Strona głównaAGDKuchenkiNajlepsze kuchenki elektryczne turystyczne - ranking 2024

Najlepsze kuchenki elektryczne turystyczne – ranking 2024 [TOP6]

Kuchenka elektryczna turystyczna – czy warto?

Kuchenki elektryczne turystyczne mają wiele zalet. Są niewielkie, lekkie, wygodne w użytkowaniu i łatwe do utrzymania w czystości. Można korzystać z nich wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do źródła prądu, czyli między innymi na działce, w ogrodzie, na tarasie, na polu kampingowym lub namiotowym. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby takiego sprzętu używać w domu. Osoby, które posiadają kuchenkę elektryczną nastawną, chwalą sobie taki produkt ze względu na fakt, że:

  • zajmuje on mało miejsca – sprawdzi się na przykład w kawalerce,
  • przydaje się jako dodatkowe wsparcie podczas gotowania, np. przed świętami,
  • stanowi zabezpieczenie na wypadek awarii kuchenki lub braku gazu. 

Kuchenki elektryczne często porównywane są do kuchenek gazowych, kiedy w grę wchodzi sprzęt przenośny (turystyczny). Przewagą kuchenek na prąd jest bezpieczeństwo ich użytkowania, a także łatwość transportu i obsługi. Kuchenka na kartusze lub butlę LPG lepiej niż elektryczna sprawdzi się tam, gdzie nie mamy dostępu do prądu. Powinna okazać się też bardziej ekonomiczna w użytkowaniu. 

Ranking kuchenek elektrycznych turystycznych

Kuchenki turystyczne elektryczne można podzielić na modele klasyczne (tradycyjne), indukcyjne i ceramiczne. Sprawdź, jaki model kuchenki na prąd warto zabrać ze sobą pod namiot lub na camping!

Odwiedź także:

1. Mesko MS6509

Mesko MS6509MESKO MS 6509 to elektryczna kuchenka dwupalnikowa o mocy 2×1000 W. Sprzęt posiada palniki o średnicy 15 cm. Jest też wyposażony w antypoślizgowe nóżki oraz pokrętło do płynnej regulacji mocy (5-stopniowej) dla każdego pola osobno. 

Produkt dysponuje lampką kontrolną stanu pracy. Waży 2,78 kg. Został wykonany ze stali. Jego atutem jest też nowoczesne wzornictwo. Model został opatrzony oznakowaniem CE. Posiada przewód zasilający o długości 90 cm. Jest zasilany prądem o napięciu 220-240V.

Kuchenka ma wymiary 46×26,5×7 cm. Została zabezpieczona przed przegrzaniem. 

Zalety: Wady:
+ Ma przystępną cenę.  
+ Szybko się nagrzewa.  
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  
+ Ma nowoczesny design.  

2. ELECTRO-LINE 102W 

ELECTRO-LINE 102W ELECTRO-LINE 102W to urządzenie z dwoma palnikami żeliwnymi o średnicy 15,5 oraz 18,8 cm. Urządzenie dysponuje mocą 2500 W łącznie. Posiada termostat i wyłącznik zasilania. Sprzęt pozwala płynnie regulować moc pól. Oferuje też sygnalizację świetlną trybu pracy.

Wymiary kuchenki wynoszą 46,7×27,9×8,7 cm. Urządzenie waży 3,96 kg (z opakowaniem). Jest wykonane ze stali emaliowanej. Jego atutem są antypoślizgowe nóżki, a także łatwa do utrzymania w czystości obudowa. Sprzęt jest zasilany prądem o napięciu 220-240 V.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Oznaczenia na jej pokrętłach szybko się wycierają.
+ Łatwo się ją czyści.  
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Jest prosta w obsłudze.  

3. Ravanson HP-7020S

Ravanson HP-7020SRavanson HP-7020S to kuchenka z dwoma polami grzejnymi o średnicy 18,8 oraz 15,5 cm. Urządzenie posiada wyłącznik bezpieczeństwa. Może pochwalić się także bardzo nowoczesnym wyglądem. 

Sprzęt został wyposażony w nóżki antypoślizgowe i osobne pokrętła do regulacji mocy pól. Posiada też lampki kontrolne stanu stanu pracy, które ułatwiają jego obsługę. Model dysponuje mocą 2500 W. Jest przystosowany do zasilania prądem o napięciu 230 V.

Produkt wykonano ze stali nierdzewnej. Jego wymiary (opakowanie) wynoszą 49,60 x 31,10 x 11,40 cm, a waga brutto to 4,27 kg.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Według niektórych opinii po zalaniu pola grzejnego bardzo ciężko jest je wyczyścić.
+ Ma estetyczny, nowoczesny wygląd. – Użytkownicy sugerują, że sprzęt nie jest w stanie pracować na pełnej mocy (dwa palniki jednocześnie przy maksymalnej temperaturze).
+ Jest solidnie wykonana.  
+ Zajmuje mało miejsca.  

4. ELECTRO-LINE 101W

ELECTRO-LINE 101WELECTRO-LINE 101W to kuchenka z jednym palnikiem o mocy 1500 W. Urządzenie jest wyposażone w termostat i wyłącznik zasilania. Posiada płytę grzejną o średnicy 18,5 cm, wykonaną z żeliwa. 

Produkt dysponuje pokrętłem do regulacji mocy oraz sygnalizacją świetlną trybu pracy. Jego wymiary wynoszą 26,4×27,2×8,7 cm. Waga z opakowaniem to z kolei 2,36 kg. Sprzęt został wykonany ze stali emaliowanej. 

Kuchenka posiada antypoślizgowe nóżki. Może być zasilana prądem o napięciu 220-240 V.

Zalety: Wady:
+ Jest mała i lekka. – Jej cena jest dosyć wysoka.
+ Ma estetyczny wygląd. – Ma niewyraźnie oznakowane pokrętło.
+ Jest łatwa w czyszczeniu.  
+ Szybko się nagrzewa i utrzymuje temperaturę.  

5. CAMRY CR 6510  

CAMRY CR 6510Camry CR 6510 to jednopalnikowa kuchenka przenośna z płynną regulacją temperatury. Urządzenie zostało wykonane ze stali. Posiada pokrętło do ustawiania odpowiedniej mocy. Może być zasilane prądem o napięciu 220-240 V.

Sprzęt dysponuje mocą 1500 W. Jego pole grzejne ma średnicę 18,5 cm. Produkt oferuje 5-stopniową regulację mocy. Ma też gumowe nóżki zapewniające stabilność. Wymiary kuchenki wynoszą 29,5×8,5×26,5 cm. Model waży 2,33 kg.

Zalety: Wady:
+ Ma atrakcyjną cenę. – Jej obudowa mocno się nagrzewa i wolno stygnie.
+ Bardzo szybko się nagrzewa. – Początkowo wydziela nieprzyjemny zapach.
+ Łatwo utrzymać ją w czystości.  
+ Jest lekka, stabilna i zajmuje mało miejsca.  

6. Adler AD 6503

Adler AD 6503Adler AD 6503 to kuchenka jednopalnikowa z regulacją temperatury grzania w pokrętle. Sprzęt posiada obudowę ze stali oraz gumowe nóżki. Jego wymiary wynoszą 25x25x9,5 cm. Produkt waży 2,27 kg.

Kuchenka została zabezpieczona przed przegrzaniem. Ma termostat i regulację mocy na 5 poziomach. Dysponuje mocą 1500 W. Dzięki lampce sygnalizacyjnej jest łatwa w obsłudze. Może być zasilana prądem o napięciu 230 V.

Zalety: Wady:
+ Jest ładnie i solidnie wykonana. – Według części opinii generuje bardzo nieprzyjemny zapach.
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny. – Jej obudowa mocno się nagrzewa.
+ Jest stabilna, niewielka i lekka.  
+ Ładnie się prezentuje.  

Kuchenki elektryczne turystyczne jednopalnikowe, czy dwupalnikowe?

Kuchenki elektryczne przenośne to najczęściej modele jedno- i dwupalnikowe. Wybór pomiędzy tymi rodzajami sprzętów sprowadza się w głównej mierze do ich przeznaczenia. Jeśli kuchenka ma spełniać minimum wymagań – np. służyć do podgrzania posiłku w przypadku ewentualnej awarii sprzętu domowego lub do ugotowania wody na herbatę na wyjeździe – wystarczający będzie model jednopalnikowy. Kuchenka elektryczna jednopalnikowa jest z reguły tańsza, mniejsza i lżejsza niż dwupalnikowa.

Kuchenka elektryczna dwupalnikowa sprawdzi się lepiej na wyjazdach rodzinnych oraz w sytuacji, kiedy sprzęt ma być użytkowany na każdego dnia do przygotowywania wielu posiłków. Na dwóch polach grzejnych można bowiem na przykład jednocześnie gotować wodę na herbatę i podgrzewać obiad.

Kuchenki elektryczne turystyczne – jak wybrać przenośną kuchenkę?

Przy wyborze kuchenki turystycznej elektrycznej trzeba zadecydować przede wszystkim o tym, czy ma to być kuchenka indukcyjna, ceramiczna, czy tradycyjna – z metalową płytą grzewczą. 

Najprostszy alternatywny sprzęt kuchenny to klasyczna kuchenka z grzałką i płytą grzewczą z metalu. Takie urządzenie może oferować różną moc (od niej zależy, jak szybko pole się nagrzewa), a także różną średnicę pola (odpowiednia pod duże lub małe garnki/patelnie). Większość takich sprzętów dysponuje:

  • regulacją mocy w pokrętle,
  • lampką kontrolną stanu pracy,
  • antypoślizgowymi nóżkami,
  • zabezpieczeniem przed przegrzaniem,
  • termostatem.

Kuchenki elektryczne indukcyjne są bardziej nowoczesne, lekkie i niewielkie, ale też droższe. Sprawdzają się w małych mieszkaniach. Często posiadają dotykowy panel sterowania i wiele poziomów mocy do wyboru. Można obsługiwać je w sposób precyzyjny. Ich zaletą jest bezpieczeństwo użytkowania – nagrzewają się tylko tam, gdzie stoi garnek, zatem „trudniej” jest się nimi poparzyć. Zużywają też mniejsze ilości prądu i nie brudzą garnków, przy czym nie ze wszystkimi będą współpracowały (konieczny jest zakup naczyń „pod indukcję”).

Turystyczna kuchenka ceramiczna ma ceramiczną płytę, która szybko się nagrzewa i szybko stygnie, co zmniejsza ryzyko poparzenia. Jej atutem jest też estetyczny wygląd oraz cena często zbliżona do ceny urządzeń tradycyjnych. 

Kuchenka turystyczna elektryczna: opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Angelika Woszczyńska - Redaktor Naczelna
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media markt
POWIĄZANE ARTYKUŁY