Strona głównaAGDKuchenkiKuchenka indukcyjna dwupalnikowa - ranking 2024

Kuchenka indukcyjna dwupalnikowa – ranking 2024 [TOP6]

Jakie zalety ma kuchenka indukcyjna dwupalnikowa?

Kuchenka indukcyjna dwupalnikowa stanowi alternatywę dla płyty indukcyjnej pod zabudowę. Jeśli z różnych powodów nie możesz jej zamontować – na przykład dlatego, że mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu – będzie idealnym rozwiązaniem Twojego problemu. Sprawdzi się także jako urządzenie przenośne, na przykład na działkę. 

Nastawna kuchenka indukcyjna jest wolnostojącym urządzeniem do gotowania, które wykorzystuje prawo Faradaya. Dzięki zwojom miedzianego drutu, przez które przepływa prąd zmienny, zamienia tę energię w pole magnetyczne, a następnie podgrzewa dno naczyń i ich zawartość. Kuchnie indukcyjne uznawane są dzięki temu za najbardziej energooszczędne i bezpieczne w użytkowaniu. Z pewnością zapewniają użytkownikowi większe bezpieczeństwo niż palniki gazowe. Taka płyta nie nagrzewa się bowiem w całości, dzięki czemu nie grozi poparzeniem. 

Co jeszcze jest atutem tego rodzaju płyty? To między innymi nowoczesny, minimalistyczny wygląd, który sprawia, że urządzenie zasilane elektrycznie jest łatwe do utrzymania w czystości i może stanowić ozdobę kuchni. Poza tym, zaletą takich sprzętów AGD jest też to, że nie brudzą garnków, jak kuchnie gazowe. 

Czy jednak płyta indukcyjna jest całkowicie wolna od wad? Wśród jej minusów należy wymienić dosyć wysoką cenę, awaryjność spowodowaną bardziej skomplikowaną budową i działaniem, a także głośność pracy (wentylator) i wagę. Do korzystania z takiej kuchenki potrzebujemy też odpowiednich garnków, co może przekładać się na dodatkowe wydatki.

Ranking kuchenek indukcyjnych dwupalnikowych

Kuchenki indukcyjne dwupalnikowe mogą różnić się mocą, wielkością, funkcjami, designem, czy ceną. Sprawdź, które modele cieszą się dobrymi opiniami i dużą popularnością!

Poznaj także:

1. Lafe CIY 002

Lafe CIY 002Lafe CIY 002 to kuchenka indukcyjna o mocy 3500 W ze szklanym blatem i wyświetlaczem LCD. Urządzenie jest sterowane za pomocą przycisków dotykowych. Oferuje regulację temperatury pracy w zakresie od 60 do 240 stopni Celsjusza. Produkt posiada minutnik i wyłącznik automatyczny.

Płyta jest zabezpieczona przed przegrzaniem, niskim i wysokim napięciem, a także przed przypadkowym uruchomieniem przez dzieci. Automatycznie wykrywa naczynia. Jej pola mają moc odpowiednio 2000 oraz 1500 W. Sprzęt obsługuje garnki do indukcji o średnicy od 12 do 28 cm. Jego wymiary wynoszą 37 x 61 x 7 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.  
+ Nie jest głośna.  
+ Oferuje wystarczającą ilość funkcji.  
+ Ładnie się prezentuje i jest łatwa w czyszczeniu.  

2. HYUNDAI IND 233

HYUNDAI IND 233HYUNDAI IND 233 to płyta o mocy 2900 W wyposażona w wyświetlacz LED oraz timer (programowalny do 180 minut). Sprzęt ma dwie strefy grzewcze o mocy 1600 W i 1300 W. Obsługuje naczynia o średnicy od 13 do 18 cm. Automatycznie wyłącza się po podniesieniu garnka lub patelni.

Produkt jest sterowany pokrętłem w zakresie od 200 W do 1600/1300 W lub od 60 do 240 stopni Celsjusza. Posiada antypoślizgowe nóżki i płytę ze szkła ceramicznego. Jego wymiary wynoszą 60,5 x 31,5 x 7,5 cm.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Dosyć głośno pracuje.
+ Jest estetycznie wykonana.  
+ Jest łatwa w obsłudze.  
+ Dysponuje dużą mocą i regulacją skokową na wielu poziomach.  

3. MPM MKE-11

MPM MPM MKE-11MPM MKE-11 to urządzenie o mocy 2900 W. Sprzęt posiada szklaną płytę i dwa pola: o mocy 1600 oraz 1300 W. Produkt został wyposażony w lampki kontrolne stanu pracy: podłączenia do sieci, wyboru funkcji i zakończenia pracy. 

Sprzęt jest zabezpieczony przed przypadkowym uruchomieniem – ma blokadę. Wyłącza się automatycznie po 5 sekundach bezczynności. Przechodzi też w tryb czuwania (na 40 sekund), kiedy użytkownik podnosi naczynie z pola grzejnego. Urządzenie jest sterowane za pomocą panelu dotykowego.

Wymiary kuchenki wynoszą 7 x 59 x 31 cm. Produkt posiada timer, zabezpieczenie przed przegrzaniem i antypoślizgowe nóżki.

Zalety: Wady:
+ Szybko się nagrzewa. – Ma głośny wentylator.
+ Łatwo się ją czyści.  
+ Ma nowoczesny wygląd.  
+ Jest prosta w obsłudze.  

4. KOENIC KIP 2432 Double Induction Plate

KOENIC KIP 2432 Double Induction PlateKOENIC KIP 2432 Double Induction Cooking Plate to płyta indukcyjna o mocy 3500 W. Urządzenie posiada dwa pola – mniejsze o mocy 1500 W i większe o mocy 2000 W. Oferuje regulację mocy, temperatury i czasu gotowania. Może pracować w zakresie temperatur od 60 do 240 stopni.

Sprzęt został wyposażony w wyświetlacz LED, wskaźnik ciepła resztkowego i funkcję automatycznego wyłączania. Posiada zabezpieczenie przed dziećmi. Jest sterowany sensorowo. Produkt ma wymiary 59,8 x 37 x 4,5 cm. 

Zalety: Wady:
+ Dysponuje dużą mocą. – Jej wentylator głośno pracuje.
+ Łatwo się ją czyści.  
+ Oferuje optymalną ilość funkcji.  
+ Jest solidnie i estetycznie wykonana.  

5. Camry CR6514 

Camry CR6514 Camry CR6514 to kuchenka o płaskim kształcie, łatwa do utrzymania w czystości i bardzo nowoczesna. Sprzęt obsługuje naczynia o średnicy do 22 cm. Pozwala wybierać jeden z 10 poziomów temperatury: 60 °C, 80 °C, 100 °C 120 °C, 140 °C 160 °C, 180 °C, 200 °C, 220 °C, 240°C. Umożliwia także regulację mocy na poziomie: 200 W, 500 W, 800 W, 1000 W, 1200 W, 1400 W, 1600 W, 1800 W, 2000 W.

Urządzenie jest wyposażone w timer z funkcją automatycznego wyłączania. Działa on w zakresie od 0 do 180 minut. Atutem produktu jest blokada przed przypadkowym uruchomieniem, aktywowana jednym dotknięciem. Poza tym, płyta wyłącza się samodzielnie po 15 sekundach bezczynności. 

Produkt ma wymiary 60,5 x 37 x 4,5 cm. Waży 8 kg. 

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa w czyszczeniu. – Negatywne opinie dotyczą skokowej regulacji mocy kuchenki – mało płynności.
+ Dosyć cicho pracuje. – Przy uruchomieniu od razu działa na najwyższej mocy.
+ Jest solidnie i nowocześnie wykonana.  
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.  

6. Esperanza EKH008

Esperanza EKH008Esperanza EKH008 to kuchenka o mocy 4000 W. Urządzenie posiada dwa pola: 2000 i 2000 W. Oferuje regulację poziomu mocy od 200 do 2000 W, a także regulację temperatury od 80 do 270 stopni. Sprzęt obsługuje naczynia o średnicy od 12 do 20 cm.

Płyta posiada funkcję automatycznego wykrywania naczyń. Przełącza się też w tryb czuwania po ich odstawieniu. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz z informacjami o czasie pracy, mocy zasilania, poborze mocy i temperaturze gotowania.

Kuchenka oferuje cztery automatyczne tryby pracy: smażenie, gotowanie, duszenie i podgrzewanie. Posiada timer 3-godzinny oraz 24-godzinny moduł programowania do duszenia i podgrzewania. Wymiary produktu wynoszą 60 x 36 x 6,5 cm.

Zalety: Wady:
+ Ma korzystną cenę. – Głośno pracuje.
+ Łatwo się czyści. – Trudno jest wyregulować jej moc, zwłaszcza do gotowania na „małym ogniu”.
+ Ładnie się prezentuje.  
+ Oferuje wiele funkcji.  

Kuchenka indukcyjna dwupalnikowa – jaką wybrać?

Kuchenka indukcyjna dwupalnikowa nie jest tym samym, co płyta indukcyjna do zabudowy, ale oba urządzenia wybiera się na podstawie podobnych parametrów. Główną różnicą jest tutaj sposób korzystania z urządzenia. Kuchenka elektryczna nastawna może pracować od razu po podłączeniu do gniazdka. Natomiast płytę elektryczną do zabudowy trzeba wcześniej odpowiednio zamontować w blacie. Niemniej jednak ponieważ sposób działania tych urządzeń jest taki sam, pod uwagę należy wziąć:

 • moc – im wyższa tym szybciej sprzęt nagrzewa naczynia,
 • regulację mocy – ta często bywa problematyczna, ponieważ zbyt duże odstępy pomiędzy jednym a drugim poziomem mocy utrudniają wybór właściwych parametrów gotowania, zwłaszcza przy przyrządzaniu potraw duszonych w niższej temperaturze,
 • sposób sterowania – najczęściej jest to dotykowy panel sterowania, ale mogą to być także pokrętła i przyciski,
 • rozmiar i moc pól – praktyczniej kiedy są one różne,
 • wymiary urządzenia – warto zwrócić na nie uwagę nie tylko po to, aby wiedzieć, czy płyta grzewcza zmieści się na blacie, ale również po to, aby upewnić się, że będzie można ustawić na niej obok siebie dwa duże garnki/patelnie,
 • zabezpieczenia – przed przegrzaniem, przed przypadkowym uruchomieniem. 

Jakie funkcje może mieć kuchenka indukcyjna przenośna?

Przenośna kuchenka indukcyjna ma podobne funkcje do siostrzanych płyt do zabudowy, choć zwykle jest nieco mniej zaawansowana technologicznie. Najczęściej oferuje użytkownikowi:

 • wskaźnik ciepła resztkowego – ostrzeżenie o rozgrzanej płycie,
 • automatyczne wykrywanie naczyń,
 • automatyczne rozpoznawanie wielkości naczyń,
 • automatyczne wyłączanie w przypadku bezczynności,
 • automatyczne uruchamianie trybu wstrzymania,
 • timer z funkcją automatycznego wyłączenia,
 • blokadę rodzicielską. 

Nastawna płyta indukcyjna dwupalnikowa: opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu 🙂

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

0 0 ocen
Oceń Artykuł
Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Lubię dobrze przemyślane zakupy, dlatego zawsze starannie porównuję produkty dostępne na rynku, oceniając przede wszystkim ich relację jakości do ceny. Jeśli Ty również cenisz sobie świadomość dobrze wydanych pieniędzy, każdy swój zakup poprzedź zapoznaniem się z naszymi rankingami. Wszystkie zestawienia przygotowujemy w oparciu o parametry techniczne i realne opinie użytkowników.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NAJNOWSZE WPISY
WARTO SPRAWDZIĆ
baner media expert
POWIĄZANE ARTYKUŁY
baner rtv euro agd