwanie uporczywych plam. Z kolei komora ciemna to połączenie substancji aktywnych i aktywatora blasku, który zapobiega szarzeniu tkanin i zachowuje głębię ich koloru.

Kapsułki Duo-CAPS pokrywa cienka, delikatna folia, która dobrze rozpuszcza się w wodzie. Dzięki temu oba składniki produktu mogą szybko połączyć się w bębnie i zagwarantować doskonałe rezultaty prania. Środek działa w przedziale temperatur 20 – 60 stopni Celsjusza.

Zalety: Wady:
+ Kapsułki skutecznie usuwają plamy. – Negatywne opinie dotyczą stosunkowo wysokiej ceny produktu.
+ Nadają praniu świeży zapach.  
+ Są uniwersalne i nie niszczą tkanin.  
+ Rozpuszczają się dokładnie nawet w niskiej temperaturze.  

 

2. Kapsułki do prania ARIEL 3w1 Color

ARIEL 3w1 ColorAriel kapsułki 3w1 to produkt trzykomorowy, zawierający silnie skoncentrowane substancje piorące. Środek został pokryty folią, która rozpuszcza się całkowicie w kontakcie z wodą. Jedna kapsułka Ariel 3w1 to koszt około 89 groszy przy zakupie opakowania 28 sztuk.

Kapsułki Ariel działają już w 20 stopniach Celsjusza. Dzięki zawartości odplamiacza doskonale radzą sobie z usuwaniem plam, jednocześnie chroniąc kolory przed szarzeniem. Środka można używać do prania w programach wykorzystujących temperatury wody od 20 do 95 stopni.

Ariel 3w1 zawiera płyn zmiękczający, który dba nie tylko o tkaniny, ale również o samą pralkę. Według producenta środek dobrze rozpuszcza się w wodzie i skutecznie wypłukuje się z ubrań. W komorach kapsułki znajduje się odplamiacz, płyn piorący i płyn do płukania o przyjemnym zapachu.

Zalety: Wady:
+ Kapsułki nadają praniu świeży, intensywny zapach. – Niektórzy użytkownicy skarżą się na nie do końca rozpuszczoną w wodzie folię kapsułki.
+ Skutecznie usuwają plamy.  
+ Nie niszczą kolorów.  
+ Są uniwersalne i nie wymagają dodawania płynu do płukania.  

 

3. Kapsułki do prania WOOLITE Pro-Care

Kapsułki do prania WOOLITE Pro-Care 33Kapsułki do prania Woolite Pro-Care to dwuskładnikowy środek piorący, który jednocześnie usuwa plamy, chroni kolory przed blaknięciem i wygładza włókna tkanin. Produkt polecany jest w szczególności do prania ciemnej odzieży. Koszt jednej kapsułki przy zakupie opakowania 33 sztuki to około 72 grosze.

Według producenta kapsułki Woolite mają działać nawet w zimnej wodzie. Są uniwersalne – odpowiednie zarówno do białych, jak i kolorowych ubrań. Ich wyjątkowym składnikiem jest keratyna, która wygładza włókna i nadaje blask. Produkt szybko rozpuszcza się w wodzie i nie pozostawia po sobie śladów na tkaninach.

Zalety: Wady:
+ Kapsułki mają bardzo ładny zapach. – Nie radzą sobie z trudnymi plamami.
+ Dbają o zachowanie koloru i jakości tkanin.  
+ Skutecznie odświeżają ubrania.  
+ Mają dobry stosunek jakości do ceny.  

 

 

4. Kapsułki do prania COCCOLINO Care 3 in 1

 

Kapsułki do prania COCCOLINO Care 3 in 1Kapsułki do prania Coccolino Care 3w1 to środek dostępny w kilku wariantach – do bieli, do kolorów oraz do prania czarnego i ciemnego. Produkt nie tylko pierze, ale również dba o kolory tkanin. Każda kapsułka Coccolino posiada wyraźnie rozdzielone komory, dzięki czemu jej składniki nie mieszają się ze sobą przed praniem i zachowują swoją skoncentrowaną moc. Jedna sztuka to koszt około 94 groszy przy zakupie opakowania 108 sztuk.

Kapsułki Coccolino bardzo dobrze rozpuszczają się w wodzie i nie pozostawiają śladów na odzieży. Środek dobrze usuwa zabrudzenia, a dodatkowo chroni tkaniny przed mechaceniem. Kapsułki nadają praniu przyjemny oraz długotrwały zapach.

Zalety: Wady:
+ Kapsułki nadają piękny, trwały zapach. – Opakowanie produktu jest trudne do otwarcia.
+ Skutecznie zmiękczają tkaniny. – Kapsułki nie dopierają bardzo uporczywych plam.
+ Odświeżają kolory ubrań.  
+ Zmniejszają podatność tkanin na zmechacenia.  

 

5. Kapsułki do prania PERSIL Discs Deep Clean 4w1

Kapsułki do prania PERSIL Discs Deep Clean 4w1Kapsułki do prania Persil Discs Deep Clean 4w1 to środek, który usuwa plamy i dba o jakość tkanin. Produkt posiada cztery komory z różnymi formułami, które nadają praniu blask, zmiękczają ubrania i zapewniają im długotrwały zapach. Dzięki unikalnej mieszance enzymów kapsułki usuwają nawet najbardziej uporczywe plamy.

Jedna kapsułka Persil 4w1 to koszt około 1,21 zł przy zakupie opakowania 114 sztuk. Środek charakteryzuje się jednak bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Jego składniki piorące wnikają głęboko we włókna, co pozwala im skutecznie usuwać zabrudzenia. Kapsułki zapobiegają szarzeniu tkanin i nie niszczą ich struktury, a dodatkowo nadają blask.

Zalety: Wady:
+ Produkt doskonale radzi sobie z usuwaniem plam. – Kapsułki mają dosyć wysoką cenę.
+ Nadaje piękny zapach.
+ Nie wymaga użycia płynu do płukania.
+ Jest sprzedawany w estetycznym i praktycznym opakowaniu.

Kapsułki do prania – które warto kupić?

Zastępczo dla proszku lub płynu, do codziennego prania możemy wykorzystać wygodne w użyciu kapsułki lub tabletki. Te pierwsze – znacznie popularniejsze i bardziej różnorodne – mają formę łatwo wypłukującego się żelu, który dobrze wnika we włókna tkanin. Te drugie – mniej znane – stanowią skompresowaną formę proszku, który nie wymaga już jednak dozowania.

To, po jakie kapsułki powinniśmy sięgnąć, uzależnione jest przede wszystkim od naszych upodobań. Jeśli chcemy jedynie zastąpić nimi inne środki piorące, wystarczający będzie zakup jednokomorowych kapsułek z płynem piorącym, który odświeży ubrania. Jeżeli jednak szukamy czegoś, co zastąpi również odplamiacz oraz płyn do płukania, lepszym rozwiązaniem będą kapsułki 2w1, 3w1 lub 4w1.

Na rynku dostępne są także kapsułki piorące do zadań specjalnych. Dzięki nim mamy szansę:

  • odnowić i zabezpieczyć kolor ubrań przed szarzeniem czy blaknięciem,
  • wygładzić i zabezpieczyć włókna tkanin przed mechaceniem,
  • usunąć z ubrań uporczywe, nieprzyjemne zapachy,
  • nadać tkaninom blask i długotrwałą świeżość.

Dobre kapsułki do prania będą rozpuszczały się bez śladu już w niskich temperaturach rzędu 20 – 30 stopni Celsjusza. Nie pozostawią również żadnych osadów czy fragmentów folii na wypranej odzieży. O ich zapachu czy skuteczności dowiemy się przed zakupem wyłącznie na podstawie opinii innych użytkowników, dlatego warto zapoznać się z nimi przed ostatecznym wyborem.

Poza tym, jeśli priorytetem nie jest dla nas najniższa cena, zamiast popularnych kapsułek możemy sięgnąć po warianty ekologiczne. Ich formuły nie zawierają czynnych biologicznie substancji, a co za tym idzie, nie zanieczyszczają wód gruntowych.

Kapsułki do prania i ich zalety

Jak już wspomnieliśmy, kapsułki do prania to wygodne rozwiązanie. Zawierają one odpowiednią ilość środka piorącego na jedno pranie, zatem nie wymagają dozowania jak proszki czy płyny. Kapsułkę wystarczy umieścić w bębnie wraz z praniem – i gotowe!

Kapsułki są też wydajne, gdyż większość z nich doskonale poradzi sobie nawet z dużym wsadem prania. W przeliczeniu, koszt zakupu jednej sztuki często okazuje się niższy niż w przypadku konieczności zakupu płynu lub proszku – zwłaszcza, jeśli decydujemy się na kapsułki z odplamiaczem i płynem zmiękczającym w jednym.

Kapsułki do prania są wygodne w przechowywaniu. Zazwyczaj producenci pakują je bowiem w pudełka lub woreczki strunowe, które zabezpieczają zawartość przed wilgocią czy utlenianiem. Taka forma środka piorącego zajmuje też mniej miejsca i ma niższą wagę – co doceniamy, niosąc zakupy do domu.

Podsumowanie

Chociaż w przeciwieństwie do korzystania ze zmywarek, korzystanie z pralki nie wymaga stosowania gotowych kapsułek piorących, to ze względu na wygodę, efekty i opłacalność, rozwiązanie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Koszt zakupu kapsułek do prania uzależniony jest nie tylko od producenta czy danego wariantu produktu, ale również od wielkości opakowania. Naturalnie, im więcej sztuk kupujemy jednocześnie, tym niższy koszt jednostkowy. Z reguły cena jednej kapsułki oscyluje w granicach od około 70 groszy do 2 zł. Jeśli wybrane kapsułki nie wymagają dodatkowo zakupu odplamiacza czy płynu do płukania, koszt jednego prania kapsułkami okazuje się dosyć niski – wbrew temu, co można by wnioskować, porównując cenę jednego opakowania kapsułek i jednego opakowania proszku czy płynu do prania.

Kapsułki do prania opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić