Strona głównaDom i ogródChemia gospodarczaNajlepsze tabletki do zmywarek - jakie kostki wybrać?

Najlepsze tabletki do zmywarek – jakie kostki wybrać?

Tabletki do zmywarek- jakie rodzaje wyróżniamy?

Tabletki do zmywarek stanowią niezbędne wyposażenie każdej zmywarki do naczyń. Na rynku znajdziemy przede wszystkim tabletki klasyczne, czyli z funkcją myjącą. Należy stosować je w połączeniu z solą i płynem nabłyszczającym. Osoby, które poszukują wygodniejszych rozwiązań mogą sięgnąć natomiast po wielofunkcyjne kostki do zmywarki. Środki tego typu łączą funkcję mycia, nabłyszczania oraz ochrony zmywarki przed osadzającym się w niej kamieniem.

Dobrej jakości tabletki myjące stanowią dopełnienie funkcjonalności zmywarki, pozwalając jej skutecznie pozbywać się zabrudzeń i osadów z naczyń. Nawet najlepsze urządzenie nie zagwarantuje bowiem perfekcyjnej czystości bez wsparcia ze strony odpowiednich substancji myjących.

Tabletki do zmywarek ranking:

Ranking tabletek do zmywarek to zestawienie najchętniej wybieranych kostek myjących do zmywarki. Przedstawione produkty różnią się między sobą funkcjami oraz ceną, dlatego porównaj je, aby przekonać się, który z nich najlepiej spełni Twoje oczekiwania!

Przejrzyj również nasz ranking kapsułek do prania!

1. Tabletki do zmywarek FINISH Powerball Quantum

 

FINISH Powerball QuantumTabletki do zmywarek Finish Powerball Quantum to produkt w formie kapsułek, rekomendowany do użycia w zmywarkach marki Bosch, Beko czy Siemens. Środek nie tylko czyści, ale również nabłyszcza naczynia. Według producenta powinien radzić sobie z usuwaniem ciężkich zabrudzeń już przy pierwszym użyciu. Kapsułki pełnią też rolę soli oraz nabłyszczacza.
Produkt sprzedawany jest z reguły w opakowaniach po 100 sztuk, w cenie średnio około 55 groszy za jedną kapsułkę. Środek zapewnia dodatkową ochronę zmywarki przed osadzaniem się kamienia. Pozostawia po sobie również przyjemnie świeży zapach. Atutem produktu jest łatwość użycia, bez brudzenia rąk.

Zalety: Wady:
+ Kapsułki mają korzystny stosunek ceny do jakości. – Negatywne opinie dotyczą jakości mycia stalowych naczyń i garnków – kapsułka pozostawia osady.
+ Doskonale radzą sobie z tłustymi zabrudzeniami.  
+ Nie niszczą dekoracji na naczyniach.  
+ Nie pozostawiają po sobie nieprzyjemnego zapachu.  

 

2. Tabletki do zmywarek FINISH Zero

FINISH ZeroTabletki do zmywarek Finish Powerball Zero to nieco bardziej ekologiczny środek myjący, który ma jednocześnie gwarantować pełną moc czyszczenia. Produkt nie zawiera kompozycji zapachowych, konserwantów ani fosforanów. Jest zamknięty w opakowaniu nadającym się do recyklingu.
Tabletek Finish można używać bez brudzenia rąk, ponieważ pokrywa je samorozpuszczalna folia. Formuła tego środka czyszczącego oparta została na cytrynianach, czyli związkach pochodzenia roślinnego. Co więcej, każdy jej składnik został przebadany pod kątem zawartości alergenów i otrzymał certyfikat Allergy Certified.
Tabletki sprzedawane są z reguły w opakowaniach po 40 sztuk, a cena jednej sztuki to około 67 groszy. Produkt nie zastępuje soli, płynu nabłyszczającego ani odświeżacza. Należy stosować go w połączeniu z płynem do czyszczenia zmywarki, aby zapewnić pełną czystość i ochronę filtrów.

Zalety: Wady:
+ Tabletki myją bez smug i osadów. – Przy krótkich programach mogą nie rozpuszczać się w całości.
+ Są bardziej ekologiczne niż tradycyjne produkty tego typu.  
+ Nie zostawiają po sobie chemicznego zapachu.  
+ Nie niszczą ceramiki.  

 

3. Tabletki do zmywarek FAIRY Platinum All In One Lemon

Tabletki do zmywarek FAIRY Platinum All In One LemonTabletki do zmywarek Fairy All In One Platinum Lemon to środek w formie kapsułki złożonej z płynu i proszku. Produkt dobrze radzi sobie z tłustymi zabrudzeniami i działa skutecznie już przy pierwszym myciu. Dodatkowo, nabłyszcza naczynia i dba o czystość oraz świeży zapach zmywarki.
Kapsułki Fairy są łatwe w użyciu – nie trzeba ich rozpakowywać, a jedynie umieścić w dozowniku detergentu. Co więcej, produkt bardzo szybko rozpuszcza się i zaczyna działać, dzięki czemu sprawdzi się również w przypadku krótszych programów mycia. Kapsułki zapobiegają osadzaniu się tłuszczu i czyszczą filtry zmywarki. Zawierają sól, co ułatwia płukanie i chroni szklane naczynia oraz srebro. Produkt sprzedawany w pakiecie 140 sztuk kosztuje około 72 grosze za kapsułkę.

Zalety: Wady:
+ Kapsułki doskonale domywają i nabłyszczają naczynia. – Mają nieco wyższą cenę niż inne podobne produkty tego typu.
+ Rozpuszczają się szybko i dokładnie.  
+ Nie pozostawiają smug.  
+ Pozostawiają po sobie świeży zapach.  

 

4. Tabletki do zmywarek FINISH All In One

Finish All In 1 DEEP CLEANTabletki do zmywarek Finish All In One to środek czyszczący, który nie wymaga namaczania ani wstępnego płukania naczyń dla pełnej skuteczności. Produkt likwiduje tłuszcz i uporczywe plamy, a także chroni zmywarkę przed osadzaniem się kamienia. Działa w niskich temperaturach, a dodatkowo pełni funkcję soli, dzięki czemu nabłyszcza naczynia.
Tabletki Finish wytwarzają musujące bąbelki, które doskonale rozprowadzają czyszczące enzymy po powierzchni naczyń. Środek pozostawia po sobie świeży cytrusowy zapach. W przypadku stosowania z wodą o niskim lub średnim stopniu twardości, nie wymaga dodatkowego aplikowania soli. Z tabletek należy korzystać w połączeniu z płynem nabłyszczającym oraz płynem do czyszczenia zmywarek – dla najlepszych rezultatów. Koszt jednej sztuki przy zakupie opakowania mieszczącego 90 sztuk to około 38 groszy.

Zalety: Wady:
+ Tabletki myją naczynia dokładnie i bez smug. – Produkt nie zawsze rozpuszcza się do końca.
+ Mają bardzo korzystną cenę.  
+ Pozostawiają po sobie przyjemny zapach.  

 

5. Tabletki do zmywarek Ludwik All in One

Tabletki do zmywarek Ludwik All in OneTabletki do zmywarek Ludwik All In One to ciekawa pozycja na rynku, wyróżniająca się wyjątkową strukturą tabletki w tabletce. Rozwiązanie to pozwoliło polepszyć sekwencję rozpuszczania środka, co przekłada się z kolei na efektywniejszy proces mycia. Produkt dobrze radzi sobie z tłuszczem i uporczywymi osadami. Dodatkowo, nadaje naczyniom połysk.
Według producenta tabletka działa w niskich temperaturach oraz podczas krótkich programów mycia, dzięki czemu pozwala oszczędzać wodę i energię. Środek chroni także zmywarkę przed osadzaniem się kamienia, zaś stal nierdzewną przed matowieniem.
Produkt zawiera enzymy aktywujące się już w 30 stopniach Celsjusza. Pozostawia po sobie cytrynowy zapach. Cena jednej tabletki przy zakupie opakowania 120 sztuk to około 38 groszy.

Zalety: Wady:
+ Tabletki mają niską cenę. – Nie są w pełni skuteczne w niskiej temperaturze i przy krótkim programie mycia.
+ Są produktem polskiej marki.
+ Dobrze domywają naczynia i nie pozostawiają zacieków.
+ Pozostawiają po sobie lekki, niechemiczny zapach.

Tabletki do zmywarek – jakie wybrać?

Tabletki do zmywarek możemy podzielić na kostki oraz kapsułki. Kapsułki myjące są zazwyczaj nieco droższe, ale ich atut stanowi żelowa formuła, która z założenia powinna znacznie sprawniej rozpuszczać się w wodzie i nie pozostawiać po sobie osadu.

Kostki do zmywarki występują na rynku w wariantach zwykłych – najtańszych i najprostszych – oraz tych wielofunkcyjnych, czyli 3 w 1, 4 w 1, a nawet 5 w 1. Te pierwsze jedynie myją naczynia i nie mogą być stosowane bez soli oraz nabłyszczacza, a co za tym idzie finalnie mogą nie okazać się najtańszym rozwiązaniem. Wielofunkcyjne kostki do zmywarki będą droższe, ale jednocześnie bardziej praktyczne. W zależności od produktu mogą dodatkowo:

  • nabłyszczać szkło,
  • zmiękczać wodę,
  • chronić zmywarkę przed osadzaniem się kamienia.

Istotną cechą kostek do zmywarek jest także ich skład. Zazwyczaj znajdziemy w nim wiele substancji chemicznych, takich jak alkaliczne środki myjące i zmiękczające wodę, myjące i czyszczące fosforany, powierzchniowo czynne substancje rozprowadzające wodę na każdym naczyniu oraz sztuczne substancje zapachowe. Do wyboru mamy także ekologiczne tabletki do zmywarek, których formuła oparta jest z reguły na bazie cytrynianów, czyli związków pochodzenia roślinnego. Za eko można uznać po części również te tabletki do zmywarek, które aktywują się w niskich temperaturach i rozpuszczają podczas krótkich programów pracy zmywarki.

Nierozpuszczone tabletki do zmywarek – jakie mogą być przyczyny?

Kupiłeś nową zmywarkę, zajmującą wysokie miejsce w rankingu zmywarek i użyłeś do mycia polecaną tabletkę, a ona nie rozpuściła się do końca? Taka sytuacja nie musi oznaczać, że Twoje urządzenie nie działa prawidłowo. Nie zawsze jest to też wina kostki myjącej. Problemem może być na przykład zbyt duża ilość detergentów, czyli jednoczesne zastosowanie tabletki 3 w 1 oraz soli i nabłyszczacza. Kostki często nie rozpuszczają się także wtedy, kiedy upłynie ich termin ważności lub gdy ciśnienie wody w zmywarce jest zbyt małe na skutek zatkania wężyków lub obecności kamienia na dyszach.

Aby tabletka rozpuściła się do końca należy również zadbać o właściwe umieszczenie naczyń wewnątrz zmywarki. Kosz na naczynia, szklanki, miski czy garnki nie powinny blokować klapki dozownika, ponieważ ten siłą rzeczy nie będzie w stanie się otworzyć.

Podsumowanie

Jeśli szukasz tabletek do zmywarki, które będą przede wszystkim ekonomiczne, zwracaj uwagę na cenę w przeliczeniu na jedną sztukę, nie zaś na cenę całego opakowania. Poza tym, kupując warianty podstawowe, weź także pod uwagę koszt zakupu soli oraz nabłyszczacza. Być może zainwestowanie w tabletki wielofunkcyjne okaże się wtedy nie tylko praktyczniejszym, ale również korzystniejszym cenowo rozwiązaniem.

Tabletki do zmywarek opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze wpisy

Warto sprawdzić