Strona głównaDom i ogródChemia gospodarczaWybieramy płyn do mycia szyb i luster - ranking 2024

Wybieramy płyn do mycia szyb i luster – ranking 2024 [TOP7]

Jaki powinien być dobry środek do mycia powierzchni szklanych?

Płyn do mycia szyb nie może się pienić, ponieważ sprzyja to powstawaniu smug. Powinien skutecznie eliminować brud, kurz i tłuszcz, a także zapewniać szkłu połysk. Szybko odparowujący preparat pozwoli czyścić okna bez długotrwałego przecierania ściereczką. Idealny jest zatem środek, który wysycha błyskawicznie i bez polerowania. Niektórzy zwracają uwagę również na zapach płynu – w końcu sprzątanie powinno być przyjemne.

Warto pamiętać, że profesjonalne środki do mycia gładkich powierzchni są stosunkowo uniwersalne. Można czyścić nimi nie tylko okna, ale i szyby samochodowe, witryny mebli, szklane blaty, lustra czy glazurę. Niekiedy chemia gospodarcza tego typu nadaje się również do mycia stali nierdzewnej.

Ranking płynów do mycia szyb

Ranking płynów do szkła to zestawienie najchętniej wybieranych środków czystości do mycia okien. Sprawdź, który ma najwięcej zalet!

Przejrzyj także:

1. VOIGT NANO GLASS VC 176

VOIGT NANO GLASS VC 176VOIGT Nano Glass VC 176 to profesjonalny preparat przeznaczony do mycia szyb, a także luster i innych powierzchni szklanych. Środek skutecznie usuwa zabrudzenia i nie pozostawia po sobie smug. Dzięki zastosowaniu nanotechnologii działa antystatycznie, opóźnia odkładanie się brudu i ułatwia kolejne mycie. Produkt jest dostępny w butelkach ze spryskiwaczem oraz w dużych kanistrach.
Skład: <5 % niejonowych związków powierzchniowo czynnych, kompozycje zapachowe.

Jak używać: VOIGT Nano Glass VC 176 jest produktem, który nanosimy bezpośrednio na mytą powierzchnię i przecieramy czystą ściereczką. Preparat nie wymaga polerowania. Można używać go wraz z gumową ściągaczką, aby usprawnić sprzątanie.

Zalety: Wady:
+ Jest bardzo skuteczny. – Ma bardzo intensywny zapach.
+ Czyści bez smug i bez polerowania.  
+ Jest wydajny.  
+ Dzięki nanotechnologii odpycha wodę.  

2. Frosch Bio Spirit

Frosch Bio SpiritFrosch Bio Spirit to środek na bazie spirytusu, który dobrze rozpuszcza tłuszcz i skutecznie usuwa zabrudzenia. Szybkie odparowywanie pozwala mu czyścić powierzchnie bez smug. Produkt nadaje się między innymi do mycia szkła, glazury czy monitorów. Zawiera substancje czynne ulegające biodegradacji. Jest dostępny w opakowaniach ze spryskiwaczem oraz w opakowaniach uzupełniających.

Jak używać: Środek należy aplikować bezpośrednio na szkło, a następnie wycierać do sucha czystą ściereczką. W przypadku mycia powierzchni lakierowanych, preparat nakłada się najpierw na wilgotną ściereczkę.

Zalety: Wady:
+ Produkt jest wydajny. – Nie radzi sobie z myciem kabin prysznicowych.
+ Nie pozostawia smug.  
+ Jest biodegradowalny.  
+ Nie ma duszącego zapachu.  

3. Voigt Lasipur Vc 175

Voigt Lasipur Vc 175LASIPUR VC 175 to profesjonalny środek czyszczący do mycia szklanych powierzchni. Produkt usuwa brud, kurz i tłuszcz. Dzięki wykorzystaniu technologii Anti-Fog zabezpiecza myte powierzchnie przed osadzaniem się pary. Nie pozostawia zacieków ani smug. Ma właściwości antystatyczne. Preparat nadaje się także do czyszczenia nalotów z sadzy, dlatego można nim myć również ramy okienne. Produkt jest płynem skoncentrowanym, co przekłada się na jego wydajność. Najlepiej stosować go w formie roztworu o stężeniu od 1 do 5%.

Jak używać: Środek można nakładać bezpośrednio na mytą powierzchnię. Następnie należy wytrzeć ją do sucha ściereczką lub przeciągnąć ściągaczką. Przy mniejszych zabrudzeniach preparat można rozcieńczyć.

Zalety: Wady:
+ Czyści bez smug. – Ma nieprzyjemny zapach.
+ Jest bardzo wydajny.  
+ Nie wymaga polerowania.  
+ Może być rozcieńczany.  

4. Ludwik Płyn do mycia szyb i glazury z alkoholem

Ludwik Płyn do mycia szyb i glazury z alkoholemLudwik Płyn do mycia szyb i glazury z alkoholem o zapachu cytrynowym nadaje się do czyszczenia luster, glazury i innych powierzchni szklanych. Produkt zawiera alkohol, który szybko rozpuszcza zabrudzenia i odtłuszcza. Dzięki błyskawicznemu odparowywaniu nie pozostawia zacieków ani smug. Ma także świeży zapach.

Skład: 5% anionowe środki powierzchniowo czynne, konserwant (Tris [N-Hydroksypropyl] Hexahydrotriazine), kompozycja zapachowa (Limonene).

Jak używać: Aplikować na czyszczoną powierzchnię i wycierać do sucha ściereczką.

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę. – Niektóre opinie wskazują, że środek radzi sobie gorzej niż produkty konkurencyjne.
+ Nie pozostawia smug.  
+ Ma przyjemny zapach.  
+ Jest wydajny.  

5. Clin Windows&Glass

Clin Windows&GlassClin Windows & Glass to preparat, który nie tylko czyści, ale także impregnuje szkło, zmniejsza przyczepność wody i osadzanie się kurzu. Środek myje bez smug. Zapewnia też długotrwały połysk umytych powierzchni.

Skład: <5% anionowe środki powierzchniowo czynne, kompozycja zapachowa Benzisothiazolinone Methylisothiazolinone.

Jak używać: Spryskać preparatem mytą powierzchnię, a następnie wytrzeć do sucha ściereczką. Stosować ochronę oczu i nie wdychać produktu.

Zalety: Wady:
+ Nie pozostawia smug. – Nie wszystkim użytkownikom podoba się jego zapach.
+ Ma cytrynowy zapach.  
+ Ma niewygórowaną cenę.  
+ Skutecznie usuwa brud.  

6. Clinex Glass Plp523

Clinex Glass Plp523Clinex Glass to produkt do mycia powierzchni szklanych, emaliowanych i laminowanych oraz stalowych. Usuwa zarówno zaschnięty brud, jak i tłuszcz. Pozostawia szkło bez smug i zacieków. Zawiera środki antystatyczne, które zapobiegają szybkiemu osadzaniu się brudu. Nie wymaga mycia wstępnego. Jest dostępny w opakowaniach ze spryskiwaczem oraz w dużych kanistrach.

Jak używać: Rozpylić niewielką ilość płynu na wybranej powierzchni, a następnie wypolerować suchą szmatką.

Zalety: Wady:
+ Czyści bez smug. – Wymaga polerowania.
+ Jest stosunkowo wydajny.
+ Ma neutralny zapach.  
+ Ma korzystną cenę.  

7. Ajax Super Effect

Ajax Super EffectAjax Super Effect OPTIMAL 7 to preparat z alkoholem, odpowiedni do mycia okien, luster i innych szklanych powłok. Produkt eliminuje brud i tłuszcz. Nie pozostawia smug. Nadaje blask i cytrynowy zapach.

Jak używać: Spryskać czyszczone miejsce z odległości około 20 cm. Wytrzeć do czysta suchą szmatką.

Zalety: Wady:
+ Nie pozostawia smug. – Nie ma najkorzystniejszego stosunku ceny do ilości produktu w opakowaniu.
+ Łatwo rozpuszcza brud.  
+ Ma przyjemny zapach.  

Jak myć okna? – kilka praktycznych porad

Profesjonalny płyn do mycia szyb, który szybko wysycha i nie pozostawia smug nie sprawdzi się, jeśli źle podejdziemy do całego zabiegu czyszczenia okien. Oczywiście, dobre płyny do szyb ułatwiają pracę, ale istotna jest także technika mycia, odpowiednia kolejność, a nawet pogoda za oknem czy pora dnia.

Okien nigdy nie myjemy w trakcie lub tuż przed deszczem. Nie robimy tego również w trakcie mrozów ani w bardzo gorące dni, w pełnym słońcu. Najlepiej zabrać się za to rano lub po południu, aby promienie nie odbijały się w szkle i nie nagrzewały szyby.

Jak umyć okna? Przygotowujemy ściereczkę do mycia na mokro, wodę z płynem (na przykład do naczyń), wybrany płyn do mycia okien i ściereczkę suchą (najlepiej z mikrofibry) i/lub ręczniki papierowe. Mycie rozpoczynamy od najbrudniejszych części okna, czyli od ram i parapetów. Czyścimy je namoczoną w wodzie z płynem ściereczką. Jeśli szyby również są wyjątkowo brudne, można wstępnie umyć je wodą z tym samym detergentem.

Dopiero po wykonaniu tych czynności przystępujemy do wykorzystania specjalnego preparatu, który stosujemy zgodnie z zaleceniami producenta i przecieramy na sucho – najpierw ściereczką, a później ręcznikiem papierowym.

Płyny do mycia szyb opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd